Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Moje dzieciątko też mniej więcej tyle przesypia. Można się wyspać. Czy wasze maleństwa próbują już chwytać? Jaś ma 10 tygodni i dopiero teraz zaczyna wyciągać rączki w stronę zabawek. Słabo jednak mu to na razie idzie. Mam wrażenie, jakby jego łapki były przyklejone do tułowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w kolejny upalny poranek ;) Wczoraj mieliśmy chrzciny Kacperka:) Bałam się strasznie bo obudził się rano o 6 i później już nie chciał za bardzo spać więc byłam pewna że w kościele będie marudny i nie dam sobie z nim rady. Jednak mój aniołek chwilę po wejściu do kościoła zasnął i przespał całą mszę i jeszcze spał 2 godziny po niej także w sumie 3,5 godziny. Jak miał polewaną główkę wodą to otwarł oczka popatrzył na mnie i zasnął dalej :) Było 6 chrztów na mszy i tylko nasz maluszek przespał całą imprezę ;) Bardzo mnie to ucieszyło bo strasznie się wszystkim denerwowałam :) Impreza w domu też się udała więc cieszę się tym bardziej :) Kacpi już 3 noce z rzędu zasypia o ok. 20:00 i budzi się a właściwie zaczyna wiercić ok.4:00 i wtedy biorę go na karmienie :) Super że śpi tak długo bo ja też mogę się wyspać :) jednak po pierwszej takiej nocy mam trwały ślad na łóżku - wielką plamę bo mały się nie obudził jak zwykle o 2:00 na krmienie a ja spałam tak twardo że nawet nie poczułam jak mleko mi się lało z piersi i mam wielką plamę na moim ślicznym, jaśniuteńkim, nowym łóżku :( JMój mąż się śmieje że wygląda to po złożeniu łóżka tak jak by ktoś usiadł i się zesikał bo plama jes bardzo duża ;) Muszę zacząć ustrawiać sobie zegarek na 2:00 i odciągać pokarm bo sama sie nie obudzę, jednak jak Kacpi zaczyna się tylko wiercić to od razu jestem na nogach ;) Co do wody to też używam przegotowanej z kranu. Piszecie że Wasze maluchy biorą piąstki do buzi. Mój maluszek też namiętnie ładuje rączki do buźki czasem nawet obie :> I straszy śmieszek się z niego robi :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie!!!Mam do was pytanie, ktoras z was pisala o takim odciagaczu do noska, taka rureczka ,ze jest podobno bardzo dobra,dajcie mi prosze namiary na to cudenko.Moja Oliwia ma zatkany nosek i ciezko jej oddychac,a woda morska i gruszka nie pomagaja jej zbytnio. Renola dlaczego odstawilas dzidzie od piersi??przez skaze bialkowa???? Jesli chodzi owode to uzywamy kranowki. A ha a krostki Oliwii znikly same tak jak mowila dermatolog,ze znikna jak mi sie hormony wyrownaja,czyli nie zawsze krostki to musi byc skazs bialkowa,a lekarz jak sam nie wie co to jest to najprosciej mu powiedziec ze to skaza i zalecic dietke......bu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki to cudeńko do nosa to \" NOSE FRIDA Aspirator do nosa \". Można to kupić w aptece lub zamówić przez Internet. Koszt ok. 25 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Moja malutka kończy dziś 2 miesiące! Boże jak ten czas leci! Dziś znowu upalny dzień. Czy Wasze dzieci też mniej jedzą gdy jest tak gorąco?Chyba ten upał tak ją męczy. Piszecie o chrzcinach- ja mam zamiar urządzić tę uroczystość w wakacje. Napiszcie ile osób zaprosiłyście-to chyba nie musi być liczne przyjęcie, prawda?Tylko najbliższa rodzinka? Zyczę Wszystkim Zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silvia dzieki za informacje, napisz mi jeszcze czy to faktycznie dziala...jutro jade z Oliwia do szcepienia to przy okazjii jej kupie ten aspirator do noska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki u nas frida sprawdza sie rewelacyjne, nie ma płaczu jak to było przy synku gdy na sam widok gruszki dostawał szału, przy fridzie wszystko odbywa sie szybko i bez płaczu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki ja fridy uzyłam tylko raz bo Kacpi nie ma kataru. Zakraplam mu pare rtazy dziennie nosek solą fizjologiczną a babolki jak sie pojawią wyjmuje robionym tamponikiem z watki :) Co do chrzcin to my zaprosiliśmy tylko najbliższych tzn.chrzestnych i naszych rodziców. Razem wyszło nas 12 osób. Imprezkę zrobiliśmy u nas w domu (obiad + podwieczorek) i o 18:30 goście się rozjechali do domów. Słyszałam że są tacy co robią przyjęcia w lokalu na 35-40 osób ale to chyba zależy co kto lubi i czego oczekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KWIETNIOWKI
mam pytanie - czy smarujecie swoje pociechy przed wyjsciem z domu jakims kremem z faktorem? i jesli tak to jaki mozecie polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje penaten krem ochronny na słońce dla niemowląt -faktor 40. a tak poza tym to jutro szczepienie a za 4 dni Iga konczy 3 miesiace. Jak ten czas leci, to juz taka duuuza dzidzia, a jeszcze niedawno byla taka malutka:)))). Mozna sobie z nia juz porozmawiac i jak cudnie sie smieje. Oczy ma cale jak tata, zreszta bylismy ostatnio u znajomych na grilu z nia i wszyscy stwierdzili ze Iga to caly tatus. Mala ostatnio ma wiekszy apetyt, potrafi zjesc z dwoch piersi, mialysmy tez problemy z kupkami. przez 2 dni nie robila. Pierwszy raz, chodzilam jak na szpilkach, chcialam juz jej herbatke podac ale jak zrobila to trzeba bylo ja odrazu wykapac bo nie dalo sie tego umyc, teraz w miare robi, ale i tak nie zawsze codziennie. i pomyslec ze jeszcze 2 miesiace temu to przewijac moglam na okraglo. Ogolnie jest bardzo pogodna, widac ze interesuje sie juz zabawkami ale raczej woli popatrzec , jeszcze nie probuje lapac. Mysle ze to kwestia paru tygodni. dzis sie caly dzien denerwuje, moja przyjaciolka miala zabieg in vitro, mam nadzieje ze sie tym razem uda. trzymajcie kciuki ale sie dzis rozpisalam pozdrawiam elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem Kajtek ręce wcina namiętnie czasem obie na raz albo jedną tak głęboko że zbiera go na wymioty.. ale cóż.. rączki smaczniejsze od smoczka. picie robię z kranówki przegotowanej kremem smaruję Nivea faktor 30 ale chyba Kaj ma na niego uczulenie bo skóra robi się sucha i chropowata.. a używam wszystkich kosmetyków nivea dla niego więc chodzi o jakiś skłądnik właśnie tego kremu.. Śmieje się pięknie synek do nas.. a jak się obudzi i zobaczy cyca to ma słońce na twarzy.. tak się promiennie uśmiecha :D U nas Frida sprawdza się rewelacyjnie. .KAj nie ma kataru ale zakraplam mu sól fizjologiczna i jak namięknie w nosku to wyciągam taki kurz z całego dnia Silvia.. nie przejmuj się. moje łózko też zalane.. Kaj długo śpi a mnie zalewa ale cóż.. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki ja nie karmie nie z powodu skazy, nie wiem czy mała ma skaze czy nie bo cały czas jest na mleku sojowym. Na moim miala problemy z trawieniem laktozy, bardzo źle sie czuła. I żadna dieta nie miała znaczenia. Po kilku tygodniach jak utrzymam pokarm bede próbowac czy wróciło do normy i znów bede mogła karmic. Bardzo bym chciała. Dowa tak, kupiłam tę matę tam gdzie mi poleciłas (dałas linka) u Kasinek i jeszcze skusiło mnie kilka zabawek.Poszło troche kasy ale uważam że było warto. Mata jest rewelacyjna!!! Bardzo jestem Ci wdzieczna za polecenie. Jesli teraz ja moge komus polecic to z czystym sumieniem polecam - podaje linka: http://www.allegro.pl/item109399205_tiny_love_plac_zabaw_s_u_p_e_r_g_r_a_t_i_s.html Mata potrafi zainteresowac Juleczke nawet gdy jest marudna i jej nic nie odpoiwada - ale tu zainteresowanie bierze góre. Miałyscie racje piszac ze plac zabaw jest warty tej ceny - i jeszcze wartościowy gratis można otrzymac. Dowa piszesz ze do samochodu masz Safari i podoba sie Twojemu maleństwu - ja mam podobne dla Julci - to są przyjaciele w podóży - i faktycznie swietna jest ta zabawka - kupując to otrzymałam gratis łuk do wózka który tak chciałam - jest extra! Zapewne o tej samej zabawce do samochodu mówimy http://www.allegro.pl/item108802095_tiny_love_przyjaciele_ocean_luk_gratis_69zl.html kupiłam jeszcze namiocik na lato , jeszcze nie wypróbowany ale wygląda fajnie http://www.allegro.pl/item110503910_cefa_namiot_kubus_dla_niemowlat_disney.html i karuzelke do nosidełka ale opisz jak wypróbujemy. Pozdrawiam Was Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizabeto
Dlaczego twój kochanek, ojciec trojga dorosłych dzieci i dziadek nie mieszka z tobą tylko wciąż z rodziną. Dlaczego walczy by z nimi mieszkać choć jego żona tego nie chce. Bawi cię to znęceanie się nad obcą kobietą i jej dziećmi ? Bawi cię życie ze sponsorem dojeżdżającym w weekendy i wrabianie w ojcostwo kolejnych żonatych ? Ciekawy sposób na życie wybralaś, bawisz się cudzym życiem i kosztem. Nie obawiasz się, ze ktoś kiedyś zabawi się twoim życiem na twój rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu tak cicho?? czyzby wszystkie dzieciaczki na polku?? kacpi cały czas spał w wozeczkua ja sie opalałam i konczyłam ksiazke. lubie lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my rano byliśmy nad rzaka ok. godziny teraz Kaj najedzony śpi a po 15 jedziemy do znajomych na działke .. bo my w bloku to się dusimy.. tak się grilla odpali , pifko sobie chopoki wypija .. Kaj na dworze poleży i juz . . upał koszmarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas od rana upalnie, spędziłyśmy całe dopołudnia na dworku, wstała z nocy o 9:00 a od 10:00 do 13:30 znów spała ale musze lekko husiac jak sie budzi wiec siedze i pilnuje jej albo ktoś inny zebym mogła cos zrobic. A Wasze dzieciątka tak śpią w dzień spokojnie ze mozecie zostawic i zając sie czyms? Mysle zeby zacząc zagezczac mleko mąką kukurydzianą podobno jest syte i dzieci dłużej śpią w nocy bez jedzenia (moja je po kąpieli od 20:00 do 21:00 z przerwami i potem 1:30 i o 5:00 i o 9:oo rano) CZEKAM TYLKO JAK BEDZIE MIAŁA 3 M-CE. a TE KTÓRE KARMIĄ BUTLĄ NIE ZAMIERZACIE ZAGĘSZCZAC? i JAK WASZE DZIECIĄTKA ŚPIĄ - ile teraz jedzą i jak długo wytrzymają bez jedzenia? A teraz rozpadało sie u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renola mój mały też jest już prawie na butli i przeważnie budzi się tak jak u ciebie. Ale zdarza się, że i częsciej:( Z tym zagęszczaniem to nie wiedziałam, ale my bedziemy musieli jeszcze poczekać, bo Kacpi ma dopiero 2 miesiące. W dzień z kolei to mały je tylko po troszeczce ale za to czesto, a na noc wcina 125. Mam nadzieję, że i do nas dotrze ten deszczyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamausie gdzie Wy wszystkie sie podziewacie?? słoneczko tak Was wykańcza czy Wasze szraby???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.ja zaraz będe karmić Oskara jak zje teraz 120 to spi tak do 7-8, ale nad ranem daje mu jeszcze cyca, coś tam jeszcze leci a potem butla 120.Jak jest na dworze to spi 3-4 godz ale trzeba go od czasu do czasu pokołysać.A co do zaęszczania to też poczekam a tak wogóle to od którego miesiąca można coś podawać np:kleik czy kaszke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Wczoraj bylam z corka na szczepieniu wiec przy okazji zwazylam Kube.Ma juz 10 tygodni i 3 dni, i wazy 5700. Smieje sie bez przerwy :)) No nie chce krakac , ale naprawde tak pogodne i spokojne dziecko :) Jestesmy caly czas na piersi.Ale na noc dostaje czasem butle , i zjada wtedy 120ml. Co do zageszczania to mozna juz od 4 miesiaca, no i mozna tez wtedy zaczac juz wprowadzac pokarmy stale.Chociaz tak pomyslalam teraz , moja corcia jak byla mala , to byla taka zarta ze zageszczalam jej jak juz miala 3 miesiace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej troche nie pisalam ale czytam regularnie i widzę, ze sporo z nas stopniowo przechodzi na sztuczne mleko. Ja Julkę dokarmiam od samego początku i wczoraj miała 2 miesiace. caly czas podaje jej piers ale widze z jej strony opor. Jak mała jest baaardzo głodna to jej się nie chce ssać i jak juz pierwsze mleko zejdzie z piersi to entuzjazm znika. Chcialabym podawać jej moje mleko przynajmniej do czasu jak wroce do pracy czyli do konca wrzesnia ale czy sie uda? U nas jako tako, mała kolek nie ma i chyba nie miała, te kilka razy to chyba były ataki głodu. Jest drobna, wazy z 4300 i jak bylismy z wizyta u jej kolezanki ze szpitala z tego samego dnia to tamta Julka wazy z 5500 a jej waga urodzeniowa była 500gram wyzsza od naszej. Nie wiem z czego to wynika, przeciez jej nie głodze. Moze to dlatego, ze jest bardzo ruchliwa, non stop pedałuje nózkami i macha raczkami a moze bedzie taka drobna tylko po kim??? a w te upaly wychodzę z nią rano lub póznym popoludniem, wtedy jej chyba lepiej ( takie mam wrażenie). Ubieram na samo body albo na to ogrodniczki albo sukienka, skarpetki i cienka czapeczka. aaa, ktore z Was mialy problem z ropiejacymi oczkami i kanalikami łzowymi? Przeszło czy poszlyscie na zabieg bo u nas samo minelo z dnia na dzien praktycznie, okolo 7 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! Mina ja tez uzywam tego kremu co ty ale jak sie skonczy to kupie inny, bo ten NIVEA nie chce sie rozsmarowac i Wiki wyglada po nim jak latynos ,bo zostawia biale slady, Oliwii jeszcze nie smaruje bo nie wystawiam ja na slonce tylko caly czas jest w cieniu, wole nie ryzykowac, bo takie to slonce okropne......czasem az mnie skóra piecze i szczypie..... Wczoraj bylam z oliwia na szczepieniu, mala wazy 5100g. czyli dosc szybko przybywa na wadze, na razie na samym cycu+cherbatka rumiankowa. A to nie byl katarek u Oliwii tylko zatkany nosek, takze obeszlo sie bez aplikatora, ale zamowilam go na allegro tak na przyszlosc, pmietam jak wiki miala katar to nie mogla spac w nocy i wtedy na pewno przydalby sie taki aplikator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tego co pisze do elzbiety
daruj sobie te zlosliwosci. jakbyś nie zauwazył(a) to forum dla młodych mam i ich maluszków. jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia na temat dzieciaczków, to lepiej sie w ogóle nie odzywaj. poszukaj sobie inne forum do swoich komentarzy, i nie psuj atmosfery na naszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Ale upał... Kacpi jest w samym body, a i tak dostał kilka potówek:( Biedactwo ten upał męczy go jeszcze bardziej niż mnie. Przez większość czasu albo śpi albo marudzi. A jak już minie największe gorąco to dopiero wtedy się ożywia. Leży w wózeczku i gaworzy:D Ja też używam tego kremu co Viki i Mina i tak samo jak Mała Wiki Kacperek wygląda śmiesznie z tą białawą skórką. Ja go smaruje i tak chociaż na pełne słońce nie wychodzi. W cieniu też łapie, Kacpi jest już cały opalony. Mamy karmiące butlą, czy wasze pociechy też robią takie nieładnie pachnące kupeczki?? Bo jak misiu był na samej piersi to kupki były eleganckie;) a teraz to już trochę śmierdzące. W każdym razie już na nos wiem kiedy Kacp potrzebuje zmiany pieluszki. Dziewczyny a jakie są te ćwiczenia na asymetrie?? Na czym polegają i jak je wykonywać, bo chciałabym małemu zaaplikować dawke:) Czekamy jeszcze na tatę i na lody... Buziaczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dziewczynki któraś z Was pisała, kiedyś że Wasze dzieciątko ma śluz w kupce. Co to oznacza???????????Monika Ty jako doświadczona mama tróji dzieci napewnno będziesz wiedziała jaki może być powód:)) Kasiak moja Iza dopiero pierwszą rehabiltacje będzie miała lipca ja dopiero wtedy mogę Ci przedstawić kilka ćwiczeń. My się wczasujemy, upały są ale nie jest źle zawsze mogłoby być gorzej. Lepiej to niż deszcze i siedzenie w domu. Moja Iza kąpała się w baseniku nóżki jej zamoczyłam. Ja też kremuje Ize kremem nawrt nie pamiętam nazwy a krem w wózku a Iza na spacerku. Też jej buźka jest biała nie podoba mi się to bo wygląda jak anemiczka. Byłam zła na siebie , że kupiłam taki krem, ale wynika z tego, że nie tylko mój tak \"wybiela\". Viki piszesz że Twoja mała jest na piersi+ herbatka. Pytam bo ja też samą piersią karmie, ale z tego co wiem nie podaje sie już nic innego. Chyba, że to ta moja pani doktor jest jakaś inna. I bardzo proszę o odzew w sparwie mojego kolejnego utapienia - Sluz w kupce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika a nie Kasiak najmocniej przepraszam proszę o wybaczenie za popełnienie gafy:):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej kupki są takie wodniste ale nie widze różnicy od narodzin bóli nie ma przynajmniej ja wnioskuje tak z jej zachowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×