Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

hej w poniedziałek 17.04 urodziła sie Majka, ma 53 cm i 2650 g gratuluje tez nowym mamusiom, potem nadrobie zaległości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto......adres e-mail **************************************************************************************************************** witch 3...........01.04.06......19,5kg …….114cm……..córcia.... Przyszła Mama..05.04.06……..2kg............63cm........?...... Sylwia_76........06.04.06.....20kg..............?.......synek....... Sosnowiec sylwiamars@wp.pl wera66...........07.04.06.....13kg..............?.......synek....... Ostrowiec Czekolada_29….08.04.06…...0,5kg..........82cm.........?....... macieja8.........09.04.06.....15kg..............?.......córcia..... Gdynia Gabrysia*........11.04.06.......17kg............?.......synek..... Wrocław. Sineqanone......13.04.06......17kg............?......córeczka…. Białystok asmana..........15.04.06......20kg..........123cm.....córeczka.. Olsztyn marta771........15.04.06……..20 kg………….119cm……..synek….. Warszawa marta771@op.pl anette1111......16.04.06......12kg.........110cm......córeczka.. Mielec krystyna_100 ...18.04.06......22kg ........116cm ......córcia.... Warszawa rybka25..........19.04.06.......14kg........107cm.......synek.... Rakoniewice er.................20.04.06.......10kg...........?............synek.....okolice Łodzi ola23.............20.04.06.......12kg.......103cm...... córeczka Agnes78_Bdg....21.04.06......18kg.............?.........córeczka.. Bydgoszcz agnes78@op.pl słoneczko27.....21.04.06......8,3kg.......108cm......córeczka. Gdańsk mr_adam@wp.pl Irlandia..........21.04.06……..15kg........108cm.....synuś... Aleksandrów Łódzki olakrowka@tlen.pl Lolcia............23.04.06.......11,5kg.....100cm.......synek...... Viki2.............26.04.06......18kg. ……….109cm......córeczka Krosno ndorota1@o2.pl Silvia27..........26.04.06......1,5kg........117cm......synek ..... Wrocław Kasika1..........27.04.06........17kg......109cm........synek... Rzeszów kasiapodolec@wp.pl serek.............27.04.06........8,5kg …...98 cm.......córeczka. Łódź 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Nick.........Data urodzenia.........Waga........Cm.........Miasto.........Imię..... ************************************************************************************************************* Pysia77.......18.03.06.........2300......47cm.......Poznań...........Krzyś Leonek Kasia27.......19.03.06.........2100......51cm...........................Alicja Elizabetaa ...23.03.06........3100 .....55cm .......Bytom ............Iga RRR...........26.03.06.........3460......56cm............................Mikołaj Ania26........29.03.06........4020......59cm.......Rzeszów............Milenka aniachodak@tlen.pl Mo.nika.......03.04.06........3200......51cm.......Bremen............Jakub Madelaine....03.04.06.........3730.......57cm.............Szczecin........Milenka Aga_krz.......04.04.06........3900......56cm.......Szamotuły..........Roksana kriwas@poczta.tp.pl Kizia..........04.04.06.........3180.......53cm............................Julia ANNA80.......05.04.06........3400......55cm.............................Milena melania26@op.pl Monikaa_.....05.04.06.........2570.....50cm......Opatów..............Małgorzata Dowa .........06.04.06 ........4060 .....60cm ..... Łódź ...........Diana Milena dowa1@o2.pl Renola.........08.04.06........3100......55cm.......śląskie..............Julia ptrenata@plusnet.pl Grazie.........09.04.06........3900......58cm..............................Maciek Marteczka77.10.04.06.........4350......62cm......Lublin................Damianek Lolonek.......10.04.06.................................Sucha Beskidzka....Leon Mikołaj Mina29........11.04.06.........3400......55cm......mazowieckie…………Kajtek Jenefer25.....12.04.06........3250…....60cm......Głogów..............Julcia Joasia79.......12.04.06.........3200....56cm.......Łódź................Julia...... jsiudek@o2.pl Agneska.pop..14.04.06.....3800......61cm.... Chełm........Aleks...agneska.pop@op.p Róża......17.04.06.......2650...........53cm.........Olsztyn......Majka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roża ❤️ ogrrrrrroooooomne gratulacje..... jak się obrobisz co i jak z dizeciątkiem .,. daj znać jak wyglądał poród i jak się czujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam zdjęcia do wszystkich z Was, które są w tabelce. Jeśli ktoś nie dostał, to niech napisze, prześlę jeszcze raz. Kasika1 i Słoneczko27 cieszę się, że Wam się Julcia podoba. Roza GRATULUJĘ z całego ❤️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Róża gratulacje wieeeelkie 🌻 Myślałam dzis o Tobie i tak przypuszczałam, że ty już po. My niestety nadal 2w1. Małemu dobrze w środku a ja Wam już tak zazroszczę, jak czytam kichaniu, karmieniu itp:) Lolcia,Viki, Sylwia27, Serek co tam u was? Czyżbym zostawała sama na dole tabelki?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała śpi:) A wiec rodziłam krotko, bez znieczulenia i powiem szczerze ze myślałam ze bedzie gozej. Mąz cały czas był przy mnie ale na samo rodzenie małej wyszedł. Najgorsze są skurcze. Zanim sie zdecydowałam na znieczulenie było za pozno bo juz rozwarcie było na 9 cm co mnie zaskoczyło i pozniej z 20 min i mała była. Miałam super połozna personel zyczliwy i szczeze to mogła bym rodzic jeszcze raz:). Najgorsze było zakładanie szwów. teraz ledwo chodzę ale mała wszystko wynagradza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Róża to tylko pozazdrościć takiego porodu. Dobrze że już jesteście w domu.😘 Mam pytanie, po ilu dniach od porodu przychodzi położna? Czy mam do niej wcześniej zadzwonić? Ile razy przyjdzie? A i jeszcze pytanko, jak tam załatwianie becikowego;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Róża gratulacje 🌻❤️ Właśnie wróciłam od gina , jutro termin a córcia jeszcze wysoko nie chce zejść na dół:( Za tydzien jakby nadal nic to znowu do gina a tak zalecenia dużo dużo dużo ruchu spacerów i seksu do bólu, dzwoniłam do męża ucieszył sie niezmiernie z tego ostatniego zalecenia;);) więc jak wróci w nocy z pracy to działamy;) pozdrawiam mamusie 1+1 i 2w1 trzymajcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kwietnióweczki!!!Oczywiście ja też gratuluję wszystkim nowym mamusiom!🌻 Kasika nic się nie martw, doczekasz się i Ty!:) Ja kładłam się spać bez żadnych oznak zbliżającego się porodu a o 5.3o rano obudziły mnie reguralne skurcze i przed północom dzidzia była na świecie!Mojego porodu niestety nie będę miło wspominać, dla mnie to był prawdziwy koszmar i strasznie żałuję, że nie zdecydowałam się na cc - a długo nad tym myślałam....Cieszę się, że to za mną ale wątpię czy jeszcze kiedyś zdecyduję sie na dzidzię...Mówi się, że zapomina się o tym wszystkim, pewno i ja zapomnę kiedyś ale w tej chwili to zbyt świeże dla mnie i traumatyczne.... Tak jest ,że jedne kobiety rodzą lekko i łatwo a inne muszę się namęczyć...Mamusiom 2w1 życze tylko lekkich rozwiązań!!! Muszę się usprawiedliwić, że ostatnio tak rzadko tu zaglądam - malutka ma już kolki... :( To straszne, że takie maleństwo tak cierpi i nic nie można zrobić... Pozdrawiam Was cieplutko!!!PA!PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz ja przybyło mi troche kila wiec dopisuje Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto......adres e-mail **************************************************************************************************************** witch 3...........01.04.06......19,5kg …….114cm……..córcia.... Przyszła Mama..05.04.06……..2kg............63cm........?...... Sylwia_76........06.04.06.....20kg..............?.......synek....... Sosnowiec sylwiamars@wp.pl wera66...........07.04.06.....13kg..............?.......synek....... Ostrowiec Czekolada_29….08.04.06…...0,5kg..........82cm.........?....... macieja8.........09.04.06.....15kg..............?.......córcia..... Gdynia Gabrysia*........11.04.06.......17kg............?.......synek..... Wrocław. Sineqanone......13.04.06......17kg............?......córeczka…. Białystok asmana..........15.04.06......20kg..........123cm.....córeczka.. Olsztyn marta771........15.04.06……..20 kg………….119cm……..synek….. Warszawa marta771@op.pl anette1111......16.04.06......12kg.........110cm......córeczka.. Mielec krystyna_100 ...18.04.06......22kg ........116cm ......córcia.... Warszawa rybka25..........19.04.06.......14kg........107cm.......synek.... Rakoniewice er.................20.04.06.......10kg...........?............synek.....okolice Łodzi ola23.............20.04.06.......12kg.......103cm...... córeczka Agnes78_Bdg....21.04.06......18kg.............?.........córeczka.. Bydgoszcz agnes78@op.pl słoneczko27.....21.04.06......9,5kg.......108cm......córeczka. Gdańsk mr_adam@wp.pl Irlandia..........21.04.06……..15kg........108cm.....synuś... Aleksandrów Łódzki olakrowka@tlen.pl Lolcia............23.04.06.......11,5kg.....100cm.......synek...... Viki2.............26.04.06......18kg. ……….109cm......córeczka Krosno ndorota1@o2.pl Silvia27..........26.04.06......1,5kg........117cm......synek ..... Wrocław Kasika1..........27.04.06........17kg......109cm........synek... Rzeszów kasiapodolec@wp.pl serek.............27.04.06........8,5kg …...98 cm.......córeczka. Łódź Nick.........Data urodzenia.........Waga........Cm.........Miasto.........Imię..... ************************************************************************************************************* Pysia77.......18.03.06.........2300......47cm.......Poznań...........Krzyś Leonek Kasia27.......19.03.06.........2100......51cm...........................Alicja Elizabetaa ...23.03.06........3100 .....55cm .......Bytom ............Iga RRR...........26.03.06.........3460......56cm............................Mikołaj Ania26........29.03.06........4020......59cm.......Rzeszów............Milenka aniachodak@tlen.pl Mo.nika.......03.04.06........3200......51cm.......Bremen............Jakub Madelaine....03.04.06.........3730.......57cm.............Szczecin........Milenka Aga_krz.......04.04.06........3900......56cm.......Szamotuły..........Roksana kriwas@poczta.tp.pl Kizia..........04.04.06.........3180.......53cm............................Julia ANNA80.......05.04.06........3400......55cm.............................Milena melania26@op.pl Monikaa_.....05.04.06.........2570.....50cm......Opatów..............Małgorzata Dowa .........06.04.06 ........4060 .....60cm ..... Łódź ...........Diana Milena dowa1@o2.pl Renola.........08.04.06........3100......55cm.......śląskie..............Julia ptrenata@plusnet.pl Grazie.........09.04.06........3900......58cm..............................Maciek Marteczka77.10.04.06.........4350......62cm......Lublin................Damianek Lolonek.......10.04.06.................................Sucha Beskidzka....Leon Mikołaj Mina29........11.04.06.........3400......55cm......mazowieckie…………Kajtek Jenefer25.....12.04.06........3250…....60cm......Głogów..............Julcia Joasia79.......12.04.06.........3200....56cm.......Łódź................Julia...... jsiudek@o2.pl Agneska.pop..14.04.06.....3800......61cm.... Chełm........Aleks...agneska.pop@op.p Róża......17.04.06.......2650...........53cm.........Olsztyn......Majka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia dzieki za zdjecia,twoja Julcia jest słodziutka.Moja Oliwcia jeszcze szaleje w brzuszku ,ale porod juz sie zbliza,dzisiaj rano mala wskoczyla do kanału rodnego i tak mnie strasznie zabolało ze musialam przykucnoc,a bylo to dla mnie nowe doswiadczenie,poniewaz w pierwszej ciazy wiki nie obnizyla mi sie nawet jak juz bylam na porodowce i mialam lekkie rozwarcie,dopiero pod sam koniec porodu weszla do kanalu rodnego.A oliwcia prosze juz sie obnizyła, moze niedlugo sie zacznie?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki może to zabrzmy naiwnie, ale po czym poznałaś, że mała juz tam jest?? Byłaś u lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki z tego wszystkiego nawet nie podziękowałam za gratulacje, to dziękuję. Kasika doczekasz się:) Jak bede miała zdjecia na kompie to poprzesyłam:) Dziewczyny ktore rodziły naturalnie czego uzywacie do podmywania krocza?? Tantum rosa, czy moze szare mydło bo słyszałam ze jest dobre, ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Róza w pierwszej ciązy używałam szrego mydła i do przemywania rivannol, nie było zadnych problemów:) A ja mam dziś termin a córcia grzecznie siedzi sobie w brzuszku:):)::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika do poloznej trzeba raczej zadzwonic, jak rodziłam synka to dzwoniłam i umawia sie na wizyte i u mnie była 1 raz , może jak jest taka potrzeba przychodzi cześciej ale watpie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Roza - ja przy pierwszej Córeczce podmywałam się nadmanganianem potasu, a teraz tantum rosa. Chciałam teraz zacząć nadmanganianem, ale okazało się, że go już nie ma w sprzedaży. Kasika1 - moj Mąż we wtorek poszedł do przychodni do położnej zgłosić nasz powrót do domu (wcześniej były święta) i w środę przyszła. Podobno położna powinna przyjść 3 razy i raz pediatra. Wczoraj przyszła do Juleczki pani doktor. Trzymajcie się. Słonaczko27 - trzymam kciuki, żeby zaczęło coś się dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry 😘 pod Rzeszowem sliczna pogoda uciekam zaraz na pole, bo szkoda takiego pięknego dnia. My nadal 2w1, ale może po weeckendzie cos sie wyjaśni. Miłego dnia Mamusie. Joasia i Słoneczko dzięki za informacje o położneju. Róża no ja myślę, że się doczekam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :) Roza WIELKIE GRATULACJE I BUZIAKI DLA CIEBIE, MĘŻA I OCZYWIŚCIE MAJECZKI Widzę że jednak postawiłaś na swoim i córcia ma takie imię jak Ty wybrałaś :D Cieszę się że Twój poród był tak szybki i bezbolesny. Kasika, jestem jestem i nadal 2w1 ale mam nadzieję że już nie długo gdyż dziś od ok.4 rano sączą mi się wody. Nie było żadnego czopa wcześniej jedyne co to od kilku dni te bóle o których już mówiłam. Co prawda wczoraj wieczorem były silniejsze ale to bóle a nie skurcze (no chyba że ja nie wiem że to coś to skurcze ;) Popołudniu będę dzwonić do mojego lekarza i spytam co robić i czy mogę przyjechać najpierw do niej by zobaczyła co i jak bo do szpitala na razie nie chcę jechać by nie powiedzieli że panikara jestem. Ogólnie czuję się dobrze tyle tylko że kapie ze mnie jak z nie dokręconego kurka z wodą ;) Nie pamiętam, czy któraś z mamuś też tak miała że wody jej się sączyły czy raczej tak że wszystkim od razu pękły i się wszystkie wylały. Napiszcie co byście zrobiły na moim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś czas temu ktoś podał link do stronki mediweb ( http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=658 ) gdzie opisane są zwiastuny porodu i rozpoczęcie porodu. Niżej wklejam fragment z tej stronki. Co o tym sądzicie? Nie wiem już sama co robic. Poród rozpoczął się, jeśli stwierdzamy objawy postępu porodu, czyli: 1. Skurcze występują regularnie co 10 minut i trwają ponad pól godziny Czasem skurcze przepowiadające są tak silne i trwają tak długo, że sprawiają wrażenie skurczów okresu rozwierania, po czym ustępują. Czasem dopiero po wielu dniach skurcze występują z większym nasileniem od nowa i dopiero wtedy przechodzą we właściwe skurcze porodowe. Jeśli skurcze trwały przez pewien czas, to rozstrzygające jest badanie przez pochwę, podczas którego - u pierwiastek -część pochwowa jest częściowo lub całkowicie zgładzona, a ujście szyjki przepuszcza co najmniej opuszkę palca - u wieloródek - część pochwowa częściowo zgładzona, a ujście szyjki rozwarte prawie na 2 palce. 2. Pękł pęcherz płodowy i dpływa płyn owodniowy Zdarza się czasem, że płyn owodniowy odpływa ale czynność skurczowa występuje dopiero po wielu dniach, a nawet tygodniach. W praktyce klinicznej aby zapobieć wystąpieniu groźnych dla życia powikłań jeśli nastąpił odpływ płynu owodniowego, to kobietę traktuje się jako rodzącą, niezależnie od tego, czy czynność skurczowa występuje czy nie. 3. Występuje plamienie U mnie nie nastąpił całkowity odpływ płynu a kapie on sobie już od 4 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silvia , ja tak mialam, nie chlusnelo ze mnie tylko wlasnie saczyly mi sie wody.Trzeba natychmiast jechac do szpitala,w takiej sytuacji postepujemy tak jakby chlusnely.No i ja tak zrobilam.I mysle ze tez powinnas , nie czekaj do popoludnia na lekarza.Pojechalam do szpitala, czekali czy reszta sama chlusnie , caly czas bylam pd kontrola ktg, bo to konieczne w takiej sytuacji.Potem stwierdzili ze to za dlugo i dali kroplowke na wywolanie.No i zaraz zaczely sie skurcze i reszta wod chlusnela.Tobie juz to pare godzi sie saczy wiec nie ma na co czekac Silvia , pakuj sie i do szpitala .Zostaniesz dzis mama kochana, innej opcji juz nie ma :)) Gratulacje !!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no i dodam jeszcze ze jesli wody odejda albo nawet tylko sie sacza to ju nie patrzy sie na skurcze , czy sa , w jakich odstepach itd. tylko do szpitala wlasnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silvia od razu do lekarza jedz, nie czekaj!! bedzie Majka ale nie kłociłam sie o to, zrobiliśmy losowanko, zreszta mąż po tym moim wysiłku był skłonny zgodzić sie na wszystko:):) A porod nie taki bezbolesny he he, skurcze są okropne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silvia!!! Ale fajnie!!!:D JA TEŻ TAK CHCE!!!!!!! Czekamy na wiadomośći🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFzięki dziewczynki za tak szybką odpowiedź. Zabieram się zatem za pakowanie torby do końca a później telefon do meża i do lekarza. Mo.nika powiedz mi jeszcze czy przy tym sączeniu miałaś jakieś skurcze nawet małe i jakieś bóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic sie nie martw, bez nerwow.Wylaczaj kompa, bierz torbe i do szpitala.Ani sie obejrzysz a bedziesz tulila malenstwo.Szybkiego porodu Ci zycze , oczywiscie bezbolesnego :)) I do zobaczenia za kilka dni, kiedy juz wrocisz do domu:) O ile Maluch pozwoli Ci usiasc do kompa:) Powodzenia !!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silvia27 - życzę Ci szybkiego i lekkiego porodu!! Trzymajcie się i do usłyszenia za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia trzymamy kciuki, żebyś miała łatwy i szybki poród. Ucałuj od nas swoje maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silvia mnie tez sączyły sie wody i po rozmowie z połozną kazała się zbierac do szpitala. Więc szybkiego porodu zyczę. Róża ogromne gratulacje. Jak samopoczucie bez brzuszka? Ucałuj malutką. Mina29 ja tez mam płaskie brodawki - więc zakładam te osłonki silikonowe i jakoś nam sie udaje - choć dla Dianki smok jest o wiele wygodniejszy. Męczę się z przystawianiem jej do piersi bo nie znoszę tego odciagania mleka. mam laktator ręczny ale wkurza mnie to pąpowanie. Dziś idziemy spać na balkon - a jak wasze werandowanie. Ten czas tak leci - wczoraj skończyłysmy 2 tygodnie :) Sylwia u mnie zaczęło sie nieregularnymi skurczami a później zaczęły się sączyć wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×