Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Cześć Mamcie! Po piątkowej wizycie mam nowe dane do tabeli- kilo 4 na plus, obwód pasa 98 ! Lufa ze mnie, że hej ! Niestety, sama poprawić nie umiem, ale jakby którejś się chciało, to się ucieszę. Zamówiliśmy już komodę na rzeczy dla Malucha, może jeszcze będzie przed świętami. Tak w ogóle to nie przemęczajcie się porządkami, moja bratowa po sobotnim wariactwie wylądowała w szpitalu- jest w 10 tyg. Może któraś z Was ma fajny przepis na sałatkę ? Ja zwykle robię tzry- warstwową z tuńczykiem, z marynowanymi pieczarkami i z kurczaka. Już mi się przejadły, jesli macie coś dobrego, podzielcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RRR - proszę :) Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....4kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....6 -o,5KG...88CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....4kg.........98cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....0kg........85cm.......??....... MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....3kg......???........córeczka.......Łódź Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....5,5kg...???..........??........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....2kg......???..........??...... asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......4 kg......86cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.....4,5kg.....93cm.....synek.........Rakoniewice renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. Silvia27........21.04.06......-2,5kg......??........synek (??).....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....5 kg......??.............córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......3kg......97cm.........??.............. EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.......1kg......87cm.........??........... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....5 kg.....90cm......córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....4,5kg....83cm........??............. serek..........28.04.06.....3 kg .....80 cm.......??..............Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, RRR mogę dać ci przpis na sałatkę z konserwowego selera z kurczakiem: słoik konserwowanego selera, (najlepiej z firmy Rolnik jest twardy i sie nie ciapie) wygląda to jak kiełki, puszka ananasów, puszka kukurydzy, ugotowana pierś z kurczaka i rodzynki (ja daję na oko ale tak paczka 10 dkg powinna starczyć), rodzynki trzeba sparzyć bo będą wtedy miękkie. Ananasy i pierś pokroić w kostkę, serer też można pokroić w miejsze kawałki bop te są dość długie, wszytko dać do miski, wymieszać z majonezem i mozna dodać soku z ananasów jak się wydaje słucha. Szyba i smaczna, trochę na słodko - kwasno. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki :) dopiero dziś się odzywam bo od dziś mam urlop świateczny (aż do końca roku :)) Byliśmy w sobotę na USG 3D i już wiemy że będziemy mieli synusia :)) Ja jestem bardzo szczęśliwa bo Maluszek jest śliczny i zdrowy, mój mąż natomiast będzie musiał się przyzwyczaić że to nie będzie córcia bo marzył o córeczce. Mamy wszystko nagrane na płytce i musze Wam powiedzieć że widać na prawdę super na takim USG :)) Badanie robiła nam młoda ale bardzo bardzo miła p.doktor. Opowiedziała nam wszystko co i jak i wiecie co ... stwierdziła że zdjęcia nie są takie jak ona by chciała bo Maluszek zakrywał cały czas buźkę i powiedziała że 5 stycznia mamy porzyjść raz jeszcze i ona zrobi nam badanie ponownie i to bezpłatnie!! Takiego lekarza to powiem szczerze że spotkałam pierwszy raz w życiu. Ona uważa badanie za udane w 100% jak rodzice moga zobaczyć cała buźkę swojego dzieciaszka a nie tylko z profilu tak jak my to widzieliśmy :) Jestem tym barzdiej szczęśliwa bo 5.01 to prawie za 3 tygodnie więc nasz Synek będzie wtedy większy i ponownie będzie miał zrobione tak dokładne badania i zdjęcia :)) Ważył w sobotę 556g i wg. tego USG wyszło że to 23 tc a nie 22 tc i termin zmienił się znowu z 21.04 na 16.04. W tabelce jednak nie będę tego poprawiać bo pewnie jeszcze kilka razy się to zmieni ;) To tyle wiadomości od Nas :)) Odezwę się jeszcze później a teraz zmykam do porzadków!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też planowałam wykonać USG 3D. Miał to być nawet nasz prezent gwiazdkowy. Rozmyśliłam się jednak, głównie ze względu na wysoki koszt. Na początku stycznia wyznaczyłam się na zwykłe USG. Czy wasze brzuszki widać już spod ciepłych sweterków i zimowych kurtek. Czy ludzie ustępują Wam miejsca w autobusach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_krz
Dziewczyny!! Czy którąś z Was bolą może wiązadła w dolnej części brzucha. Mnie czasami tak dokuczają że aż mi ciężko chodzic. Może któraś ma na to radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie, co? nie rozumiem pytań w stylu: ustępują Wam miejsca w autobusach. Serek, wybacz, nie traktuj tego personalnie, ja tylko generalizuję. to raczje ja ustępuje miejsca, kiedy widzę starszą osobę. zresztą, nie uważam, żebym miała jakiekolwiek prawo do tego typu roszczeń. fakt, zatłoczony autobus nie należy od najfajniejszych miejsc, robi mi się w nim strasznie słabo, ale... to tylko moje zdanie i proszę o takie tego potraktowanie. bo znając życie, znajdzie się ktoś, kto urządzi na mnie nagonkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Nas z kolei przygotowania do Swiat nie omina bo bedziemy mieli gosci :) Ciesze sie bardzo, ale momentami czuje lekki stresik bo pierwsz raz w zyciu bede wystepowac w roli pani domu. macieja - mi szwagierka bardzo polecala szkole rodzenia (rodzila w kwietniu tego roku), ale mowila zeby zapisac sie gdzies kolo 30 tyg bo ona z mezem byla wczesniej a potem jeszcze czekali 2 m-ce na porod. Ja w kazdym razie jeszcze sie nie orientowalam jak to jest u mnie w miescie, ale chcialabym uczeszczac na takie zajecia, mysle, ze warto. RRR ma racje co do porzadkow - nie zapominajmy, ze jestesmy w ciazy i juz nie wszystko nam przychodzi bez trudu ... to tak na marginesie ;) i popieram prosbe o przepisy na salatki! silvia - po Twoim opisie juz nie moge sie doczekac tego usg! Idziemy juz jutro :D Tez zabieramy plytke ze soba. A co do tej lekarki to naprawde trafiliscie na kogos z powolaniem, mam nadzieje, ze nas tez bedzie \'obslugiwal\' ktos taki. jezeli chodzi o pytanie serka i komentarz grazie - nie widze w tym absolutnie nic niezrozumialego. Serkowi chodzilo raczej nie o dobre maniery (czy tez ich brak) podrozujacych autobusem, a raczej o to czy nasze brzuszki sa na tyle widoczne, ze zauwazaja je inni, to wszystko. A co do ustepowania miejsca - nie ma nic niestosownego w tym, ze ktos nam to zaproponuje - ja bylabym wdzieczna za taki gest. Nawet samemu mozna poprosic o zwolnienie miejsca kogos mlodego - coz w tym zlego? Co prawda autobusami juz nie jezdze, bo nie chodze do pracy, ale za to postanowilam sobie, ze jednak bede korzystala z uprzejmosci innych gdy bedzie mi slabo i gorzej sie poczuje. Co innego gdy czujemy sie dobrze - wtedy oczywiscie, nic nie stoi na przeszkodzie by samemu postac :) trzymajcie sie, dam znac co i jak z tym badaniem 4D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Jesli chodzi o szkole rodzenia to ja przed pierwsza ciaza chodzilam z mezem kurs trwal ponad 2 mies i bylo naprawde swietnie wiele sie nauczylismy i maz przy okazji sie dowiedzial ze porod nie jest taki jak na filmach i trwa troche dluzej niz kilka minut.Ja nie mialam wczesniej stycznosci z niemowlakiem a taki kurs naprawde wiele daje chociaz wiadomo ze dziecko to nie lalka i nie lezy tak bez ruchu ale mimo wsztystko ma sie te podstawowe wiadomosci noi sa oczywiscie cwiczenia dla ciezarnych wraz z nauka oddechu i parcia super sprawa...powiem wam ze prawidlowy oddech podczas porodu usmierza bol ...kurs byl robiony w szpitalu w ktorym rodzilam bylo zwiedzanie porodowki kosztowal 150 zl od pary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazie ja tez nie widze nic zlego w tym ze ktos ustapi miejsce w autobusie ciezarnej niektore kobiety tak sie zle czuja ze mldleja jak tylko wejda do autobusu to juz na pewno taka staruszka ma lepsze samopoczucie i predzej by wystala w zatloczonym autobusie ja na szcze scie czuje sie swietnie i moge troche postac podwarunkiem ze nie jest zbyt goraco.Moja mama mi opowiadala ze jak byla wciazy z mlodszym bratem to jechala autobuswm 30 km. caly czas stojac bylo duzo ludzi i okropnie duszno a nikt sie nie zebral na dobrt gest i jwszcze w ten sam dzien wyladowala w szpitalu z krwawiwniem lekarz stwierdzil ze to z przemeczenia i kazal jej unikac takich sytuacji. Mi juz troche widac brzuszek spod kurtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje przepis na salatke: sloiczek selera groszek kukurydza 10 jajek sloik ogorkow korniszonow lub kiszonych jablko ugotowana marchewka 3 szt. ugotowana pietruszka jedna mala cebula 1 szt. zetrzec zoltego sera dodac sol pieprz majonez smietana musztarda Naprawde pycha!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolcia - właśnie tego chciałam uniknąć - personalizacji. Serek zadała pytanie, kt. częśto ja już słyszałma i słyszałam też komentarze ciężarnych dziewuch, z oburzeniem na czele, kiedy ktoś i m miejsca nie ustąpił. i w zasadzie o to mi chodziło - o te roszczenia. nie wiem, czy ja źle to napisałam, może za mało wyraźnie się wyraziłam. ale szlag mnie trafia, kiedy słyszę, jak dziewczyna z brzuchem rości sobie pretensje do miejsca siedzącego. inie oceniam tutaj postawy społeczeństwa, kultury czy też jej braku, tylko właśnie postawy niektórych kobiet. już jaśniej tego napisać nie mogę.:) a mój brzuch jest po prostuogromny i doskonale widoczny spod kurtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazie - tak to jest, ze podobno kobiety w ciazy staja sie strasznymi egoistkami i nie widza swiata poza swoimi brzuszkami... myslac, ze sam fakt bycia w ciazy stawia je na piedestale... chociaz ja osobiscie nie znam takich dziewczyn a Wy? Podobno sa takie \'gwiazdy\' ;) W kazdym razie chyba wszystko zalezy od samopoczucia - jesli nie jest z nim zbyt dobrze to warto skorzystac z przywilejow przyslugujacych ciezarnej. A jezeli jest naprawde ok to tak jak napisalas troche nie w porzadku jest wykorzystywanie swojego stanu, w koncu ciaza to nie choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane! Ja dzis po wizycie, wszystko u nas w porządku, a bole pachwin i kregosłupa niestety musze przetrzymac, chociaz pachwina po prawej stronie boli mnie do tego stopnia ze nie moge sie zbytnio schylic. Ale trudno, wazne , ze wszystko ok. Mój Maluszek jest ułożony miednicowo, wiec był do nas wykręcony dupką, tak, ze w dalszym ciagu nie wiemy płci. Słuchajcie, ja chodze prywatnie, i myslałam, ze wszyscy ginekolodzy maja taki super sprzet, ze podadza wymiary i wage, a moj mi powiedział, ze wymiarow mi nie poda, ewentualnie kazdej czesci ciała, bo malec nie miesci sie na monitorze, i nie mozna go zmierzyc. Dziwne to troche. Jak stanęłam na wagę to oniemiałam, przez ostatni miesiac przytyłam 5kg, tak, ze jestem 9 na plusie, jak tak dalej pojdzie bede walczyc z nadwaga. Dzis lekarz pierwszy raz zapytał mnie o zwolnienie, ale uszanowal moja decyzje o pracy do konca stycznia. A propo autobusow, codziennie jezdze nimi do pracy, mimo ze brzuch mam spory, to spod kurtki nie widac go tak bardzo. Do tej pory nikt nie ustapił mi miejsca i nie mam absolutnie ot to pretensji, denerwuje mnie tylko to, ze tymi autobusami jezdzi młodziez szkolna i \"panowie\" pchaja sie pierwsi na przestanku , nie patrzac ze stoja starsze osoby, oni musza miec miejsca siedzace i to mnie tak strasznie denerwuje, ten brak kultury u młodych ludzi, ze stoi babcia obok niego, a taki kawaler ani mysli ustapic. Zgadzam sie z Grazia, zeby nie robic z siebie gwiazd. np. chce siedziec w Kosciele to przychodze 20 minut wczesniej i zajmuje sobie miejsce, tak, zeby nikt nie musial mi ustepowac, bo czuje sie wtedy niezrecznie. Rozumiem jak komus zdarzy sie raz czy dwa przyjsc za pozno, ale jak ktos notorycznie przychodzi jak zaczyna sie Msza, to mnie to strasznie wkurza jak taka \"ciężarna\" sie rozglada, zeby jej miejsce ustapic, sama bym takiej nie ustąpiła. Pozdrawiam Was serdecznie! Całuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolcia - no właśnie mi o to chodziło - ciąża to nie choroba i nie jest to stan permanentny. jak ktoś mi ustapi miejsca - będę wdzięczna. ale nie czuję się nasiłach, aby tego wymagać. bo przecież nie mam prawa.. zresztą, nasze pokolenie mamusiek strasznie się pieści ze sobą. ja też, nie ukrywam, lubię pozwolić sobie na marudzenenie, czy inne przyjemności \"ciążowe\", ale... :) miłego wieczora!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....4kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....6 -o,5KG...88CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....9kg.........101cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....0kg........85cm.......??....... MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....3kg......???........córeczka.......Łódź Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....5,5kg...???..........??........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....2kg......???..........??...... asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......4 kg......86cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.....4,5kg.....93cm.....synek.........Rakoniewice renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. Silvia27........21.04.06......-2,5kg......??........synek (??).....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....5 kg......??.............córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......3kg......97cm.........??.............. EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.......1kg......87cm.........??........... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....5 kg.....90cm......córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....4,5kg....83cm........??............. serek..........28.04.06.....3 kg .....80 cm.......??..............Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....4kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....6 -o,5KG...88CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....9kg.........101cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....0kg........85cm.......??....... MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....3kg......???........córeczka.......Łódź Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....5,5kg...???..........??........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....2kg......???..........??...... asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......4 kg......86cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.....4,5kg.....93cm.....synek.........Rakoniewice renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. Silvia27........21.04.06......-2,5kg......??........synek (??).....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....5 kg......??.............córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......3kg......97cm.........??.............. EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.......1kg......87cm.........??........... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....5 kg.....90cm......córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....4,5kg....83cm........??............. serek..........28.04.06.....3 kg .....80 cm.......??..............Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Witajcie!! Jeśli chodzi o szkołę rodzenia, to my z Mężem przy pierwszej ciąży chodziliśmy do Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Kurs trwał około 3 miesięcy. Był bezpłatny i bardzo wiele nam dał. I przygotował nas do porodu i do tego co czeka nas po porodzie (czyli do opieki nad Noworodkiem). Teraz też zamierzamy chodzić. Tylko, że co drugi tydzień najprawdopodobniej będę chodzić sama, bo mój Mąż będzie w pracy. Jesli chodzi o widoczność brzuszka. To w kurtce, która jest raczej dopasowana to nie widać. Ale jak jestem bez wierzchniego okrycia, to można to dostrzec. Pozdrawiam Was gorąco. Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć A mój brzuszek też już jest widoczny, wczoraj nawet mój tata powiedział że nie mam się tak wypinać a ja zdziwiona bo przecież się nie wypinałam tylko tak po prosty już mam. Ale jak jadę do pracy to jeszcze nikt mi miejsca nie ustąpił więc chyba nie widać w tej kurtce. A ogólnie co do ustępowania miejscja to raczej nie wymagam od innych aby wobec mnie ustępowali ale często chodze na pocztę a u nas jest zawsze kolejka i nie najlepiej się tam czuje i wtedy czesto mam ochotę powiedzieć aby mnie przepuszczono ale jeszczee nigdy tego nie zrobiłam. Teraz na wizytę idę 03-01-2006 i też nagram na płytkę, bo mój mąż to raczej ze nmą nie będzie chciał iść. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania26 - nasza ginka (chodzimy rowniez prywatnie) od chyba 2 wizyt nie podaje nam juz wymiarow Malucha - tzn jego dlugosci, z tych samych powodow, o ktorych mowil Twoj lekarz - po prostu dziecko juz nie miesci sie cale na monitorze. Mowi, ze moglaby ewentualnie pomierzyc wszystko oddzielnie i potem dodac do siebie - glowke, potem tulow. Ale mamy za to inne dane - znamy wage, wiemy jaka jest dlugosci kosci udowej, obwod glowki i brzuszka. Szkoda tej dlugosci bo wtedy jakos latwiej jest sobie wyobrazic jak duze jest dziecko... A co do kurtek to ja mam dosyc dopasowana i mysle, ze uwazny obserwator by zauwazyl wypukly brzuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki napiszcie mi ile kosztuje USG3D bardzo bym chciala sobie takie zrobic ale obawiam sie ze w Krosnie nie ma takiej mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania26 ja tez przychodze do kosciola 20 min wczesniej raz tylko przyszlam na styki ale poszlam do przodu a tam cala msze sa miejsca siedzace jakos wszyscy wola stac ztylu.Mnie tez denerwuje jak ciezarna robi z siebie chora mojej przyjaciolki szwagierka tak sie zachowywala w ciazy nic nie robila tylko siediala przed telewizorem a moja przyjaciolka mosiala koloniej chodzic i sprzatac za nia majac 3 mies. dziecko.To naprawde wkurzajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazie – a ja nie rozumiem twojego oburzenia na moje pytanie. Pytam się o widoczność waszych brzuszków i reakcję otoczenia na nie. Co do ustępowania miejsca w tramwaju, autobusie, kościele albo przepuszczania w kolejce – nie ma jednoznacznej opinii na ten temat. Myślę, że każda z nas inaczej przeżywa swoją ciążę. Inaczej tez się czuje. Ja czuję się świetnie od początku ciąży. Dla nie ciąża to okres pełnej aktywności i radości. Ale nigdy nie zdobyłabym się na krytykę zachowań innych ciężarnych tylko na podstawie własnego dobrego samopoczucia. Bo każda ciąża jest inna i każda z nas jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Joasi My też zmierzamy chodzić do Centrum Służby Rodzinie. Teraz na początku stycznia jest tam spotkanie organizacyjne. Myślała, że to jeszcze za wcześnie, żeby się zapisać ale skoro piszesz że kurs trwa 3 miesiące to chyba już nie ma co odwlekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serek - przecież prosiłam kilka razy o nie przyjmowanie mojej wypowiedzi personalnie. nigdy nie napisałam, czy dobrze się czuję, czy też nie, więc też nie możesz twierdzić, że to, co piszę, robię pod wpływem swego dobrego samopoczucia. proszę Cię, przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi, bo chyba ich po prostu nie zrozumiałaś. pod jednym względem masz rację (dodam, że wg mnie, bo nie każdy rozumie, że jest to moje subiektywne zdanie...)- każda ciąża jest inna i każda z nas jest inna,. każda ma prawo do wyrażenia własnego zdania. a Twe pytanie sprowokowało mnie tylko do napisania tego, o czym myślę i czego nie rozumiem od dłuższego już czasu. napisałaś jeszcze cyt:\"Co do ustępowania miejsca w tramwaju, autobusie, kościele albo przepuszczania w kolejce – nie ma jednoznacznej opinii na ten temat.\" dla mnie to bardziej kwestia kultury osobistej.. ale o tym już też pisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie ma sensu taka dyskusja, każda z nas jest inna i inaczej reaguje. Mi juz 1 babka ustąpiła miejsca z półtora miesiąca temu a ja udawałam, że nie wiem o co jej chodzi i nie chciałam usiąść a ona, ze przecież jestem w ciąży i trzeba uważać, bo jak tramwaj ostro zahamuje to może być niebezpiecznie. I to jakoś do mnie trafiło ale nie zamierzam patrzeć błagalnym wzrokiem i prosić o ustąpienie miejsca. Jak na razie to tylko raz mi się to zdarzyło. Uważajmy lepiej na drodze po straszna ślizgawica. A brzuszek już widać a kurtki i płaszcze coraz ciaśniejsze. Martwi mnie to ale nie chcę nic kupować na siłę, więc jeszcze trochę pochodzę a co tam! Myślę, że od stycznia zaczną się wyprzedaże bo nie zamierzam wydawać kasy na kurtkę w rozmiarze XL, w której i tak nie będę później chodzić... aaa, właśnie, czy możecie napisać ile kosztuje te usg 3D? Korci mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazi ale to co ja napisałam to piszę o sobie a nie o tobie. Piszę, że ja nie opiniuję zachowań innych ciężarnych na podstawie własnych odczuć bo ja czuję się super ale wiem że nie zawsze tak jest. A co do ustępowania miejsca w tramwaju (swoją drogą nie myślałam, że ten temat tak ożywi forum) to ja się nie będę zarzekać że nie skorzystam z takiej uprzejmości w ciągu tych kilku miesięcy ciąży, które są przede mną. Moja serdeczna przyjaciółka - która urodził kilka dni temu - w 9 miesiącu potykała się o własne nogi a kostki miała wiecznie opuchnięte. Proszę już nie piszmy o tym. Bo to się w jakąś kłótnię przemienia. A ja przecież nie miałam złych intencji. Ja w listopadzie kupiłam sobie kurtkę właśnie z myślą o ciąży czyli taka XL. Jest mi cieplutko i wygodnie. Wczoraj byłam w sklepie ciążowym i próbowałam kupić sobie jakieś dżinsy bo w stare się nie mieszczę ale niestety same straszności były. Fason: worek z gumką w pasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serek - ja tez nie miałam złych intencji. i jeszcze raz, żebym już do tego nie wracała, dodaję, iż chodziło mi o zachowanie niektórych ciężarnych. i tyle. a jeśli ktoś ustapi mi miejsca - podziękuję i tyle. a ja dziś wieczorem zobacze malucha rozrabiakę, kt. ożywia się czasem o 4 rano i spać mi nie daje :) ale za to jaki świetny jest :) i gdyby nie moja kołderka tłuszczowa - widziałabym na pewno jego, a nie tylko falujący brzuch. bo chłopak silny strasznie -- po tatusiu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Do serek : Mam pytanie, kiedy jest to sptkanie organizacyjne, bo na ich stronie w internecie jeszcze nic nie widziałam. Z pierwszą ciążą też zaczeliśmy w styczniu a termin miałam na 13 czerwca. Ale wynikało to z tego, że wtedy miałbyć sporo odstęp czasu między kursem który zaczynał się w styczniu. Było to sporo za wcześnie bo wiele ćwiczeń dotyczących faz porodu nie mogłam z Mężem wykonywać. Teraz mi się wydaje, że ten styczeń będzie bardziej trawiony, żeby na spokojnie zdążyć. Pozdrawiam wszystkie Was bardzo gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×