Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Niechaj gwiazdka betlejemska,która wschodzi toz po zmroku, da wam szczescie i pomyslnosc w tym wspanialym Nowym Roku!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_krz
Roza Ja te z mam straszne problemy ze zgagą. Mnie męczy nie tylko wieczorem, ale takze podczas dnia. Spróbuj nie kłaś sie przez dwie godziny po posiłku, a jak juz będzie Cię strasznie piekło to weź renu. Mój lekarz powiedział, że jest ono całkowicie bezpieczne dla dziecka i można brac nawet kilka dziennie. Co do bóli wiązadeł, to u mnie jest jeszcze gorzej. Czasami bolą mnie tak, że nie mogę chodzic. Raz w nocy bolały mnie tak bardzo, że następnego dnia pojechałam do lekarza, bo myślałam, że mam zapalenie wyrostka. Mój gin twierdzi, że nic na to nie poradze. Mozesz spróbowac cwiczen, ale mnie osobiscie tak podczas cwiczen boli, ze nie daje rady. Najgorsze, że lekarz uprzedził mnie, ze tak może byc aż do porodu. Mój brzuch jest juz tak duzy, że nie mieszcze sie juz w płaszcz zimowy i musze chodzic w ogromnej kurtce puchowej w której wyglądam jak bałwanek. Co do artykułu, to zgroza. Coraz bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że warto zainwestowac w prywatną położną, bo nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi na dyżurze. W Nowym Roku życzę wszystkim szczęśliwego macierzynstwa, porodu "do zniesienia" i wielu sił na bezsenne noce, które potem nadejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Jak w nowym roczku sie czujemy?? u mnie dobrze:) brzuszek też staje sie coraz wiekszy, z dnia na dzień, w nastepny poniedziałek mam usg i ciekawe co nam sie urodzi:) Aga to nie jestem sama z tymi dolegliwościami, tez zastanawiałam sie nad renu ale nie pytałam lekarza i bałam sie brac jakie kolwiek leki, dzieki za rady Ania26 dziekuję świeta spedziłam dobrze z nową rodzinką, były inne niż zazwyczaj:) Mnie łapie coś infekcja gardła buu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie ;) witam w Nowym Roku, Naszym Roku a właściwie naszych Skarbeczków ;) jestem dziś pierwszy dzień w pracy po 2 tygodniowym urlopie świątecznym :) Musze przyznać że z porannym wstawaniem nie było większych problemów jednak z wysiedzeniem 8 godzin za biurkiem tak :( Kręgosłup mnie strasznie boli, mimo że starałam się robić przerwy i chodzic troszkę. W tym tygodniu mam dużo pracy bo do 6.01 zamknięcie miesiąca a później do 17.01 zamkniecie roku. Skończe to co trezba i później juz chyba na zwolnionko by poświęcić się naszemu Dzieciaszkowi i zacząć zbierać wyprawkę i całą resztę ;) A Wy od kiedy macie zamiar robić zakupy dla naszych Maluszków ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100krota
Witam mamuśki;) Oczywiście wszystkiego naj w tym SZCZEGÓLNYM NOWYM ROKU, aby był szczęśliwym dla nas wszystkich, drogie przyszłe mamusie:) Dziś kupiłam sobie pierwszą ciążową sukienke, taką regulowaną...hihi...ciekawa jestem na ile będę musiała ją poszerzać...;) Brzuszek zaczął rosnąć na tyle, że nie wcisnę się już we wcześniejsze ciuszki..:) Mam super koleżankę, studentkę położnictwa, załatwiła mi wizyte u gina, super lekarz, zrobił mi USG4D, cos niesamowitego, szkoda tylko że dzidzia nie chciala pokazać kim jest;) Tak bym chciała już wiedzieć czy to synus czy córeczka. Ciekawa jestem czy wam też tak strasznie ciśnie na pęcherz...ja co chwile biegam do łazienki, ....czasami okropnie boli mnie w krzyżu, a ostatnio najbardziej doskwieraja mi bóle nóg, nawet nie puchna zbytnio, ale str.bolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mnie chorubsko złapało, i leze w domku:O, nie wiem co brać i lecze sie miodem z czosnkiem i mlekiem blee. Silvia my planujemu zakupy w marcu lub lutym 100krotka super z tym usg:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki a po ile bedziecie kupować kaftanikow śpioszków, ja nie mam zielonego pojęcie, a jak czytam w gazetach to wydaje mi sie ze to wszystko z ilością jest przesadzone, dziecko i tak nie załozy wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Roza, czyżby grypka cie złapała :( Mleko z czosnkiem i miodem jest nie dobre ale stawia na nogi, wiem bo to stary i sprawdzony sposób. Bierz też wit.C. Życze Ci zdrówka i uważaj na siebie i swoje maleństwo 🌼. Ja jak na razie trzymam się i nie daje grypie ale za to mój kręgosłup to juz chyba nie ma litości dla mnie :( Siedzę drugi dzień w pracy i już nie daje rady. Co do zakupów to my może pojedziemy w jakąś sobotę pod koniec miesiąca zrobić rozeznanie w 2 czy 3 miejscach co i po ile jest a na pierwsze zakupy to pewnie dopiero w lutym. Nie chcę nic zostawiać na kwiecień bo nie wiadomo czy będe w stanie się wtedy ruszać a co dopiero biegac po sklepach ;) Szczerze mówiąc to juz nie moge sie doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza ja siobie wydrukowałam wczoraj chyba ze 3 zestawy z \"wyprawką\" i też uważam że te ilosci to chyba przesada. Nie wiem ile czeggo kupić i chyba postaram sie pogadać z kimś kto rodził ostatnio ile tego tak na prawdę potrzeba. Cały czas zastanawiam się też nad wyborem wózka i to chodzi mi po głowie najbardziej :) A Wy myśleliście juz o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Silvia ja też tak myślę:) wydaje mi sie ze jak kupię po 3-4 pary wszystkiego co potrzeba to starczy, zawsze mozna coś dokupić pożniej. Ja zastanawiam sie nad łóżeczkiem , bo w domu mam , ale teraz same wiecie- te atesty, jakieś tam farby , lakiery nieszkodliwe wiec chyba kupimy nowe, a co do wozka to wiem tylko ze na pewno taki ktory pożniej moze byc spacerowka:) Jakoś jak teraz o tym wszystkim myślę to wydaje mi sie to czarna magią- mam nadzieje ze pozniej mnie oświeci. Mleczko piję ale to jest straszna męczarnia dla mnie ten czosnek, mam nadzieje ze nie złapie mnie jeszcze gorzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza pij to mleczko z czosnkiem mimo iż jest tak strasznie nie dobrze :) zobaczysz postawi Cie na nogi:) Co do łóżeczka to my juz wybralismy. Moja przyjaciółka ma takie i sa bardzo zadowoleni. Ma tylko jeden minus- brak wyjmowanych szczebelków :( jest to łóżeczko Radek VII firmy Klupś. Jest bardzo ładne i takie inne :) Wózek tez chcemy 2 funkcyjny (głęboki+spacerówka) ale jak juz mi się jakiś podoba w wersji głębokiej to jest okropny jako spacerówka lub na odwrót :( Ciężki wybór, hmmmm .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko27
Witam wszystkie mamy i ich skarbeczki w Nowym Roku 2006p- Wszystkiego dobrego na ten nowy roczek:) Byłam dziś na usg 3D:)Mamy filmik na pamiatkę z tej wizyty. Pani ginka była bardzo miła wszystko dokładnie omawiała co sie dzieje na ekranie. Z dzidzia wszystko w jak najlepszym porzadku, wszystko jest prawidłowo. Nasza Córeczka waży pomiedzy 730-800g. Serduszko pięknie bije 142 uderzenia na minute. Bużki za dużo nie chciała pokazywac bo ulokowała sie blisko macicy ale za to co chwile chwaliła sie jakie ma piękne stópki i rączki.:)Jesteśmy naprawde szcześliwi, synek troszke mniej bo chciał braciszka ale jakoś to przebolał- będzie więc prawdopodobnie Martynka :):):) Jeśli można to wpiszcie nas do tabelki i dodajcie że jesteśmy z Gdańska, obwód brzucha 102 a wagi nie wiem bo ide do ginki dopiero w czwartek. Pozdrawiam cieplutko wszystkich i życzę udanego wieczorku:) Pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski :) Czy wiecie, ze juz tak niewiele zostalo do narodzin naszych brzdacow? Ja nie moge sie nadziwic jak ten czas szybko mija... silvia - pytalas jakie mialam miec tamto usg - otoz tylko przeplywowe, nikt nam nie obiecywal, ze to bedzie 3D lub 4D, ale wiedzielismy, ze sa takie mozliwosci w szpitalu i mielismy nadzieje, ze moze uda nam sie na takie bezplatnie zalapac. Ale niestety. iwka chicago - co do wymiarow narzadow to podaje sie tylko takie jak np. dlugosc kosci udowej, obwod brzuszka i glowki. My dostalismy pierwsze takie dane chyba m-c temu. Moze podpytaj swojego lekarza co i jak no i nie martw sie na zapas :) Ania26 - mi tez ostatnio przyszlo do glowy czy gdyby moje dziecko juz teraz przyszlo na swiat to mialoby jakies szanse na przezycie. I jakos to za mna chodzi wiec ciesze sie z kazdego dnia kiedy Maluch jest jeszcze w brzuszku. Czy wy tez macie wrazenie, ze wasze dzieci prawie w ogole nie spia? Kiedys potrafilam okreslic godziny, w ktorych Maly byl aktywny i byly one mniej wiecej stale. Ale teraz wydaje mi sie, ze kiedy tylko nie dotkne brzucha to poczuje kopniecie. W ogole czuje ruchy coraz wyzej - juz chyba nawet nieco powyzej pepka. Czasem dzidzia ulozy sie jakos w poprzek i czuc ja po obu stronach brzucha - pewnie sie przeciaga wtedy :) Co do zakupow to juz powoli myslimy nad tym, ale ciuszki i rzeczy do pielegnacji dziecka zostawimy pewnie na sam koniec. Mamy dostac troche ubran od rodziny i znajomych wiec dopiero potem zobaczymy co dokupic i w jakiej ilosci. silvia pisala o wozku... my wlasnie jestesmy na etapie wozka i lozeczka - chcemy sie zorientowac co i jak. Nam tez bardzo podoba sie Radek VII :) Silvia na tej stronie jest napisane, ze ma 3 wyjmowane szczebelki: http://www.bobasmarket.pl/pages/product.php?product=lozeczka&page=2&item=2&menu=lozeczka Co prawda jesli chodzi o wozki to warto sie wstrzymac bo na pewno beda jakies nowosci teraz na pocz. roku, ale nie zaszkodzi chociaz okreslic czego sie szuka. Juz jakos mniej wiecej orientuje sie co maja teraz \'dobre\' wozki: - duze, pompowane kola (taki wozek jest ciezszy niz z plastikowymi, ale za to amortyzuje wstrzasy) - kola powinny byc obrotowe (prowadzilam taki wozek w sklepie - praktycznie sam skreca, wystarczy tylko lekko mu pomoc) - aluminiowy stelaz, do ktorego mozna zamontowac gondole, spacerowke i fotelik samochodowy - przekladana regulowana raczka - regulowane oparcie - regulowany podnozek - rowniez regulowane pasy - moskitiera - ma byc lekki - powinien zajmowac jak najmniej miejsca po zlozeniu by moc go przewozic w bagazniku To chyba wszystko co mi przychodzi do glowy. Spotkalam sie ostatnio z takim opiniami (znajomych i sprzedawcow), ze czesto rodzice kupuja wozek 2 funkcyjny (gondola i spacerowka w jednym), ale i tak po jakims czasie (gdy dziecko staje sie coraz ciezsze) dokupuja sama spacerowke ze wzgledu na jej mniejsza wage. Te wozki na razie przykuly nasza uwage, jezeli tez macie jakies swoje typy to wpisujcie :) 1- wozek Breaker ze strony http://www.babyactive.com.pl/index.php?op=katalog&lang= 2- X-lander xa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79584944 3- implast driver 4xl http://www.implast.com.pl/ Czego teraz nie ma dla dzieci... a czy pamietacie w jakich wozkach my jezdzilysmy i nasze rodzenstwo? I jakos mamy sie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Witam wszystkie Mamusie i Dzidziusie!! Dawno nie pisałam, gdyż miałam pewne kłopoty rodzinne. I nie maiłąm jakoś z tego powodu nastroju. Ale czytałam sumiennie, to co pisałyście. Ja idę do lekarza w ten czwartek. Zobaczymy co powie. Na uSG idę dopiero na początku lutego. Brzuszek mam już sporawy. No i zauważyłam, że oprócz bólów krzyża i pleców, zaczęly puchnąc mi nogi. Jeśli chodzi o wyprawki, wózek i łóżeczko to nas to raczej nie dotyczy. Bedzie nasze Maleństwo miało po swojej starszej siostrzyczce. Musimy tylko dokupić przewijak (bo tego mi wtedy brakowało, ale mieliśmy najpierw kołyskę i nie było jak na niej stawiać przewijaka), jakąś dużą super torbę (Agusi rzeczy idąc do kogoś wkładaliśmy w reklamówki, co nie było zbyt wygodne), no i pewnie jeszcze kilka rzeczy się znajdzie do dokupienia. Z ubranek raczej nic nie będę kupować (sporo mam po Agusi i pewnie jeszcze przy pierwszych wizytach sporo dostanę) chyba że się okaże że to chłopak (ale to i tak raczej późniejsze zakupy dotyczące rozmiarów 76). Serek - No i idziesz w czwartek na to spotkanie do szkoły rodzenia? Ja się wybieram. Będę sama bez Męża. Miłego wieczorku i trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny -Viki i Słoneczko - sprawdzcie swoje dane w tabelce, gdybym cos pomylila to dajcie znac. Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....4kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....9kg.........101cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....0kg........85cm.......??....... MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....3kg......???........córeczka.......Łódź Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....5,5kg...???..........??........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....2kg......???..........??...... asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......8 kg......86cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.....4,5kg.....93cm.....synek.........Rakoniewice renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....5 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......3kg......102cm....córeczka...Gdańsk EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........5kg.....87cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....8,5 kg.....95cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....5,5kg....83cm........??.............Olsztyn serek..........28.04.06.....3 kg .....80 cm.......??..............Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ;) Dzięki Lolcia za tą stronkę z łóżeczkiem :) Jeśli rzeczywiście mozna wyjąć szczebelki to bierzemy to łóżeczko na 100% :) Co do wózka to mamy takie same \"wymagania\". Ja już od dłuższego czasu przeglądam strony w necie i tez juz wiem na co zwracać uwagę. Jednak wózka który w pełni by mi sie podobał to nie ma ;) Implast driver 4xl podoba mi się ale tylko w wersji głębokiej, spacerówka juz nie koniecznie a poza tym ma mały wybór kolorów. 3 kołowce odpadają bo zdecydowanie nie podobają się nam te wózki. Z tym zakupem chyba będziemy mieli największy problem :( Co do ubranek to niestety w moim najblizszym otoczeniu coś co moglibyśmy dostać poszło juz do innych dzieci i chyba w pełni będziemy zdani na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silvia - ciezko wybrac wozek, ja tez wlasciwie jeszcze nie widzialam takiego, ktory by mi odpowiadal pod kazdym wzgledem. Jezeli wszystko jest ok od strony technicznej to gorzej z wygladem i na odwrot. A co do 3 kolowcow to podejrzewam, ze w ogole nie sprawdzaja sie u nas - mozna utknac przy jakims podjezdzie przy schodach. No ale najwazniejsze, ze wiadomo czego sie szuka - to juz polowa sukcesu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski jakoś długo się nie odzywałam ale czytałam na bieżąco. Co do zakupów to tradycyjnie w styczniu spłukałam się na wszystkich opłatach, dodatkowo musimy ubezppieczyc samochód więc chyba najszybciej na zakupy wybiorę się w lutym. Ciuszków troszkę mi mama kupiła, rozki i ręcznik z kapturkiem, wózek i łłózeczko kupują dziadkowie. Ale cały czas mam mało ciuszków, bynajmniej tak myślę. Co do łóżeczka to chyba kupię najprostsze, znajomi mają i są bardzo zadowoleni, ja chcę zamontaować kułka i jezdzic z nim po mieszkaniu więć powinno być w miarę lekkie. Co do wózka to upatrzyłam sobie X-landera 4-kołowego, teraz czekam bo ma wejść nowa kolekcja i mają być nowe kolory. Zobaczymy co pokarzą ale ten zkup zostawiam w ostateczności na marzec. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....4kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....9kg.........101cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....0kg........85cm.......??....... MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....3kg......???........córeczka.......Łódź Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....5,5kg...???..........??........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....2kg......???..........??...... asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......8 kg......86cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.....4,5kg.....93cm.....synek.........Rakoniewice renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....5 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......3kg......102cm....córeczka...Gdańsk EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........5kg.....87cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....8,5 kg.....95cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....5,5kg....88cm........??.............Olsztyn serek..........28.04.06.....3 kg .....80 cm.......??..............Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??............... ja też wprowadzam poprawki:) Idę jednak do lekarze, nic sie nie poprawia, a nie chcę czekać z tym długo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim Zakupy dla dziecka wydają mi się jeszcze przedwczesne, tym bardziej, że mam małe mieszkanie i np. łóżeczka nie miałabym na razie nawet gdzie postawić. Znajomi i rodzina obiecują mi wiele rzeczy po swoich dzieciach. Zakupy, a właściwie to co zostanie do dokupienia, zostawię na później. Joasiu, wybieram się oczywiście na to jutrzejsze spotkanie organizacyjne. Musze się urwać z pracy i Szef jest strasznie niezadowolony. Mam nadzieję, że ostatecznie stanie na moim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolcia, dokładnie na rynku jest cała masa wózków ale nie ma nic ciekawego (przynajmniej dla nas) na czym mozna by oko zawiesić i było by dobre pod wzgledem technicznym. Co do 3 kołowców to prawie wszyscy moi znajomi którym w zeszłym roku urodziły sie dzieci maja właśnie takie wózki i teraz o dłuższym ich używaniu nie są juz tak zadowoleni jak na poczatku. W niedzielę widzieliśmy z męzem jak sąsiad z klatki obok męczył się najpierw \"zjeżdżając\" po schodach a później manewrując po śniegu. Mam nadzieję że w sklepach w najblizszym czasie pojawią się jakieś nowości na sezon wiosna/lato 2006 ;) i że będzie z czego wybierać :) Wózek chcą kupić naszemu Synusiowi moi Rodzice ale to my mamy wybrać taki jak nam się będzie podobał ale juz teraz robimy rozeznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_krz
Lolcia - ja tez sie zastanawialam, czy to moje maleństwo kiedys spi. Zaczęłam się tym nawet martwi, bo przeczytałam w pewnym poradniku, że od 25 tygodnia dziecko 90%czasu spi. A moja córcia uaktywnia sie co chwila. Mój lekarz mnie jednak uspokoił, że to że sie rusza nie oznacza wcale, że nie śpi. Ona się również rusza podczas snu. Co do wyprawki, to czy któraś z was może mi poda jakąs dobrą stronę internetową, gdzie znalazłabym spis najpotrzebniejszych rzeczy dla noworodka? Mój brzuch rośnie w takim tempie, że nie wyonrażam sobie jak będę wyglądała tuż przed porocem. Co do wózków ze skrętnymi przednimi kołami to zdecydowanie odradzam je osobom, które mieszkają np. na wioskach i będą jeździły "polnymi" drogami. Taki wóżek na drodze , gdzie nie ma równej powierzchni i są dziury, po prostu się blokuje i bardzo ciężko sie go prowadzi. Sprawdza sie on za to doskonale na równych nawierzchniach. Warto więc wziąc to pod uwagę, gdzie głownie będzie się chodziło na spacery. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko27
Witajcie :) Dzięki Lolcia za wpis do tabelki :) Co do wyprawek to ja zaczne chyba w lutym, Wózek już mamy po synku , jest to spacerowka ale myśle że bedzie dobrze spisywała się dla naszej córci bo ma rozkładane całkowicie siedzenie pozatym planujemy dokupic nosidło do wózka i bedzie jak w gondoli, zreszta na pierweszy spacer wyjedziemy pewnie w maju wiec córcia nie zmarznie i będzie jej wygodnie:) Co do łóżeczka to jesteśmy zdecydowane na łóżeczko tzw podrózne z całym wypoasem tj.przewijakiem regulowana wysokośćią, otwieranym bokiem i kółkami do przemieszczania. w niektórych są tez budki, moskitery , no i w razie wypadu gdziekolwiek można takie łóżeczko zabrać ze soba (bo szybko sie składa, jest lekkie i mieści sie w dołaczonej torbie) Pozdrawiam i życzę miłgo dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie!Widzę, że rozgorzała dyskusja na temat zakupów. My wybieramy się na małe zakupy w piątek, chcemy kupić łóżeczko, materacyk i pościel. Zdecydowaliśmy się na takie proste, zwyczajne łóżeczko. Co do wózka to też nie mamy pojęcia, niby wybór taki ogromny a ciężko na coś się zdecydować. W piątek mam też wizytę u lekarza, mam nadzieję, że tym razem dzidzia nie będzie wstydliwa i pokaże co kryje między nóżkami ;) Moje maleństwo też dokazuje w brzuszku przez cały dzień a i w nocy gdy się przebudzę to bryka! Pozdrawiam Was cieplutko!Udanych zakupów!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Idę dziś na powtórne usg 3D mam nadzieję że mnie przyjmą. Pani doktor kazała mi dużo pić przed tym badaniem wiec wczoraj wlewałam w siebie tą okropną wodę i dziś czeka mnie to samo. Nasz Synuś zaczął szaleć wczoraj w brzuszku i ułożył sie tak jakos niefortunnie że uciska mnie teraz na dół macicy :( Mam nadzieję że jest ułozony twarzą do nas i że dzisiejsze badanie wyjdzie lepiej niz poprzednie. Życzę Wam miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny JA właśnie jestem po wizycie. Nasz synek jest już całkiem spory nie wiem ile mierzy ale waży ok 900g , w ostatnim miesiącu brzuch zwiększył mi się bardziej niż przez pierwsze 5 miesięcy. Mały też kopie prawie cały czas, tylko jak mąż przykłada rekę to przestaje. Co do zakupów to ja jeszcze nic nie mam, łóżeczko dostanę od kuzynki , pojadę po nie w tym miesiącu abym mogła już wszystko wybrać (materacyk, kocyk, pościel i poszewki) a resztę zakupów zacznę robić od lutego. Jeśli chodzi o wózek to widze że mam taki sam problem jak wsyscy, jak głęboki jest fajny to jako spacerówka mi nie odpowiada. Uaktualniam tabele. Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....4kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....9kg.........101cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....0kg........85cm.......??....... MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....3kg......???........córeczka.......Łódź Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....5,5kg...???..........??........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....2kg......???..........??...... asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......8 kg......86cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.......7g.......97m.........synek.........Rakoniewice renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....5 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......3kg......102cm....córeczka...Gdańsk EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........5kg.....87cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....8,5 kg.....95cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....5,5kg....88cm........??.............Olsztyn serek..........28.04.06.....3 kg .....80 cm.......??..............Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka25 to twoj synek bedzie dosyc duzy ja mam termin tydzien pozniej od ciebie a tydzien temu moja mala wazyla 600g.lekarz mowil ze rosnie idealnie i bedzie wazyc ok.3.5 kg. tyle wazyla tez moja pierwsza corcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o ilosc ubranek to ja kupilam po 3 z kazdego rodzaju i nawet bylo za duzo bo dzidzia tak szybko rosnie ze za 3 tyg bylo juz za male nie polaca sie kupowac rozmiaru 52 i 56 tylko zaczac od 62 a rekawki podwinac za 2 tyg bedzie juz dobry ten rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko27
Witam mamusie:) Dziś rano poszłam do przychodni do ginki, ale okazało sie że jest nowy gin od stycznia i wizytę mam po poludniu, trochę mam obaw bo z ginki byłam zadowolona ale cóż zobaczymy jak będzie.Odebrałam też mój test na obciązenie glukozą i troche sie boje bo mam 144 czyli powyżej norm(70-115) i z tego co wyczytałam w necie to będę musiała zrobić jeszcze raz tyle że 75g:( Zobaczymy co powie gin. Jak wróce to dam znac co i jak. Pozdrawiam i życzę milego popołudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słoneczko - norma po glukozie to do 140, nie do 115, tak mi gin powiedział. więc może nie będziesz musiała robić tego po raz drugi? pozdrawiam a mój synek też jest duuuży - tydz. temu ważył prawie 850 g i wszystkie narządy są w porządku. miał robione też przepływy i też jest ok. a to są przecież najfajniejsze info dla matki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×