Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Witajcie! Kasika ja o tym pasie poporodowym też myśle i pewnie sobie sprawie tylko przy zakupie podaje sie wymiary po porodzie, a ja chciałabym zamówić już. Mój Mąż na razie nie pracuje, ale intensywnie szuka, więc nie wiem jak to bedzie z nim po porodzie, ale do pomocy mam mame. Te nocne bóle kości łonowej jakoś znosze, ale bólu żeber tuż pod klatką piersiową nie moge znieść , nie wiem zupełnie jak sobie pomóc. Dziś byłam na badaniach (krew, mocz) , i położna powiedziała, ze to juz raczej ostatnie badania, wiec czuje sie juz zbliżający finał, tymbardziej, ze patrzac na moj brzuch, stwierdziłą, ze jest dosyć nisko i Hania moze urodzić sie wcześniej. A co do prywatnej położnej przy porodzie, to ja sie nie pisze, słyszałam nie raz, ze taka położna bierze w ten sposob kilka porodow i tak lata miedzy salami, a że będe rodzic z mężem, to w razie jakies sytuacji zabezpieczenie finansowe bedziemy miec przy sobie. Oj, jak ja sie boje tego porodu, ostatnio sala porodowa śni mi sie notorycznie, raz rodze naturalnie, innym razem mam cesarke i zawsze sa to porody z \"przebojami\" także już zaczynam panikować. Trzymajcie sie cieplutko w ten pochmurny dzionek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mina29 :D Świetnie to ujęłaś!To nie pies a raczej natrętni goście i ich dobre rady stanowią zagrożenie!;) Ja też mam obawy, co będzie później. Jak sobie będę radziła, czy teściowa, szwagierka i ciocie nie zadręczą mnie swoimi radami, wizytami, boję się czy nie dopadnie mnie baby-blues. Siostra po porodzie przez 2 dni płakała bo czuła się bezradna, bała się że sobie nie poradzi itd. Ze mną będzie mężuś przez pierwsze 3 tygodnie i jeśli mam być szczera to baaardzo liczę na jego pomoc!Kasika masz rację, że chyba robi się przykro kobiecie gdy goście przychodzą tylko do dzidzi a Ciebie traktują jak przenośny pojemnik na mleko :O Ania26 na kiedy przesunięto Ci termin? Ja mam takie objawy jak Ty, tyle tylko, że brzuszek w tej samej pozycji, nie obniżył się jeszcze.Co do porodu to mnie też śnił się ostatnio i ja też panicznie się boję :( Pozdrawiam gorąco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika1 to dobry pomysl z tym wyswataniem naszych dzieci, kto wie..... Dzisiaj bylam u lekarza rodzinnego bo juz miesiac trzyma mnie przeziebienie, glownie gardlo i lekarz przepisal mi antybiotyk Amotaks Distensam ma sklad co Duomoks jest on antybiotykiem z grupy penicylin , podobno zupelnie bezpieczny w ciazy.Mimo tego mam obawy, troche sie boje ale chyba bede go brac bo miesiac infekcji to strasznie dlugo.Dziewczynki czy ktoras z was tez brala antybiotyk????Uspokojcie mnie troszke bo sie denerwuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki nie martw się!Lekarz na pewno nie zapisał Ci niczego co mogłoby zaszkodzić Tobie i maleństwu!Ja na początku ciązy byłam dwukrotnie mocno przeziębiona i też miałam antybiotyk, podobno sama infekcja nieleczona jest dla dziecka bardziej groźna niz lekarstwo. Głowa do góry i dużo zdrówka dla Was! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko27
Witam mamusie i ich skarby Widze ze duzo z Was ma mnóstwo obaw co do tego jak to bedzie po porodzie .Ja mam dobre wspomnienia z pierwszej ciazy , co prawdfa odwiedzin miałam sporo ale nikt nie wtracał mi sie i nie mówił co mam robic przy synku:)I nikt mnie nie traktował jakbym nieistniała, jak ktos przychodził to przychodził zobaczyc synka i mnie także.Tak więc nie martwcie sie na zapas, jedynych rad to udzielała mi teściowa z która wtedy mieszkalismy , ale ja i tak robiłam to co uważałam za dobre dla synka:):):) Pogadać to sobie moga te teściowe ciocie czy znajome a to przecież wy bedziecie z dzidzia na codzien i bedziecie robiły to co bedziecie uwazały za stosowne U mnie mężuś bedzie miał miesiąc urlopu wiec bedzie mi pomagał :):):) Pozdrawiam srerdecznie i trzymajcie sie cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.VIKI ja też ostatnio byłam przyźiębiona, ale wyleczyłam sie domowymi sposobami bardzo dużo piłam soku z cytryn i czosnek.Wszystko będzie dobrze, niedługo przejdzie. Moja teśćiowa mam nadzieje, że nie będzie częstym gosciem bo się strasznie nie lubimy.A do pomocy mam mame która mi pomoże.Mój mąż zapewnie nie dostanie urlopu może tylko na kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazie masz racje,tez nie jestem przekonana co do ekologicznosci tetry, a Pampersy sa naprawde super, przepuszczaja powietrze i utrzymuja wilgoc z dala od pupci no i nie trzeba przewijac dziecka co godzine. A tetra jak nie dasz ceratki to przepusci mocz i wsztystko mokre, a jak dasz ceratke to dopiero nie przepuszcza powietrza.Tesciowe polecaja zazwyczaj tetre bo one nie znaly innych pieluch ale pampersy sa takie super ze nie ma sie co meczyc z tetra. Ale to wasz wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wera66 ja tez mialam nadzieje ze mi przejdzie leczac sie domowymi sposobami, czyli mleko z czosnkiem ,miod z cytryna, szalwia , rumianek,inhalacje cebula, syrop z cebuli, tymianek i podbial. woda z sola i propolis do plukania gardla.Niestety przez miesiac kuracji nie pomoglo.Zaznacze ze ja prawie nigdy nie chorowalamostatnio kilka lat temu , a tu jak mnie wzielo to nie moze puscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos przezięnień i infekcji - co robicie ze swoimi mężczyznami? Ja już nie mogę wytrzymać z moim. Nie wiem może to moje hormony, ale kończy mi się już cierpliwość kiedy ON \"umiera\" od siąpiącego noska... gdy nasz Mały właśnie celnie trafia w dołek, brzuszek boli [a nie pobolewa], kroku nie można zrobić ,bo w dołku ciągnie.... i same znacie te klimaty :( Na razie zastosowałam metodę z Flinstonów/Jaskiniowców: został wyniesiony na dywanik do salonu, gdzie ma czekać aż mu minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki j ja do końca nie jestem przekonana także do pampersów, ale będę ich używać, z czystego lenistwa. bo ja może za bardzo się przejmuję, ale... takie coś powstało mi w głowie - jeśli dziecko rzadziej się przewija, to ten mocz jest ciągle w pieluszce, prawda? a mocz zawiera amoniak. pod wpływem ciepła amoniak się utlenia. w jaki sposób działa to na malucha, na jego płuca? kurcze, nie wiedziałam, że będę kiedykolwiek tak bardzo przewrażliwiona na czyimś punkcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Witajcie!! Ja dawno nie pisałam, bo moja lekarka położyła mnie do szpitala. Na szczęście wczoraj mnie wypuścili. Miałam podejrzenie o opóźnienie wewnątrzmacicznego wzrostu Maleństwa. Porobili mi kilka badań, a ponieważ wszystko dobrze wyszło (no i nawet Dzidziuś podgonił bo różnica półtoratygodnia temu na USG była, że jest mniejsze o 3 tygodnie a teraz wyszło tylko o 1 tydzień) to mnie wypisali. Ciężko jest leżeć w szpitalu mając w domu Dziecko. I Agnieszka za mną bardzo tęskniła i ja za Nią. Mieliśmy już wszyscy przed smak tego co czeka nas w kwietniu. Jeśli chodzi o pieluszki, to ja za pierwszym razem używałam tetry (przez kilka pierwszych nocy zakładałam Pampersy i jak gdzieś wychodziliśmy na cały dzień) i byłam bardzo zadowolona. Ja do tetry dokupiłam wtedy takie specjalne majteczki i mi się to bardzo sprawdziło. Jeśli chodzi o pieluchy jednorazowe, to trochę popróbowałam różnych i uważam, że jednak Pampersy są najlepsze. Dobrze się trzymają. Z innymi mieliśmy różne przejścia. A co do kosmetyków, to planujemy kupować Oilatum albo Balneum. Wiemy że są one dość drogie, ale Agusia jest alergikiem i to dziecko tez ma duże prawdopodobieństwo. No chyba, że na początek spróbujemy Nivea. Jeszcze zobaczymy. My jeszcze nic nie kupiliśmy i zamierzamy jakoś w marcu. I także w połowie marca muszę wygrzebać ubranka po Agusi i je pobrać i poprasować i niech czekają. Na razie jeszcze mam czas. Zresztą znając moją Córeczkę zaraz będzie chiała w te ubranka poubierać wszystkie misie, lale. Jeśli chodzi o wózek i łóżeczko, to my to wszystko mamy. Życzymy z Dzidziusiem udanego tłustego czwartku (my mamy dietę)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie! Tak sobie czytam niektóre tematy na forum i jestem przerazona- np wypowiedziami, ile kosztuje dziecko. Ludzie chyba powariowali, wyliczają jakieś chore kwoty- rzędu 1 tys. zł.Tak się zastanawiam, u nas wypłaty nie wzrosną po urodzeniu dziecka. Będziemy głodować ???? Jeżeli utrzymanie niemowlaka ponoć tyle kosztuje, to ciekawe ile trzeba liczyć na starsze dziecko ? Mio sasiedzi mają 4 przy skromniutkich dochodach i nie zauważyłam, żeby dzieciaki chodziły obdarte albo głodne. Nigdy nie myślałam w takich kategoriach- ile kosztuje dziecko, widocznie to ja jestem jakaś nienormalna... A tak przy okazji, miłego jedzenia pączusiów( sama wygladam juz jak pączuś). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazie mysle ze naprawde jestes przewrazliwiona,gdybys nie napisala o tym amoniaku to w zyciu bym o tym nie pomyslala. Przeciez nie trzymasz dziecka pol dnia w jednej pieluszcze tylko co najwyzej 2-3 godz pod warunkiem ze nie robi kupki o wiele czesciej. Ja uzywam pampersow juz 2 lata i uwiez mi ze moja niunia nie wyglada na zatruta amoniakiem wrecz przeciwnie jest bardzo zdrowa i prawie wcale nie choruje.Takze nie masz co sie zamartwiac takimi sprawami bo naprawde niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazie mysle ze naprawde jestes przewrazliwiona,gdybys nie napisala o tym amoniaku to w zyciu bym o tym nie pomyslala. Przeciez nie trzymasz dziecka pol dnia w jednej pieluszcze tylko co najwyzej 2-3 godz pod warunkiem ze nie robi kupki o wiele czesciej. Ja uzywam pampersow juz 2 lata i uwiez mi ze moja niunia nie wyglada na zatruta amoniakiem wrecz przeciwnie jest bardzo zdrowa i prawie wcale nie choruje.Takze nie masz co sie zamartwiac takimi sprawami bo naprawde niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika1 10 kg. to naprawde nie wiele. Ja w pierwszej ciazy przytylam 20 kg. i zgubilam je w dwa mies. po porodzie a nawet o kilo wiecej , bo przed ciaza wazylam 58 kg. a po ciazy spadlaM DO 57 i wiesej bym nie chciala.Nie stosowalam zadnej diety tylko intensywnie karmilam piersia tylko w dzien, bo noc wiki cala przesypiala, to najlepszy sposob na schudniecie.mozna tylko sobie odmowic slodyczy i pojdzie wszystko gladko.Ja ogolnie nie jem slodyczy takze dla mnie to zadne wyrzeczenie. takze dziewczynki nie ma sie co martwic nabranymi kilogramami w ciazy bedziecie tak zajete dzidzia ze nawet nie zauwazycie kiedy zgubicie niepotrzebny tluszczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Nasz synek tez upodobal sobie prawe zebro,ciekawe dlaczego akurat to ;) Czuje juz, ze sie zmienia, ze dorasta - jest o wiele silniejszy i kiedy rusza sie mam poczucie, ze juz potrafi nad swoim cialkiem panowac. silvia - co do wozka Graco - nam mowiono w sklepie, ze 4 czy 5 miesieczne dzieci jezdza juz w spacerowkach. Poza tym ta spacerowka rozklada sie calkiem na plasko. Ech... za duzy wybor tego jest ;) tez mysle nad posciela... podobno noworodki nie potrzebuja poduszek ani koldry - przykrywa je sie tylko kocykiem a pod glowke mozna ewentualnie podlozyc pieluszke tetrowa. Nie wiecie moze jak to jest? Ja podobnie jak Wy najbardziej boje sie pierwszych dni po porodzie... juz nawet sam porod nie wydaje mi sie taki straszny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja cały czas czekam na to co dostanę w „spadku” po rodzinie i wtedy dokupię brakujące rzeczy. Przede mną też przemeblowanie pokoju, żeby ustawić łóżeczko. Tym to się zajmie mój mąż. Na razie w miejscu gdzie ma stać łóżeczko stoi biurko z komputerem. Co do kosmetyków, też zastanawiam się na Balneum. Jestem alergikiem i obawiam się, że mała odziedziczy po mnie. Ja zdecydowanie jestem za pampersami, tetra ewentualnie od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serek z tym łóżeczkiem to tak samo jak u mnie:) Narazie stoi tam biurko, ale w kwietniu to się zmieni. Viki ja też przed ciążą ważyłam 58 kg:) Słowko na temat antybiotyków. Miałam w II trymestrze anginę i brałam Duomox, bardzo mi pomógł i był bezpieczny. Ale namotałyście mi w głowie z tymi pieluchami. To moje pierwsze dzidzi i teraz to już nic nie wiem;) Pewnie będę musiała wypróbować wszystko i sama sprawdzić co dla nas jest najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia27
Lolcia podobno jest tak jak piszesz czyli kocyk i pieluszka pod buzię ale mimo to ja chciałabym kupić sliczną dziecięcą pościel. Sam porod zaczyna mi sie wydawać zjawiskiem krótkim i do przejścia natomiast wizja pierwszych tygodni po porodzie mnie przeraża bo chyba będę zmuszona radzić sobie sama :o Nadal boli gardełko 😭 Idę leżeć 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość er
Witam Ja na razie będę używać tetry ,a pampersy na dalsze wyjścia głównie ze względu na koszta niestety umowę o pracę mam tylko do dnia porodu,a mam jeszcze córkę która też ma swoje potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Dajcie sobie spokoj z ta tetra.Takie pieluszki trzeba co chwile zmieniac , taki maluszek siusia bardzo czesto.W tetre to nie za bardzo wsiaka wiec jesli pozostawic pieluche dluzej to zaraz odpazenia itd.A pampersy sa tak fajnie skonstruowane ze mocz wchlania sie geboko w pieluszke i nie ma kotaktu ze skora.Oczekuje trzeciego dziecka wiec wiem co mowie:) Co innego sprawa finansowa, na dluzsza mete to idzie troche pieniazkow.Ja robilam tak: przez pierwsze 2 miesiace uzywalam tylko oryginalnych pampersy, uczulenia w ich przypadku to naprawde sporadyczna sprawa.Potem kupilam kilka sztuk z tych tanich, na probe.Nie uczulaly,wiec zostalam przy nich.Poza tym nie zapominajmy, ze tetrowych naprawde duzo idzie ze wzgledu na czeste zmienianie, a zeby wyprac i wyprasowac to tez trzeba pradu,wody,proszku,a to tez sa koszta.Wiec jak sie tak glebiej zastanowic...:)No nic i tak kazda zrobi jak zechce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Myśle że nasze dzieciątka się swietnie rozwijają a to dlatego że większość z nasz ma te same dolegliwości , wątpliwości nawet prawe żebra są bardziej atakowane niż lewe :) u mnie też. Co do tych pieluszek to muszę przyznać że też mam namieszane w głowie bo to też moje pierwsze dziecko. Mślę że wszystko wyjdzie już niedługo z drugiej jednak strony nie chciałabym eksperymentować na dziecku. Nie mam pojęcia jak to jest z tą kołderką i poduszką i pościelą ale ja na pewno kupię do łóżeczka a do wózka to pieluszkę i kocyk. Kocyk już mam (bardzo ładny). A co do porodu to ja jestem przerażona wszystkim co ma z nim związek. Mam jeszcze pytanie czy już za wczasu zaopatrzycie się w laktator czy dopiero jak będzie faktycznie potrzebny?? Bo bolące pełne mleka piersi też nie brzmią optymistycznie!!! PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jesli chodzi oposciel to ja kupilam ja jeszcze przed urodzeniem wiktorii, ale okazala sie niepotrzebna do dzis. Wiki na poczatku spala w rozku i przykrywalam ja kocykiem, poduszki nie ma co pakowac dziecku pod glowke wystarczy od strony glowki podlozyc cienka poduszeczke pod materac zeby byl skos, tak jest zdrowiej dla kregoslupka dzidzi. Jak wyrosla z rozka to spala w beciku ,a potem kupilam spiworek bo posciel sie nie sprawdzila, po prostu za chwile wiki byla odkryta.Takze kolderka poduszka i 2 komplety poscieli leza do dzis w szafie, kto wie moze sie przydadza dla drugiej dzidzi albo i nie???????Wiki teraz spi w duzym lozku pod posciela dla doroslych. Ja tez obawialam sie pierwszych dni po porodzie,jak to bedzie???czy dam rade????Musze was dziewczynki uspokoic,naprawde niepotrzebnie sie boicie, ja juz to wiem.Po porodzie mialam sciagnac moja mame na kilka dni zeby mi pomagala ,ale okazalo sie ze to niepotrzebne dalam sobie rade ze wszystkim no na kapiele przyjezdzal juz maz,on pracuje od rana do wieczora,dodam ze mieszkamy sami.Ale naprazde bylo spoko,malenka dzidzia,jesli nie ma kolek,przez pierwsze tygodnie tylko je i spi z przerwami na przewijanie takze jest sporo czasu na inne rzeczy ,pod warunkiem oczywiscie ze sie uzywa pampersow bo jak tetre to trzeba ten czas niestety wykozystac na pranie prasowanie a czasem gotowanie opieluch bo proszek nie zawsze da sobie rady z kupka!!!! Apropo kosztow to pampersy wcale nie wychodza o wiele drozej.My z mezem zrobilismy kalkulacje znim zadecydowalismy sie na jednorazowki. A mianowicie paczka pampersow kosztuje 50 zl 88 szt,co wystarczy na jakies 3 tyg. ,czyli na miesiadz wychodzi niedaleko ponad 60 zl.za pieluchy, a teraz wezmy tetre,codziennie robimy pranie i prasowanie, dobry proszek kosztuje ok.30 zl,chociaz moze nie wystarczyc na miesiadz , czykli liczmy ok. 40 zl. za proszek na miesiadz plus zurzycie pradu,a pralka i zelasko dosc duzo go zuzywaja, plus gaz jesli trzeba gotowac pieluchy, takze doliczamy jakies 20 zl wiecej i wychodzi za tetre tyle samo co za pampersy. Pieluszki ostatnio potanialy a prad niestety podrozal!!!!!!takze nie zgodze sie co do duzej oszczednosci na tetrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka kup sobie wczesniej laktator i wez go ze soba do szpitala bo moze ci sie przydac. Mi akuratsie nie przydal sie, ale dobrze ze go mialam bo dwie dziewczyny co lezaly ze mna w pokoju dostaly mleko na druga dobe i moglam im pozyczyc laktatora, bardzo mi dziekowaly.Ja dostalam mleko na trzecia dobe i byl mi potrzebny dopiero w domu, i nie wyobrazam sobie jakbym miala jeszcze latac za laktatorem zaraz po porodzie z bolacym kroczem. Tylko nie kupuj tego z gruszka!!!!jest do niczego. Kasika1 jeszce powiedz ze masz 170 wzrostu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie!Jeśli chodzi o temat pieluszkowy to na początek też zamierzam używać tylko Pampersów. Kiedy maleństwo podrośnie przerzucę się na coś tańszego.Przekonała mnie siostra, mama pięciomiesięcznego szkrabka. Po pierwsze jej mały nigdy nie miał nawet zaczerwienionej pupki a po drugie, podobno używanie tetry wcale nie wychodzi taniej. Pranie tych pieluch w specjalnych proszkach dla dzieci, wcześniejsze namaczanie, później prasowanie to rzeczywiście uzbiera się sumka. No i nie ukrywajmy stosowanie tetry jest znacznie bardziej czasochłonne! RRR mnie też bardzo drażnią tematy o tych astronomicznych sumach na utrzymanie niemowlęcia. Moim zdaniem czysta przesada i to wszystko! Miałam dziś koszmarną noc :( Niewiele spałam, bardzo bolał mnie kręgosłup, boki, drętwiały mi nogi:O No same przyjemności!. Zauwżyłam, że przez ostatnie dni zrobiłam się jakaś drażliwa i płaczliwa, ciągle zmęczona :O Mam nadzieję, że to minie szybko.... Pozdrawiam cieplutko i miłego paczkowego obżarstwa! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Viki, nie dosc ze wlasciwie sie nie zaoszczedzi to jeszcze ile czasu zabiera zabawa z ta tetra.A mnie pol godziny temu mily pan z Baby-Walz przyniosl paczke.Zamowilam wanienke, troche ubranek,przybory toaletowe.Jak sie na to patrzy to juz chcialby sie malucha wykapac, przebrac...:) A maluch ani mysli sie stroic, dobrze mu gdzie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z zakupem laktatorem wstrzymuję się do porodu. Zobaczymy, może nie będzie potrzebny na początku. A gdyby się okazało inaczej to mieszkam w duży mieście i natychmiastowy zakup nie stanowi problemu. Zorientuję się już teraz gdzie można kupić laktator w dobrej cenie i wytłumaczę mężowi, żeby widział. Moja przyjaciółka mówiła mi, że na dzień nawału pokarmu mąż wypożyczył jej laktator elektryczny. Bo jak się okazuje są wypożyczalnie laktatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A laktatorem w ogole nie zawracam sobie glowy.Przy mojej wczesniejszej dwojce mialam problemy z mlekiem.Przy corce bylo niewartosciowe, i mimo wszelkich staran nie dalo sie nic zrobic, ciagle byla glodna, wiec lekarz zdecydowal nie meczyc dziecka i przejsc na butelke.tak wiec karmilam tylko miesiac.Natomiast przy synku, po 2 tygodniach, w jedna noc spalilam cale mleko i nie pojawila sie juz ani kropelka.Ale w tym przypadku jak powiedziala pani z laktarium to z powodu stresu.Moj syn majac tydzien przeszedl bardzo powazna operacje serca.Wiec to zrozumiale ze organizm zareagowal.Nie wiem jak bedzie z mlekiem tym razem,ale jesli bedzie potrzeba to nie ma problemu z natychmiastowym kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie!Jeśli chodzi o temat pieluszkowy to na początek też zamierzam używać tylko Pampersów. Kiedy maleństwo podrośnie przerzucę się na coś tańszego.Przekonała mnie siostra, mama pięciomiesięcznego szkrabka. Po pierwsze jej mały nigdy nie miał nawet zaczerwienionej pupki a po drugie, podobno używanie tetry wcale nie wychodzi taniej. Pranie tych pieluch w specjalnych proszkach dla dzieci, wcześniejsze namaczanie, później prasowanie to rzeczywiście uzbiera się sumka. No i nie ukrywajmy stosowanie tetry jest znacznie bardziej czasochłonne! RRR mnie też bardzo drażnią tematy o tych astronomicznych sumach na utrzymanie niemowlęcia. Moim zdaniem czysta przesada i to wszystko! Miałam dziś koszmarną noc :( Niewiele spałam, bardzo bolał mnie kręgosłup, boki, drętwiały mi nogi:O No same przyjemności!. Zauwżyłam, że przez ostatnie dni zrobiłam się jakaś drażliwa i płaczliwa, ciągle zmęczona :O Mam nadzieję, że to minie szybko.... Pozdrawiam cieplutko i miłego paczkowego obżarstwa! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko27
Witamw tłusty czwatrek:)ja juz po 2 pączusiach:)) Jeśli chodzi o laktatory to u mnie przy pierwszej ciązy najlepszym laktatorem okazał sie synek:)Karmiłam go kiedy chciał czyli na żadanie bez zadnych zegarków w reku i nigdy nie miałam problemów z nawałem mleczka itp . Dodam też ze oprócz tego iż synek był najlepszym laktatorem , to również okazała sie najlepszym pasem odchudzającym:) Co do pieluszek to tetry używaliśmy do 6 miesiąca ( na noc i na spacery był pampers)i nie było zadnych problemów z jego pupą, zgodzam sie natomiast że teraz pieluczhy jednorazowe potaniały a wszystko co wiąze sie z tetra (prąd, gaz, woda i detergenty) sa coraz droższe, więc kalkulując chyba będziemy używać jednorazówek:) A jeśli mowa o pościeli to moj synek spł pod kołderka i na płaskiej podusi bo miał małe problemy z ulewaniem i wzkazane było żeby główke miał troszeczke wyżej. Ostatnip 2 razy śnił mi się poród i dwa razy sniła mi sie ta sama długość mojej córci czyli 54 cm(ciekawe czy sie sprawdzi:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×