Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Cześć. co do materaca to mój mąż wczoraj dostał z pracy Lateksowo kokosowy.Jeszcze tylko musze kupić pościel.Sex niewiem co to jest bo dawno tego nie robiliśmy, tzw. mój mąż nie chciał bo sie bał o nasze malenstwo, a teraz to mi się niechce.W jakim proszku zamierzacie prać ubranka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość er
Ja wczoraj zrobiła pierwsze pranko dla dzidzi i prałam w Jelpie . Koleżanka od której dostałam trochę ciuszków też w nim prała i była zadowolona. Narazie wypałam kocyki i ręczniki i powoli zaczynam sobie wszystko układać. Planuje jeszcze coś dokupić w używanych ciuszkach ,czy ktoś mógłby mi polecić jakiś sklepik w Łodzi,bo w przyszłym tygodni wybieram się tam więc przy okazji może coś zakupie. Mam jeszcze pytanko względem butelek jakie kupujecie plastikowe czy szklane,bo koleżanka mi mówiła,że lepiej szklane gdyż plastikowe przy sterylizacji się niszczą i trzeba je wymieniać co pewien czas. Pozdrawiam wszystkie mamusie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja piore w lovely, tez fajna, w sumie jusz wszystko popralam, i wyprasowalam, ciuszki fajne mozna kupic na allegro, za mega pake udalo mi sie, zaplacilam 50 zlotych i mam cala wyprawde dla niemowlaka, co 3 miesiecy plus ciuszki po pierwszysm dziecki ktore sie ostaly z rotacji:)) , ze zdrony gazety wyboraczej sciadnelam sobie liste, na ktorej sa niezbede rzeczy do wyprawki i powoli odchaczam, bo wiem ze o pewnych rzeczach sie zapomina. w nastepnym tygodniu bede pakowac torbe, no mam niby na kwiecien, ale mysle ze bede marcowka, tak jakos, w sumie w poniedzialek zacznie sie 35 tydzien. dzis w nocy troche sie wyspalam, ale trylko troche, i tak lepiej niz przez caly tydzien. macie juz wozki>??? ja dlugo sie zastanawialam i w koncu wybralam taki jak ma kolezanka, bo sprawdzony, adbor ring, jest niezadrogi i naprawde super. chwila , ta wyczekiwana chwila zbliza sie wielkimi krokami. pozdrawiam elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uaktualniam tabelke
Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miast ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....9kg........98cm.......synek..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....14kg.....108cm..córeńka......Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....5kg........95cm.......córcia.......Bytom MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....6kg......???........córeczka.......Łódź wera66..........07.04.06.....13kg....???........synek..........Ostrowiec Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....15kg...???..........córcia........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....20kg......???..........synek.......mazowieckie dowa...........10.04.06.....8kg......104.........córeczka....Łódź asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... Gabrysia*......11.04.06....17kg......???..........synek.....Wrocław. KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......10 kg......103cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły anette1111..16.04.06.....12kg.....110cm.....córeczka.....Mielec dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.......10kg......103cm.......synek......Rakoniewice renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. eryba..........20.04.06...8kg......100............synek.....okolice Łodzi Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....9 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......7kg......104cm....córeczka...Gdańsk Irlandia....21.04.06....12kg....108cm....synuś.....Aleksandrów Łódzki EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........9kg.....94cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06......9 kg........89cm..........córeczka..... magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....12kg. ....99cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......9kg..112cm............synek........Rzeszów Roza...........29.04.06.....8kg....90cm.......córeczka......Olsztyn serek..........28.04.06.....5 kg .....95 cm.......córeczka........Łódź Kasia27........29.04.06.....9kg.......??...........córeczka........ alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazie gratuluje!To faktycznie duża dzidzia. Moja w 32 tyg. miała równo 2kg i lekarz też stwierdzil, że dorodna dziewczynka i w takim tempie to będzie spory dzieciak:) Ja tak jak Ty zaczynam się obawiać jak to \"maleństwo\" przeciśnie się przeze mnie...Co do materacyka to kupiliśmy już jakis czas temu kokosowy. Wczoraj robiliśmy zakupy dla dziecka i już chyba z grubsza wszystko kupione.Okaże się o czym zapomnieliśmy ;), kupno wózka odłożyliźmy \"na później\".Kasika1 jeśli możesz napisz mi coś więcej o tym rozchodzeniu kości łonowej bo mnie ciągle coś tam pobolewa :O Zaraz kliknę w podany przez Ciebie link! Pozdrawiam cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna80 cytuje za miesięcznikiem \"Twoje dziecko\": \"Dolegliwość ta objawia się bólem pachwin i samego spojenia- kości wyczuwalnej w dole brzucha. Charakterystyczne są też bole przy zmianie pozycji ciała w łóżku i wchodzeniu na schody. Ustępują po porodzie. Niekiedy problem ten łączy się z odteoporoza. Zaleca się dbać o właściwą wagę i dietę zawierającą produkty mleczne\". Mam nadzieję że ci pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kasika!To na pewno to. Zwłaszcza w nocy i przy zmianie pozycji odczuwam ból. Kurczę, przestraszyłam się troszkę bo ja nie piję wcale mleka od lat i może to ma jakiś związek? Mam początek osteoporozy??? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, mnie też boli, czasem czuję się jak 80 babunia ! Nie wiem czsem, w jakiej pozycji leżeć, o dłuższym siedzeniu nie wspomnę.O dziwo piję mleko, chociaż normalnie za nim nie przepadam, ale nic mi to nie daje. A tak z innej beczki, napiszcie, jakie kosmetyki dla malucha kupujecie na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
Witam. Dzisiaj miałam usg no i jak na 32-33 tc dzidziuś duży - ma ok. 1900g ale gin mówi że wymiary są plus minus 300g i termin sie sporo przesunął - miłałam z miesiączki na 15 kwiecień , początkowe usg pokazywały opóźnienie o ok. 7-10dni a teraz nadrobione tak że pokazuje na 4 kwiecień. Stópka 57mm. Odwrócone główką w dół, serduszko i wszystko wygląda ok. Płec to dziewczynka. mysle o imieniu Julia. Piszecie o rozchodzeniu kosci łonowej - otóż ja też mam ból w pachwinie i to ostry ze ledwo chodze, jak kaczka bo tak mniej boli a w łóżku odwracanie to koszmar. ale gin powiedział że pewnie mam problem z nerkami i to od tego a faktycznie mam kamien w nerce i to z tej strony co tak boli wiec w to uwierzyłam. O rozchodzeniu kosci nic nie wspomniał. Ale mysle ze mozecie miec racje bo w poprzedniej ciąży - 10 lat temu tez pamietam ze mnie bolało i lekarz mówił ze jak sie nasili ten problem to trzeba leżec nieruchomo na jakims czyms twardym ale jakos wszystko dobrze sie skonczyło. A teraz to boli mocniej niz wtedy - nie pamietam zeby wtedy az tak dokuczało. A mleka to akurat duzo pije wiec to mleko chyba nie ma tu znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
a jeszcze jessli chodzi o kosmetyki to kolezanka mowiła ze w szpitalu mówili zalecali Bambino i ona to stosuje i wszystko jest dobrze. A stosowała tez Johnson i dziecko miało uczulenie wiec chyba bede kupowac to bambino. No i mówiła ze trzeba miec Sudocrem w razie jakis pieluszkowych zapaleń. Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miast ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....9kg........98cm.......synek..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....14kg.....108cm..córeńka......Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....5kg........95cm.......córcia.......Bytom MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....6kg......???........córeczka.......Łódź wera66..........07.04.06.....13kg....???........synek..........Ostrowiec Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....15kg...???..........córcia........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....20kg......???..........synek.......mazowieckie dowa...........10.04.06.....8kg......104.........córeczka....Łódź asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... Gabrysia*......11.04.06....17kg......???..........synek.....Wrocław. KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole Renola.........15.04.06.....8kg.......??...........córeczka....śląskie ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......10 kg......103cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły anette1111..16.04.06.....12kg.....110cm.....córeczka.....Mielec dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.......10kg......103cm.......synek......Rakoniewice renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. eryba..........20.04.06...8kg......100............synek.....okolice Łodzi Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....9 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......7kg......104cm....córeczka...Gdańsk Irlandia....21.04.06....12kg....108cm....synuś.....Aleksandrów Łódzki EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........9kg.....94cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06......9 kg........89cm..........córeczka..... magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....12kg. ....99cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......9kg..112cm............synek........Rzeszów Roza...........29.04.06.....8kg....90cm.......córeczka......Olsztyn serek..........28.04.06.....5 kg .....95 cm.......córeczka........Łódź Kasia27........29.04.06.....9kg.......??...........córeczka........ alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Znowu zrobiło się zimno i ponuro, wczoraj było tak ładnie 20 stopni, słoneczko było fantastycznie.Aż miło było wyjść na dwór. Co do kosmetyków to Johnson bardzo uczula może nie wszystkie dzieci, moją koleżanke tak zsypało na nogach i brzuchu od oliwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej to miec oilatum, jest super, wlewa sie jedna nakretke do kapieli i obmywa sie dziecko i potem nie trzeba zadnych oliwek i innych kosmetykow. niestety bardzo drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! I znów dużo do nadrobienia! :-) Słuchałam tej muzyki! Super, mały też się obudził. Już wrzuciłam w zakładki i będziemy słuchać częściej! Materac też wybrałam kokosowo-gryczany, bo ponoć najlepszy i już sprawdzony na bratanku. Pranie dopiero przede mną - niestety! Koleżanka poleciła mi inny proszek - chyba Dzidziuś czy Bobas. Do używanych ubranek kupię jeszcze płatki mydlane i przed praniem namoczę na noc. Potem do pralki i podwójne płukanie. Nad butlą się nie zastanawiałam, póki co planuję kupić jedną, bo chcę karmić piersią a potem będę się zastanawiać. jeśli chodzi o fajne miejsca w Łodzi z uzywanymi ciuchami to pojęcia bladego nie mam, ale mam znajomą, która się zaopatruje w takich sklepach i ona ma metodę, że chodzi po wszystkich i zawsze coś ciekawego znajdzie. Wózek dopiero jak wrócimy ze szpitala, teraz i tak nie ma na niego miejsca. Wybrłam Deltima Voygera Easy też sprawdzony na bratanku. Oliwki wogóle nie zamierzam używać, tylko kremy i zasypki, bo wydaje mi się, że skóra dziecka pod oliwką nie oddycha! A jeśli chodzi o markę to chyba puder Linomag, krem... jeszcze nie wiem i do pupy Sudokrem, Bepanthen albo Tormentiol. Zastanawiam się co na lato... Zobaczymy... Ufff! Jak dużo mi się napisało! Pozdrawiamy! P.S. grazie! Ja też myślę o imieniu Maciek dla synka, ale mój mąż wciąż upiera się przy Dawidzie. Ja na początku chciałam Antosia, ale wydawało mi się, że osiągnęliśmy kompromis... A tu \"bryndza\"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irlandio - u nas był Maciek albo Michał, ja wolałam to pierwsze. z braku mozliwości porozumienia po prostu rzucaliśmy monetą. i jest Maciej :) a przecież z losem się nie igra... a może po prostu też rzućcie monetą? wiecie, co? ja to chyba dziwna jestem. na razie nie myślę o jakiś kosmetykach, praniu, proszkach etc... kontempluję chwilę Maćkowych ruchów we mnie, zajmuję się sobą, samorozwojem, przyjemnościami... może to dlatego, że wiem, że potem może na to czasu braknąć?... ale chyba czas zacząć myśleć o przygotowaniach i zabrać się za nie?.. bo jak na razie mam tylko ciuszki skompletowane i pieluchy i łóżeczko... Aniu80 - dziękuje za gratulacje, choć obaw mam pełno, co do wielkości mego synka... ale ędzie dobrze, wiem o tym, bo przecież inaczej być nie może, prawda? najważniejsze, że jest zdrowy, a z resztą sobie poradzimy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie!!!! jesli chodzi o proszek to ja Wiktorii siuszki pralam w Jelpie zurzylam jedna paczke a potem pralam w tym co nam czyli w VIZIRZE. Jesli dziecko nie jest alergikiem to nie ma co go przyzwyczajac do specjalnych proszkow na poczatku tylko trzeba poki skorka jest delikatna.Ale to zalezy tez od dzidzi.Jednego cos uczuli a drugiego nie. A jesli chodzi o kosmetyki to oliwka odpada bo dzidzia strasznie tlusta i ubranka sie tluszcza a skora przestaje sie sama nawilzac, takze odradzam,polecam krem NIVEA dla niemowlat lekki i nawilzajacy , puder odradzam! wiktorii robily sie po nim takie biale waleczki roznych miejscach m.in. w cipce i odstawilam. Mydelko najlepsze bambino olbo w plynie JONSONA, naprawde dobre, co jeszcze? pieluchy najlepsze Pampers, wierzcie mi wyprobowalam wszystkie ....chusteczki nawilzajace tez dobre Pampers ale osobiscie wole alberta bo nie sa takie sliskie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o wozek to najlepszy jest dwofunkcyjny, chociaz jest bardzo ciezki i nie polecam komus kto mieszka w bloku na 4 pietrze .ja naszcescie mieszklam w prywatnym domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ale się rozpisałyście, aż miło🌼 Ja kupiłam Lovele i jak tylko pogoda bedzie bardziej sprzyjająca to zamierzam wyprać ubranka i nie tylko. Słyszałam, że trzeba prać także pościel, rożek, kocyk. Więc pewnie też tak zrobię. Wózek upatrzyłam dwufunkcyjny na allegro, śliczny niebiesko-granatowy, na szczeście tak jak Viki mieszkam w jednorodzinnym domu, więc problemu z noszeniem nie będzie. Po porodzie nie można dzwigać, więc cieszę sie podwójnie. Dziś w kościele mój mały dawał popis swoich umiejętnośći;) Kopał, jak tylko ludzie zaczynali śpiewać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko27
Witam :) My używaliśmy przy synku do mycia mydełko bambino i oliwka bambino ciałko miał super po tych kosmetykach. Zadnego pudru czy zasypki bo skóra synka nie tolerowała , a przy kazdej zmianie pieluszki chusteczki pampers lub jonhson i koniecznie sudokrem - synek nigdy nie miał odparzonej czy zaczerwienionej pupy (ten krem jest rewelacyjny). Ubranka praliśmy w jelpie:) grazie mojej szwagierce też usg przepowiedziało że synek bedzie ważył powyzej 4 kg a urodził sie z waga 3400 takwiec nie ma co martwic sie na zapas Co do innych kosmetyków to bratowa uzywała nievei i tez była zadowolona więc myśle że kazde dziecko inaczej reaguje na dany kosmetyk i trzeba po prostu obserwowac jak reaguje na dany kosmetyk:):) Pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słoneczko - oj, żeby i mnie się tak sprawdziło... :D:D:D sama uważam, że bambino jest ok, krem do twarzy jeśli tłusty, to moja s kora najlepiej toleruje właśnie bambino :) i chyba tej wersji będę się 3mac. chyba, że Maciek będzie miał coś przeciwko ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! Ja juz praktycznie całą wyprawkę i dla siebie i dla Hani mam gotową. Pieluszki prał mąż w płatkach mydlanych, a do ciuszków (których otrzymałam niesamowite ilości od siostry, ze dla trojaczkow by straczyło) prałam w tym proszku Dzidziuś o którym pisze Irlandia i płukałam w Silanie Sensitiv, teraz juz wszystko poprasowane i poskłądane w szafce. Większość kosmetyków dla Córci kupiłam Bambino, do buzi krem Nivea, a do kapieli taki płyn natłuszcajacy Ziajka, po nim nie trzeba uzywac oliwki. Zobaczymy. Dobrze Dziewczyny, ze napisałyście o rozchodzeniu się tych kości, bo sie juz bałam, ze coś sie dzieje, ale podobno łatwiej przy takich rozchodzących sie kosciach o rozwarcie przy porodzie. U mnie z nocy na noc jest coraz gorzej ze spaniem właśnie przez ból kości łonowej i pachwin. Z kręgosłupem troche lepiej ale dokuczaa mi bół żeber po lewej stronie. Ja juz sama z domu nie wychodze, bo mam problemy z chodzeniem , bola mnie uda i ta kość przy hcodzeniu oraz brzuch ciagnie strasznie do dołu, dlatego ciesze sie ze poszłam na zwolnienie, bo bym juz nie dała rady chodzic do pracy, dlatego podziwiam Te Mamusie z Was, które nadal pracują. Ostatnio śniłą mi sie porodówka i coraz bardziej jestem przerazona wizja porodu, ja chyba zacisne nogi i nigdzie nie pojade, chociaż Mężus obiecuje, ze mnie na minute nie zostawi samej. Ja też czuje, że moje dni są policzone i że zostane marcówką, a jutro zaczyna sie 35 tydzień! Dziewczyny co przygotowałyscie dla siebie do szpitala, bo ja zamierzam na poczatku marca pakować torbę w razie W i nie wiem dokładnie co zabrać. Całuje Was gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, napisz proszę, jaki płyn z Ziaji kupiłaś. Ja myślę o oilatum, moja córka miała bardzo suchą skórę i po nim było dobrze. Ziaja na pewno jest tańszy, więc można spróbować. Dla malucha poluję jeszcze na kocyk, widziałam taki, który ma zamek i zatrzaski, można go przerobić na śpiworek. Był tylko jeden fioletowo- pomarańczowy, ale mają przyjść lada dzień. Wiecie, że marcówki pomału się sypią? Ja też mam termin na marzec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania26 wez sobie dzwie koszule rozpinane pod szyja, pantofle, szlafrok, mydlo,recznik,krem ogolnie kosmetyki jakich potrzebujesz,majtki jednorazowe albo bawelniane XXL,kubek ,szczoteczke i paste,moze przydac sie laktator nie polecam tego z gruszka jest doniczego!!!!! Dla dzidzi pieluszke, ubranko no i to wystarczy bo maz moze przywiesc kocyk nosidelko czy tam cos innego ,byle bylo dzidzi cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika1 naprawde nie ma co przesadzac z tym praniem, ciuszki wiadomo sa przy cialku to na poczatek dobrze jest prac w specjalnym dla dzidzi proszku ale bez przesady z tym praniem kocyka ,rozka i innych rzeczy, przecierz dzidzia bedzie sie do ciebie przytulac,do twoich ubran a ty pierzesz je w zwlyklym proszku i nie sadze ze cos twojemu dzidziaczkowi bedzie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki dzięki za tę listę, ale te majty jednorazowe kupiłąm w rozmiarze L, wiec chyba beda za małe. RRR ja ten płyn kupiłam właśnie ze wzgledu na cene, jak sie nie sprawdzi to kupie ten o którym ty pisałaś, a juz podaje Ci pełna nazwe: Ziajka, płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt, natłuszczający, juz od 1 dnia życia. Kosztował ok. 10 zł, a o kosmetykach z ziaji słyszałąm też pochlebne opinie. Pozdrawiam i trzymajcie sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i lista jest na wyrost, ale każda z nas może ją zmodyfikować, prawda? . karta ciazy 2. ks. ubezpieczeniowa 3. pasta+szczoteczka 4. grzebien+suszarka 5. plyn do kapieli+szampon 6. krem do rak+do twarzy+balsam(??) 7. pomadka ochronna na usta - typ poloznej, bo przy porodzie w czasie oddychania i to jezscze przy wlaczonym ogrzewaniu moga wyschnac i popekac 8. krotka koszula nocna 9. majtki - slyszalam, ze zalecane sa 1-razowki 10. skarpetki 11. biustonosz 12. podpaski/ podklady bella 13. wkladki laktacyjne 14. husteczki higieniczne 15. papier toaletowy 16. \"kapcie\" 17. recznik maly i duzy 18. cos do czytania 19. zapasowe kluczyki do domu i do auta - na wypadek, gdyby sie zapomnialo ;) 20. ciuchy do wyjscia ze szpita 21. szlafrok 22. woda (butelka z dziubkiem) 23. tantum rosa 24. herabtka na laktacje 25. telefon+ ladowarka 26. Aparat foto. 27. sztucce, kubek 28. agrafka (podobno przydatna do szpitalnych koszul) ja ze swej strony doda jeszcze klapki pod prysznic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to jest ta sama lista,z tym, że jedna z mam dopisała, jak to u niej wyglądało w praktyce: 1. karta ciazy 2. ks. ubezpieczeniowa 3. pasta+szczoteczka 4. grzebien+suszarka-suszarki nawet nie wyciągnełam z torby 5. plyn do kapieli+szampon= można kupić 2 w 1 dla oszczednosci miejsca 6. krem do rak+do twarzy+balsam(??)- tylko do twarzy używałam 7. pomadka ochronna na usta - typ poloznej, bo przy porodzie w czasie oddychania i to jezscze przy wlaczonym ogrzewaniu moga wyschnac i popekac-nie używałam 8. krotka koszula nocna - 2 sztuki 9. majtki - slyszalam, ze zalecane sa 1-razowki 10. skarpetki 11. biustonosz-nie używałam w szpitalu, ale ja mam raczej mały biust, laktacja ruszyła pełna parą dopiero po trzech dniach i wtedy już zakładałam 12. podpaski/ podklady bella-były w szpitalu 13. wkladki laktacyjne-nie były jeszcze konieczne 14. chusteczki higieniczne 15. papier toaletowy-był w szpiatlu :) 16. \"kapcie\" plus klapki pod prysznic 17. recznik maly i duzy-jeden mi wystarczył 18. cos do czytania -nie czytałam, cały czas patrzyłam sie na synka lub spałam :)ale teraz chyba zabiore książkę 19. zapasowe kluczyki do domu i do auta - na wypadek, gdyby sie zapomnialo ;)to miał maż na głowie 20. ciuchy do wyjscia ze szpita- przyniósł mi mąż w dniu wypisu 21. szlafrok 22. woda (butelka z dziubkiem) 23. tantum rosa-używałam dopiero w domu, nie byłoby gdzie jej przygotować w szpiatlu 24. herabtka na laktacje-nie piłam 25. telefon+ ladowarka 26. Aparat foto. 27. sztucce, kubek - nie wymagano w szpiatalu 28. agrafka (podobno przydatna do szpitalnych koszul)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dawno nic nie pisalam , pewnie juzmnie nie pamietacie:) Ale czytam w miare regularnie.Wlasnie weszlam w 35 tydzien.Wg najnowszego usg termin z 04.04 przesunal mi sie na 28.03.(to dwa dni po moich urodzinach )Synus wazy prawie 3 kilo.W ogole to mam jakies przeczucie ze urodze juz wkrotce.No i jak wiekszosc boje sie porodu panicznie, mimo ze bedzie to moj 3 porod, i w sumie wiem ze nie ma co przesadzac:)Ale te strachy t chyba nie maja nic wspolego ze zdrowym rozsadkiem.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×