Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

Ale ale, Ninko - jak to możliwe? Masz 25 lat i 22 lata pracy? :) zawsze mówilam, ze kobiety sa niesamowite i to oddzielny tor - biologia i metryka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja w Waszym towarzystwie jestem wałkoń i leser ;) Ja mam dopiero 8... A liczymy studia? to wyjdzie 14 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D tak, tak, wychodzi na to, że pracuję od wczesnego dziecięctwa : Karola - od początku byłam zdecydowana, aby 6-latkę posłać do szkolnej zerówki, a w wieku 7 lat do 1 klasy. Teraz, gdybym miała decydować, zrobiłabym to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej, ja w tym roku mam już 22 lata pracy. Jak dodam studia.... hehehe... nie dodam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, Wy macie zerówki w szkole. U nas ich nie ma. Sa tylko w przedszkolu. Ale to oznacza, że nasze dzieci sa w 2 klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna poszła tez normalnie, z tym, że zerówkę ukończyla w przedszkolu. A jako wyrodna matka, Janka posłałam do szkolnej zerówki rok wcześniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak te 6 latki w 1 klasie są ciut zagubione. U nas w szkole mamy porównanie. Dzieci dopiero w połowie 2 klasy doganiają te starsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam się cieszę, ze nie miałam większego wyboru. Uważam, że dla Maksa jest to najlepsze rozwiązanie. No i mamy zajebistą szkołę. Prawie jak prywatna. 18 dzieci w klasie, basen, zajęcia pozalekcyjne, dwie świetlice, logopeda, basen, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś w tym musi być, bo w naszej szkole stworzone oddzielne klasy dla tych młodszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maks chce chodzić na wszystko. Tak więc ma 6 treningów w tygodniu (karate, piłka nożna, tenis i rolersurfer). do tego zuchy, angielski, szachy i origami. No i obowiązkowo do logopedy i na basen. A spróbuj mu powiedzieć żeby z czegoś zrezygnował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadpobudliwość? A pamiętam, jak pisałaś, że dość dużo sypiał w ciągu doby, a potem się okazało, że to po Zyrtecu (?) Jest jakaś procedura na taką nadpobudliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, prawdopodobnie po lekach antyalergicznych. Teraz nie bierze ich w ogóle. Nie wiem jaka jest procedura bo Maks ma to chyba w bardzo nikim stopniu. Ale np. w klasie zdarzają sie okresy kiedy siedzi osobno od dzieci bo nie może sie skupić, wszystko trwa u niego dłużej, no i ta energia, która go rozpiera. Ale za to jak wyżyje się w dzień na tych treningach to łatwiej usypia wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, może on jest poprostu taki pełen energii, a nie nadpobudliwy? Mam wrażenie, że dawniej dzieciaki były żywe, a teraz nadpobudliwe. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, tak fachowo nazwał to jakaś kobiecina z poradni pedagogiczno-psychologicznej. No i dała jakieś tam wskazania do szkoły. Maks ma bardzo mądrą nauczycielkę. I stałą opiekę pedagog szkolnej oraz logopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak sobie radzicie z alergią kiedy nie bierze leków? Można to jakoś ogarnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam o alergię, bo wiele wskazuje na to, że nasz kochany, cudowny, słodki zwierzaczek-morski świniaczek, wywołał u mnie mega alergię (such kaszel i duszności od 2 miesięcy). Biorę leki antyalergiczne, po których jest nieco lepiej. Kiedyś miałam robione testy i wykazało uczulenie na moją ówczesną świnkę. ALe to była alergia na skórze i w oczach. Teraz wygląda to dużo gorzej. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, odświeżałam sobie cały czas stronę 866, a Wy juz od dawna dalej ;) Martyna moim zdaniem, mimo, że poszla "kalendarzowo" nie radzi sobie w szkole... :( Przyznam się Wam, że czuję rozczarowanie wlasnym dzieckiem... :( Choćby takie czytanie - pani robi im test, ile słow na mminute czytaja. Najlepsze dzieci - 95-98słów, średnie 60, Martynka... 28 :(:(:(:( Nie umie sie skoncentrować na wykonywanej czynności, strasznie łatwo sie rozprasza... U nas w szkole też są małe klasy i basen, ale ten basen to pic na wodę, co mozna zrobić w 45minut? rozebrać się, popluskac i isć się suszyć. No więc zapisałam Martynę na basen dodatkowo - 2x w tyg... Ale cierpi z tego powodu :( Ona najchętniej nie robiłaby nic poza oglądaniem bajek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, Ninko - to niedobrze z tą alergią - bo świnki sie pewnie nie chcecie pozbywać? U mniej wyszła alergia na kota.... Po 17 latach duszności i leczenia astmy (tyle mieszkal z nami Pusio) gdy zdechł w maju, przestalam mieć astmę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonka, a może jakieś zajęcia biblioteczne u Was są? Żeby zachęcić Martynkę do czytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maks ma wysypki po niektórych produktach ale i wtedy kończy się na maściach ale takich zwykłych. Sporadycznie ma załzawione oczy ale jak tylko je umyje i usuniemy źródło alergii (kot, pies) to przechodzi. Mamy w domu szczura ale dopóki nie potrze oczu rękoma, którymi wcześniej dotykał zwierzęcia to jest ok. A to co u Ciebie się dzieje to naturalne i nazywa się marsz alergiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsz alergiczny? Co to za zjawisko? Sprawa alergii nie jest u mnie jeszcze oficjalnie zdiagnozowana. Chwilowo laryngolog leczy mnie z zapalenia w obrębie krtani i tchawicy (rovamycyna), ale na moje oko, to raczej alergia. NIestety. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×