Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wydepilowana

depilacja cukrowa jestem w szoku

Polecane posty

Prosze podajcie mi jakies tytuly ksiazek o depilacji. Nie moge nic znalezc a sa mi bardzo potrzebne do napisania pracy kontrolnej. prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu dziewczyny! 40 zł? Pogięło was? Mi wyszło wszystko za drugim razem - koszt pół kg cukru, 2 szklanek wody i 1 cytryny! Czas - ok 3 godz (sumując obie próby i studzenie!). A i na przyszłość będę wiedzieć już jak robić. To właśnie dlatego tak często się mówi o depilacji cukrowej, że to jest bardzo tani sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja ostatnio tez spróbowałam cukrowo i jestem miło zaskoczona wyszło mi za 2 razem tylko mam pytanie jak nakładacie ? ja nakładałam to jak było bardzo ciepłe pózniej jak stygło nie bylo takie plastyczne a moze np. trzymac mały garnuszek na podgrzewaczu zeby utrzymac temp. zeby wystarczyło na całe nogi bez biegania zeby podgrzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale po co od razu zużywać cały słoiczek? Ja podgrzewam słoiczek, dużą łyżką wyciągam ciepłą pastę i jak ciut ostygnie (tak żebym sobie rąk nie oparzyła) to zdejmuję z łyżki i ugniatam w rękach. Jak zrobi się matowe i przypominające plastelinę to taką kulką depiluję obie nogi: nakładam rozcierając pod włos (a więc z dołu do góry) a następnie ściągam poprzez rolowanie w kierunku z włosem (to rolowanie to wygląda podobnie jak zwijanie bandaża). Następnie znów z tego formuję kulkę i używam powtórnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja nie wiem co się stało... za pierwszym razem pasta mi się udała znakomicie, a teraz gotowałam drugi raz i w ogóle nie chciała się ugniwatać i się łamała.... teraz gotuję kolejną...mam nadzieję że się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce sprobowac
can be perfect - napisz prosze jakie proporcje sstosowalas, bo czytajac rozne topiki pogubilam sie i nie wiem ktora recepture wziac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upp
i jak tam panienki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaaaaaaaa
takie proporcje jak w przepisie czyli jakie bo tu jest masa przepisów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego moja pasta
dlaczego moja pasta ciągnie sie jak stopiony żółty ser ?;( dałam 1 szklanka cukru 1/2 cytryny 1/2 szklanki wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę 3/4 szkl wody , ponad większe pół szkl cukru, pół dużj cytryny...ale zazwyczaj jak kolor robi się ciemny to wtedy dodaję odrobinę gorącej wody , mieszam i jest ok... ja natomiast zużywam 2 małe kulki na 1 łydkę...z jednej nie dAŁABYM RADY WYDEPILOWAĆ NAWET 1 ŁYDKI, BO U MNIE PO DŁUŻSZYM CZASIE TRZYMANIA W RĘKACH JAK NAKŁADAM NA NOGI ROBI SIĘ KLĘJĄCA I NIE DA JEJ SIĘ ODRYWAĆ...MYŚLĘ ŻE TO OD CIEPŁA CIAŁA I POMIESZCZENIA W KTÓRYM TO ROBIĘ a wy jak myślicie? jeśli się masa kruszy tzn że dodałyście za mało wody, jeśli natomiast się ciągnie to za mało wody odparowałyście więc trzeba ją jeszcze podgrzać... ps wydepilowałam sobie w piątek miejsca pod pachami, wiecie biolało jak cholera ale teraz są super gładkie, a trzy dni minęły, a maszynką musiałam się golić codziennie...i dlatego miałam strasznie mocne włosy w tych miejscach..mam nadzieję że następnym razem będzie mniej boleć... a robicie sobię tą metodą bikini?bo ja się obawiam że też będzie mnie strasznie boleć...?jak jest u was? pozdr i nie zniechęcajcie się, na pewno nastęopnym razem się uda...musi🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to nie ma znaczenia ile wody dacie, każdy przepis jest tu dobry...po prostu jak macie więcej wody to musicie dłużej gotować i odwronie... z każdych proporcji wyjdzie taka sama masa końcowa...jeśli dobrze ugotujecie oczywiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie i lamie i pozniej klei w rekach i cale rece mam sliskie od tej masy, wiec juz nie wiem czy to za malo wody czy za duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peej
napiszcie dokładnie jak tozrobićco jest do tego potrzebne?/ jak dlugie musza być włoski?boli to?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne
że jednym wychodzi ta pasta a innym nie? a czy probowal ktos tej gotowej z allegro? 40zł to malo nie jest ale jesli ma starczyc na jakies 8 zabiegów to chyba się opłaca. Sama nie wiem co o tym myślec????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do peej ---> przeczytaj cały topik tam jest wszystko napisane... do Martitka ----->za drugim razem jak zrobiłam masę strasznie mi się łamała, nie dało jej się uformować, dodałam odrobinę wrzącej wody i była idealna... do dziwne-----> ja w życiu nie zapłaciłabym za tą pastę 40 zł... trzeba troszkę poćwiczyć i na pewno wyjdzie.przecież wielu osobom się to udało....ktoś podał linka do forum o paście cukrowej więc wejdź poczytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cant be perfect ma rację - bez sensu jest płacić 40 zł, jeśli można tę pastę robić samemu na grosze! Nie przejmujcie się specjalnie, że pasta się klei - powinna! U mnie czasem się też przykleiła za bardzo - i wtedy traktuję ją jak plastelinę - jak przyklei się za bardzo do nogi to formuję ją w kulkę i tą kulką \"toczę\" po nodze - wszystko się wtedy odkleja i można depilować dalej ;-) Próbowałam wydepilować sobie tą metodą bikini, ale chyba mam tam zbyt mocne włoski - nie chcą się wyrwać :-( Niestety jak dla mnie zostaje tylko maszynka, ale na nogi nie będę już stosować nic innego jak pastę cukrową :-) Wydepilowałam się 5 dni temu - nie wszystkie włoski się wtedy dały wyrwać (nie goliłam ich tylko zostawiłam tak jak są, żeby trochę odrosły - jutro lub pojutrze się za nie wezmę), po wydepilowanych włoskach jak narazie nie ma śladu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ale
mi cukier sie roztapia;( Jak to mam zrobić zeby sie nie roztopił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musi się roztopić
no bo jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to
z czego ja mam uformować kuleczke jak cukier sie roztapia i woda zostaje. Tego nie da się nałożyć bo splywa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo z tego raczej nie formuje si e kulek tylko rozgrzewa do konsystencji lejącej i naklada jak wosk, zrywając po nalożeniu plastrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasta cukrowa
Wypróbowałam dzis tę metode i mam mieszane uczucia... Pasta wyszła łądna za pierwszym podejściem :) ale jak przyszło do depilacji... ałłłłaaa (moze dlatego, ze mam ciemne i mocne włoski). Niestety na jedenj nodze został mi mały placyk małych krwiaczków -nie wiem dlaczego tak się stało. Zdarzyło się wam cos podobnego? ( np. po użyciu depilatora?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja dzis robilam paste, ale niestety przypalilam;) i nie chciala sie pozniej ulepic odpowiednio miekka kulka. widzialyscie jej kolor na str. Wizażu? Ma byc taka zoltawa, matowa... za choilere mi to nie chcialo wyjsc;) Sproboje jeszcze raz jutro, moze wyjdzie:D PASTA CUKROWA Kurcze nawet mnie nie strasz ze cie bolalo i mialas czerwone placki bo mi sie odechciewa tej pasty:( depilator dla mnie to masakra! Nie dosc ze mial wyrywac wszystkie wloski, to moglam nogi depilowac od rana do wieczora i by sie wszystkie nie wydepilowaly!! BRAUN\'owskie DZIADOSTWO!!! wosk jakos bym zcierpiala, ale tak samo, wyrwal mi moze z 10 wloskow:( teraz tylko pasta jest dla mnie ratunkiem!! ehh...oby sie udalo.... pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joziaoa
mi sie juz 3 raz ta pasta nie udala :[ wczoraj juz udało mi sie ją kleić ale nagle zaczeła sie strasznie ciągnąc i rozpuściła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanie. Jak juz nałoże tą paset na noge to ile mam czymać? czy odrazu zrywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie zorbly krwiaczki :/ okropnosc , po depilatorze tak nie mialam/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joko Onooo
Czytam ten topic od kilku dni i z jednej strony pozytywne opinie mnie kuszą, a z drugiej...mnie trochę odstarszają :( Ja calutki czas używam maszynek i sama już nie wiem od czego i dlaczego niekiedy mi wyskakuja te czerwone krosty :( Ostatnio np wydepilowałam sobie nóżki po dłuższym kąpaniu, gdy były słabsze od wody i nie używałam pianki tylko zwykłego mydła i miałam śliczne, gładziutkie nóżki bez żadnych krost, ale...wieczorem wracałam od mojego chłopaka do domu i jak wyszłam na pole, to mi się zrobiła gęsia skórka z zimna i ... czerwone placki murowane :(:( Teraz to wyglada okropnie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze jednak lepiej
zobaczyc jak dziala ta gotowa pasta? bo ja tez juz jestem zdezorientowana. dziesiętki przepisów, jednym wychodzi a innym nie, jedni to robią w pol godziny a inni bawia się 3 godziny i to z roznym rezultatem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×