Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość a moze orientujecie sie
jak jest z koronkami w przypadku wad zgryzu? tak zeby nie nosic aparatu tylko od razu ladne zabki miec:) da sie to tak zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renee123
Naprawdę nie warto niszczyć zdrowych zebów po to aby były proste..korona to coś sztucznego.Najlepiej leczyć wadę u ortodonty. Ja mam koronę porcelanową na zębie nr2. z tyłu widać metal to normalne. Mam ją już 5 lat..myję zęby dosyć dynamicznie i nic się nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tylko ze
korona zalatwia sprawe dosc szybko i z tego co sie orientuje nie widac, ze nie jest to naturalny zab prawda? NO i jeszcze kwestia ceny...jednak wychodzi duzo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogel
moge polecic estetice (przy grunwaldzie) we wroclawiu. drogo maja, albo bardzo dobrze robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogel
sory: ale bardzo dobrze robia. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat to 1500 zl
+ koszty wizyt i druty przez dwa lata:( Jezykowy duzo drozszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaaajaaaa
ja chcialam zrobic licowki,na 4 zeby u gory,bo mam przebarwione,u mojego dentysty to 250zl za jedna:) ale zamiast tego zrobil mi wypelnienie porcelanowe,tzn calae zeby leciutko zeszlifowal(wierzchnia warstwa,mialam tam plomby ktore byly widoczne),wypelnil ubytki i pokryl mi cale zeby(jedynki i dwojki) porcelana,pozniej wypolerowal i powiem wam,ze efekt jest swietny...no i oszczednosc...i bez pilowania,bo o ile sie orientuje to pod licowki tez trzeba dosyc te zeby spilowac...a jesli chodzi o koronki...jesli jest jeszcze szansa na to,zeby ich nie zakladac to lepiej najpierw probowac licowki czy wlasnie wypelnienia porcelanowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifinka
Masz rację korony to ostateczność...Może zamiast korygować zgryz nakładając korony to może lepiej trochę spiłować zęby tak aby nadać im kształt bardziej naturalny i nałożyć licówke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obojetne
słuchacie na porcelanowej koronie nie widac ani krzty metalu, ani z przodu ani z tylu ani w ZADNYM innym miejscu! troche metalu widac przy koronkach porcelanowo-metalowych. sa one duzo tansze (u mnie full porcelanowa do 900 zł a porcelanowo-metalowa do 470), no ale nie wygladaja z kazdej strony jak prawdziwy zab. jesli ktos ma calkowicie porcelanowa koronke to nawet dentysta nie jest w stanie stwierdzic ze to nie jest prawdziwy zab, widac to dopiero przy jakims tam specjalnym swietle czy cos. w porcelanowo-metalowych dentysta widzi od razu ze zab nie jest naturalny. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumik
To nie możliwe, ze płaciliście tak tanio za koronkę, bo ja zaplaciłem aż 700zł, wiec w tej sytuacji to bedę musiał złożyć reklamację, bo to chyba troszeczkę za drogo. Czy też tak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la ila
u mnie w Gdańsku korona prcelanowa cała koszt.1000zł. i już na nią zbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w Szczecinie za cala porcelanowa tez 1000 zaplace (w poniedzialek powinnam juz miec) - a taka z metalem czesciowo 400 kosztowalaby... Te ceny to jednak rozne w kraju potrafia byc... Mnie odcisk i szlifowanie nie bolalo choc to zadna przyjemnosc - ale ja sie nie daje dotknac bez znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elnino
hm jesli sa zdrowe zabki to po opilowaniu po puszczeniu znieczulenia tak bardzo boli?ktos pisal ze chodzil po scianach?/? i co przestaje bolec po nalozeniu koronki czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jetix
A wiecie co mi zrobili ?? złamałam sobie zeba i dentyska zalozylam mi cos tam mi zalozyla (nawet nie weim co to :) ale nie wazne chodzi o to, ze to cos jest strasznie białe, a ja reszty zebow nie mam bialych jak snieg !! I takie cos mam na jedynce !!wygladam dos dziwnie, bo druga jedynka mi strasznie teraz pociemniała i roznica jest kolosalna !! Czy to naprawde tyle kosztuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reloj
hej !Polecam wam zrobienie koronki prosto u protetyka,bo naprawde wychodzi taniej,gdyz zwykli dentysci daja zamowienie u protetykow,on te korone wykonuje a dentysta tylko zaklada ja pacjentowi i oczywiscie bierze za to wieksza kase.Ja robilam u protetyka i juz na 2 dzien mialam ja gotowa,a u dentysty trzeba czekac min kilka dni bo przeciez musi to cudo zamowic!pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liluś23
czy cała porcelanowa koronka,ta bez metalu nazywana też jest całoceramiczną?bo u mnie całoceramiczna kosztuje 1000 zł a porcelanowa 650,taki cennik znalazłam u dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka_18
hej,mialam wypadek na rowerze i ulamaly mi sie 2 zabki.Jedynka i dwojka;/ Wogole sie nie usmiecham,ani nigdzie nie wychodze:( Bardzo zalzy mi na tym,abym wygladala jak czlowiek do soboty,poniewaz ide z chlopakiem na wesele:( Jutro jestem umowiona do chirurga.jak myslicie zalozy mi jutro jakies tymczasowe koronki?Bo jak czytam to nie kazdemu je zakladaja.I czy te tymczasowe koronki beda wygladac jak prawdziwe zabki,czy beda totalnie wygladac paskudnie?Jestem juz tak zalamana wygladem moich dwoch "zebow" Bardzo boje sie isc do dentysty,ale jutro ide.Prosze o odpowiedz.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdroższy gabinet
jest w W-wie gabinet (znajoma mi go poleciła hm..)gdzie za koronkę ceramiczną zwykłą na metalu zażądano 1800zł,pełnoceramiczna 2500,wypełnienie małe 300zł,duże 400.Generalnie pełen profesjonalizm ,na początku obowiązkowo czyszczenie 250zł i pantomogram 200zł,ale niestety wytrzymałam parę wizyt i tylko ze względu na koleżankę,z kim ja się zadaję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeszów
ludzie jak ja wam zazdroszcze! ja tez mam problemy z zebami ale na razie moge tylko pomarzyc nie mam za co zrobić sobie sliznego usmiechu bo studiuje i nie pracuje a starzy mi na pewno tyle nie dadza! może jak skoncze studia takie zabiegi beda tańsze...oby! pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avika
Jak to wszystko czytam to mi się płakać chce... Sorry nie chce mi się bo już mi się łzy leją... :( Mam 15 lat, w sumie jeszcze nie skończyłam ale mam ogromny problem... Mając pierwsze ząbki, dopiero co wyszły, wybiłam je wypadając z wózka. Przez 8 lat nie miałam 2 przednich zębów. Przez 2,5 roku nosiłam aparat. I zęby mam proste, ale 3 pierwsze zęby uszodzone... przy końcach widać sporo kości i mam przez to wiele przykrości... To jest mój jedyny poważny kompleks! Nie mogą się uśmiechać, bo zaraz widać te ochydy... Kiedyś moze sie tym tak nie przejmowalam ale jestem w takim wieku co nastolatki miewaja wrecz obsesje na punkcie wygladu, a ja jestem bezradna jesli chodzi o te zeby... Ortodontka stwierdzila ze koronki mozna robic ale jak zeby przestana rosnac wiec gdzies ile lat? A tak, okreslila kolo 18... a ja nie moge czekac! Mam wszystko co chce, oprócz tych zebów i to jest dla mnie ogromna tragedia. Jakby ktos mogl mi pomóc, doradzic co mozna ew. zrobic to błagam o pomoc bo ja juz tak dalej nie wytrzymę ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelka
Mam pytanko a co jeśli ktoś ma bardzo zły zgryz jak ja.Dolne zachodzą mi na górne czy w takim wypadku można koronkami dokonać jakiegos cudu aby przednie ząbki nachodziły na dolne? Kto ma namiary na dobrego stomatologa w Kielcach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurcze te zęby
Co do koronek to bede miala wlasnie zakladane i moja ortodontka(bo nosze tez aparat) stwierdzila ze koronki dobre kosztuja okolo 1000zł, ja mam 1 martwa jedynke, zle doleczony zab, ale zeby to ladnie wygladalo musze miec 2 jedynki spilowane, mam dobrego zaufanego dentyste ktory szkolil sie w USA i ostatnio zrobil mi martwego zeba w 2 godziny, co inni stomatolodzy mowili iz leczenie potrwa okolo 8 miesiecy, nie wiem juz co robic i gdzie isc, a co do licowek to owszem sa bardzo dobre ale to jest na zasadzie tipsa, nie powinno sie naklejac na martwy zab gdyz jest on oslabiony i moze to spowodowac jego skruszenie i kasa pojdzie sie walic pozatym sa bardzo drogie, koszt okolo 1500 zl,Pozdrawiam dziewuszki, fajnie byc myali ze nie jest sie sama z takimi problemami i ze mozna z kims o tym spokojnie bez wstydu pogadac:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurcze te zęby
Avika...Idz do dobrego ale to dobrego ortodonty protetyka lub zwyklego stomatologa, na pewno cos sie da na to poradzic, zrobią ci cos z tym a jakby rzeczywiscie ci zeby rosluy jeszcze choc w to nie wierze to mogą ci przeciez spilowac, popytaj dobrze, pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blblnl
czesc ja mam koronki na 1 i 2 od czterech lat. pytalam sie dentysty i wedlug niej mozna jej miec nan 7 . jedynka byla po kanalowym a dwojka krzywa wiec udalo sie ja skorygowac. ale mam obsesje na ich punkcie ciagle sie boje ze mi sie polomia zero radosci zycia . mieliscie takie doswiadczenie prosze o pomoc. dodam ze jezdze na rowerze dosc intensywnie i przy najmniejszym upadku wpadam w panike wiecie jaka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1234567
ja za pelnoceramiczna korone place 1200zl i powiem wam ze lepiej isc do odbrego dentysty i wiecej zaplacic bo potem sa problemy (moze za rok,moze za dwa) i i tak suma sumarum wychodzi nas to drozej. pelnoceramiczne sa takie drogie bo wykorzystuje sie do ich zrobienia mocniejszy material porcelanowy a inne sa na stopie metali- sa tansze ale mniej estetyczne.p za tym ja nie chce zadnego metalu w buzi. ostatnio sie dowiedzialam ze te stare, srebrne plomby wydzielaja jakies zwiazki ktore szkodza organizmowi!!! tak wiec zadnego gowna metalowego w buzi nie chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANia1919191
ja mamdwie dwójki po obu stronach kiełki.. mieszkam w woj Opolskim... zna ktoś dobry gabinet? Chcę sobie zrobić te zęby raz a do porządku. mam 19 lat i usmiech sie przydaje w zyciu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziama1
Pewnie że licówki porcelanowe byłyby lepsze o ile są możliwe do zrobienia u danego pacjenta , ale niestety koszt licówki jest wyższy niż koszt koronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulica
witam wszystkich, ja mam koronki porcelanowe na 2jedynkach od 11 lat, wczesniej przez jakies 5 miałam zwykle akrylowe (porażka ! ), zaczelam je nosic majac jakies 16 lat, nikt mi nie kazal czekac do 18.... teraz chce wymienic - wprawdzie trzymaja sie calkiem nieźle, ale widac różnice z pozostałymi. Stomatolog sugeruje zrobienie calego przodu - czyli 6 zebów....zeby bylo ladnie i estetycznie itd... licówki odpadają, bo do nich ząb powinien byc zdrowy a ja mam same plomby i nałożone licówki komnpozytowe (czyli tez z plomby)... usmiech bede miala pewnie rewelacyjny, ale koszt- ponad 7 tys za pełną ceramike(czli bez dodatku metalu) - zeby beda wygladać ślicznie, naturalnie i spokój prze dobrych wiatrach na kupe lat..... ale faktycznie jakie 3tyg trzeba chodzic z tymczasowymi....na r4azie mysle bo to wydatek ogromny :-( pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×