Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość stantom
kaśka, z tego co czytałem o moście to nie powinien on być zdejmowany, więc napewno masz coś takiego? pytam bo mi mój dentysta będzie robił most w ciągu najbliższych tygodni a niżej zamieszczam artykuł na ten temat Czym są korony i mosty? Zarówno korony, jak i mosty są stałymi urządzeniami protetycznymi. W odróżnieniu od urządzeń ruchomych, takich jak protezy zębowe, które można codziennie wyjmować i czyścić, korony i mosty są mocowane do istniejących zębów lub implantów i mogą być zdejmowane jedynie przez dentystę. Jak działają korony? Korona służy do całkowitego przykrycia uszkodzonego zęba. Oprócz funkcji wzmocnienia uszkodzonego zęba, korona może poprawić jego wygląd, kształt lub wyrównanie. Korona może zostać także umieszczona na wierzchołku implantu, gdzie swoim wyglądem, strukturą i funkcją zastępuje ząb. Korony porcelanowe lub ceramiczne można dopasować do naturalnego zabarwienia zębów. Do innych materiałów należy złoto i stopy metali, akryl i ceramika. Stopy te mają zazwyczaj większą wytrzymałość niż porcelana i mogą być zalecane w przypadku zębów trzonowych. Często stosowana jest porcelana przyklejona do płytki metalowej z uwagi na wytrzymałość i atrakcyjny wygląd. Dentysta może zalecić koronę w celu: Zastąpienia dużych wypełnień, gdy pozostało zbyt mało zęba Zabezpieczenia słabego zęba przed złamaniem Naprawy złamanego zęba Umocowania mostu Pokrycia implantu Zakrycia przebarwionego lub zniekształconego zęba Pokrycia zęba po leczeniu kanałowym Jak działają mosty? Most może być zalecany w przypadkach, gdy brakuje jednego lub więcej zębów. Szpary pozostałe po brakujących zębach powodują rotację pozostałych zębów lub ich przesunięcie do wolnych przestrzeni, co skutkuje nieprawidłowym zgryzem. Zaburzenia równowagi spowodowane brakującymi zębami mogą także być przyczyną chorób dziąseł i stawu skroniowo-żuchwowego (SSŻ). Mosty są często wykorzystywane do zastąpienia jednego lub więcej brakujących zębów. Są one umieszczane w przestrzeniach, gdzie brakuje zębów. Mosty są mocowane do naturalnych zębów lub implantów otaczających puste przestrzenie. Zęby te, zwane filarami, służą jako punkty zakotwiczenia mostu. Do koron, które pokrywają filary, mocowany jest ząb zastępczy, określany jako element mostu. Podobnie jak w przypadku koron, pacjent ma możliwość wyboru materiału, z jakiego wykonany zostanie most. Dentysta może pomóc w podjęciu decyzji co do wyboru materiału w zależności od lokalizacji brakującego zęba (lub zębów), ich funkcji, kwestii estetycznych oraz kosztów. Mosty porcelanowe lub ceramiczne można dopasować do naturalnego zabarwienia zębów. Jak są wykonywane korony i mosty? Przed wykonaniem korony bądź mostu należy zredukować rozmiar zęba (lub zębów), tak aby korona lub most odpowiednio do nich pasowały. Po zredukowaniu zęba/zębów, dentysta wykona odpowiedni wycisk, na podstawie którego zostanie przygotowana dokładna forma do wykonania korony lub mostu. W przypadku użycia porcelany dentysta określi prawidłowy odcień korony lub mostu, dopasowany do koloru istniejących zębów. Na podstawie wykonanego wycisku laboratorium dentystyczne może wykonać koronę lub most z materiału określonego przez dentystę. Na ząb zostanie założona tymczasowa korona lub most w celu osłonięcia przygotowanego zęba w okresie przygotowywania stałej korony lub mostu. Gdy stała korona lub most są gotowe, wówczas tymczasowa korona lub most są zdejmowane i na przygotowanym zębie lub zębach mocowana jest nowa korona lub most. Jaka jest trwałość koron i mostów? Choć korona lub most może służyć do końca życia, to jednak czasem zdarza się, że ulegają one obluzowaniu lub wypadają. Najważniejszą rzeczą, o jaką można zadbać w celu zapewnienia długowieczności korony lub mostu, jest przestrzeganie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Most może utracić podporę, jeżeli ząb lub kość, które utrzymują go na miejscu, zostaną uszkodzone przez proces chorobowy. Należy dbać o zdrowie dziąseł i zębów, szczotkując je pastą z fluorem dwa razy dziennie i codziennie czyszcząc je nicią dentystyczną. Należy ponadto regularnie zgłaszać się do dentysty lub higienisty na kontrolę i profesjonalne czyszczenie zębów. Aby uniknąć uszkodzenia nowej korony lub mostu należy unikać żucia twardych pokarmów, lodu i innych twardych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo kaska
nie ma mostka tylko protezke to chyba jasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska33
zajrzalam znowu do was-bardzo interesujace wywody,stantom.przed wyborem 'nowych' zebow tez przeczytalam wszystko co moglam na ten temat...ale,jak zauwazyl ktos wyzej-ja mam czesciowa protezke.pisalam o tym.chyba wiesz czym rozni sie protezka od np koronki lub mostka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NM
agati,tak sie zastanawiam nad Twoim problemem..gdzies slyszalam o preparacie ktory naklada sie na zab w celu wzmocnienie szkliwa i aby nie byl bardzo wrazliwy,jakby bonding i utwardza ise to swiatlem...hmmm,musze zapytac mego dentyste. Co do koronek ja nie musialam czekac tygodnia,moja dentystka zalozyla mi ja tego samego dnia wieczorem bo jej maz jest protetykiem ..wiec mialam "swiezutkie" koronki na wieczor..jedyny dyskomfort to bol,jaby rozsadzanie lekkie...ale potem juz oki. Co do protezek to mozna sobie zrobic akrylowa,taka rozowa z klamerkami metalowymi,albo metalowa....mniejsza, podobna wygodna i nie zakrywa calego podniebienia.Protezke mozna wykonac tez na tzw. zatrzaski..czyli wkladamy,dociskami ..klik...i siedzi...tyle ze tu jest juz spory koszt,trzeba wykonac koronki z zatrzaskiem i protezke tez,ale podobno wygodne. no nic to tyle z moich doswiadczen bycia asystentka dentysty,teraz jestem u endodonty...i tylko kanaly...ehhhhh.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NM
Na zeby przednie najczesciej wykonuje sie koronki pelnoporcelanowe..czyli bez podkladu metalowego...sa one mocne..ale czasem krusza sie..wiadomo porcelana.Wygladaja naturalnie i nie powoduja sinego odciena na dziaslach.Koronki z podkladem metalowym robi sie na tylnych zabkach,gdyz tam jest najwiekszy nacisk i sama porcelana moglaby nie wystarczyc.Aby nie bylo sinego efektu po nalozeniu koronki z podkladem metalowym np. na trojkach mozna uzyc zloto..wyglada to naprawde ladnie i dzisla nie maja takiego zabrawienia.Dziasla nalezy "naciagac" na zeby czyli szczotkujac zeby lekko nasuwac je na zeby aby w przyszlosci nie miec przykrych "przydziaslowek" kiedy dziaslo ucieklo nam do gory... Wiem,troszke chaotycznie..no coz ..pozno juz.Mam nadzieje ze komus przyblizylam troszke temat.buzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbuuuu
co to sa te przydziaslowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futryna
a czy koronka porcelanowa i całoceramiczna to to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stantom
tak zorientowałem się, po prostu wcześniej zrozumiałem że masz normalny most. Rozumiem, że zęby ci zrobił dentysta z publicznego ośrodka? Jak tak to rzeczywiście nieźle. U mnie na przestrzeni kilku ostatnich lat w moim ośrodku zmieniano z 5 razy dentystów i ani razu nie byłem zadowolony. W końcu poszedłem do prywaciarza i teraz mam juz prawie spokój. Zresztą jak się okazało te zęby które były wcześnij robione za publiczne pieniądze miałem teraz prawie wszystkie zepsute. Nigdy więc nie zamierzam leczyć się już za środki z NFZ-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
wiesz stantom roznie to bywa z tymi prywatnymi ,ja cale zycie leczylam prywatnie zeby i niestety im rowniez zawdzieczam ich utrate.....wyrywalam panstwowo bo juz szkoda mi bylo prywatnie co do koronek to na przyszlosc jak bede miala robic kolejne to znajde taki gabinet gdzie maja na miejscu pracownie i zrobia to od razu ,nie wyobrazam sobie tygodnia spedzonego w domu...w dzisiejszych czasach i przy tak wysokich kosztach to absurt aby dlugo czekac co innego wyrywanie i robuienie protezy ,tu trzeba czasu na wygojenie i to jest chyba najgorsze,nie wiem jaki jest minimalny cazs od usuniecia zeba do zrobienia protezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska33
LORENKO-od momentu usuniecia zeba musi uplynac ok 6 tyg aby dziasla sie zagoily,natomias czas oczekiwania na protezke jest rozny-prywanie zrobi ci w ciago max tygodnia,publiczny od 4-8 tyg trzeba czekac ze wzgledu na kolejki.STANTOM-ja na szczescie mieszkam w duzym miescie i mam dosc duzy wwybor lekarzy,wybralam przychodnie prywatna w zasadzie,tyle ze ma ona podpisany kontrakt z publiczna sluzba zdrowia.pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo.
do AniKrK1 W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem są licówki-najlepiej porcelanowe. ja dzięki nim mam w końcu piękny uśmiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avika
A ile kosztują takie porcelanowe licówki? I zna ktoś jakiś fajny, sprawdzony gabinet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo.
u mnie w mieście ok. 400 zł/szt ale ja nie moge polecić bo w końcu zrobiłam to za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
moja siostra licowke robila za 150 zl sztuka w warszawie ale w innych gabinetach moze byc 2 razy drozej ,trzeba szukjac gdzie tanio robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
jak tam wasze koronki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plociuch
a dziekuje maja sie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mietusek
PONAWIAM PYTANIE PROSZE O ODP JAK KTO COS WIE mam pytanie mial ktos przy robieniu koron najpierw przymiarke metalu czy czegos takiego a potem niby na tym budowany jest zab z porcelany??? zastanawiam sie jak wygladaja takie koronki u ultra fiolecie??? czy swieca jak reszta bialych zebow czy przeswituje sie metal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koronka20
Witajcie ! Ja tez mam mostki dwa , porcelanowe. Ale nie jestem zadowolona z efektu, zeby sa nie rowno rozplanowane , mialam braki we wlasnych , mam jakies takie glebokie dziasla po usunieciu, i po zalozeniu koronki jest troche luzu. Dodam , ze mam je juz 6 lat, a zaplacilam wtedy 2.500, mam na probnym kleju , wiec co jakis czas chodze do dentysty, na podklejenie , czasami robi sie infekcja, trzeba kanalowo przeleczyc , gdy dotkne dziasla przy zebie , to czuje nieprzyjemny zapach, wiec mysle , ze cos sie tam psuje, ale nic mnie nie boli. Do dupy z ta dentystka , nie wiem , czy ksztalt zebow , zalezy od naszego odlewu , czy to mozna zmienic , u mnie lipa , nie podoba mi sie i bede musiala to kiedys zmienic , a mam z jednej strony do czworki , a zdrugiej do szostki , tak , ze praktycznie cala gora , a jestem mloda , bo mam 30 lat.Plakac mi sie chce , ile kasy trzeba wydac na to i mowie sobie , tragedia , jak bede miala 40 lat to bede miala protezy , jak stara baba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katkacyt
Czy moglby mi ktos polecic jakiegos dobrego i najlepiej niedrogiego dentyste w lodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sionka
moje dwójki to tzw. szpileczki . takie mi urosły . chciałabym założyć na nie koronki . ile to może kosztować i czy jest jakaś różnica między koronką porcelanowa a zwykłła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sionka
mój tata ma wstawioną koronę jak była nowa to wygladała idealnie a podwoch miesiacach zaczeła sie robic czarna dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
nie wiem dlaczego zrobila sie czarna.....jakis kiepski material czy jak..... ja mam dwie porcelanowe jedna juz pared lat ,druga 2 lata i nic sie nie zmienily ,placilam 700 zl za te ostatnia a kiedys rto juz nie wiem ale troche mniej ,ceny -jak to bywa ze stomatologami sa bardzo zroznicowane ,moze byc mniej albo wiecej,zalezy jaki gabinet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sionka
czy mogłabyś polecić mi dobrego dentyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sionka
do MARCELI 2 1 _ 3 HEJ MAMTAKI SAM PROBLEM JAK TY CZY COś WIESZ JUZ NA TEMAT KORONEK JESLI TAK TO ODPISZZESPEROWANEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia 26
hej czy ktos moglby ze mna pogadac o tych koronkach i wytlumaczyc mi jak to wyglada po zalozeniu czy sie trzyma i wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewoczka
witam. ja obecnie mieszkam w stanach i jak sie wspaniale sklada jestem asystentka dentystyczna. wiec z tym tematem mam do czynienia na codzien. u mnie w pracy dentysci radza aby po kazdym kanalowym leczeniu nakladac koronke. tutaj koszt to 500 dolarow i to takiej z metalem w srodku po ktorej dziaslo sinieje. takze na przednie zabki to ja bym radzila takie bez metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeddaa
mam pytanko ile kosztuje zrobienie sobie wszystkich zebow na raz, taki piekny usmich ja mam B.Pitt czy inne gwiazdki?? bo calosc chyba jakos taniej musi wychodzic niz jak liczac od sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HIV
witam mam pytanie czy wam długo trzymala sie koronka na tymczasowym cemencie bo podobno moze sie trzymac nawet kilka lat a mi w ciągu tygodnia odpadała 4 razy i dopiero dzisiaj mam załozone na normalny cement i mam nadzieje ze juz mi nie odpadnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiu9999_2005
DO LORENKI Gdzie w Warszawie Twoja siostra zrobiła licówki po 150 zł? Możesz podac adres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość implantus zebowy
a ja mam wstawione 4 implanty, gdyby ktos chcial o cos spytac, chetnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×