Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość Avika
Hm, "Kurcze te zęby" dziękuje za poradę i wsparcie :) ale problem był i nadal jest :( Moi rodzice słuchają tylko tej ortodontki do której chodziłam 2,5 roku :/ w sumie sie zgodzili zeby na wiosne cos z tym zrobić, ale ja juz nie chce wiecej czekac :( jeszcze mnie koronki porcelanowe czekaja a tak przegladajac rozne fora dentystyczne to ludzie na starsze lata chca robic koronki a nie tak mlodo! I sie zastanawiam co sądzicie o licówkach? Ma ktos na przednich 1? Jak sie reprezentuja i czy są w miare trwałe? No i cena oczywiscie, ile tak mniej wiecej kosztuja? ps. zgryz leczylam w klinice DentAmerican w Krakowie i zgryz owszem jest skorygowany i jest git, tylko ta sprawa z koronkami i czekaniem do osiemnastki mnie przeraża :/ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delta Wisly
też się przymierzam do koronki i się zastanawiam ile kosztuje taka koronka całoceramiczna u protetyka ,moze wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pstrykus
te ceny są kosmiczne u nas w Gdańsku całoceramiczna od 1000 do 2000zł.chyba ocipieli skąd ja taką kase wezme,chyba jeszcze pochodze z tym brzydkim zębem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płaciłam za korony porcelanowe
500 zł po pół roku 3 mi sie odkleiły przzyzałm szok. Dentntysta powiedział ,ze to normallaka . OGólnie nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowe koronki
Mogą się odklić w każdej chwili . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewka
koronek nie polecam, mam na jedynce, jedna mi sie złamała, mam druga\ ale co przezylam to moje poza tym wyróznia sie, nie ma to jak swoj zabek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowe koronki
LEŚNE RUNO!!!!!!!!!!! Niczego nie pomyliłam mam 8 porcelanowych korenek ,piekny uśmiech równiótkie ladne koronki porcelanowe koszt jednej to 500 zł Robiłam to w czerwcu w a dzień przed świetami mi sie odkleiły 3 !!!!! KORONKI MOGA SIE ODKLIC W KAZDEJ CHWILI one sa przyklejane na "cemencie". Miałam swoje zdrowe zeby tylko krzywe a ,że dorosła już jestem bardzo wiec na aparat było za pózno wybrałam porcelanowe koronki . I teraz "żałuje "Mam bardzo ładne równe żeby ,ale ciągle mam zapalenie dziaseł leci mi krew przy myciu róznia się od dolnych żebów mimo ,że dół wybieliłam i kolor jest "prawie jednakowy"koronki są grubsze i wygladaja lepiej od zebów na dole . Miałam robić dół ,ale nie zdecyduje sie już na koronke . Boje się ,że znowu mi zostanie w bułce i taxa do dentysty ,żeby przykleił . Ja wam powiem to wszystko jest sztuczne a co sztuczne to kłopotliwe i trudne w utrzymaniu i drogie . Pozdrawiam wszystkie koronkarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gra planszowa
ja bede miala robiona koronke na 2 i troche sie cykam czy wszystko bedzie o.k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sxfyuiweh
ile czasu mozna nosic koronke, jesli sie bardzo dba o nia, o zeby, kontroluje regulranie u dentysty? no i jesli byla dobrze zrobiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porcelanowe koronki
Myśle ,że bardzo długo tj. trwałe jak mi sie odkliły 3 sztuki to się im przyjzałam i wygladały solidnie . Myśle ,że nawet do konca życia to chyba ,że się zgubi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
ja jedna koronke mam juz z 8 lat a druga 2 lata ,nigdy mi sie nie odkleily ale wiem ,ze zle zrobione wypadaja ,mojemu tacie sie tak zdarzalo az zmienil lekarza i teraz sie trzyma ,jedno co mnie martwi ze po tej 2 lata temu robionej koronce miewam klopoty z dziaslami ,robia mi sie kieszonki ,musze je czyscic ,czesto mnie pika dziasla ,boje sie ze strace zeby ,koronki robilam na zlamane zeby ,boje sie co bedzie jak trzeba bedzie je wyrwac tzn.korzen bedzie do de wtedy chyba trzeba robic mostek ,jeszcze nie mam mostka tylko czytalam ,dla mnie to temat brrrrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjyhsudhkjxnc
a co to sa kieszonki? jak to wyglada u ciebie? jakie masz koronki? porcelanowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avika
Poszukuję solidnego gabinetu dentystycznego (Kraków, Nowy Sącz, Zakopane, Żywiec, Bielsko Biała, Katowice) jeśli ktoś zna to bardzo prosze o adres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uekikal
czy to nmormalne, ze przy koronce troszeczke mam inne dziaslo? tzn jest ono jakby bardziej wypukle, "odstajace" od koronki - inaczej niz przy reszcie zebow. nie jest jdnak zmienione, tzn jak na moje oko nie ma zadnego stanu zapalnego, nic nie boli. czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lesne runo
dziaslo jest wypukle,bo nasade koronki ci pod nie wcisnieto,a ona jest grubsza od naturalnego zeba,chyba nie powinno tak byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uekikal
to chyba nie ma zwiazku z sama czescia porcelanowa koronki - tzw nasada. koronke mam na takim srebrnym sztyfcie - moze to to? moze po prostu dziaslo tak reauje na metal w buzi? po prostu nie przylega, jak pozostala czesc dziasla do reszty zebow..... :( mimo to lekarze (dentysta, ortodonta), uwazaja, ze mam porzadnie zrobiona koronke, dobrze oczyszczone kanaly (zab trzonowy), ladnie dobrany kolor... mimo to, na linii "dziaslo-koronka" widoczna jest taka cieniutka, ciemna kreseczka..... ponoc mam sie tym nie przejmowac, bo to tak zawsze jest, ale sama nie wiem........ jak to sie moze miec do trwalosci takiej koronki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzka22
Hej Mam zamiar założy sobie koronki na 1,2,3 ale tak bardzo się boję . Powiedzcie mi proszę czy to boli . Dentysta poroponował mi protezkę szkieletową ale ja jakoś nie mogę sie przekona do tego . Boze pomóżcie mi . Czy to boli i ile kosztuje . Jestem z Opola . Może ktoś zna w Opolu dobrego , godnego zaufania dentystę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiu9999_2005
Do L U L I K I czy mozesz napisac w jakim mieście będziesz robiła koronki i podac nazwisko stomatologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
ktos sie pytal jakie mam koronki -mam porcelanowe na wkladzie tytanowym ,te 2 lata temu robiona zaplacilam 700 zl ,czekalam ok.tygodnia ,mialam zastepcza koronke ale mi spadala i ja wyjelam ,siedzialam wdomu a nakladalam jak szlam do sklepu ,pozniej mialam juz klopoty z dziaslami nad sasiadujaca jedynka ale stan zapalny roznosil ]mi sie nad sasiednie zeby ,balam sie ze to od koronki ,wile przeszlam ,rozne mazidla na dziasla ,plukania ,bylam w koncu u tego lekarza co sie zaimuje paradontoza(zapomnialam jak sie zwie) to tam sie okazalo ,ze mam kieszonki tzn.pod dziaslami tworza sie kieszonki gdzie dostaje sie jedzenie i pluytka nazebna mam to miedzy koronka a jedynka i na dole zebow ,ogolnie jak mnie nauczono czyscic sobie wykalaczka te miejsca -nic nie boli to problem zniknal do minimum tylko teraz cos mi sie przyplatal stan zapalny i musze plukac ale juz lepiej ,tak czy inaczej moje dziasla sa rozpulcnione musze dbac aby nie stracic zebow ,ech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
zastanawiam sie czy to w tym gabinecie nie sprzedano mi jakiegos syfa w te dziasla bo od tego czasu mam klopot z dziaslami albo zbieg okolicznosci.....mam dwie koronki -perwsza robiona 8 lat temu jest grubsza i idealnie wpasowana pod dziaslo a ta nieszczesna druga sprzed 2 lat ma tez taki widoczny minimalnie rant ciemny przy dziasle i jest jakis plaski od spodu co mi daje wrazenie jakby siedzial na slowo honoru ale drugi lekarz mowi ,ze jest ok i musze sie przyzwyczaic ja jednak mam lepszy komfort dotykajac jezykiem tej pierwszej starszej koronki niz tej nowszej,ogolnie nie polecam wymiany zdrowych krzywych swoich zebow na koronki-efekt obcego ciala jest ewidentny i wolalabym miec swoje gorsze zeby ale swoje niz te koronki choc sa ladne i nie roznia sie od moich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mietusek
mam pytanie mial ktos przy robieniu koron najpierw przymiarke metalu czy czegos takiego a potem niby na tym budowany jest zab z porcelany??? zastanawiam sie jak wygladaja takie koronki u ultra fiolecie??? czy swieca jak reszta bialych zebow czy przeswituje sie metal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futryna
ja jutro ide robic koronke i troche cykam,ma byc pelno ceramiczna z wkladem korzeniowym tez ceramicznym,zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska33
mnie nie bylo stac na koronki,ale znalazlam dobrego specjaliste w swoim miescie i zrobil mi mostek,dobrze sie trzyma,odcien dobrany do naturalnych zebow,i na fundusz-czyli nic nie musialam placic i jestem zadowolona,nikt sie nie domysla ze mam sztuczne zabki(czesciowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska33
zawsze mialam slabe zeby,mimo ze dbalam o nie,niestety psuly sie bardzo,zwlaszcza po urodzeniu dzieci,dlatego kilka musialam usunac,a wiec nie mam korzenia.w sumie mam wstawione 5 zebow-w tym obie jedynki.mostek nie jest zaczepiony o zeby,wkladam go do ust jak czesciowa protezke i to jest jedyna wada.nie przeszkadza mi to jednak w niczym,normalnie dbam o higiene jamy ustnej,nie wyjmuje go wogole,i nawet nie pamietam bym cokolwiek miala w buzi.moze nie jest to rozwiazanie idealne,ale uwazam,ze jak nie masz kasy na cos leoszego,to pozostaje tylko takie rozwiazanie.od momentu usuniecia zeba musi uplynac 6 tyg na zagojenie dziasla,pozniej mialam 2 wizyty na mostak i gdzies po 3 tyg byl gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
a jak sobie radzisz z jedzeniem nie wypada Ci ta proteza?wiesz ,ja tak tylko z ciekawosci na przyszlosc bo tez mam slabe zeby ale jeszcze swoje z tym ze na gorze 2 koronki w dwojkach a po bokach mam braki na dole -szostki i siodemki ktore powinnam wstawic i tak sie zastanawiam jak to bedzie a jeszcze jak by sie trafilo cos do wyrwania,narazie braki zebow tylko z tylu gdzie nie widac ,ale....mam slabe bardzo i te klopoty z dziaslami ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska33
wiesz,moja protezka jest bardzo dobrze dobrana wiectrzyma sie idealnie,ale to zalezy od lekarza ktory to robi,tzn.czy dobrze wezmie wymiar.to tak jak z krawcem-jezeli dobrze zdejmie miare,to ubranie lezy doskonale,jak nie-wiadomo jaki bedzie efekt.co do jedzenia,nie mam zadnych problemow.poczatkowo ,kiedy zaczelam nosic protezke,czulam pewien dyskomfort,jednak szybko sie przyzwyczailam i teraz,jak juz pisalam,zupelnie zapomnialam ze mam protezke.rozumiem Twoje zainteresowanie tym sposobem uzupelnienia brakow uzebienia,bo mam takze slabe zeby i dla mnie takze perspektywa protezki nie byla wesola... a teraz oswajam sie z mysla,ze byc moze z biegiem lat czekac mnie moze zupelnie proteza cala,bo nie wiem w jakim tepie zeby beda teraz sie psuly.ale przekonalam sie ze mozna sie przyzwyczaic,bo wole to niz straszyc siebie i innycz szcerbatym usmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska33
szczerbatym-poprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agati
witam, czy ktos może mi doradzić co zrobić z zębem (jedynką) na której jest wada szkliwa ( tak jakby było ono starte) i ząb ten ma szarą plamę od osadu. 2 razy będąc u dentysty przeczyscił mi przy okazji tego zęba z wierchu i było ok. około tygodnia, potem osad wraca. Wygląda to brzydko. Dentysta mówi, że ząb jest zdrowy, a to jest wada szkliwa i nic nie da się z tym zrobić:((( Czy sądzicie, że mogę na tego zęba zalożyć koronę czy licówkę, żeby przykryć tę szarość? chyba powinnam zmienić dentystę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
kaska dzieki Ci bardzo! ja mialam przebarwione i jakby "zjedzone" szkliwo no i z czasem mi pękl zab dlatego musialam zrobic koronke a nw enapie twoim to napewno trzeba cos z tym zrobic- pewnie licowke albo inna naprawe szkliwa-idz do jakiegos dobrego lekarza na koronke masz czas jak sie polamie Twoj zab to dopiero.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×