Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość gość
w Arsdent Rzeszów babka robiła implanta to miała zakażenie i ją zbywali gburowato ale nie polecam bo zdzierstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja ze wszystkimi problemami z zębami chodzę do www.gabinet-gadomska.pl i czuje sie swietnie, moje zeby wygladaja naprawde super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odradzam to dziadostwo kazdemu. pod koronkami z czasem zeby gnija, bo nie maja dostepu powietrza. mi zab zgnil, musialam wyrywac. nigdy wiecej koronek!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zmien dentyste, bo jesli wszystko jest wykonane poprawnie, nie ma prawa gnic. Gdzie ci sie udalo znalezc takiego partacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet tu na watku czytalam, ze ludziom smierdza zeby z koronkami. okazuje sie, ze one gnija wraz z resztkami pozywienia pod koronka w szczelinach, stad ten smrodek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Arsdent Rzeszów nierzetelny , niedokładny w wykonaniu koron opiłuje zęby przeciwstawne , sąsiednie jak zrobi niedokładny wycisk i korony będą za wysokie w zgryzie lub za szerokie każe płacić dwa razy więcej niż było to ustalone przed wizytą. Opiłowane zęby pozostawi tak rozborowane w styku z koroną będą bolec nie będzie można nimi gryźć. Ból niesamowity . Nie polecam cwaniaków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie polecam cyrkonu na korony ponieważ dentyści nie potrafią dobrze dopasować tych koron do zgryzu . Kanały korzeniowe są bardzo opiłowane , tak że traci się naturalny kształt swoich zębów co jest przyczyną zapadnięcia się górnej wargi i przekrzywiania. Korony te często po niedokładnym wycisku są nie pokryte od spodu porcelaną i po wielu poprawkach dentyści zostawiają pacjentom w ustach chropowaty po piłowaniu cyrkon bo się nie domykają usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo bez internetów to tak bywa
No nie wiem, ja mam korony z cyrkonu w identycznym kształcie jak miałam naturalne zęby, żadnej różnicy ani dyskomfortu. Ale żeby nie było tak różowo... Dopiero po kilku latach, u innego dentysty uświadomiłam sobie, ilu zaniechań dopuściła się poprzednia dentystka: - nie założyła mi tymczasówek i do czasu wykonania koron chodziłam ze spiłowanymi kołkami na przodzie, - przesuwała termin oddania koron, - gotowe korony założyła mi od razu na cement stały, nie dając czasu na ich przetestowanie, - nie pokazała mi, jak czyścić nitką dentystyczną miejsca pomiędzy dziąsłami a koronami dookoła (przez kilka lat w ogóle tam nie uderzałam, nitkowałam normalnie jak zdrowe zęby), - miałam nie mieć nic metalowego, a gdy jeden ząb mi ODPADŁ, okazało się, że złamał się metalowy pręcik, który mi założyła do środka (do dziś nie wiem, gdzie dokładnie, ale na odpadniętym zebie z koroną widziałam to dziadostwo na własne oczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego dziadostwo, widocznie taka byla potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo bez internetów to tak bywa
No tak, była potrzeba. Ten pręcik to jest wkład koronowo-korzenny, ale o tym, że go będę mieć, dowiedziałam się długo po fakcie i to nie jest w porządku, bo takie sprawy powinno się ustalać z pacjentem. Drugi dentysta przypuszcza, że musiałam niefortunnie ugryźć coś bardzo twardego, pręcik pękł, ząb wraz z koroną zaczął się chwiać i w końcu odpadł. Nie wiedząc, co się dzieje, byłam w szoku, chyba każdy by był. Mam żal do pierwszej dentystki, ponieważ oceniałam ją bardzo dobrze, ufałam jej, byłam wyrozumiała, gdy przesuwała termin. A z czasem zrozumiałam, że szacunek nie był wzajemny. Odtąd już zawsze szperam w necie zanim zdecyduję się przystać na jakieś proponowane rozwiązanie, cóż, mądry Polak po szkodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błąd koronki
Witam. Ja też nie polecam koronek, w wieku 21 lat dentystka stwierdziła ze z jednej jedynki bo miałam dziurkę ze trzeba i na drugiej jedynce i na dwójkach zęby się nie różniło , i mam jako jedną całość na jedynkach i dwójkach górnych, dentystka przykleiła mi, co po miesiącu miała na stale przykleić ale po kilku miesiącach stwierdziła ze po co jak się trzyma jak odpadną to wtedy przyklei i tak 6 lat się niby trzyma ale porażka dość ze czuje jak mi się to mm rusza to i pewno ząb lub zęby gniją bo to czuć i to jest najgorsze a boje się iść do dentysty bo wiadome są to koszty wtedy mnie to kosztowało 1600 zł a teraz boje się ze jak mi wyrwie z pod koronki zęby to ona się nie będzie trzymać i będzie trzeba szczękę wstawiać a żałuje ze robiłam to szybko i nie popytałam o opinie innych na temat dentystki bo nie ma dobrej opinii aby kasę zgarnąć i byle szybko zrobić. a koronka rożni się od 3 zęba kolorem i jest większa jak miałam wcześniej zęby i tak aż wstyd coś mówić lub się uśmiechać a mam dopiero 27 lat i nawet z mężem się nie całuje bo wstyd mi za te koronki. NIGDY sztuczny ząb nie będzie jak naturalny zawsze widać przy dziąsłach ze jest sztuczny takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli widac przy dziaslach to znaczy ze jest zle zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sanusdent na Ochocie. Ceny są atrakcyjne, zabiegi nie bolą i walczą tam o każdy ząb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chodzę do gabinetu www.addent.pl w Krakowie, zawsze super dbają o moje zęby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zawsze powtarzam, że trzeba iść do zaufanego stomatologa... Dlaczego sugerujecie się opiniami ogólnymi? To, że ktoś dobrze zakłada plomby nie oznacza, że zrobi prawidłowo koronki no ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ładnie wyglądają takie koronki, sama się nad nimi zastanawiam ale muszę sobie troche nazbierać pieniędzy. Mój znajomy miał robione takie w http://www.hercka.pl/ w Gliwicach i wyglądają świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrs
Witajcie, Orientuje się może ktoś jakie ceny i jakość w Olsztynie? Który gabinet polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiedzona 124587
mam pytanie...jestem wtrakcie zakładania koron na cerkonie na dwie górne jedynki...obecnie mam tymczasówki, jestem już po spiłowaniu...byłam juz na wizycie na której miałam mieć załozone już korony właściwe...no i niestety zawiodłam się korony są strasznie grube od zewnetrznej strony, wyglądam jak królik bugs :-( dramat nie przyjęłam ich bo są w złym odcieniu i kształcie...stomatolog oddała je do pracowni protetycznej gdzie mają ję poprawić? Mam pytanie czy te korony muszą być tak grube - wypukłe i czy mogę ządać ponownego zrobienia w ramach reklamacji? są kwadratowe i bezkształtne...jestem załamana. dodam, że 17 lat nosiłam korony na metalu i miały o wiele ładniejszy kształt...zachciało mi się wymiany :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze masz jak najbardziej prawo. To co opisujesz to zle wykonana praca technika i/lub podrzedne materialy. Moj dentysta sam odsyla korony do laboratorium jesli uwaza ze nie sa odpowiednio wykonane. Rozpoznanie tego czy wszystko jest dobrze zrobione jest proste: jesli nie odrozniaja sie od twoich zębow, zgryz jes idealny a ty zapominasz o ich obecnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiedzona 124587
Bardzo dziękuję za odpowiedź...jutro mam je odebrać po tych poprawkach, jestem pełna obaw jak wyglądają i jaka będzie postawa mojej stomatolog...miało być przede wszystkim stawiane na estetykę, gdyz ja korony miałam na metalu i były ładne tyle, że podniosło sie dziąsło i był widoczny szary pasek...zdecydowałam sie na wymiane ich ze względów estetycznych - koszt 3500 zł a pogorszyłam sobie tylko ich wygląd:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana dentysta nie ma absolutnie prawa naciskac do przyjecia spartaczonej roboty. Albo niech ci oddadza kase albo niech zrobia porzadnie. Co to znaczy stawiac na estetyke -- to po prostu MA byc estetyczne i koniec. Zreszta nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach mozna odwalac taka chalture. Czyzby mieli materialy z lat 80tych? Przy obecnych mozliwosciach technologii i materialach mozliwe jest bardzo wiele. Korona to zmudna praca: kilka warstw porcelany w roznych odcieniach, mieszanie, tworzenie nierownosci i plamek ktore maja twoje naturalne zęby, wszystkich szczegółow niewidocznych golym okiem ktore w naturze tworza harmonijna calosc. Glowa do gory i walcz o swoje, niech ci nie wciskaja kitu to jest po prostu zle wykonana praca. I nie jest to kwestia wylacznie tego co sadzi dentysta. Jak pacjent nie ma komfortu to nie jest dobrze zrobione i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiedzona 124587
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pierwszy raz w życiu szukam odpowiedzi w internecie i jestem mile zaskoczona, że ją uzyskałam. Mam nadzieję, że po poprawkach spełnią moje oczekiwania, a jeśli nie, to że starczy mi sił, odwagi i determinacji na walkę ze stomatologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana to sa zarowno twoje pieniadze jak i twoje zdrowie wiec w ogole nie ma kwestii. Przeraza m ie podejscie wielu polskich dentystow i ich niekompetencja. Ale na takie traktowanie pacjenta naprawde nie ma miejsca w dzisiejszych czasach (nie to ze kiedys nylo miejsce, ale przy braku konkurencji latwiej im die upiekalo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1820
Mam założone 4 koronki na górne zęby a reszta to proteza ruchoma,ponieważ mam protezkę już 5 lat powinnam ją wymienić i tak się zastanawiam czy podczas robienia wycisku koronki się nie odkleją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karolina, Nie odkleją się. No chyba, że są źle zacementowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koronna
Witam Od dzieciństwa noszę ruchomą protezę. Brakuje mi górnej jedynki, dwójki oraz czwórki i piątki. Pozostałe zęby zrobiły się brzydkie. Zastanawiam się nad zrobienie koronek. Byłam nawet na wycenie w http://stomadental.pl/index.html Ze względu na braki w uzębieniu muszę mieć jakieś podparcie szklane oraz wkład. Zaproponowali mi korony na metalu. Całkowity koszt 8600 zł - dla mnie spory wydatek. Mogę u siebie w mieście zrobić taniej. Jednak oni jako jedyni mają indywidualne spotkania z protetykiem. Pytanie moje brzmi czy warto? Przeczytałam trochę forum i opinie są podzielone. Boję się, że będę mieć zęby jak u konia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elon zawodowiec
koronna, Aby powstały zęby jak u konia, trzeba kilku rzeczy: np. protruzji (zbytnie wysunięcie przednich zębów), słabego lekarza, który byle jak oszlifuje zęby, czy słabego technika, który najpierw zrobi brzydką podbudowę z metalu, a później napakuje zbyt dużą ilość porcelany. Dobrze, żeby protetyk zerknął na warunki w ustach i doradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na twoim miejscu zrobilabym sobie implanty. Przy protezie nastepuje zanik kosci i to tylko maskowanie braku uzebienia, i trzeba ja wymieniac co kilka lat, a przy implantach ten zanik nie nastepuje. No i komfort zycia jest sprawa oczywista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elon zawodowiec
Skoro Koronna nosi protezę od dzieciństwa to dziąsło już i tak zanikło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
elon zawodowiec, masz rację zanik dziąsła oczywiście u mnie występuje. Byłam dziś na dodatkowej konsultacji. Oczytałam się na forum i miałam kilka dodatkowych pytań. U mnie w grę wchodzi tylko most koronowy na podbudowie metalowej, ponieważ jest mocniejszy od cyrkonu. Most będzie w całości, tam gdzie nie mam zębów będzie wkład z włókna szklanego, co by przylegał do dziąsła. Mówiłam, że mam obawy, że z czasem będzie mi widać szare paski przy dziąsłach ( wyczytałam to gdzieś na forum ) Jednak dentystka przekonała mnie, że takie rzeczy mają miejsce przy źle oszlifowanych dziąsłach. Jedynie, co może mi grozić to z czasem od metalu mogą mi się przebarwić dziąsła i zsinieć....znowu jestem przerażona! Umówiłam się wstępnie za tydzień na szlifowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×