Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Witam! :) Przeczytałam cały temat, z wszystkimi Waszymi postami. My z mężem też zaczęliśmy się starać o malucha. Brałam prawie przez rok tabsy na uregulowanie hormonów (i @), oczywiście wcześniej wywołując @ luteiną. Tabsy już odstawiłam i zaczęłam z mężem działania. @ powinnam dostać na początku miesiąca, ale nie mam. Niestety, testy też wychodzą negatywnie. Została mi jeszcze luteina, którą przepisał mi gin przed tabsami horm., dlatego też zaczynam ją brać. Niby na ewentualną ciążę nie zaszkodzi...? Starczy mi na ten i następny cykl, a jak się nie uda, wtedy wybiorę się do gina i zapytam, co dalej. Jestem przerażona myślą, że miałabym czekać rok, dwa, trzy, pięć... Jest mi okropnie przykro, że wszystkie moje koleżanki wkoło już dzieciate albo zaciążone (planowo i nieplanowo), a ja ciągle nie... I wszyscy wkoło o to pytają :( Nawet mi głupio powiedzieć, że po prostu nie wychodzi... Zawsze odpowiadam, że jeszcze nie planujemy, a prawda jest taka, że rozpaczliwie marzymy o potomku... 3mam za Was kciuki Laseczki :* Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
dorothy a jak długo jesteś po odstawieniu tabletek min 3 miesiace musi byc no i oczywiście witamy w naszym gronie A jak długo się staracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
i oczywiście trzymam kciuki zeby sie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My niedługo, zaczęliśmy przed wakacjami. Jeżeli chodzi o te 3 m-ce przerwy, to ja nie brałam typowych tabletek antykoncepcyjnych, antykoncepcja była tylko nieuniknionym dodatkiem ;p W dodatku mój gin powiedział, że jak odstawię, to od razu mogę się starać. Ja się tylko obawiam, co z tą moją owulacją, ale o nią się zatroszczę za miesiąc lub dwa, narazie jeszcze chcę popróbować na samej luteince i foliku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej zrobiłam test i co 1 gruba krecha :(((( a 2 dalej nie ma i objawów też jak do czwartku nie przyjdzie robie bete Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaforko oby jednak było to o czym marzymy.. 3mam kciukasyyy. Yokkoooo co się nie odzywasz??? :P Dorothyyy 3 mam kciuki, nie poddawaj się, zobaczysz, organizm się unormuję i zaskoczysz, ja zaczełam 13cykl.. i 27 lat zaraz stuknie :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
no a u mnie w grudniu 25 l chyba @ nadchodzi bo mnie brzyszek boli ale juz niech jak najszybciej przyjdzie to zaczne monitoring może wtedy sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, normalnie wściec się można. Ja za Was tak mocno trzymam kciuki, chyba bardziej niż za siebie ;) Miło mi będzie przeczytać, jak w końcu Wam się uda. Więc tak się starajcie, żeby w końcu były te dwie kreski :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
i nie przyszła jajniki kłuja Dorothy starac to sie staramy ale nie wychodzi :(( No i teraz Ty też musisz sie intensywnie starac zeby chociaż jedna z nas w tym miesiacu zafasolkowała Ja jak do czwartku nie dostane @ to ide na bete bo co do testów to chyba straciłam zaufanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malo sie odzywam, bo troche problemow sie nazbieralo ostatnio. Dzis 20dc, jutro mam to badanie krwi, okaze sie jak tam te moje hormonki. Szkoda, ze Wam sie nie udalo w ostatnim cyklu. No ale nie poddawac sie :) W koncu przeciez musi zaskoczyc. Witam Dorothy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Yokkoo :D Anaforko (kurcze podoba mi się Twoje pseudo; jest takie literackie :D) ja się staram, ile mogę :P (albo raczej, ile mój mąż może :D). Mniej więcej ok. 1.10 powinnam mieć @, ale nie mam, ostatni test robiłam 3 albo 4, ale nic nie wykazał. Od wczoraj biorę luteinę; jeśli nie ma fasolki, to niedługo powinnam dostać @, a jeżeli jest, to po prostu nie dostanę :D (na co mam ogromną nadzieję). Poczytałam na różnych forach, co wyprawiają testy ciążowe (czyt. kłamią) i jakoś zaczynam nie darzyć ich zaufaniem. Mam nadzieję, że nie będę musiała ich robić jeszcze wielu :D I że Wy też nie, bo niedługo się Wam uda. Ściaskam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzili
Dziewczyny!Wczoraj dostałam wiadomość od koleżanki że zaskoczyła:-)Starała się ok 2,5 roku i nic.Postanowiła wziąc tego castagusa(ja osobiście byłam sceptyczna co do tego)zaszła w ciąże już po 1 cyklu.Sama się tera zastanawiam brać czy nie.Do myślenia daje mi to że czytałam że nie można go mieszać z lekami zawierającymi progesteron, a ja biorę luteinę,Hmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rewelacyjna wiadomość. Szkoda tylko, że na każdy organizm działa coś innego i nie ma na to wpływu. Ale próbować trzeba, więc skoro jeszcze tego nie testowałaś, to warto porozmawiać z lekarzem... :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc moge w końcu cos skrobnąć bo ostatnio brakuje mi czasuu.. ja dziś 3dc, wściekła jak osa ale jakoś daje radę w tym miesiącu mojego m będę próbowała wziąść na wstrzymanie tzn. nie będzie sexu do ok 16dc (chyba dam radę?!) to będzie terapia szokowa... Szprycuje męża witaminkami i innymi dziadostwami więc żołnierze bedą gotowi do boju ja też biore te specyfiki ale nie wiem jak długo dam radę, chciałabym z jednej strony nie być wieźniem tych rzeczy ale z drugiej strony ciągle pojawia się ta nadzieja że to pomoże. pójdę w nastepnym tyg do gin, obiecałam sobie. Bo ile może ze mnie robić królika doświadczalnego. ma mnie wysłać na badanie hormonów, tak mu powiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Hej ale sie sie dzisiaj rozpisałyście ja jutro ide na bete o ile nie przyjdzie @ a chyba sie nie zanosi brzuch nie boli ale rano i wieczorem kłują mnie jajniki Yokkoo może przez twoje problemy zapomnisz o dzidzi i zaskoczy tego ci zycze z całego serducha Dorothy tak jakoś sobie wymyśliłam bo każdy na mnie mówi Ana wiec to ubarwniłam Ja też zaczynam wątpić w testy chba że mam za mało hcg i dlatego nie pokazuje oh sama nie wiem dzili co do castagusa to Elka ma wiecej do powiedzenia bo go brałą ja bym to uzgodniła z lekarzem zwłaszcza teraz gdzie jestem z niego zdowolona - jak narazie Elus moze coś z tego wyjdzie tylko jak mi gin sie pytał jak czesto współżyje ( codziennie albo co drugi) to powiedział że to dobrze tym bardziej że mam nieregularne Coś ostatnio doni nie było czyżby nas opuściła wiem że miesiąc odpuściła wiec chyba juz minął Miłego popołudnia - u mnie pogoda super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również proponuję uzgadnianie wszystkiego z lekarzem. Dziwię się Elus, że Twój lekarz jeszcze nie wysłał Cię na żadne badania... Mnie wysłał, jak tylko mu powiedziałam, że mam problemy z @ (bywało, że nie miałam nawet pół roku i dłużej). A chodzisz prywatnie? Ja nie wiem, czy odpuszczenie sobie do 16 dc coś pomoże... Może wystarczy, jak ograniczysz to sobie do co 2-3 dni? Bo z owulacją różnie bywa i szkoda by było... Ja faszeruję się tą luteiną i każdego dnia mam nadzieję, że @ nie nadejdzie... Ale chwila prawdy nadejdzie najpóźniej w przyszłym tygodniu. Jak nic nie będzie, to zrobię jakiś test, a narazie nie robię sobie nadziei... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Dorothy masz racje człowiek tylko nie potrzebnie sie nakreca i blokuje przez co to wszystko utrudnia zajść w ciąze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
no Anaforko chyba mnie wywyołałas, bo własnie miałam sie odezwać :-) ja miałam miesiąc spokoju( jak odwyk normalnie) i chyba był mi bardzo potrzebny, bo jakos myslenie mi sie poprawiło.własnie zaczął mi sie nowy cykl a w niedziele bedzie juz mój M wiec zaczniemy staranka:-) pozdrawiam wszystkie kobietki i te nowe i te z którymi juz sie znam!Anaforko chyba przeniose sie również do tego lekarza co ty:-) trzymam kciku żeby Ci się udało!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorothyyy ja byłam u gina i 3 miechy bralam luteinę, to były jego pierwsze zalecenia. skończyłam brać w lipcu i tak czekam na\cud :( :O w tym m-cu muszę pójść bo tak nie może być.. po luteinie i w trakcie jej brania cykl zwariowany i po castagnusie też.. ja dziś 4dc i cisza.. a anaforko robiłaś jeden test tak? który ty masz dzień cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej Elu u mnie dzis 35 dc i nic na bete nie poszłam bo nie mogłam zwolnic sie z pracy ale jutro mam wyjazd słuzbowy to po drodze gdzieś zrobie jak nie przyjdzie @ i robiłam 1 test we wtorek albo to był poniedziałek juz nie pamiętam Donia fajnie że już jesteś może dziś na gg pogadauszymy 18-19 sta powinnam być jak cos by sie zmieniło to dam znac Co ty na to ? A lekarz R... jest sympatyczny ja byłam w poniedziałek w przychodni przyjmuje wtorki odpadają bo ma dyżur w szpitalu ale naewt do domu mozna iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaforkko ale może ten test był za wcześnie... zrób jeszcze jeden jutro rano dla pewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
Anaforko bede na gg;-) pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
właśnie elu zamierzam jutro powtórzyć test może cykl mi sie wydłużył i zaskoczyło cos zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to w ogóle mam 38 dc :P Ale powiem Wam, że tak się przyzwyczaiłam do nieregularnych @, że nawet boję się zrobić sobie nadzieję, że może wreszcie... bo może to być po prostu kolejny nieregularny raz... Dzisiaj coś mnie jajniki bolą, ale nie sprawdzam nic do końca przyszłego tyg. Dopiero wtedy, jeśli wcześniej nie odwiedzi mnie koleżanka, sprawdzę... ale nie wiem, czy zwykłym testem :P Elus, pędź do tego lekarza i niech zacznie od porządnych badań! Nie daj się :D Anaforko, trzymam kciuki... Doniu, dzięki za przywitanie, no i oczywiście życzę starań zakończonych pozytywnym wynikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Dorothy a jaki miałaś najdłuższy cykl ? Ja 33 jak zaczęłam brać luteine zawsz był góra 30 dniowy a teraz to nie wiem czy to ze stresu czy coś sie popotoliło zaczyna mnie to wkurzać bo jak przyjdzie @ to tyle czasu straciłam żeby na nia czekać bo dawno powinna być Oczywiście zgadzam sie z toba zeby Elka znowu zapukała w drzwi gina i zrobiła badania także Eluś zbieraj sie i to jak najprędzej ja też od tej pory co uciekłam z gabinetu jakoś sie nie spieszyło wierzyłam w cud a teraz dręcze sie tym że tyle czasu zwlekałam bo już dawno mogłam isć na monitoring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DLA KAŻDEGO COŚ FAJNEGO
U mnie z tym cyklem to trudno stwierdzić, bo jak już pisałam wcześniej, zanim zaczęłam brać hormony, to zdarzało się, że i pół roku nie dostawałam @. A teraz nie wiem, jak to będzie, normalnie trwało ok. 30 dni, ale wcale się nie zdziwię, jeśli mój organizm znowu się rozregulował po odstawieniu tabletek. Dlatego też, kiedy w tym miesiące nie ma @ w odpowiedniej porze, zaczęłam brać luteinę, żeby szybciej wiedzieć, czy mogę mieć na coś nadzieję... bo jeśli nie, to po luteince w przyszłym tyg. już powinnam mieć @... A jeśli do tego czasu się nie pojawi, to zacznę mieć nadzieję :D No właśnie Anaforko, a co z tym Twoim monitoringiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
dorothy mam iść na monitorin 9-10 dc ale narazie czekam aż [przyjdzie @ bo coś chyba sie przestraszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×