Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość Dzili
Cześc dziewczynki.Dawno nie pisałam ,ale często zaglądam do Was.Juz 10 dni temu powinnam dostać @ .Nie przyszła po luteinie.Robiłam przedwczoraj test i nic.Napewno w ciazy nie jestem towiem.Ale czemu nie przyszła....postanowiłam jeszcze raz zacząc brać przez 10 dni.Nie wytrzymuje juz potwornie mnie cycuchy bolą jak nigdy,aż płakac się chce.Zobacze co będzie dalej.Za to:-)cieszę sie okropnie z tego bo w moim mieście w Anglii otworzyli klinikę i jest tam też ginekolog więc moze za jakis czas na monitoring rusze.Pozdrawiam was i ściskam:_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej ja tylko na chwilke w niedziele byłam na monitoringu i owulacja była w sobote i jest wszystko ok zobaczymy czy cos z tego wyjdzie odezwe sie moze pozniej jak nie to jutro postaram sie wpasc i wyjasnic co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzewczyn! Mi udalo sie umuwic na jutro do gina i przepisze mi wkoncu te tablety na wywołanie @ no i oczywiscie Luteine :-) . Oj ale oberwie mi sie pewnie ... :-( no ale co tam. Musze tez zrobic cytologie a potem to juz przystapie do dzieła :-) Juz nawet zapowiedziałam mojemu mezowi zeby teraz sie cieszyl bopotem juz tak mu smiechu nie bedzie :-) Czekam tez na ten Salfazin mowia roznie czy pomaga albo ze po 3 mas działa ale zaszkodzic nie zaszkodzi a nigdy nie wiadomo ile starania beda trwaly. Tak wiec w tym mmiesiasu bedzie to moj tak naprawde pierwszy (chociaz po az drugi w zyciu :-) ) miesiac staran sie o fasolke. A jak u was cos sie dzieje jakies pozytywne wiadomosci ? pozdrawiam i trzymajcie kciuki zeby mi sie jutro nie oberwało za bardzo chociaz z drugiej strony to nalezy mi sie :-) pozdrawiam was moje staraczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Dzili a jaki test robiłaś moze ten test był felerny słyszałam że pre-test sa do d... bo pokazuja ciaze choc jej niema lub na odwrot Trzymam kciuki żeby to była jednak fasolka . Julka życze powodzenia na wizycie i oby badania wyszły ok A ja jak wczoraj byłam u gin to owulka była tylko martwi mnie to że przytulaliśmy sie o 22 a rano o 10 było juz po owulacji i boje sie ze nie zdazyliśmy a gin powiedział że jest wszystko ok i powinnam być w ciąży jeżeli jest wszystko ok Ale ja jednak coś w to nie wierze a jeszcze kilka dni temu byłam przeszczesliwa a dzis nie potrafie uwierzyc ze mogło sie udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Elus , Donia gdzie wy sie podziałyście ??? Bo nawet sie nie oddzywacie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anafora wieze ze ci sie udalo zycze ci tego zcałego serca . Jak sie udało to bedzie okazja sie przekonac czy twierdzenie ze w sama owolke robi sie syna jest prawdziwe :-) Jak jest a udało sie to powinnas miec synka :-) ALE NAJWAZNIEJSZE ABY SIE TYLKO UDALO A O RESZCIE SIE PRZEKONAMY :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
no hej dziewczyny i Anaforko( ty nas zawsze mobilizujesz do wpisów więc musiałam Cię osobno przywitać;-))! tak jakos ostatnio jestem zabiegana i w domu i wpracy bo jak męzulek był to sobie troche odpuściłam i teraz mi sie wszystkiego nazbierało... Normalnie nie wiem w co ręce włozyć. A na dodatek zakładają nam własnie dach, więc nie mam nawet kiedy do komputera usiąść. mam nadzieję, że trafiliście w owu i będzie tak jak Julka mówi syn!!!!pozdrawiam kobietki :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie jestem po wyzycie , i nie bylo zle :-) pan dr jak zawsze bardzo mily i nawet tak jak by nie zszokowało go to ze od 03.12 nie mam @. Ale powiedział ze jak chcem zajsc w ciaze bez @ :-) :-) . Przepisał mi jakies tabletki ale nazwe tak napisał ze sie rozczytac nie moge ale jak kupie puzniej to napisze ale cos PRIW...T tyle udało mi sie odczytac :-) mam brac od dzisiaj przez 10 dni a po odstawieniu @ POWINNA sie pojawic jesli nie to wypisze cos mocniejszego. Luteine mam brac od 16 dc przez 10 dni po 2sztx1 ( hm ostatnio było 3 ) no ale wkoncu to on jest lekarzem i to naprawde dobrym :-) . Pytałam sie takze czy testy na owu nie beda oszukane poniewaz czytałam gdzies ze testy wykrywaja wlasnie ten hormon i czy jak bede brła to nie bedzie to wychodzilo na tescie ae uspokoił mnie ze jak zaczne je brac to bedzie juz PO owulacji wiec nie bedzie miało wpływu na test. Zrobił mi cytologie bo to juz pora była ( za ok 4 tyg po wyniki) i kazał sie starac . No i oczywiscie jak ta wstretna sie nie pojawi @ to mam przyjsc / no chyba ze sie pojawi i juz 9 msc jej nie bedzie ale to juz inna sprawa. Tak wiec dziewczyny nie taki diabeł straszny :-) To bedzie tak naprawde moj pierwszy miesiac staran mam nadzieje ze wszystko sie uda i w tym 2010 r bedzie te upragnione dzieciatko ZDROWA DZIEWCZYNKA. Ze wszystkie wtedy zostaniemy mamami i przeniesiemy sie na forum z innym tematem :-) Pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM może któraś z Was tak miała a mianowicie: Mam pytanie Staram się o dziecko od 8 miesięcy .Co prawda nie uprawiam sexu co 2 dni jak polecają lekarze staramy się z mężem by była to przyjemność a nie przymus dodam że jestem już mamą 8 latka :)po pewnych problemach z plecami moje cykle z 31dc stały się cyklami 35dc a samo krwawienie trwało 9 dni ( tz.2 plamienie,5 krwawienie 2 plamienie). Moja Ginekolog kazała mi wykonać progesteron w 21dc i wynik wyszedł 1,61 tego samego dnia miałam USG dopochwowe i okazało się że na zdjęciu jest pęcherzyk tak jak tuż przed pęknięciem ( niestety nie zostałam o tym poinformowana i zajechałam staranek na prawie tydzień )Dopiero moja ginekolog mnie uświadomiła co jest na zdjęciu:) A oto wynik :OM 09.05.09.TV NARZĄDU RODNEGO.TRZON MACICY W PODZGIĘCIU O RÓWNYCH OBRYSACH : AP-43 MM, DŁ-49MM.MYJOMETRIUM JEDNORODNE.EDOMETRIUM JEDNORODNE,SZEROKOŚCI 8 MM.KANAŁ SZYJKI O REGULARNYM OBRYSIE .JAJNIK PRAWY 26X15MM O PRAWIDŁOWEJ BUDOWIE.JAJNIK LEWY34X21 MM O PRAWIDŁOWEJ BUDOWIE.ZATOKA DAGLASA WOLNA .Po tem poszłam do innej gin na monitoring ale w lipcu w 10 dc ( dzień po skończonej miesiączce) stwierdziła że nie jest żaden pęcherzyk dominujący i że zrobi mi wyniki hormonów.KTÓRE WYSZŁY TAK : W 3DC: TSH-2,341 FSH-0,12 LH-O,18 ESTRADIOL-914 PROLAKTYNA-536,00 TESTOSTERON-2,22 W 17DC: LH-8,65 ESTRADIOL-196,00 W 24DC PROGESTERON-1,58 Jak się pytałam lekarki co oznaczają moje wyniki to usłyszałam że powie mi po skończonych badaniach jak mi je już zrobiła to powiedziała tylko że moje wyniki są kosmiczne i pokręcone :( Przepisała mi LUTEINE 50 pod język 2x po 1 tabletce dziennie i kazała brać od 16 dc do 25 dc. więc po miesiączce w 16 cyklu zaczęłam przyjmować luteine ale w 18dc juz dostałam ponowna miesiączkę i ginka kazał odczekać i znów w 16dc przyjmować luteinę i w 24dc dostałam obfity okres ( więc 25dc juz jej nie brałam ) był ze skrzepami i trwał 4 dni .Dzisiaj jest mój 2 cykl na luteinie 16 dc więc pierwszy dzień jej przyjmowania . Wczoraj udałam się z ciekawości na progesteron , byłam ciekawa co mi pokarze przed braniem luteiny i WYNIK BADANIA WCZORAJSZEGO W 15 DC POKAZAŁ PROGESTERON 0,70 . Muszę się przyznać że nic nie rozumie z tych wyników ,a i od ginekolog nie uzyskałam w tedy żadnej odpowiedzi mam się do niej zgłosić dopiero po 3 cyklach na LUTEINIE i jeśli nie zajdę w ciąże to ponownie chce mi sprawdzić hormony :( Proszę o odpowiedz może Pan doktor cos mi poradzi Lub któraś z Was miała podobną sytuacje ,bo przyznam się że już straciłam nadzieje że uda mi się zajść w ciążę :( Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno jak myslicie skoro moje cykle po LUTEINIE się skruciły to czy nie powinnam jej inaczej brać bo skoro sluz płodnym mam w 8-9 dc a luteine mam brać 16-25dc to czy to nie za późno bo ja mam niski ten progesteron :o Sama już nie wiem normalnie wiary że się uda coraz mniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONARUTO mi takze przepisał abym brała 2tabx1 od 16 dc przez 10 dni potem ma sie pojawic @ potem znowu od 16 dc (oby jak majmniej tych cylki :-) ) i ze owu powinna wystapic ok 12-14 dc . A to chyba dobze ze troszke krutsze cykle bedziesz miała . Luteina jest własnie na ich unormowanie oraz aby nie wystepowały cykle bez owulacyjne. A le wydaje mi sie ze powinnas jednak zmienic dr bo ten twoj ma jakies dziwne podejscie do sprawy. A co do wynikow to ja ci nie pomoge ale pewnie zaraz ktos podopwie ci co i jak :-) I RADZIŁA BYM KUPIC SE TESTY OWULACYJNE nie sa takie drogie a jeszcze taniej na allegro mozna znalesc :-) ZYCZE POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A stosuje ktoras z was Femifertil™? http://www.jestemplodna.pl/2,femifertil8482.html Słyszałam ze pomaga on w staraniach tylko nie wiem wlansie czy mozna go stosowac z Luteina?! Moze ktoras z was cos o tym powiedziec - czytałam na forum o tej tematyce ale nie bylo nic o luteinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytałam ich sie o to na gg i otrzymałam EXPRESOWA odpowiedz. Ale zadna mi to nowosc :-( : Witam, Najlepiej będzie to skonsultować z Pani lekarzem. Pozdrawiamy Zespół Fertilus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzili
Do Anafory:Sama już nie pamiętam jaki to byl test ,a pudełki wyrzuciłam.W każdym razie zrobiłam 2 testy i każdy z nich neg.Poza tym jak już kiedyś byłam w ciąży to za kazdym razem wynik pokazywal się 1-2 dni po spodziewanej miesiączce.hmmmmm..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Onaruto z tego co widac to progesteron masz niski a w jakiej jednostce te badania mialas robioe moze cos wiecej bede ci wstanie powiedziec Popieram Julke gin powinien wyjasnic ci wyniki twoich badań i radze go zmienic i isc z tymi wynikami do innego lekarza a co do luteiny to ona reguluje cykl i ja tez mialam krotsze cykle ale ponoc po 3 miesiacach to sie reguluje a po to jest od 16 dc zeby caly cykl był 28-29 dni czyli książkowo Julka ciesze sie ze wizyta sie udala i gin cie nie okrzanił i wierze ze sie wam uda Dzili moze powinnas jednak pojsc do gin sprawdzic co jest grane Donia witaj mimo braku czasu zajrzyj na chwilke do nas Elus martwie sie o ciebie cos dawno cie tu nie było ? Jeżeli możesz odezwij sie do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktyna za wysoka
Onaruto Lekarz nie dał ci nic na tak wysoką prolaktynę!!!! Nawet niewiele podniesiony poziom utrudnia zajście w ciąże!!! Aty masz mega wysoką!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia860410
witam was wszystkie Anaforko trzymam kciuki. U mnie się spóźnia 4 dni okres i od wczoraj biorę luteine zobaczymy czy przyjdzie lepiej żeby nie pozdrawiam buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam kresek
Julka- Co ty szukasz odpowiedzi na takie pytania po GG? Myślę że dobrze ci odpisali bo nikt nie zna przebiegu twojego leczenia. Takie sprawy omawia sie z lekarzem. Forum zastępuje ci wizytę u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej Justynko mam nadzieje że @ nie przyjdzie oby tobie sie udało a robiłaś test albo bete Onaruto faktprolaktyna jestnorma od 5- 35 a ty masz 536 czy nie powinno być 5,36 jesli tak to jest w normir jesli nie to luteiny nie powinnas brac bo ona podwyższa jej poziom a bromegon 9chyba tak sie pisze ) obniza ja takze radze sie skonsultowac z innym lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za porady :) Co do PROLAKTYNY to w normie jest na moim wyniku do 530.00 więc ja mam o 6 większą GIn powiedziała że to troszke podniesiona ,ja tez czytałam że wynik może być wiekszy po alkocholu a przed badaniem wypiłam ( w nocy bylismy na przyjeciu 3 kieliszki wina ) a alkochol ponoc podnosi prolaktynę :o Ja LUTEINE dostałam na poprawe hormonów bo jak zauważyłyście progesteron mam niski:o Martwią mnie własnie te cykle a właściwie ich długość :o Bo zawsze miałam @ co 31dc rok temu chorowałam i byłam w szpitalu i cykle moje uległy zmianie bo trwały 35dca samo krwawienie prawie 9 dni :oco prawda 5 dni było normalnego krwawienia a 4 delikatnego plamienia a po 2 cyklach luteiny późno w nocy 23 dc dostaje plamienia a 24 juz mam normalna @ testy owu kupiłam i wziełam 3 paczki więc zacznam od jutra już robic nie wiem juz sama czy lekerke zmieniac :o bo jest dobra i kupa babek chodzi do niej :o zastanawiam się czy na USG nie polecieć by pecherzyk sprawdzić jak myslicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam kresek - Tabletki o ktore pytałam sie przez gg PRODUCENTA sa bez recepty i sa ziołowe i nie widze nic w tym dziwnego ze sie pytałam o to czy mozna łaczyc te dwa preparaty z soba chyba gorzej by było gdybym kupiła i brała :-) a tabletki sa nowe na rynku wiec lekarz mogł wogole o takowych nie słyszec. I chyba po to jest kontakt z producentem leku aby zadawac takie "GŁUPIE" pytania. :-) Co do gg to przeciez teraz wszystko robi sie on-line wiec dlaczego nie pytac sie o tabletki . Zreszta po co ja sie tłumacze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JULKA- dobrze zrobiłaś że sie spytałas :) Wkońcu kto pyta nie błądzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANAFORA- ja chyba miałam inne normy podane na wynikach bo tak jak pisałam u mnie norma była 530,00 napisana a ja miałam 536,00 możliwe że chodziło własnie o 5,36 tylko ja miałam w innych przelicznikach podane :o nie wiem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
oranuto a ktory dzien cyklu masz ? Napewno warto wybrac sie na monitoring przynajmniej wiesz czyowulka wystepuje iczlowiek jest spokojny a u mnie chyba nici z dzidz bo wczoraj sie tak czułam jak bym miala dostac @ a dzis pobolewaja mnie jajniki eh juz sama nie wiem dzis u mnie 19 dc na @ chyba troszke za wczesnie chyba ze teraz z 43 dni zrobi sie 23 dni Julka moim zdanie dobrze zrobiłas ze sie zapytalas a teraz mozesz zapytac gina jesli zamierzasz je brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
onaruto to i tak masz prolaktyne za wysokoa ponoc jak masz wysoko to ciezko zajsc bys musiala sprawdzic zcy pecherzyk peknie podczas owulki jezeli tak to nie ma sie czym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj mam 5 dc .wczoraj było tyci plamionko i dzisiaj jeszcze lekko brazowawy śluz :o Przyznam się że ta prolaktyna tez mnie martwi i juz sama nie wiem czy zmieniac gina czy nie juz nie wiem co robić bije się z myślami bo ta do której chodzę jest na liscie białych ginekologów i zawsze mam u niej badania i usg :o Teraz się tylko martwie czy ja za późno tej Luteiny nie biorę :o bo ponoć ona i jako srodek anty może działać :o a jak ja mam teraz 24dc cykle to czy nie zapóźno ją biore w tym 16 dc:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dzieczny :-) zapytam sie zapytam tylko nie wiem czy sie zdecyduje bo za duzo to nie zdrowo. A ja teraz biore te tabletki na wywołanie @ ; Prenatal potem Luteine a i jeszcze zastanawiam sie nad wapn+magnez ( bo słyszałam ze to sprzyja jak chce sie córeczke :-) ) . Ale na nastepnej wizycie zapytam sie napewno moze jak mi sie nie przyda ta wiedza to komuś innemu :-) http://www.joemonster.org/filmy/12503/Jak_poczac_corke http://www.tipy.pl/artykul_1003,jak-poczac-dziewczynke.html Trzeba to traktowac z przymruzeniem oka ale pewnie nie zaszkodazi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki przepraszam że Was zaniedbywalam ale praca, święta, zapiernicz w pracy, totalnny brak czasu.. ... uffff... Dziś mam takie dziwne uczucie mokrości.. i pobolewa mnie brzuch ale delikatnie... dziś 31dc .. piersi nabrzmiałe.. ale co dalej nie wiem... test leży na półce ale tak bardzo się boje że go poprostu nie robie... i ta szyjka, znów nie wiem.. e środku jest tak luźnoooo, i dużo białego mętnego śluzu... pewnie objaw zbliżającej się @@@@ :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elus nie ma a co czekac. Tylko rob test - wkoncu juz powinno byc jasne :-) trzymam za ciebie mocno kciuki. I koniecznie napisz nam jak najszybciej jak juz cos bedziesz wiedziała (najwyzej bedziesz 15 zł w plecy :-( ) A u nas pada deszcz snieg i tak w kołko :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×