Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość anafora
Jejku tak sie rozpisałyście ze nawet nie wiem co ktorej teraz odpisac Musze jeszcze raz przeczytać Donia dopóki nie ma @ jest nadzieja może test za wczesni zrobiłaś albo masz mało hormonu hcg i jeszcze nie wykazał Powinien @ przyjść 14 dni po owulacji U mnie wychodzi 14 dzień w sobote ciekawe czy to prawda ???? Czy tylko teoria książkowa Dorotko dobra decyzja z pojscie do lekarza i zrobic sobie kilka badań Natalia85 radze zmień lekarza i nie bierz luteiny od 8dc bo owulacji na bank nie bedziesz miala ty mozesz wysmiac swoja ginke za bezmyslnosc Jeżeli masz nieregularnr cykle to nie oznacza że sa bezowulacyjne ja tez mam nieregulare od 23-43 i mialam monitoring i owulacja była A przepisujac luteine nie mialas badanego progesteronu?? bo luteina zwieksza a jezeli masz go za duzo to mozesz miec jeszcze bardziej wiekszy i z tego co wiem to utrudnia zaciążenie Dorothyy dopoki nie ma @ to napeno jest jakas nadzieja ale dzisiaj to czuje jak by miala zaraz przyjsc i strasznie bola mnie piersi od pach a moze z 5 razy w zyciu mnie bolały ale nie aż tak że jak biegne po schodach to odczuwam okropny ból eh szkoda słow moze co mi sie pokiełbasiło i dlatego bola Elus ja też brałam dwie tabletki poprostu niektórzy potrzebuja wiekszej dawki Ja wole sobie już ciązy nie wmawiać i szukać objawow lepiej sie mile zaskoczyć niz rozczarowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaforka ma rację... Nie ma co sobie wmawiać, ale nadziei też się nie uniknie :) Ale się tu zamieszanie z tą luteiną zrobiło :) Natalia, po prostu idź do innego lekarza i spytaj, jak to wygląda... A może po prostu coś źle zrozumiałaś? Musisz się upewnić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia860410
hej byłam dzisiaj na usg i powiedział mi że mam nie co powiększoną macice i mogę być w 3 tyg ciąży ale kazał mi jeszcze przyjść za tydz. ale nie wytrzymałam raczej moja mamusia i zrobiłam test i wyszły 2 kreski hurrrrrrrra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hip hiph hura wkońcu jakaś fasolka Justynko gratuluje i uważaj teraz na siebie To jest chyba najpiekniejsze uczucie nosic pod swoim serduszkiem fasolke No dziewczyny moze teraz sie posypia fasolki jak Justyna zerwała złą passę. Więc dziewczyny do dzieła Bo ja coraz gorzej sie czuje coś mi zimno głowa mnie boli spać nie mogę a nadodatek brzuch boli jak na @ i to momentami naprawde mocno także z fasolki u mnie nici więc która druga będzie - na kiedy macie spodziewane @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka86
Witajcie dziewczynki jestem tu nowa ale zamiast zaśmiecać forum tymi samymi pytniami najpierw poczytałam wasze posty i powiem że dużo się od was dowiedziałam jestem w podobnej sytuacji staram się z mężem o dzidzie od kwietnia i nic a cykle mam tak nie regularne że hej, byłam wczoraj u gina, i dał mi luteine ale mam zacząć brać od nowego cyklu teraz mam dostać @ 14 listopada i napewno spóźni mi się znowu o 2 czy 3 tyg.nie doczekam się brania tej luteiny. Gratuluję Justynce fajnie mieć jakąś nadzieję.....poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej ninka witamy cie w naszym gronie staraczek A co do brania luteinynpewno si doczekasz moze akurat przyjdzie w terminie a od ktorego dc masz ja brac? o oby ci pomogła jak najszybciej Justynko mam pytanie do ciebie czy miałaś jakieś objawy że przyjdzie @ czy jakieś inne jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka86
lekaż powiedział że mam ją brać od 14 dc przez 12 dni a okres napewno nie przyjdzie punktualnie bo zawsze sie spóźnia po 2-3 tyg. także niewiem jak doczekam się brania tej luteiny. na innych forach czytałam że brały drugi cykl lut. i zaszły inne brały trzy cykle i więcej i nie mają nic więc tylko cierpliwość tu ratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JuSTYNA860410
WITAM MIAŁAM DOSTAĆ OKRES 30 PAŹDZIERNIKA jak nie dostałam to brałam luteine 2 razy dziennie przez 5 dni zawsze po niej dostawałam już w trakcie jej brania. Później jak myłam zęby to nie mogłam myć bo do wymiotów mi się zbierało bardzo chce mi się spać a teraz w głowie mi się kręci. Jutro idę na usg dop[ochwowe to na 100% będę wiedziała ale mam nadzieje że jestem jak mi lekarz mówił i test wyszedł ppozytywnie trzymam za was dziewczyny kciuki żeby każdej się udało zajść w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
justysia gratuluje bo raczej jestes w ciazy ja mialam takie same objawy jak bylam chcialao mi sie non stop spac i krecilo sie w glowie wiec trzymam kciuki a co do dziewczyn ktore mi odpisaly to dzieki bardzo ale wlasnie jestem w tak glupiej sytuacji bo od miesiaca przeprowadzilam sie do innego kraju a lutke przepisala mi jeszcze moja gin w polsce wiec teraz mam trudno do niej isc lub dzwonic a tutaj jeszcze sie nie zadomowilam i nie wiem co i jak z lekarzami a jeszcze mam jedno pytanko czy ktoras z was miala bole glowy po luteinie i bole w dole brzucha bo ja wlasnie przy drugim opakowaniu tak teraz mam i juz sie tyle naczytalam ze chyba wyrzuce te tabletki do kosza i bede liczyc na cud ze moze zaciaze bo juz sama nie wiem czy mam ja brac czy nie bo jak wzielam za wczesnie i zatrzymalam owulke to kurde mol a ja chce miec dzidzie wiec juz sama niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Chciała bym się do was przyłączyć:) Oto moja historia: Obecnie mam 2 dzieci i chcemy z mężem starać się o trzecie. W kwietniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne z myślą rach ciach ciach i będę w ciąży. Jakie było moje zdziwienie jak się okazało że wszystko się pokręciło. Na pierwszą naturalną @ musiałam czekać 50 dni. Na następną 70 podczas którego mój ginekolog kazał brać castagnus. Kolejny cykl był prawidłowy miał 34dni ale podczas niego nie udało się nic zdziałać:( Poprzedni cykl trwał 61 dni. Wszystkie te długie cykle były bezowulacyjne. Nadmienię że kuracja 90 dniowa castagnusem sączyła się 10 października. Obecnie jest u mnie 14 dc. Wczoraj byłam u ginekologa i po USG stwierdził, że w najbliższym czasie nie zapowiada się na owulację:( Przepisał mi Luteinę z nadzieją że to ruszy moją owulację i unormuje cykle. Luteinę mam brać od 18 dc przez 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze juz nie jestem tu "ostatnia" staraczka :-) ŻYCZE POWODZENIA WSZYSTKIM !!! Widze ze pierwsza fasolka juz jest - no wkoncu moze teraz pujdzie juz jak z płatka. Dziewczyny liczyłam ze jednak nie dostaniecie @ i ze beda II no ale trudno moze nasteony cykl bedzie bardzij owocny. Ja dalej czekam na ta @ wredna i nie ma jej dalej ale miałam dostac PO 10 dniach wiec jeszcze amm czas. Bede sie cieszyla jak przyjdzie - a potem ja pogonie na kilka msc :-) oby sie dała wygonic . Miałam właczone powiadomienie o odpowiedzi otwieram poczte a tam ... zawalona > :-) Pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkim upragnionych II [chotycznie to napisalam ale mam dosłownie minutke]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia 30
hej hej gratulacje dla Justysi!!! ja rozpoczynam nowy cykl i normaLnie az optysmistyczniej patrze na świat po tej naszej "wspólnej pierwszej" fasolce ;-) ja to jednak miałam nosa że seria niebawem się rozpocznie i prosze kilka dni i juz jest super wiadomośc, witam nowe kobietki - ja sama choć jestem tu od niedawna to zdążyłam sie juz całkiem zadomowić ;-) i myslę że jest to jedno z najmilszych forum o tej tematyce,pozdrawiam wszystkie kobietki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero teraz doczytałam że mamy pierwszego dzidziusia w drodze!!!:D:D:D Justyna GRATULUJE serdecznie!!!!! Dbaj teraz o siebie i się nie przemęczaj!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,co do mojej ostatniej wypowiedzi:o tym braniu luteiny od 8dc to ja przeczytałam o tym na jakimś forum,ja biorę od 21dc przez 5dni po 2 tabletki na dobę,nie robiła mi żadnych badań stwierdzających jaki mam poziom hormonów,więc chyba naprawdę zmienię ginekologa,albo następnym razem będę brała tak piszecie czyli od 16dc.Ciekawe co z tego wyjdzie,bo wydaje mi się że już powinnam dostać ok,bo ostatnią tabletkę wzięłam 6 listopada,a zawsze po 3 dniach dostawałam a tu już 5 minęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agisia29 ja jak wczoraj rozmawiałam ze swoim lekarzem mówił mi że przepisuje Lutein i mam ją brać przez pół roku. Mówił że 3 miesiące to za mało. Moim zdaniem jeśli pół roku leczenia u Ciebie minęło to może odstaw i zobaczysz co się będzie działo. Najlepiej by było zasięgnąć w tej sprawie opinii lekarza. Wspominałaś że jesteś w tej chwili za granicą więc może zadzwoń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia a robiłaś test ciążowy??? Moim zdaniem jeśli lekarz kazał Ci brać od 21 to wie co robi. Każdy lekarz sam dobiera sposób leczenia najlepszy dla swojej pacjentki. No chyba że to jakiś konował to wtedy jak najdalej od takiego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Ninko to musisz cierpliwie czekać na @ chyba ze nie pryjdzie tego ci życze Justynko a śluz jaki masz czy masz go wogóle i brzuch bolał jak na @ czy też wcale ? To spóźniał sie troszke @ ale teraz na 9 miesiecy masz napewno spokój z nim i mam nadzieje ze bedziesz zdawala nam relacje o przebiegu ciazy ? Agisia mam nadzieje ze szybko sie tam zadomowisz ja na twoim miejscu bym brała od 16 dc . Weż zaobserwuj śluz jaki masz i po dniach płodnych zacznij brać lutke Wiaj Ewuniaj84 z tego co wiem to u Elus tez catangus wydłużył cykl i to sporo Luteine z reguły bierze sie 6 miesiecy a potem odstawia Ja też brałam 2x1 Julka jeszcze nas tu troszke zostało i @ wygoń ja takze od nas Donia przykro mi że przyszła @ ale pociesze cie ze do mnie lada dzień też przyjdzie Natalia czyli od 21 dc bierzesz czyli owulacje napewno masz ale wydaje mi sie ze to za pozno jezeli luteina ma pomoc w zagniezdzeniu to 21 dc to troche zapozno Moze zapytaj gin powiedz o swoich wachaniach A byc może juz nie bedzie ci to potrzebne bo bedzie 2 fasolka na forum także moze zrob test ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde,ale bym się cieszyła :) narazie poczekam z ty testem do poniedziałku,bo nie chce się znowu rozczarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
dziewczyny a jak wy przyjmujecie ta luteine bo mnie moja gin kazala od 14 dc przez 10 dni 3xdziennie pod jezyk no ja dopiero drugi cykl przyjmuje ale w pierwszym cyklu po dwuch dniach zazywania luteiny dostalam @no i lutke odstawilam a teraz zaczelam znow od 14 dc 3 xdziennie ale cholerka cos nie dobrze sie po niej czuje boli mnie glowa i mam jakies zawroty i czasem bole w dole brzucha i moj men sie wystraszyl i kazal mi juz wczoraj nie brac tabletki no i tak zrobilam wieczorkiem nie wzielam i kurcze dzis mnie glowa nie boli wszystko minelo ale mam teraz dylemat czy ja jednak zazywac czy nie bo dzis jest moj 17 dc i 4 dzien przyjmowania luteiny ale dzis normalnie jej nie wzielam rano bo juz nie wiem czy brac czy nie ale boje sie ze jak teraz odstawie to czy mi sie cos nie porzestawia i moze teraz sie przemeczyc przez te 10 dni do konca a w nastepnym cyklu odstawic i dac sobie z nia spokoj bo czytalam w ulotce ze to sa skutki uboczne wlasnie bole glowy itp. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
agisia ja na twoim miejscu bym nie odstawiala bo mozesz sobie nieżle namieszać i @ szybciej przyjdzie moze zamias doustnie weż dowcipnie wiem bo moj gin mi tak kazał jak nie bede mogła zniesc tego smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agisia29 ja też właśnie czytam ulotkę i na niej jest napisane w działaniach niepożądanych że sporadycznie wystąpić mogą: senność,zaburzenia koncentracji i uwagi , uczucie lęku, stany depresyjne, bóle i zawroty głowy. Jest też zalecenie że jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych należy poinformować o tym lekarza. Ja na twoim miejscu najpierw zadzwoniła bym do lekarza i nie odstawiała sama luteiny chyba że lekarz by tak zdecydował. Myślę że w żadnym razie nie powinnaś sama odstawiać Luteiny zwłaszcza w tak wczesnym stadium cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agisia anafora ma racje. Tą Luteinę pod język można też brać dopochwowo. Wiem bo parę lat temu ta dopochwowa nie była refundowana tylko ta pod język i dlatego na podtrzymanie ciąży lekarka przepisała mi tą pod język z zaleceniem brania dopochwowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
agisia tak jak poradziła ewunia zadzwoń do gina i wtedy bedziesz wiedziala bo III faza bezdie za krotka aby doszło do zapłodnienia a przecież chcesz miec dzidzie moze gin zmieni ci w nastepnym cyklu luteine na inny lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może któraś z was pomoże mi rozwiać moje wątpliwości. Pierwotnie lekarz zalecił mi brać Luteinę od 16 dc co przypada jutro ale na moją sugestię czy cylk 28 d to nie za krótko jak na mnie( jeszcze przed braniem pigułek moje cykle wynosiły mniej więcej 34d) przełożyliśmy to na 18 dc. Czy mogę w tym cyklu wsiąść Luteinę od 16( ten cykl i tak będzie bezowulacyjny o czym pisałam wcześniej) a już w następnych w 18 dc???? Jak myślicie dziewczyny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
ewuniu niestety nie jestem lekarzem a raczej jego opini powinnas zasiegnac czy mozna tak Mi lekarzpzepisal ja na regulacj cyklu wic powinn sie ja stosować w takich samych dniach że jeszcze bardziej jej nie rozregulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
dzieki dziewczyny bo nie wiedzialam ze mozna ja tez brac dowcipnie wiec sprobuje inaczej a wogule czy wiecie moze jak dlugo mniej wiecej trwa taka kuracja ta luteina?jak dlugi czas trzeba ja zazywac a moze chociaz napiszcie jak dlugo wy juz przyjmujecie lutke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia860410
nie mam śluzu jak dostawałam okres to mnie noga rwała i teraz tak samo ale jestem w ciąży więc objawy mogą być mylące a ty Anaforko dostałaś okres. Dziewczyny wy bierzecie luteine przed okresem bo ja zawsze brałam jak mi się spóźniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×