Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość Justysia860410
hej Anaforko nic nie robiłam bo poprostu się boje że wyjdzie negatywnie aale jak do czwartku nie przyjdzie po luteinie to idę do ginekologa może zrobi mi usg dopochwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Justnko doskonale wiem co sie czuje bo nie raz to przeżywalam ale warto sprawdzic Ja w przy ostatnim cyklu 43 dni robilam bete w 35 dc i wyszla negatywnie i wiedzialam ze ni9c z tego Mysle ze gin przepisze luteine na wywolanie i jak nie przyjdzie @ to bedzie super ale bedziesz wiedziala na czym stoisz Onaruto ja nie mowie zeby zmienic lekarza ale isc i zsiegnac porady od innego niech wytłumaczy ci te badania a jeśli sie martwisz ze za pozno bierzesz luteine warto o tym powiedziec gin i mysle ze monitoring pomoglby ci okreslic kiedy jest owulacja i od kiedy masz ja brac Elus dobrze ze sie odezawal zycze ci z calego serducha zeby byla fasolka moze zrob test za 3 dni bo z tego co pamietam to cykle mialas juz o wiele dłuższe i moze na test za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Julka z płcia to jak na loterii jest takze ja nie wierze w przesady ale zaszkodzic na pewno nie zaszkodzi najwazniejsze ze dzidzia zdrowa ja łykam prenatal dha feminatal i cynk z selenem tak jak gin kazał w sumie teraz chodze do innego ale on spytal czy kwas biore i powiedzialam ze tak i sie skonczylo temat ale musze go zapytac czy nadal mam wszytko brac czy wystaczy kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anafora a czemu to tak prenatal dha i feminatal? Przeciez jest Prenatal classic wydawalo by sie ze lepszy niz Feminatal poniewaz ma wiecej kwasy zelazo iti jest od planowania do karmienia piersia a feminatal jaki biezesz ten od planowania do 3 msc metafolin 800? Wiec skoro kazał brac ci Prenatal dha to ciekawe czemudodatkowo nie classic a Feminatal :-( ale wkoncu to lekarz zalecił :-) ale na ulotce Prenatalu dha jest napisane ze w 3 try. ciazy . Co do wyboru plci to tak jak pisałam z przymruzeniem oka trzeba to traktowac :-) ale w cos trzeba wiezyc :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dalej czekam... rano zmierzylam temp. była niższa niż wczoraj... obawiam się że dziś lub jutro @@@@@@. czekam kużwa mać już brakuje mi sił.... Anaforko czekam jeszcze bo mialam tak jak mówisz dłuższe cykle.. nawet 35 dni. Dzis dopiero lub juz jak kto woli :P 32dc... trzymam kochane kciukasy za Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Julka nie wiem dlaczego przepiasal mi te witaminy ale on chyba wie co robi ? Tak mi sie wydaje Elus mam nadzieje ze nie dostaniesz @ tak właśnie pomyślałam że na test zawczesnie ale mimo spadku temp moze jeszcze cos z tego bedzie poki nie ma @ to zawsze jest nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anafora jato wlasnie npisalam " ale wkoncu to lekarz zalecił " . Dlatego napewno wie co roki :-) . Mnie juz brzuch zaczyna pobolewac oraz tamte miejsca wiec mam nadzieje ze sie wkoncu ta wredna @ pojawi :-) i testy pujda w ruch no i oczywiscie Luteina :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Julka oby ten cykl był dla was szczesliwy Coś tu dzisaij cicho zadnego zamieszania no to chyba efekt zblizajacego sie weekendu ja w sobote wyruszam do brata w odwiedziny i w niedziele poznym wieczorkiem pewnie przyjade takze w wekend mnie nie bedzie chyba ze znajde troszke czasu A mnie sie wydaje że @ zaraz nadejdzie jakies takie mam uczucie kurcze sama juz nie wiem czy tylko sie dopatruje objawow @ oby nie przyszla ale poki co to mysle ze sie nie udalo teraz takie mam jakies myśli dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A mnie sie wydaje że @ zaraz nadejdzie jakies takie mam uczucie kurcze sama juz nie wiem czy tylko sie dopatruje objawow @" Napewno bedzie dobrze i zobaczysz ze nie przyjdzie - trzymam kciukasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
elus przykro mi ze przyszla do ciebie @ moze nalezy sie wybrac do gina i zrobic badanie wtedy bedziesz wiedziala co i jak bo jezeli bedziesz musiala brac jakies leki to szybciej bedziesz sie cieszyc fasolka a tak jak bedziesz wizyte odkladac to i moze fasolka przyjsc pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
nie martw się Eluś - nie jestes sama... każda z nas sie wkurza na maksa jak przychodzi@. U mnie dzis 28dc ale czuje ze do mnie też wkrótce zawita, piersi mnie tak bolą , że szok wiec pewnie lada dzień bedę miała humor podobny do Twojego... Anaforko a co tam u Ciebie? a może wreszcie znajdzie sie wśród nas taka co zapoczątkuje szczęśliwą serię fasolek?!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Dorotko narazie cekam na @ i juz nawet sobie objawy jej wyszukuje i nawet mi sie snilo dzisiaj ze dostalam @ wstalam i patrze a tu nic chyba zaczynam fiksowac mam nadzieje ze ktoras złamie tą zła passe i zaczna sie sypac fasolki Mieciu mi kazał test zrobić 2 dni po spodziewanej @ a ja nawet nie wiem kiedy powinna przyjść bo albo sie spoznia albo jest szybciej i 10 tescie jak by byly 2 kreski kazal przyjsc bo i tak by wczesniej nic nie bylo widac takze jak po 35 dc jak nie przyjdzie to moze zrobie test ( oczywiscie jak wytrzymam ) eh a dzis 21 dc dopiero ooo czyli za 2 tygodnie bym musiala zrobic Pozdrawiam was wszystkie i miłego weekendu pewnie odezwe sie dopiero w poniedzialek chyba ze w niedziele wczesniej wroce PAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Jak mnie tu dawno nie było! Widzę, że nowe osoby wspierają ekipę :D U mnie ciągły pośpiech i praca, teraz jakiś czas byłam chora, ale jakoś nie wchodziłam na forum. I przynajmniej na jakiś czas zapomniałam o tym stresie... trochę wyluzowałam :) Teraz mam 26 dc. Poczekam jeszcze z dwa tygodnie i jak się nie zjawi zrobię jakiś teścik. Choć ostatnio różne rzeczy mi się nie udają, więc i tu może być klapa. Już nawet mój mąż mówi, że chociaż jedna z trzech naszych wymarzonych spraw mogłaby się udać, to już będzie wielki sukces... I Mam nadzieję, że niedługo się uda... Jak nie wyjdzie, to chyba jeszcze w tym miesiącu albo w grudniu udam się do gina. Ach, oby trzeba było iść do niego w innej sprawie... :) Pozdrawiam Was Kochane i czekam na dobre wieści od którejkolwiek z Was! Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt. (anafora : " może wreszcie znajdzie sie wśród nas taka co zapoczątkuje szczęśliwą serię fasolek?!!! " ) Hehehe i kazda liczy ze to własnie ona bedzie :-) . Ale oby była ta pierwsza a moze potem juz bedzie z gorki . Ja narazie nie mam jeszcze @ wiec o II nie mysle narazie. Ale jak dostane teraz a potem w grudniu tez to ..... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziwczynki :D anaforko zapisalam się do gina ( nowego) ide zobaczyc co mi ta powie. wizyte mam 17.11. na 17:10 trzymam mocno kciuki, u was testowanie coraz bliżej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, byłam dzisiaj u lekarza, okazało się, że dostałam zapalenia oskrzeli... I na dodatek jeszcze nie sprawdziłam, czy będą || czy nie... Więc lekarz powiedział mi, że albo wezmę mocniejszy antybiotyk, albo szpital... Wybrałam antybiotyk, mam nadzieję, że ewentualnej ciąży nie zagrozi :( A jeśli nie jestem w ciąży, to przynajmniej uniknę szpitala... Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ale może zanim zacznę przyjmować ten antybiotyk, wyślę męża po test... Chociaż wolałabym poczekać jeszcze z tydzień, bo pewnie tak wcześnie nic nie wskaże... To dopiero 29 dc :( Eh! A co tam u Was Kobietki? Elus powodzenia u nowego gina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorothy biedactwooooo :( :O trzymam kciuki żeby jednak na teście byly dwie kreski II buziaki ogromne kochane 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
hej dziewczyny pomozcie jak ja mam przyjmowac ta luteine juz sama nie wiem od ktorego dnia cyklu moja gin kazala mi od 14 przez 10 dni ale nie wiem czy to nie zawczesnie przypominam ze staram sie o dzidziusia dzieki z gory za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej elus super ze wkońcu sie zapisałąs moze zrobi ci jakies badania i moze zaproponuj mu monitoring oby ten lekarz ci pomógł Dorothy biedulko tylo kuruj sie nam i oby ten antybiotyk nie zaszkodził dzidzi ktora byc moze lezy pod twoim serduszkiem Julka napewno każda by chciala byc pierwsza ale jakos nam wszystkim sie nie udaje Agisia jezeli myslisz ze to za wczesnie ? ja bralam od 16 dc nie wiem co ci poradzic ale ja chyba bym tez sie na twoim miejscu zastanawiala ze to za wczesnie wiem Ze Elus miala od 14 dc i brala od 16 moze zadzwon do gina i zapytaj czy to nie za wczesnie (bo ty tak uwazasz wkoncu swoje cialo znasz najlepiej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Mam chwilke czasu byłam w sobote w kinie na "Nigdy nie mów nigdy" ten film jest o staraniach o dziecko i poł filmu ryczałam moze nie jest fascynujacy ale dał mi wiare moj m stwierdził - gdyby wiedział ze tak bede ryczeć to napewno nie poszlibyśmy na ten film. Ludzie chyba stwierdzili że jestem nienormalna bo ciage sie ktos na nas gapił ale co tam popłakałam i mi ulżyło A mnie tak piersi bola i czuje ze @ wolnymi kroczkami sie zbliza a mialam maleńką nadzieje że po monitoringu zafasolkuje kurcze chyba zrobie sobie jeszcze badania musze poprosic gina o skierowanie bo cos musi byc skoro nie moge zajsc w ciaże Miłego wieczorku wam dziewczyny życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
no hej kobietki ja juz 3 dni po terminie @ ale zrobiłam test i wyszedł negatywny, poza tym czuję juz jak mi się w brzuszku wszystko na okres szykuje więc pewnie jutro rano juz sie pojawi...a z tego by wynikało ze mój M wyjechał za wczesnie i w tym cyklu owulkę miałam około 17dnia... powiedzcie mi czy zawsze okres przychodzi 14 dni po owulacji???kurcze Wy to chociaż możecie co miesiąc próbowac a ja to muszę czekac aż mój mąz bedzie i jeszcze dobrze trafić w odpowiedni dzień, tak wiec narazie nie bede chodzić na monitoring bo co mi po nim jak w ten odpowiedni dzionek i tak mojego męza nie ma ;-) Anaforko bądź dobrej mysli - przecież według monitoringu idealnie trafiliście w czas więc nie trać nadzieji!!! Agisia - mnie lekarz przepisał luteine od 16 dnia ale dodał , że jeśli bedę czuła że owulacji jeszcze nie było to moge o dzień lub dwa póxniej brać Eluś trzymam kciuki za nowego gina :-)może podpowie ci cos mądrego to i my skorzystamy! Dorothy - zyczę duzo zdrowia i cos mi się zdaje że jestes moją imienniczką :-) Pozdrowienia dla wszystkich kobietek !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny! Anaforko, jeszcze nic nie wiadomo, więc trzymamy kciuki :D Muszę sobie ściągnąć ten filmik i obejrzeć go w domku, żeby siary sobie nie robić płaczem, bo ja się za łatwo wzruszam :( Przykro mi Donia, że test wyszedł negatywnie... Pytałaś, czy nam okres przypada 14 dni po owulacji... Hihi, najpierw trzeba wiedzieć, kiedy się ją ma :D Fakt- nie ma sensu, żebyś wybierała się na monitoring... Narazie musisz próbować, kiedy tylko jest okazja ;) A imienniczką Twoją jestem ;) Ja się boję sprawdzić, co u mnie wyjdzie, ale jutro wysyłam mojego M po antybiotyk i test... Wtedy będę świadoma, co robię... A lekarz jaki zdziwiony... pyta, czemu nie zrobiłam testu, żeby się upewnić czy jestem w ciąży... Trochę mi się głupio zrobiło, bo już tydzień temu byłam u niego i nie wiedziałam, ale w końcu nie ma sensu za wcześnie robić testu, bo guzik z tego wyjdzie :| Ciekawe Eluś, czego się od Ciebie się dowiemy po wizycie u gina... Może i nam się to przyda :) W końcu musimy uczyć się nie tylko na sobie, ale i na innych:D Buziale Laseczki! Trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agisia powiem ci tak........ jeżeli bierzesz luteine na regulacje cyklu a nie na wywołanie @ i inne dolegliwości to tak naprawde powinnaś brać od dnia po owu.. ja bralam Ci powiem w pierwszym cyklu od 14dc, ale jak poczytalam to zaczełam przesówać chociaż o dzień do przodu bo za szybko to dla mnie bylo. nie widzialam sluzu owulacyjnego jeszcze w tym cyklu a juz wychodzilo ze trzeba było brać.. a ma być działanie odwrotne. luteina hamuje owulacje jeżeli się ją bierze przed. więc proponuje jeżeli owu m,asz później zazwyczaj przesuń o 2 dni i bierz od 16dc.. wiekszosc tak brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donia @@ jest ZAWSZE 14 dni po owu.. słyszałam że ta faza jest stała, czyli trwa zawsze 14dni... no też jestem ciekawa co mi Pani Ginka powie ciekawego po roku starań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia85
ja od ponad roku staram się o dziecko,moja ginekolog zapisała mi luteinę i kazała brać 2 tabletki na dobę przez 5 dni od 21 dnia cyklu (przez 6 miesięcy)biorę już ją 3 miesiąc.Dlaczego powinno się brać od 8 nia cyklu,przez 21 dni?jak spytałam o to moją ginekolog to mnie wyśmiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 8ddc???? nie mam pojęcia??!! to chyba na zachamowanie owulacji.. a ty bierzesz w miare prawidlowo, tzn. po owu na bank. tylko czemu az 21dc i dwie dziennie? chyba po to żebys cykle miała bardziej unormowane?! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorę tak jak mi kazała do 21 dnia cyklu,a czy po owulacji,to nie wiem,bo jak nie biorę luteiny to mam bardzo nieregularne cykle,średnio to 35 40 dni,a czasem nawet 50,ponadto miałam torbiel na jajniku,ale to dawno było.Tak myślę czy nie poprosić jej żeby skierowała mnie na jakieś konkretne badania,bo może być tak że mam cykle bezowulacyjne,albo zmienie lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
hej Natalia! jakos trudno się połapać u Ciebie z tą lueiną - masz ją brać od 21 dc czy do 21 dnia bo juz sie pogubiłam??? jesli do 21 to lepiej od razu zmień lekarza, a jak od 21 to tez troche póxno jest... standardowo jest od 16dc . ja zamierzam jeszcze porobic sobie wszystkie badania i udam się w tym celu do tego samego lekarza co Ty Anaforko, ale chyba dopiero po nowym roku, bo nawet czasu teraz zbytnio nie mam.A póki co czekam na dobre wieści od którejś z Was ;-) jak widać nasze forum chyba się rozrasta i coraz więcej nas tutaj ;-)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No troche mnie nie było ,ale od papierków nie miwłam się jak opędzić :O muszę nadrobic co klikałyście :) U mnie bez zmian dalej na luteinie i już wiem że jeszcze będe bo byłam 5 dni temu u gin. i jeszcze na początku cyklu mi ponownie hormony zbada .Co do owulki to prawda że każda kobitka ma cykle z 2-3 bezowul. powiem wam że chyba mój taki jest bo dzisiaj 15dc a ja nadal nie mam 2 krech na teście owu :O:(😭 już się troche podłamuję :( Do brze że mam Was❤️ ok uciekam bo za raz do domciu lecę 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×