Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość anita2308
a kiedy sie najlepiej kochac jak sie ja bierze? zeby bylo najwieksze prawdopodobienstwo zajscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej dziewczynki Pewnie nasze ciezarowki sie juz rozpakjowały badz juz końcóweczka u nich odezwijcie sie co u was Anita współżyć tylko przed braniem luteiny a kiedy masz owulacje ?? Luteine bierze sie po owulacji żeby pomoc zagniezdzic si zarodkowi dlatego bierz luteine po owulacji jak nie wiesz kiedy masz to idz na monitoring cyklu zeby wiedziec jezeli nie ma owulacji to niech gin da ci CLO mi pecherzuyki ładnie rosły i owulacje miałam 145-15 dc i 16 dc powinno wziasc sie luteine mam nadzieje ze cos zajarzysz z moich pogmatwanych wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita2308
no zajarze:) kazal mi brac 15dnia cyklu przez10dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
mnie wlasnie pomogl duphaston a lutka nie jestem teraz w 27 tygciazy u mnie dzis upal wytrzymacsie nie da 35st.c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia860410
hej u mnie końcówka termin mam na 7 lipca więc już tuż tuż wyjdzie dzidzia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita2308
duphaston -a na co on jest?? i jakbym powiedziala lekjarzowi to by mi przepisal,zeby pomoglo w zajsciu w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka85
mi pomogła luteina,termin mam na 20 lipca,więc to już niedługo :) upały bmi dokuczają strasznie puchnę.Mam już skurcze kilka razy na dzień,mogę się spodziewać że mały trochę prędzej się urodzi,więc liczę już dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
natalka justysia fajnie ze juz bedziecie miec dzieciaczki ja tez nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
anita 2308 duphaston ma podobno to samo dzialanie co lutka tylko jest mocniejszy tak tlumaczyla mi moja gin i przedluza owulacje niestety jest duzo drozszy od lutki ale moim zdaniem warto mi pomogl przy 2 ciazach i praktycznie po jednym opakowaniu zaszlam w ciaze a przy lutce niestety sie nie udawalo ale to wcale nie powiedziane ze tobie nie pomoze najlepiej zapytaj swojego gina nco o tym mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita2308
a ile ta luteina kosztuje? bo jeszcze jej nie wykupilam, a ten drugi ilniejszy lek o ile jest driozszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula83
Ja dostałam cykloprogynovę na regulację cyklu i teraz mam brać przez 3 miesiace luteinę, aby zajść w ciąże. Prosze o inf. czy któraś z Was brała cyklo i czy po takiej kuracji zaszłyście w ciąże. Dziękuję. Tak ardzo chcę mieć dzidzię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgonia 33
Cześć dziewczyny!jestem tu pierwszy raz...i nie ukrywam z jakiego powodu...po prostu chcę mieć dzidzię. w październiku minie rok małżeństwa. moje cykle to 32-33 dni. ostatnio mi się spóźniała...już byłam pełna nadziei...a tu ginekolog powiedział...że jest pęcherzyk...ale nie tam gdzie powinien...dał mi luteinę50.na drugi dzień @ przyszła. od 15 dnia cyklu brałam przez 10 dni doustnie luteinę. teraz idzie 30 dzien cyklu i nie mam okresu...zastanawiam się, bo luteina miała mi uregulowac do 28...a tu nic...czy czekać do 32-33 dni...? poradźcie coś...może u Was coś podobnego było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekaj jeszcze mnie tez po lutce sie napoczatku jeszcze spozniala niepamietam dokladnie ile kosztuje ta lutka ale napewno nie wiecej niz 10zl. a duphaston okolo 40zl. wiec jest to dosc spora roznica pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgonia33
no i pojawił się:(a już miałam nadzieję...i weź tu sie człowieku nie dołuj...jeszcze 2 cykle z luteiną a potemjak sie nie uda to...większy horror-sprawdzanie przyczyn.mam nadzieję, że to mnie ominie...choć tak trudno nie mysleć o tym.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny jestem na tym forum pytacieile kosztują tabletki luteina ok. 5 zł na receptę duphaston ok 40 zł na receptę ja obecnie biorę luteinę już 3 cykl na wyregulowanie i ma mi pomóc w zajściu w ciażę czekam z niecierpliwością od miesiąca do miesiąca i narazie nic :( w tamtym roku braam clostybegyt + duphaston (niewiem czy piszę poprawnie nazwy) i po pierwszym razie byłam w ciąży ale szczęście moje się skończyło szybko bo w 20 tyg. poroniłam gin-ka kazała mi odstawić luteinę która podtrzymuje a wiedziała że jestem z ciążą zagrożoną ale teraz więcej już wiem na ten temat obecny gin powiedział że tjak zajdę w ciąże to tabletki podtrzymujące powinnam brać do końca i w moim przypadku dodatkowo w 16 tyg. szew. Kochane życzę wam szczęścia w stanie błogosławionym. Mam nadzieję że i ja kiedyś zostanę szczęśliwą mamusią (tak bardzo tego pragnę a po stracie jest tak ciężko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka 83
Małgonia, ja podobnie jak Ty zaczynam brać luteinę. Skonczyłam już brać cykloprogynovę na regulacje cyklu i za parę dni biorę pierwsze lutki:) Oby nam się udało:) Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita2308
witajcie,mam problem i nie wiem co zrobic,mianowicie,mam pco, ale bylam u llekarza jakis miesiac temu,bo mialam strasznie bolesne i nie regularne miesiaczki,s wypisal mi luteine 2xdziennie przez10dni,od15dnia cyklu,przez 3mies,,i akurat kochalam sie z moim akurat 15dnia cyklu,jak wyliczylam na kalkuratorku,,i niewiem czy nie zaszlam,bo czytalam ze po luteinie mozna wlasnie wkoncu zajsc w ciaze,tylko ze mam jakies dziwne te objawy,, mialam okres juz normalnie,nawet dzien wczesniej ale strasznie mi sie w pracy kreci w glowie,choc mam siedzaca prace, od poniedzialku jest mi strasznie niedobrze,żle,mam jakby takie uczucie ciągłe tak jakby przelewanie się w jelitach,gazy,wzdecia,a nigdy tak nie mialam,w nocy mi sie spac nie chce,wogole usnac nie moge, boje ie zrobic test,zeby sie nie rozczarowac,i sama nie wiem juz co o tym myslec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Moge dolaczyc? Moja historia jest taka. W ubieglym roku poronilam i od zabiegu mialam problemy z okresem, byly bardzo skape, regularne ale skape. Mieszkam w uk no wiec jak wiecie tu do gina to ciezko sie dostac. Bylam teraz w polsce no i dostalam bromergon na prolaktyne, bralam CLO no i teraz luteine no i we wtorek mam testowac bo to bedzie 10 dni jak bede brala luteine. Bardzo chialabym miec dziecko, wiec trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka85
hej,dawno mnie tu nie było.22lipca urodziłam synka Wojtusia,miał 3300 i 56cm .Miałam cesarkę,bo miałam zielone wody płodowe i mały był owinięty pępowiną przez co tracił tętno,teraz ma często kolki i wzdęcia,już nie wiem co mu dawać żeby przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nataluluje syneczka. Ja niestey nie znam sie na kolkach bo jeszce nie mam wlasnego dziecka, wiec moze idz do lekarza i porozmawiaj z nim o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia860410
witam mnie ez dawno nie było ja urodziłam 23 .o7 dziewczynke wazyła 3850 i miała 60 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej dziewczyny kupe czasu mnie tu nie było przedewszystkim WIELKIE GRATULACJE dla Natali i Justyny napewno jestescie przeszczesliwe- mam nadzieje ze i ja sie doczekam Jestem juz po operacji czekam za ten cykl sie skonczy i nastepny i mozemy sie starac jejku wkoncu mam nadzieje ze teraz szybciej pojdzie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 24 dc i we wtore testuje by sprawdzic czy dalej brac luteine czy odstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem tu nowa i czytam wasze posty tez bardzo chce zajsc w ciąze ale mam dosć wszystkich lekarzy jeden madrzejszy od drugiego wszyscy daja luteine albo inne cuda lecze sie 4 lata z przerwami (gdy brak mi sił) teraz znowu mam luteine i niewiem jak brac gin, kazal od 10 dnia ale to bez sensu cykle mam reguralne moze wziaść poxniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj katalina, w koncu sie tu ktos odedzwal. A powiedz mi jaka ty luteine bierzesz doustna czy dopochwowa? Ja pierwsze slysze zeby brac leteine od 10 dc. Ja biore dopochwowo, no i z tego co wiem to luteina jest na wywolanie okresu jesli nie jestes w ciazy a jesli jestes w ciazy pomaga zagniezdzic sie zarodkowi i utrzymuje ciaze. No wiec ja biore luteine od 16 dc, bo owulacje mam ok 13-14 dc bo z tego co wiem, luteina dodatkowo blokuje owulacje, wiec jesli bralabys ja przed owulacja, to nie mialabys owulacji, no wiec jakby wtedy mogla pomoc? Mam nadzieje ze zrozumialas choc troche z tej mojej paplaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej biore luteine dopochwową 50mg. niewie dokladnie o co chodzi z ta luteina chce zajsc w ciąze ale wedlug mojego gin moje jajniki szwankuja niewiem dokladnie dlaczego wczesniej mialam torbiele na jajnikach leczylam i teraz okazuje sie ze czas mojego jajeczkowania jest strasznie bolesny na to wychodzi ponieważ w najbardziej bolesnych dniach robiono mi usg i koazalo sie ze akurat bylo po owualcji na jajniku bylo swieze pekniecie i plyn na dnie czegos tam (wiesz te ich medyczne terminologia) nie jest mozliwe abym wytrzymala stosunek i do tego luteina , no i padlo pytanie czy jajeczko bylo czy tylko pusta torbielka poniewaz nie bylo widac nic poza plynem. sama niewiem mam dośc lekarzy i ich stwierdzen i ciaglych zmian lekow wiec czytam fora i szukam zlotego srodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie mialam torbieli ani nic takiego, no ale tez mam bardzo bolesna owulacje, zawsze dokladnie czuje kiedy to sie dzieje. Proboje zajsc w ciaze, ale tez jakos nie wychodzi, pierwsza ciaze poronilam w ubieglym roku w 10 tc no iteraz jakos cos nie idzie. No i dostalam od gina luteine dopochwowa, no ale kazal mi brac od 16 dc przez 10 dni, bo to ponoc pomaga sie zagniezdzic zarodkowi. Po dziesieciu dniach ma zrobic test i jesli pozytywny to brac dalej ja negatywny to odstawic, i po paru dniach @ powinien byc. Wiec nie rozumiem dlaczego twoj lekarz kazal brac luteine wczesniej, skoro ona moze blokowac owulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego napisalam na forum bo czytam i czytam i oczy mam coraz wieksze bo ja jak durna przez 3 cykle biore na 10 dzien cyklu dwa razy dziennie i czekam jak glupia lykam nospe bo mnie boli przez kilka dni ale ciągniemy z mezem w te dni i nic zminilam gin. bo poprzednic nic nie wskural inny tez nie kazali mezowi sie zbadac bo u mnie jajniki podobno w porzadku no to teraz ta wymyslila ze cialko żólte slabe i trzeba wzmocnic luteina wiec mysle lekarz wie co robi ale coraz bardziej watpie w to wszystko sama niewiem co sadzic o tym wszystkim. teraz poczekam do 16 dnia cyklu tylko powiedz mi bierzesz luteine jak zaczynaja sie bole brzucha (prawdopodobnie nasz czas owulacji) czy czekasz do 16 dc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×