Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

;)Hej Na pocieszenie też mam @, zaczyna się znowu liczenie aby nie przegapić 16 dnia cyklu ehh. Justysia opowiadasz!! Kurcze jednak @ przylazła:( Dzili ja też życze powodzenia:), to przy braniu clo taka kotrol gina- ieźle, zresztą ja nawet luteiny sama z soiebie bym ie wzieła, a w domu zapas stał po poprzednim leczeniu he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia 860410
muszę iść do lekarza i mu powiedzieć bo nic mi nie mówił żeby przychodzić na usg i teraz nie wiem czy brać CLO czy poczekać co mi powie bo jutro powinnam wziaść pierwszą tabletke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia 860410
czy te monitoringi robi się w trakcie brania clo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia 860410
witam dzisiaj mimo okresu poszłam na usg upewnić się a tu lekarz mówi mi że mam torbiela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
justynko bardzo mi przykro :(((((((((( ale dobrze że poszłaś na to usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzili
Sama miałam torbiela(giganta)Twój lekarz napewno powie ci co dalej ale moim zdaniem powinnaś przestać brać clio narazie.Ja na twoim miejscu poczekałabym z 2 mc z braniem.Torbiel często peka po miesiączce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia 860410
jak byłam na tym usg to pytałam się lekarza czy mogę brać CLO powiedział że 1 opakowanie mogę. I później z wynikami poszłam do mojego lekarza i na torbiela powiedział że jest mały i narazie nie będzie przepisywał mi leków a mam 37*36 mm.A jak peknie po okresie to dobrze bo jeszcze nigdy nie miałam torbiela i od czego on wogóle jest dziekuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzili
Torbiel w moim wypadku była właśnie po clio.Lekarz powiedział że pęcheżyk nie pękł no i przywarł do jajnika no i właśnie to jest torbiel!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Od kilku miesięcy staramy się o dzidziusia - niestety bez rezultatu. Pierwszą ciążę poroniłam, w styczniu 2008 (ale wtedy z zajściem nie było problemu, udało sie za pierwszym razem). Teraz jednak coś nie może zaskoczyć. Cylke mam 28-29 dni, prowadze kalendarzyk i wszystko wydaje się OK. Ostatni cykl sprawdzałam testami, no i na owulację się nie doczekałam. Ale podobno to normalne, ze 1-2 cykle w roku są bez owulacji, prawda to? O niczym innym tak nie marze, jak o dziecku ! Czy luteina tu pomoże? A co z cynkiem? Czy jest bezpieczny w ciąży i w jej planowaniu? A do tego włosy wypadają mi garściami, nie wiem co moge zazywac, zeby sprawy nie pogorszyc? Czy mam powody do zamartwiania się bezpłodnoscia? Czy moze wrzucic na luz :) A moze czas najwyzszy isc do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki.. odtsawilam castagnus bo @ dalej nie ma, dziś 39dc , masakraaaaaa. nie będę tego brać więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
elus ale ci sie wydłużył masakra a może powtórz test teraz to napewno bedzie wiarygodny Yokkoo moim zdanie nie macie poroblemu z płodnościa skoro byłaś w ciąży Powinnaś zrobić badania na progesteron może masz go za mało w ostatniej fazie a co do brania cynku nie wiem ja też biore go od 2 miesiecy i wydaje mi sie ze nie ma to wpływu na staranie Powinnaś zapytać lekarza co do luteiny A w którym tyg poroniłaś ? jeżeli to były początki ciąży to wydaje mi się że powinna podtrzymać ci ciąże ale to jest tylko moje zdanie nie wiem co sądza inne dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz Anafora. Poronienie mialam okolo 6 tygodnia. Potem miesiaczka szybko wrocila mi do normy. No a teraz troche panikuje, bo 30-stka na karku... i najwyzszy czas na kochanego maluszka. Czlowiek niestety nie młodnieje. Z tym lekarzem to poczekam jeszcze z miesiac, jestem obecnie za granica i chcialabym uniknac proszenia sie tutaj o pomoc. Oczywiscie do czasu. Zaraz pojde kupic kolejny zestaw testow - mam nadzieje, ze owulacja w tym cyklu sie pojawi. A czy luteine mozna brac nawet wtedy, gdy sie ma regularne miesiaczki? Czy ona moze czemus zaszkodzic? I czy mozna ja dostac bez recepty? Trzymam kciuki za wasze cykle dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i juz wiem, ze luteina jest na recepte. Nic dziwnego, przeciez to hormon. Odczekam miesiac, kupie jeszcze witamine E, podobno pomaga w zajściu. Zebym tylko z tymi witaminami nie przesadzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i juz wiem, ze luteina jest na recepte. Nic dziwnego, przeciez to hormon. Odczekam miesiac, kupie jeszcze witamine E, podobno pomaga w zajściu. Zebym tylko z tymi witaminami nie przesadzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
yokkoo tak luteina jest na recepte kosztuje 4 zl ale nie wiem czy nie sprzedadza bez recepty ale nie bedzie wtedy zniżki coś gdzieś tak czytalam moze to byc w niektorych aptekach Nie wiem czy powinnaś brac luteina fakt ona reguluje cykl ale też ma za zadanie podtrzymać ewentualną ciąże takż e byc moze olekarzci by ja przepisal skoro juz poronilas Powinnaś jak najszybciej zrobic sobie badania wtedy może łatwiej by było znależć przyczyne ? A wiesz dlaczego poroniłaś czy lekarz ci powiedzial ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
cześć dziewczyny!!! jestem tu nowa, ale czytam topik juz od kilku miesięcy. My z mężem tez staramy sie o dzidzie od pół roku ale mamy jeszcze utrudnienie bo on pracuje za granicą i przyjeżdża co kilka tygodni - oczywiście rzadko trafia w te własciwe dni.teraz jestem drugi cykl na clo, przedtem miałam monitoring i niby owulka była ale taka niemrawa i pęcherzyki tez raczej małe.pierwszy cykl z clo miałam bez monitoringu bo dopadla mnie grypa i przeleżałam chyba z 10 dni. teraz mam brać od 16dc luteine, ale zapomniałam sie dopytac do kiedy mam ją brać. czy jeśli przerwe zazywanie a dzidzia by jednak była to czy jej nie zaszkodze??? pozdrowienia dla wszystkich starających ;-))) ja tez mam juz 30 ale przeciez to nadal młody wiek:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia, trzymam kciuki za Was :) Napewno wnet się wam uda stworzyc nowe zycie :) Pewnie ze 30 to młody wiek :) dlatego trzeba sie o potomstwo starac poki nie jest za pozno. Szkoda tylko ze to czasem jest takie trudne. Anafora, ja poronilam bedac w Anglii i niestety nikt mi tu nic nie wytlumaczyl. Powiedziano mi tylko, ze tak sie dzieje bardzo czesto, bez niczyjej winy. Zajęły sie mna dwie kobiety, nawet nie wiem czy byla wsrod nich jakas lekarka czy tylko pielegniarki. Potem ja oczywiscie wszystko analizowałam i doszukiwalam sie przyczyny poronienia. Mialam wtedy straszna grype, zle ja znosilam. Ktos mi tez powiedzial, ze nie powinno sie daleko autem w pierwszym trymestrze pozdrozowac, a my bylismy samochodem w Polsce (nie wiem jak to sie ma do ciąży, moze to tylko plotka). No ale kupilam witamine E i testy. Teraz jestem w 7dc wiec pewnie kolo 10 zaczne sie testowac. Trzymajcie kciuki dziewczyny. Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz: zawsze mialam okres okolo 5 dni i normalnie krwawienie sie konczylo 5-go dnia, a teraz juz 7-my dzien a ja jeszcze plamie. Czy ktos tez ma to tak dlugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
dzięki Yokkoo ;-))) ja tez bede trzymała za Ciebie kciuki,mnie sie wydłuzył okres jak zaczęłam castagnus łykać i wogóle mi jakos na początku rozregulował cykl ale po 3-4 cyklach jakos sie unormowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia, mam nadzieje ze po tym castagnusie szybko sie wam uda :) pewnie teraz z niecierpliwoscia czekasz na meza :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia 860410
Witam was dziewczyny i jak u was któreś się już udało.Ja biore 2 dzień CLO i dobrze przyjmuję ten lek pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej dziewczyny donia30 ja luteine brałam od 16 dc przez 10 dni większość osób tak ma ona pomaga w zagnieżdżeniu zarodka i nie powinno zaszkodzić jesli bierzesz 10 dni wkońcu lekarze wiedza najlepiej. Donia a badania miałas jakieś robione To tak jak Elce castagnus wydłużył cykl Yokkoo ja nie słyszałam nic o tyym podróżowaniu Byc może przyczyna była grypa czyli być moze masz progesteron w normie Tak więc działaj. Ja słyszałam ze krwawienie po 6 miesiacach po poronieniu wraca do normy ale tez i wczesniej (zależy od organizmu)Najlepiej to skonsultować z lekarzem przy wizycie Justynko chyba jesteśmy pechowe narazie u nas brak fasolinek :(((((((((((( Może clo ci pomoże trzymam kciuki Ja mam 25 lat i staram się już od przeszło roku a z zabezpieczeniem ( diana i evra) skończyłam w lutym 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia 13
hej anaforka, ja mialam narazie tylko monitoring cyklu, we wrzesniu zeszłego roku odstawiłam anty po wielu latach stosowania ale zaraz potem miałam problemy z tarczycą( zapalenie) i musiałam jechac na sterydach, moja pani endo odradziła wiec ciąże na kilka miesięcy dopóki poziom hormonu tarczycy nie wróci do normy. wiec zaczelismy sie starac jakos na wiosne. o ile staraniem mozna nazwac wpadanie męza na dłuzszy wekend z zagranicy ;-) mój gin zrobil cytologie i przepisal castagnus, prenatal, feminatal oraz cynk i selen, mam to brac cały czas.w czerwcu mialam montoring i wtedy własnie( chyba z tych nerwów albo po castagnusie) cykl mi sie wydłuzył o jakies 8 dni. owulacja niby była ale dopiero w okolicy21-22 dnia wiec późno.na poczatku lipca zapisał mi clo i miałam miec monitoring od 9 dnia ale byłam chora i nic z tego nie wyszło.teraz biore drugi miesiac ale tez bez monitoringu bo mój gin wyjechał na urlop , aha a pierwszy cykl z clo trwał u mnie 25 dni, teraz jesli w tym cyklu sie nie uda to mam wizyte na poczatku wrzesnia i pewnie zaczniemy monitoring z clo.mój gin mówił ze jesli przez kilka miesiecy nic z tego nie wyjdzie to musze miec badanie na drożnosć jajowodów - a ja juz sie boje bo ponoć boli strasznie.a po drodze pewnie jeszcze badanie hormonów itp.w kazdym razie mój gin ma specjalizacje z leczenia nieplodnosci wiec narazie sie go trzymam - działa na mnie uspokajająco;-) przy kazdej wizycie powtarza ze teraz kobiety często maja takie problemy i on jest własnie po to by mi pomóc no i grunt to sie tak nie przejmowac (łatwo powiedziec) od dzisiaj biore luteinke,ciekawe co z tego wyniknie... pozdrawiam wszystkie kobietki i trzymajacie sie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
donia na drożność jajowodów sa dwa sposoby specjany płyn wszczykuja jeśli ci zleci to jest ok a jeżeli sie zaczyma to ponoć jest ból a drugi to robią laparoskopowo i wtedy jeżeli jest wszystko ok to nic nie robia jeśli jest zatkany udrożniają go i po tym zabiegu najgorsze są dwa dni ruszyć sie nie można a potem ból słabnie Masz szczęście że masz takiego gin Lekarzowi powiedziałaś że ile się staracie skoro cie tak szybko bierze na drożność jajowodów , a mialas robione badania juz jakies? skoro chce ci gin zabieg robic a twoj m mial badane nasienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
mój gin narazie tylko mówił ze istnieje taka mozliwosc ze trzeba bedzie takie badanie na droznosc zrobic, ale mam narazie o tym nie myslec;-)no to i nie mysle, mój mąz nie miał narazie badan - nie mamy za bardzo czasu , ale mój ginekolog prosił ze jak tylko bedziemy mieli taką mozliwosc to mamy je zrobic, wiec pewnie niedlugo zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
a do tego gina chodze od wielu lat ale dopiero w marcu mu powiedziałam ze chcielibysmy miec dziecko, a on nawet nie pytał czy długo sie staramy czy nie tylko od razu witaminy przepisał.powiedział mi tylko ze trzeba byc cierpliwym i sie nie zniechecac bo czasem sie zachodzi od razu a czasem niestety trzeba poczekac i troche ten organizm wspomóc,ja mysle ze jak gin jest cierpliwy i wszystko tłumaczy to o wiele lepiej znosi sie te wszystkie rozczarowania. przedtem chodziłam do jednej baby ale po dwóch wizytach dałam sobie spokój - wredna i tyle...a wy dziewczyny długo sie staracie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze Wam, ze macie mozliwosc pojscia do lekarza i ze ktos sie Wami zajął. Napewno wkrótce sie Wam uda. My sie staramy pół roku teraz. Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia 860410
Witam my ponad 6 miesięcy się staramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
a ja ponad rok Donia tobie lekarz zalecił takie same tabletki tylko nie biore wit E a tak to prenatal dha feminatal 800 a ty masz 800 czy 400 selen +cynk A skąd Donia jest twoj lekarz może jesli bedzie blisko to i ja bym poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia30
anaforko ja mam feminatal 800 i prenatal tez dha, a jestem z Wlkp.;-) dokładniej okolice Wrześni,pozdrawiam moje gg 13795627 , napisz to podam ci dokładne namiary na mojego ginka, mam 17dc jade na luteince i oczywiscie nadal nie mam pojęcia czy w tym miesiacu sie udało;-)jak ja "uwielbiam" to czekanie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×