Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość Aguskaa
Witam, odkryłam to forum i może tu znajdzie się ktoś, kto odpowie mi na moje pytanie... Podczas wizyt u internisty lekarka za każdym razem robiła oczy;o i mówiła "ale tarczyca" (przy okazji innych badan). w Końcu poprosilam ja o skierowanie do endokrynologa, potwierdzil, ze jest powiekszona, dał skierowanie na TSH i USG. Zobaczył wyniki USG - mówi, że tarczyca wzorcowa, odebrała TSH - wynik 1,1 chyba, podobno najbardziej pożądany.... teraz wybieram się do niego z wynikami tych badań...ale jestem ciekawa - jaka moze byc inna przyczyna powiększenia tarczycy? Dodam, że gdyby nie ta lekarka to sama bym nie wpadła na to, ze jest powiększona, nic mi raczej nie dolega albo nie skojarzyłam tego z tarczycą.... Jakie moga byc inne przyczyny i czy powinnam się cieszyc ze wyniki OK, czy raczej martwic, bo wyniki OK a tarczyca powiększona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stres.stres
aguska, może to od stresu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka x
hej dziewczyny, widze ze tu ekspertki wiec moze ktos pomoze w interpretacji: TSH 1,87 cztli niby norma, fT3 3,72 (norma 4-8) i fT4 10,69 (norma 9-20). Czy ciut obnizony wynik ft3 przt prawidlowej reszcie moze cos oznaczac? niedoczynnosc??? jesli ktos pomoze bede wdzieczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i srubokret nie pomoze
357, ja mam czasem pieczenie. wtedy wiem, ze to kolejny rzut choroby i ze niedlugo poczuje sie gorzeji bede musiala brac wieksze dawki leku. Tak sie odczuwa, kiedy twoj wlasny organizm atakuje tarczyce. u mnie to zwykle w okresach stresu - sesja, sprawy osobiste itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie: właśnie odebrałam wyniki badań na tarczycę: TSH 1,33; T3 92,7; T4 6,96. Zrobiłam badania ze względu na niezrozumiałe dla mnie przybieranie na wadze, wieczne zmęczenie i senność. Plus parę jeszcze innych objawów. Po pierwsze: czy to duży błąd, że nie zrobiłam fT3 ifT4? Czytałam, ze to jednak różnica. Po drugie-widzę, że T3 i T4 są bliższe dolnej granicy. Czy to może wskazywać na problemy z tarczycą? Będę wdzięczna za parę słów naprowadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Od HASHI jeszcze raz
Nie weim czy to bylo wszystko ale znalazlam spieta z badaniami EKG z tego okresu opis melsodaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 357
Srubokręt ;) Wielkie dzięki. 🌻 Ja w ogóle ostatnio żyję w ciągłym stresie i zdarza mi sie właśnie pieczenie, nie można tego nazwać bólem. Rozumiem, że Ty masz złe wyniki TSH, u mnie niby ok, tylko te guzki. Śrubokręt, chorujesz na haschimoto? (czy jak się to cholerstwo pisze? ;) ) Wydaje mi się, że skoro wyniki są w normie, to nie ma potrzeby chyba doszukiwać się problemu, no ale ja się na tym tak dobrze nie znam, jak osoby, które na tarczycę choruja od wielu lat. No i postanowiłam sobie, że zrobię jednak T3 i T4. Jaki jest koszt tych badań? Pozdrawiam wszystkich tarczycowców. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robi sie FT3 i FT4
a t3 i t4 sa w ogóle nie przydatne. poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 357
robi się... Dziękuję za informację. :) Wiesz, ja staram się za dużo nie czytać w necie, bo zaraz cos sobie wkręcę ;) Mam dolegliwości, dotad niewyjaśnione, więc szukam, ale "bezpiecznie" by nie popaść w panikę. ;) Jeszcze raz dzięki. 🌻 Czy wiesz, jaki jest koszt tych badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedoda
witam! Od lat mam problemy z tarczycą.Dziś weszłam po raz pierwszy na tą stronę.Chciałam spytać czy ktoś z Was bierze Letrox 50 i jak się po nim czuje? Mam niedoczynność i cholernie się czuję jak staruszka. Bolą mnie wszystkie kości lub mięśnie od 4 lat mimo że biorę ten letrox. Tsh zawsze mi skacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do HASHI
niestety w googlach nie ma takiej nazwy:(:( ale dzieki za dobre chęci!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za literowki, bylo na glodniaka czyli w pospiechu. Mialo byc MOLSIDOMINA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do HASHI
znalazlam, dziękuję! :)To dla mojej Mamy, ma powiększone serce...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi. Mam nadzieje ze to pomoze a przynajmniej da jakas ulge. Moja kardiolozka, juz po \'skurczeniu mi \'serca, powiedziala ze bylo 50% szans. Ale dzialalysmy raptem 2-3 miesiace po wystapieniu powiekszenia wiec zmiany byly nie utrwalone. Trzymam kciuki aby i Wam (a glownie Twojej mamie) sie udalo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do HASHI
jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguskaa
Pisałam na tej stronie o moich problemach z tarczycą - ktoś napisał, że może byc ona powiększona od stresu.... ja to nawet nie wiem, czy to co czuję do stres, czy juz nie stres, staram sie niczym nie przejmować... Aha dodam, że mam 26lat, powiększona tarczyca, wyniki TSH i USG wzorcowe-jak to ujął endokrynolog. Wybieram się do niego w piątek, może ktoś wie, co może mnie czekać, skoro tarczyca wielka, a wyniki OK? czy może byc jakas inna przyczyna poza stresem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinka86
mam niedoczynność i guz tarczycy od 10 lat i mam rocznego syna nie maiłam problemów z zajściem w ciąże!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joa 10
Bardzo proszę o opinię kogoś kto jest po terapii jodem z powodu nadczynności tarczycy nawracającej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitek81
Nadczynność tarczycy powoduje wzrost hormonów obwodowych głównie fT4 oraz spadek TSH, w niedoczynności tarczycy wartość fT4 są obniżone, wzrasta poziom TSH. TSH norma 0.27-4.2 FT3 norma 3.15-5.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalonatarczyca
Bardzo mam ważne pytanie-lekarz u mnie stwierdził zapalenie tarczycy i subkliniczną nadczynność tarczycy TSHmam 0,25 ,antygenów brak,p-ciała w normie FT3 IFT4 w NORMIE.A czuję się fatalnie,mam wrażenie,że chce mi się zemdlęć.Tracę siły,żołądek mi dokucza,ręce mokre,stopy mokre i zimne.Aż mi puchną z tego zimna.Echo serca w normie a ja nie moge wejść na 2-gie piętro normalnie.Coprawda zbliżam się do 50-siątki ,ale to chyba nie oznacza końca.Czy ktoś może spotkał się z taki dziwnym rozpoznaniem.NIC nie mgę znależć na ten temat.Może ktoś mi pomoże jak z tym żyć.......... A tu dziś dzień kobiet a we mnie tylko odbicie w lustrze kobieco wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podawajcie normy z wynikami
inaczej to pisanie jest daremne... na gazecie są 2 fora dot chorob tarczcy - ch.tarczycy i hashimoto, duzo informacji, warto zajrzec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitek81
zapalonatarczyca Bardzo mam ważne pytanie-lekarz u mnie stwierdził zapalenie tarczycy i subkliniczną nadczynność tarczycy TSHmam 0,25 ,antygenów brak,p-ciała w normie FT3 IFT4 w NORMIE.A czuję się fatalnie,mam wrażenie,że chce mi się zemdlęć.Tracę siły,żołądek mi dokucza,ręce mokre,stopy mokre i zimne.Aż mi puchną z tego zimna.Echo serca w normie a ja nie moge wejść na 2-gie piętro normalnie.Coprawda zbliżam się do 50-siątki ,ale to chyba nie oznacza końca.Czy ktoś może spotkał się z taki dziwnym rozpoznaniem.NIC nie mgę znależć na ten temat.Może ktoś mi pomoże jak z tym żyć.......... A tu dziś dzień kobiet a we mnie tylko odbicie w lustrze kobieco wyglada. a moze to menopauza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitek81
Normy: T3 – od 2 do 10 mU/l T4 – od 5 do 12 μg/dl FT3 – od 2,3 do 6,6 ng/ml FT4 – od 0,9 do 2,4 ng/ml (wynik poniżej normy oznacza niedoczynność tarczycy, zaś wartości powyżej normy – nadczynność tarczycy) TSH – od 0,27 do 4,0 mU/l (zmniejszenie stężenia TSH świadczy o nadczynności tarczycy, zwiększony poziom TSH – o niedoczynności tarczycy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi normami to jest tak, że każde laboratorium ma je inne ... Mam pytanie. Mialem małą niedoczynność TSH w granicac 8 ... Teraz ok. 4 :) Czy niska niedoczynnosc moze byc przyczyna otylosci ? Bo moja endo mowila zebym nie zwalal winy na te chorobe ;/ Niby mam TSH w normie, ale nadal jest mi ciezko zgubic zbedne kg ... za to przytyc to latwizna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Moje wyniki 6 miesięcy temu TSH - 4,82 Ft3 i Ft4 - ok Obecnie TSH - 2,82 fT3 - w górnej granicy normy i fT4 na granicy. Dodam, ze na USG wyszło ze nie ma lewego płata tarczycy. Mam problemy z wypadaniem włosów, sercem, ciągle mi zimno, mam zaparcia, i totalne zmęczenie. Pierwsza ciąża koszmar i ledwo oboje uszliśmy z życiem. Miesiąc temu poroniłam. Biorę euthyrox 50 jedna tabletka. Prosze o interpretacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalonatarczyca
Menopauza u mnie opanowana już 3 lata temu,nie ma prawa sie odzywac.Obstawiona jestem hormonami i tu leczenie jest prawidłowe-tak myśle.Od listopada mam problemy z tarczyca.I końca nie widac.A co to zapalenie tarczycy to dalej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaz
Hej zapalonatarczyca-> piszesz że miałaś menopauzę, mam pytanie ja mam 22 lata i jakoś tak wyszło że moja gospodarka hormonalna poddała się całkowicie i też mam menopauzę biorę trirecośtam i eutyhrox 25, moje pytanie dotyczy jak poradziłaś sobie psychicznie ? Wspomagałaś się czymś uspakajającym, choć nie zależy mi na posiadaniu dzieci itp. menopauza jest mi nawet na rękę ale w mojej głowie dzieją się straszne rzeczy i powoli przestaję nad tym panować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie problemy tarczycowe masz zdiagnozowane? Czym objawiaja sie twoje dolegliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zapalonatarczyca
to jest zapalenie tarczycy typu hashimoto? miałas robione badania na przeciwciała ATP? menopauza przedwczesna często występuje w chorobie hashimoto, na co bierzesz ten drugi lek? euthyrox powinnien wystarczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×