Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość kasztelanka
ja chyba oszaleję.Tyla się tu naczytałam ,że teraz boję się jaszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hashi dzięki za odpowiedż.No i tak może coś być z tym grzybkiem bo zapomniałam dodać że bardzo często wymiotuję to pewno moja śluzówka jes t cieniutka ,z kupkąnie mam problemu raz dziennie normalka.A papusiu uwielbiam.Pomyślałam o orzechu ,mam w ogrodzie czy w tej chwili mogę zrobić coś np z liści.Czosnek mam własny więc czy mogę na przykład na chlebek z masełkiem.Co na moje stawy czy tylko dieta pomocy,błagam ,dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hashi dzięki za odpowiedż.No i tak może coś być z tym grzybkiem bo zapomniałam dodać że bardzo często wymiotuję to pewno moja śluzówka jes t cieniutka ,z kupkąnie mam problemu raz dziennie normalka.A papusiu uwielbiam.Pomyślałam o orzechu ,mam w ogrodzie czy w tej chwili mogę zrobić coś np z liści.Czosnek mam własny więc czy mogę na przykład na chlebek z masełkiem.Co na moje stawy czy tylko dieta pomocy,błagam ,dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hashi dzięki za odpowiedż.No i tak może coś być z tym grzybkiem bo zapomniałam dodać że bardzo często wymiotuję to pewno moja śluzówka jes t cieniutka ,z kupkąnie mam problemu raz dziennie normalka.A papusiu uwielbiam.Pomyślałam o orzechu ,mam w ogrodzie czy w tej chwili mogę zrobić coś np z liści.Czosnek mam własny więc czy mogę na przykład na chlebek z masełkiem.Co na moje stawy czy tylko dieta pomocy,błagam ,dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam do \"grzybicy\" ale tam tyle różności, a ja mam bardzo ograniczony czas na czynie. Nie wiem czy mnie to dotyczy, jeżeli tam wszyscy chudzi i chcą przytyć, a ja muszę schudnąć jakieś 30 kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rudej61
warto poczytać choćby o samej diecie przeciwgrzybicznej, bo można na niej sporo schudnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAMIWAZA przy bardzo zaawansowanej grzybicy wyjdzie w posiewie z kalu. Sa i inne metody diagnostyczne. ja mialam tak zaawansowana ze wyszla... gardlem :-). Leczylam glownie farmakologicznie ale metod jest mnostwo. Zamiast czytac kafeterie mozna tez skorzystac z googla (ale kafe daje mnostwo info opartych o doswiadczenia ludzi walczacych w problemem) . Jest sporo roznych artykulow w necie. KOTKAA jasne ze mozesz czosnek z chlebem ale ponoc lepiej dziala taki chrupany saute (chrupalam przez 2 tyg ok 2 h po kolacji). powodzenia RUDA sorry ale streszczenie info o walce z grzybem zajeloby sporo czasu . Chyba bedziesz musiala znalezc czas na poczytanie jesli chcesz w to wejsc. Jak ci ktos napisal na tej diecie sie chudnie. ludzie na forum pisza o odtuczeniu sie bo wlasnie potracili kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi_
Chleb na zakwasie bylby najlepszy ale pozostaej jeszcze chleb waza czy inne zastepcze. chodzi o unikanie przez jakis czas drozdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kotkaaa
a sprawdzasz poziomy FT3 i FT4 ? może masz za niskie i stąd bóle stawów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O diecie na pewno poczytam, bo jak znalazłam, że to drożdżaki mogą być przyczyną lub dalszym ciągiem mojej niedoczynności, to powiązałoby się w jedna całość wiele spraw z ostatnich 10 lat mojego życia :( Hashi_ ja wiem, że jest ta WAZA ale nie przepadam za tekturą ;), dlatego nie wiem czy prędzej nie zabiorę się do pieczenia. Tylko musiałabym wpaść w odpowiedni rytm. W końcu mam i żytnią i pszenną razowa mąkę, a i fajne chlebki wychodzą z dodatkiem jęczmienia czy owsa, a nawet gryki :) Ale zobaczę, bo przez miesiąc w ogóle pieczywa nie jadłam, a i tak jadam właśnie razowe. W każdym razie dzięki. Co do fT3 i fT4- ja np mam w normie, a w bólu żyję już od dość dawna :( Tak więc chyba nie to jest przyczyną niedogodności stawowych. Rano to chce mi się wyć jak wstaję. Jak już się trochę rozbujam to idzie. No i jak przy kompie za długo posiedzę, to trzeba od nowa się rozruszać. Kotkaa- bez względu na wszystko i tak musisz sprawdzić fT3 i fT4 chociażby dla własnego spokoju. Na to nie dają z reguły skierowania bo np. w zwykłej przychodni to płatne badania (chyba, że w szpitalu lub przychodni endo jest inaczej). Ja po prostu zapłaciłam po 2 dyszki za każde i sama kazałam sobie zrobić :) Teraz wiem, ze przyczyn niektórych objawów muszę szukać gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RUDA Ja do dzis rozgryzam zwiazek ( a takze nie moge wyjsc ze zdumienia) grzybicy z wieloma moimi dolegliwosciami. Jestem z natury potwornym sceptykiem ale ... wraz z wychodzeniem z grzybicy nastepowaly u mnie zmiany kwalifikowane na poziomie \'tak juz Pani ma\'. Pomoglo mi w tym wszystkim to ze grzybica dorwala mnie na calego (czego nie zycze, warto zabrac sie za siebie na wczesniejszym etapie). Nie jestem pewna czy inaczej starczylo by mi determinacji i wytrwalosci. Dzis nie zaluje ani jednego wyrzeczenia ostatniego 1.5 roku. Tarczycowym \'skutkiem ubocznym\' jak juz pisalam wielokroc jest obnizenie dawki euthyroxu prawie o 50 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hahsi
napisz dokladnie kaie ty mialas objawy grzybicy i jaki lek stosowalas na te grzybice? pisalas ze wyszla ci gardlem, to jakie maialas gardlo, w plesniawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO PYTAJACEGO Gardlo nie bylo w plesniawkach ale wypelnione \'budyniem\'. Chyba z tego co sie naumialam przez ten ostatni rok plesniawki to lagodniejsza forma i dotyczy tylko gardla ale moge sie mylic. U mnie przewedrowalo caly uklad pokarmowy od dolu do gardla. Jezor byl pod gryba pierzyna nalotu (nieusuwalnego, tzn nie dajacego sie zdrapac co mozna zrobic z nalotami pojawiajacymi sie przy niestrawnosciach). O objawach (rozni ludzie maja rozne, ja mialam o dziwo malo z ukladu pokarmowego) poczytaj sobie tutaj: http://f.kafeteria.pl/profil.php?autor=5384279

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kotkaaa
a badałaś przeciwciała ATPO? ja mam ich dużo norma jest do >35 a ja mam 8500tyś !!!! i mam wrażenie że bolą mnie stawy bardziej w chwili ataku przeciwciał ! A możesz podać swoje wyniki (ostatnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro odbiorę ale tylko tsh a te inne to sobie zrobię prywatnie ,no i co robicie z tymi bolącymi stawami mi lekarka tak na oko powiedziała że to zwyrodnienia i że mam się do tego przyzwyczaić ale jak was tu czytam to coraz bardziej jestem skłonna Wam przyznać rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro odbiorę ale tylko tsh a te inne to sobie zrobię prywatnie ,no i co robicie z tymi bolącymi stawami mi lekarka tak na oko powiedziała że to zwyrodnienia i że mam się do tego przyzwyczaić ale jak was tu czytam to coraz bardziej jestem skłonna Wam przyznać rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro odbiorę ale tylko tsh a te inne to sobie zrobię prywatnie ,no i co robicie z tymi bolącymi stawami mi lekarka tak na oko powiedziała że to zwyrodnienia i że mam się do tego przyzwyczaić ale jak was tu czytam to coraz bardziej jestem skłonna Wam przyznać rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fT3 i fT4
mogą byc w normie co nie znaczy, ze są dobre! Ważny jest stosunek jednego do drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie czy sam wynik FT4 wystarczy aby stwierdzić cz ma się nadczynność czy niedoczynność czy trzeba zrobić jakieś jeszcze wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samo TSH
nie jest tak ważne ! najważniejsze są poziomy FT3 i FT4. muszą być jak najwyżej górnej granicy normy http://forum.gazeta.pl/forum/w,24776,45303225,0,Przeliczanie_wynikow_na_procenty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samo TSH
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24776&w=45303225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojeFT4 w pierwszym badaniu wynosiło 18,83 a po miesiącu 16,87 czyli norma myślałam że to wystarczy aby stwierdzić czy jest się zdrowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarczyca
asdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Witam drogie panie mam pytania byłam dzisiaj u mojej endo wpadłam tylko na chwilkę powiedzieć o plamieniu zamiast miesiączki i wycieku z piersi.byłam wcześniej u ginekologa ten przepisał BROMERGON teraz ma zrobić badanie PRL i bo po MTC.Wiem że to badania na prolaktynę i gruczolaka.Dalej biorę BROMERGON wiczorem.Czy to będzie miało wpływu na ranne badanie.Czy wynik nie będzie oszukany.Proszę o odpowiedz.Endo mówiła że przy niedoczynności tak się czasami dzieje .Jestem przerażona na badanie na gruczolaka.Może któraś z pań miała podobną sytuacje jak ja.Będę wdzięczna bardzo wdzięczna za każdą odpowiedz.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka__________
z tego co wiem, nie powinno się brać leków 24 godziny przed pobraniem krwi, chyba że lakarz wyraźnie zaleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Dziękuję bardzo za odpowiedz Lekarz nic nie mówił wię nie będę brała 24h przed badaniem.Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×