Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pani_Halinka

PrawdziwychKobietKoalicjaPrzeciwkoKłamstwuHerbacieImężomKasującymNumery

Polecane posty

czytałyście \"spaloną żywcem\" ? to co prawda nie Algieria a Cisjordania :o p.s. znów siada kafe w mordę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerka, 1,75 m? Boję się, że mogę być zawistna i nie dać Ci tego paszportu :D to aż 16 cm więcej niż ja, Ty to ja + męska średnia europejska :D ale Ślunzoków lubia, to żech Ci dom, dziołcho raz :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Laurko :-) Dziękuję uprzejmie, Pani Halinko...! :-) (jak tylko przyswoję jakieś zdanie w gwarze, to też \"szczelę\" - na razie najlepiej mi wychodzi \"Na bahofie pizło pięć\", a to się średnio nadaje... :P ) Tako ze mnie \"farbowano\" śląsko dzioucha :P Rybko, wracając do tematu - wklejam post, który usiłowałam tu już przemycić od dłuższego czasu, ale jak to trafnie okresliła Myszor - w mordę, kafe siada :P Rybko, moja znajoma pisała kiedyś raport dla Amnesty International o sprawie brutalnego rytuału obrzezania kobiet w Afryce, w Perogi. To było po angielsku, więc aż tak nie działało na wyobraźnie, ja to tylko przepisywałam, ale i tak nie wytrzymałam do końca... Nieprawdopodobne są te cierpienia, nieprawdopodobne jest to, że kobiety się na to godzą, bo są wychowywane w przekonaniu, że to jedyna słuszna linia postępowania... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wielu krajach kobiety maja b. zla pozycje, tak sie tam przyjelo, to jest normalne, nikogo to nie dziwi (nikogo sposrod tych, ktorzy tam zyja) dla mnie wlasciwie najgorsze jest to, ze czesto zatwardzialych obyczajow dyskryminujacych kobiety najbardziej zarliwie bronia... wlasnie kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha - no właśnie widać, jak mi to \"godanie\" wychodzi... Miało być \"na baNhofie\"... (Znaczy, na dworcu... A całość znaczy, że na zegarze dworcowym wybiła piąta godzina... I proszę się nie pytać, czemu w mojej rodzinie to jest kultowe zdanie, bo to za stara historia, żebym ją mogła znać... ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieśmiała-śmiała - a słyszałaś kiedyś o tym, że jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije...? Nie wiem, na ile to jest przenośnia, w sensie, że jej się w głowie przerwaca, a na ile rzeczywista wiara, ale na wsi, gdzie kiedyś często bywałam, było to przekonanie wyznawane na równo z religią... I praktykowane nader sumiennie... Gdybyś próbowała to zmienić, zjedliby Cię... I chłopy, i baby... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No żesz kurna tyle napisała i ta DURNA kafeteria się zawiesiła Więc streszcze - Rybko, słyszałam i o oblewaniu wrzątkiem i kwasem i naftą właśnie w związku z posagowymi morderstwami w Indiach. Jak czytam takie rzeczy to mam ochotę zabić tych skur.... ale wiem, że nie tędy droga. Najwazniejsze to uświadomić te kobiety, że są wartościowe, że mają swoją godnośc, że też do cholery są ludźmi !!!! A wiecie, co mnie jeszcze wkurza - to, że te teściowe, czy inne kobiety same męczą swoje synowe - i dają taki przykład dla innych. To potem faceci też nie szanują kobiet, skoro widzą co robi kobieta kobiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerko podaj jakiś ciekawy tytuł tej swojej autorki, chętnie spojrzę :) ja czytałam ostatnio \"bezsenność w tokio\" - naprawdę sympatyczna książka, w dziale ksiązki jest o niej nawet topik gdzie i autor zagląda. teraz w lisopadzie wyjdzie \"singapur, 4 rano\" - też się skuszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No też skojarzyłam to z \"falą\", ale przecież ktoś musi byc tym, co dostał, a następcy nie \"przyłożył\", bo inaczej to się nigdy nie skończy !! Czasami to dziękuję Bogu, że mieszkam w Polsce, gdzie jakby na to nie patrzeć - jestem jako kobieta WOLNA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O obrzezaniu kobiet i zszywaniu warg sromowych juz nie chciałam pisać , bo nie jest to przyjemny temat, ale macie rację to jak fala w wojsku i przyzwolenie ciche na rzeczy straszne - niska świadomość niskasamoocena? ale to wszystkiego chyba nie tłumaczy ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszorku, ja mam następujące: 1. Sto tajemnych zmysłów 2. Żona kuchennego boga 3. Klub Radości i Szczęścia 4. Córka nastawiacza kości Amy Tan jest pół Chinką pół Amerykanką, pisze głównie o konflikcie kobiet starszych, tkwiacych głęboko w tradycji, z kobietami młodego pokolenia, \"nowoczesnymi\". To są bardzo ciepłe \"rodzinne\" książki, jak dla mnie nieocenione źródło wiedzy o mentalności chińskiej... Jesli chodzi o przełamywanie tradycji, polecam \"Spowiedź Chinki\" Peral S. Buck. Ta autorka to też Amerykanka chińskiego pochodzenia, w swojej bibliografii ma kilka godnych polecenia pozycji. Co do Indii, to najbardziej autentyczna ksiazka, jaką czytałam, to \"Ja, Phoolan Devi, królowa bandytów\", autorstwa oczywście Phoolan Devi. Z tej książki dowiedziałam się, że to nawet nie chodzi o wojskową \"falę\"... Po prostu dziewczynka dla ojca, a żona dla męża, nie mają żadnej wartości... Dla ojca - bo musi zapłacić, żeby ktoś się z nią ożenił (to często dla rodziny ogromne koszta), a dla męża, bo po ślubie nikt sie taką kobietą nie interesuje... Ona nie ma wsparcia ze strony rodziny. Mąż otrzymuje posag, ciągnie z niego profity, ale kobieta znowu jest tutaj tylko kosztem... Coś, jak podatek od wzbogacenia... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wszystko to jest cholernie krótkowzroczne - czy ci idioci, faceci, nie rozumieją, że bez kobiet nie będzie mężczyzn ???!?! Jak one sa takie gorsze, to niech \"wspaniali mężczyźni\" zostaną sami !!! Ciekawe kto wtedy będzie im rodził następców !?!?? To jest tak oczywiśty przykład !! Czy nikt tego nie widzi ?? Zabija się kobiety, a przecież bez nich nie ma życia. Facet sam sobie dziecka nie zrobi !!! Kobieta niby też, ale ja nie wiem, jakimi kategoriami myślą tacy ludzie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak Wy widzicie ten problem , czy wogóle isnieje jakaś możliwość dokonania zmian tam gdzie tych zmian nie chcą mężczyźni a często same kobiety? czy to uszczęśliwianie na siłę? kurczę dla mnie to spory dylemat... a polecane książki tez sobie druknęłam - przeczytam w miarę czasu - wydaje mi się ważne zrozumieć życie inne niż my toczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Wy coś macie ciekawego, to też poproszę :-) Myszorek - \"Spalona żywcem\"? Napisz coś wiecej... Oczywiście, przy \"Spowiedzi Chinki\" miało być PEARL S. Buck. :-) Poprawiam, choć myslę, że nie byłoby z tym większych problemów. My teraz z Małżowinkiem przypomnieliśmy sobie \"Shoguna\". Niby daleko od tematu, ale jednak wiele mówi o mentalności Azjatów... Rybka - czy można pomóc. Hm... Sama widzisz, że to nie takie proste. Świat widzi te problemy, są kobiety, które nie boją się mówić o swoich przeżyciach głośno, które walczą. Z drugiej strony we Francji po zakazie noszenia czadorów w szkołach publicznych podniosła się fala protestów. Kobiety walczyły o swoje zasłony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że to wszystko zaczyna się już od dziecka i możliwości edukacji. Gdyby te dziewczynki od początku miały możliwość kształcenia się, to myślę, że byłby to wielki, pierwszy krok do zmian. A tak, to mnie wcale nie dziwi, że one same nie chcą zmian skoro w ich domach króluje bezwzględny patryiarchat, a one nie mają możliwości rozwijana własnych osobowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapowiadają sie ciekawie... I pewnie nie można ich \"upolować\" w bibliotece... :( A ostatnio wyczerpałam limit zakupów książkowych :-) Pozwoliłam sobie (na allegro, oczywiście!) na \"Marię Curie\" (jak ja lubię czytac o kobietach... :) ) i \"Komediantkę\"... Zapisałam sobie, będę je miała na oku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam chwilowego wnerwa, bo w papierkach nagle zaginęły rozliczenia moich zaliczek na prawie 300 zł 😠 część już wyjaśniłam, reszta się szuka wrrrrr chyba czas na kawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się tak chce spać, że leżę na biurku i odliczam minuty do wyjścia z pracy i walnięcia sie na kanapę. Myszor - czas na kawę, lub coś słodkiego, lub obiad - czas na cokolwiek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słodkiego mam już dość. jakąś godzinę temu tonery z pryzmatu przyjechały, a że tam teraz promocja to przywieźli małe torciki wedlowskie :) poza tym wcześniej znów płatki kukurydziane z miodem podjadałam i teraz mnie wręcz zmuliło :D ale kawa jak najbardziej, tak tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przepadam za torcikami wedlowskimi, ze słodyczy najbardziej to lubię pizzę ;-) A gdzie jest reszta kobitek ??? Halina - przywołaj do topiku resztę Pań :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy okazji: rzućcie jakimś przepisem na cienkie ciacho do pizzy. w sobotę bym zrobiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz, zaraz, chyba już któraś nawet podawał przepisik, co? dobrze kojarzę ? tylko na której stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeeee - no ja nie wiem, ale jak obseruję swojego faceta, jak pizzę robi, to ciasto różne wychodzi - wszystko zależy od ilości mąki i rozwałkowania. Teraz w sklepie pojawiły sie takie gotowce Knorra, i powiem Ci, że są bardzo dobre - w wierz mi, jako \"pizzożerca\" zjadłam tego ciasta w swoim życiu mnóstwo, i to knorrowskie jest bardzo dobre, i niezbyt go dużo, więc można je na cienko rozwałkować. Ogólnie to nie lubie \"puchatego\" ciasta na pizzę - pamiętacie, jak w Polsce była tylko pizza Ryga ??? Kurcze - ale to był specyfik - do tej pory mam sentyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×