Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pani_Halinka

PrawdziwychKobietKoalicjaPrzeciwkoKłamstwuHerbacieImężomKasującymNumery

Polecane posty

Myszorku to ja poprosze przepis na winko!!! Bo na działce u teściowej rośnie winogron i tez bym zrobiła winczo-mmmmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halik jak chcesz to Ci kupie pącza- 0,95 gr tylko. Jeden pączuś Ci nie zaszkodzi! Powiem Wam ze ostatnio pączka jadłam w tamtym roku na tłusty czwartek !!!!:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Moluś, ale wolę nie, u mnie to jest efekt kuli śniegowej, jak nie jem, to wszystko w porządku, ale jak już zacznę jeść, to jem i jem, ostatnio na spacerze przechodziliśmy koło cukierni (cukiernie powinny być nieczynne w niedziele 😭) i były ciepłe pączki, kupiłam sobie 4 i zjadłam 4 😭 wolę nie kusić losu :D:D:D :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś ja kupiłam balon (w Leroy Merlin) - 34 litry za 89 zł poza tym potrzeba jakieś 7 kg cukru, 7 kg owoca i 2 saszetki octu do wyrobu wina (sprzedają też na tym samym stoisku w Leroy). najpierw na dobę odstawiam rozgniecione owoce żeby puściły sok, a także taki zaczyn z tego octu - wymieszanego w jakiejś butelce z wodą. na drugi dzień owoce na dno balonu i dopełnia się wodą wymieszaną z cukrem i tym zaczynem. nie wiem ile wody dokładnie - w każdym bądz razie nie do samego czubka balonu - musi zostać jakieś 15 cm przestrzeni bo to będzie buzowało :D (pewnie ze 20 litrów). no i stoi sobie to w ciepłym miescu 7 tygodni, po tym czasie powinno się uspokoić - wtedy się otwiera, odcedza winko przez rurkę a owoce z dna wyrzuca. następnie można dolać wody z cukrem jeśli trzeba dosłodzić i tyle. postoi jeszcze moment i mozna pić :D ze 20 litrów wyjdzie lekką ręką :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ocet winny a drożdże winne oczywiście, pieprzę głupoty od rana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tani nie jest, ale na lata. moi rodzice ze swojego korzystają już ponad 20 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwróci się
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos mi się widzi, że ostatnimi czasy, to tylko tutaj nasza trójka bywa, Halina czasem sie pojawi, no i Laurka wieczorem. LAURKA WIDZĘ CIĘ, ZAUWAŻAM :-D :-D 🖐️ ;-) A gdzie np. bywa Wodna Lilia albo ten no \"badylek\" ;-) :-D, albo taka Śmiała ? Nie mówiąc już o Emi, bo może siedzi w policji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślisz ? ;-) No bo nie ma Jej i nie ma, to może w końcu tu przyjdzie ? Stęskniłam się :-) Niestety nie udało mi się doszukać jakim chabrem była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Wy pamiętacie ? Bo ja juz ani nie pamietam, ani połapać się czasem nie kogę. Swoich chabrów to chyba szukałam z pół godziny, a np. te z \"poligonu\" i \"chabrowe oczy\" czasem mi się mylą, jak rzadko są używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylą się mylą ;-) Ale jakby częściej się pojawiały razem z poligonowymi, to by się nie myliły :-) Najszybciej poznaję nieobecne chabry z północy i naszego pięknego chaberka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, ha i oba chabry są :classic_cool: ;-) Moluś, a Ty nie znajdziesz sobie jakiegoś \"chabrowego wdzianka\" ? Czy ktoś wie co z Rybką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj no chaberku - wiesz, że tutaj pewien chaber ma męża jakoby z poligony, a drugi po prostu kocha poligony i czołgi - i dlatego czasem mam \"zaciemnienie\", chociaż jakby to jakaś pomarańcz ujęła - raczej \"blondynkowe rozjaśnienie\" ;-) Nie kojarzysz nikogo o pseudo \"ja też jestem piękny chaberek\" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×