Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Gość gaga26
u mnie nic prawie nie widać tylko piersi sa trochę nabrzmiałe i bolesne nieraz mam wrażenie że wszystko sobie wyobraziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
pozdrawiam wszystkie majówki i życzę miłego dzionka bez młdości, bólu głowy i innych dolegliwości związanych z naszym wspaniałym stanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Majóweczki, w ten piekny sloneczny poranek:) Efciak ponieważ taka kwote (500zł) miesiecznie na członka rodziny trudno jest uzyskac, wiec wiekszosc wychowawczych jest bezpłatna. Ja pomimo tego dezyduje sie na min 2 lata wychowawczego ( wolno wziać chyba 3 lata, ale nie jestem pewna) a-motylek ja też chodze do prywatnego ale kasa chorych mi zwraca, bo ma podpisana z nia umowe. Gin jest super, terminy co prawda kiepskie ale zapisałam sie juz na 2 wizyty do przodu.:) tatia moje piersi i klatka piersiowa sa chyba takie jak Twoje, widać na nich wszystkie żyly, tak jak gdybym miala przeźroczysta skóre:o ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ Roza_...................29.04.06...................?????..................????? michaśka74............29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? matitka.................04.05.06...................?????..................????? -chimera................04.05.06...................????...................???? Rosiczka................05.05.06...................????.................../???? Anic77...................07.05.06...................????...................???? a_motylek..............07.05.06.....................????..................????? Kaasia...................???????????....................???...................????? Majoweczka...........09.05.06....................0kg.................?????? agula-20................09.05.06.....................???..................????? julccia 27..............15.05.06.....................????...................????? Marta26...............12.05.06......................????..................????? jodełka.................14.05.06......................0kg..................???? ewelka25...............15.05.06......................???...................???? Efciak...................17.05.06.....................????...................????? tatia....................22.05.06.....................????..................64cm abrusia.................23.05.06.....................????..................????? muszka27..............25.05.06.....................????..................????? Kinia25.................25.05.06......................???..................???? gaga26.................25,05.06......................???..................???? petra...................26.05.06.....................????..................????? Beatelka.................????????.......................???...................????? Jantar...................?????????.......................????..................????? Magda28................?????????.......................????..................????? anuśka 25...............????????.......................?????.................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aga28
Przy ustalaniu prawa do zasiłku wychowawczego uwzględnia się dochody osiągane przez rodzinę w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy, pomniejszone o: składkę na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe, kwotę podatku, kwotę alimentów świadczonych przez osoby w rodzinie na rzecz innych osób. Dochody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych dokumentuje się zaświadczeniem właściwego urzędu skarbowego. W dochodzie rodziny nie uwzględnia się: dochodów uzyskanych przez osobę uprawnioną do zasiłku wychowawczego przed uzyskaniem prawa do tego zasiłku, zasiłku wychowawczego otrzymywanego w poprzednim okresie zasiłkowym. Do dochodu rodziny przyjmuje się jednak emeryturę lub rentę otrzymywaną przez osobę ubiegającą się o zasiłek wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Duzo mam dzisiaj pracy, niedtety :( Troche sie ostatnio źle czuje i cieżko mi sie rano zebrac, chyba juz na nastepnej wizycie poprosze gina o zwolnienie, chyba że do tego czasu mina mi przypadłości ciazowe. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aga28
sorki zle sie skopiowało tak jak sie nie czyta dokładnie :( Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego przysługuje w wysokości 400 zł miesięcznie. Przysługuje matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka, jeżeli dziecko pozostaje pod jego faktyczną opieką, uprawnionemu do urlopu wychowawczego, nie dłużej jednak niż przez okres: - 24 miesięcy kalendarzowych; - 36 miesięcy kalendarzowych, jeżeli sprawuje opiekę nad więcej niż jednym dzieckiem urodzonym podczas jednego porodu; - 72 miesięcy kalendarzowych, jeżeli sprawuje opiekę nad dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o niepełnosprawności albo o znacznym stopniu niepełnosprawności. Dodatek przysługujący za niepełne miesiące kalendarzowe wypłaca się w wysokości 1/30 dodatku miesięcznego za każdy dzień. Kwotę dodatku przysługującą za niepełny miesiąc zaokrągla się do 10 groszy w górę. W przypadku równoczesnego korzystania z urlopu wychowawczego przez oboje rodziców lub opiekunów prawnych dziecka przysługuje jeden dodatek. Dodatek nie przysługuje, jeżeli osoba uprawniona: - bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego pozostawała w zatrudnieniu przez okres krótszy niż 6 miesięcy; - podjęła lub kontynuuje zatrudnienie lub inną pracę zarobkową w okresie korzystania z urlopu wychowawczego; - dziecko przebywa w placówce zapewniającej całodobową opiekę przez co najmniej 5 dni w tygodniu, w żłobku albo w przedszkolu, z wyjątkiem: a) dziecka legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności przebywającego w żłobku albo w przedszkolu z powodów terapeutycznych, b) dziecka przebywającego w zakładzie opieki zdrowotnej, z wyjątkiem zakładów, o których mowa w art. 3 pkt 7, oraz w innych przypadkach zaprzestania sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem; - w okresie urlopu wychowawczego korzysta z zasiłku macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga28
to wszystko co napisałaś jest ok. i ja to wszystko wiem. Nie chciełam tego tak dokładnie opisywać bo musiałabym skopiować całą ustawę zasiłkową. Chodziło mi tylko o to że tych wyliczeń dokona ośrodek który będzie wypłacał ewentualny zasiłek. Sory że wogóle się odezwałam na ten temat. Skoro jesteś taka mądra to wyślij koleżance ustawę i jej pomóż, a nie czepiaj się kogoś kto chciał o czymś powiedzieć w poru słowach. Już więcej nie pojawię się na tym topiku, bo tu beazczelne babska można spotkać. Jeszcze raz przepraszam za wtrącanie się w nie swoje sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nona28
Witajcie! a ja mam wstepny termin na 17 maja :-) jeszcze to do mnie nie dociera,ale strasznie sie ciesze ponizej uzupelniona tabelka... ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ Roza_...................29.04.06...................?????..................????? michaśka74............29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? matitka.................04.05.06...................?????..................????? -chimera................04.05.06...................????...................???? Rosiczka................05.05.06...................????.................../???? Anic77...................07.05.06...................????...................???? a_motylek..............07.05.06.....................????..................????? Kaasia...................???????????....................???...................????? Majoweczka...........09.05.06....................0kg.................?????? agula-20................09.05.06.....................???..................????? julccia 27..............15.05.06.....................????...................????? Marta26...............12.05.06......................????..................????? jodełka.................14.05.06......................0kg..................???? ewelka25...............15.05.06......................???...................???? Efciak...................17.05.06.....................????...................????? tatia....................22.05.06.....................????..................64cm abrusia.................23.05.06.....................????..................????? muszka27..............25.05.06.....................????..................????? Kinia25.................25.05.06......................???..................???? gaga26.................25,05.06......................???..................???? petra...................26.05.06.....................????..................????? Beatelka.................????????.......................???...................????? Jantar...................?????????.......................????..................????? Magda28................?????????.......................????..................????? anuśka 25...............????????.......................?????.................????? Nona28..................17.05.06......................?????.................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki! Moja fasoleczka ma się raczej dobrze, czasem tylko da o sobie znać jakimś malutkim napięciem w podbrzuszu, a i rzeczywiście- chyba wczoraj- zauważyłam te żyłki widoczne pod skórą! Póki co na szczęście nic więcej mi nie dolega, i nie mam problemów w pracy. do muszka27: pracuję w liceum, uczę angielskiego, i też planuję iść na zwolnienie od drugiego semestru. Tak ogólnie, to teraz mam tak dużo pracy, że nie mam nawet czasu na czytanie poradników, kompletowanie wyprawki itp. i dlatego głównie chce iść na zwolnienie.żeby się spokojnie nacieszyć i dobrze przygotować do wszystkiego. Plany na najbliższą przyszłość to powiadomienie rodziców. Troszke boję się reakcji mojej mamy, bo ona raczej nie chce juz być babcią.mam nadzieję, że się mylę i zareaguje ciesząc się.Nigdy nie miałam super kontaktu z mamą, bardzo mi przykro z tego powodu.Powiedzcie, jak wasi bliscy zareagowali na wiadomość o dzidziusiu.poza tatusiem rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, jeszcze ja mam pytanie. Jak to jest ???????????????????????//////// umowa kończy mi się 30 grudnia, wiem że pracodawca musi mi przedlużyć umowę do dnia porodu. Potem chce iść na L4, następnie na zasiłek macierzyński. Mam tu pytanie, czy mogę iść potem na zasiłek dla bezrobotnych?????????????????????????????? Proszę o odpowiedź, bo ja już nie wiem. a tak wogóle to nic nie rozumiem: to przysługują mi jakieś świadczenia na ewentualnym urlopie wychowawczym. ????????????????? Mąż zarabia 1100 tak średnio netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszłe Mamusie, Majóweczka - dzięki za zdjęcia, są super! Ewelka25 - u mnie wszyscy bardzo się ucieszyli, mama miała łzy w oczach (z radości oczywiście) i od razu zadeklarowała swoją pomoc, niestety...tatuś się nie cieszy... Mam jeszcze nadzieję, że jak minie szok, to jednak zacznie się cieszyć, chociaż nie wiem...Dadam, że nie jest żadnym małolatem, więc reakcja bynajmniej dziwna... Pozdrawiam Was wszystkie i zdrówka życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, witaj Nona ewelka, ja od razu jak tylko zrobiłam test wszystkim powiedzialam, rodzinie, znajomym i wogóle wszystkim. U mie rodzina wiedziala, ze sie staramy wiec to nie byl szok i sie ucieszyli, ze tak szybko nam sie udało. chimeranie jestem pewna jak jest z zasilkiem dla bezrobotnych, najlepiej udaj sie do najblizszego ZUSU i tam CI wszystko powiedza. Napisalas, ze maz zarabia 1100, ale wazne jest ile Ty zarabiasz, zsumuj wasze pensje netto i podziel na trzy, jesli wyjdzie mniej niz 600zł to mozesz cos przykombnowac, zeby na wychowawczym dostac te pieniadze. Ale i tak najlepiej poinformuja Cie w Zusie, u mnie sa bardzo miłe babki i zawsze jak mam jakis problem to do nich biegne i one wszystko tłumacza. Jantar, chyba niektórzy meżczyźni potrzebuja czasu, ze by sie z ta mysla o dzidziusiu oswoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze poprawie swoje wymiary w tabelce ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ Roza_...................29.04.06...................?????..................????? michaśka74............29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? matitka.................04.05.06...................?????..................????? -chimera................04.05.06...................????...................???? Rosiczka................05.05.06...................????.................../???? Anic77...................07.05.06...................????...................???? a_motylek..............07.05.06.....................????..................????? Kaasia...................???????????....................???...................????? Majoweczka...........09.05.06...................-1kg.................66cm agula-20................09.05.06.....................???..................????? julccia 27..............15.05.06.....................????...................????? Marta26...............12.05.06......................????..................????? jodełka.................14.05.06......................0kg..................???? ewelka25...............15.05.06......................???...................???? Efciak...................17.05.06.....................????...................????? Nona28.................17.05.06......................?????.................????? tatia....................22.05.06.....................????..................64cm abrusia.................23.05.06.....................????..................????? muszka27..............25.05.06.....................????..................????? Kinia25.................25.05.06......................???..................???? gaga26.................25,05.06......................???..................???? petra...................26.05.06.....................????..................????? Beatelka.................????????.......................???...................????? Jantar...................?????????.......................????..................????? Magda28................?????????.......................????..................????? anuśka 25...............????????.......................?????.................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przez caly dzień nie moglam sie połaczyć z kafeteria. Chyba mialyście podobne problemy wnioskując z ilości wpisów. Odezwijcie sie dziewczyny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cze dziewczyny, czy wy też macie jakieś schizy jak jaa??????? tzn. boicie się czy wszystko będzie wporządku itd???.Ja np boje się że poronie albo coś. Boję się nawet oglądać ubranka dla dzieci żeby nie zapeszać. Jak to jest, z tymi poronieniami???????? do którego tygodnia ciąża jest najbardziej zagrożona ciąża????????????? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie nawet tak bardzo nie boje, troche o tym myśle, ale nie spedza mi to snu z powiek. Jak mnie brzuch zaboli albo cos innego niepokojacego sie stanie to troszke panikuje, ale nie strasznie. A tak wogole to do 13 tygodnia jest najwiecej poronien, a poźniej to raczej nie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny. Jakos luźniej sie dzisiaj w pracy zrobiło :) Bardzo mnie meczy ten stres zwiazany z praca, jakoś nie moge sie na nczym skupić i nie dosc ,że mam dużo do zrobienia, to jeszcze zawalam to co zrobilam. Ech, co tam, dzidziuś najważniejszy, szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatia
witam!!! ja tez mam straszne obawy, ze cos moze byc nie tak jak powinno, mysle ze jak przezyje pierwsze trzy mieciące to sie dopiero uspokoje. buziaki dla wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki :):):):):):):):):):) Taki ladny dzisiaj dzien za oknem. Nie martwcie sie zbytnio, bo bedziecie miały dzidziusie zestresowane i nie dadza Wam sie potem w nocy wyspać :p Obudzilam sie dzisiaj w bardzo optymistycznym nastroju i mam nadzieje, ze tak zostanie do konca ciaży. A dla wszystkich martwiacych sie mam kilka uśmieszkow. :p :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jodelka, a Ty już masz jedno dziecko, tak? Dziewczynke czy chlopca? Jak to jest z tym porodem naprawdę ciezko, czy niepotrzebnie sie boje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam juz corcie, a poród jak porod nic nadzwyczajnego idziesz troche skurczy rodzisz i po wszystkim, nie ma sensu panikowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć majówki :) czy można do Was dołączyć? we wtorek byłam z pierwszą wizytą u ginki i okazuje się, że to już 6 tc. więc jak dobrze pójdzie to poród w połowie maja będzie. Jak widać jestem \"w temacie\" Pozdrawiam Was i uciekam na swoje pierwsze USG w tak pięknym stanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć majówki :) czy można do Was dołączyć? we wtorek byłam z pierwszą wizytą u ginki i okazuje się, że to już 6 tc. więc jak dobrze pójdzie to poród w połowie maja będzie. Jak widać jestem \"w temacie\" Pozdrawiam Was i uciekam na swoje pierwsze USG w tak pięknym stanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć majówki :) czy można do Was dołączyć? we wtorek byłam z pierwszą wizytą u ginki i okazuje się, że to już 6 tc. więc jak dobrze pójdzie to poród w połowie maja będzie. Jak widać jestem \\\"w temacie\\\" Pozdrawiam Was i uciekam na swoje pierwsze USG w tak pięknym stanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatia
witaj Qassandra! jasne ze mozesz do nas dołączyc! fajnie by było gdybys cos o sobie napisała, oraz zdała relacje z usg! buziaki dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×