Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Jak to w koncu jest?? jakie maja byc ruchy dzidzi?? Moja kiedys sobie urzedowala po godzince, dosc ruchliwie. 3 dni w ogole jej nie czulam jakby sniadania nie jadla - dopiero po przyciskaniu i darciu sie do brzucha :\"HOP HOOP jestes tam?\" A od wczoraj wali mi girkami na wszystkie strony ze zaczelam sie bac ze uzywa zbyt duzo sily!! Jakie maja byc te p... ruchy?? Ja zaraz w szal wpadne! Bejbik normalnie sadzi mi kopy od wczoraj i to mocne!! co prawda niebolesne, ale takich nie mialam jeszcze... Czy to normalne? Moze sie dusi albo topi?? Wykoncze sie psychicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Grubasy!!!! Grzywa!!! Nie martw sie, bo ja jestem w takiej samej sytuacji :) skarpetki i parę ciuszkow na później :) Wlaściwie to nie myślałam o tym w ogóle, dopiero od jakiegoś tygodnia naszło mnie i szukam w necie co, gdzie i ile...Mamy jeszcze troche czasu, w ostateczności można iść na ostatni moment i też się wszystko dostanie:) Ale ja chcialabym być przy zakupach i kupić to co mi się będzie podobało. Poza tym teraz można porozglądać się i kupić taniej... Nie mam pojęcia jak to wszystko ma wyglądać!!!Dlatego zastanawiam się kogo wziąć na zakupy... Narazie jestem na etapie poszukiwania koszuli do karmienia-zaraz wam przyślę linka :) Może to jeszcze czas, ale nigdy przecież nie wiemy kiedy to się zacznie...Wiem jedno w marcu chciałabym mieć już, to co najważniejsze... Ale sie rozpisalam... tak w ogóle to niedawno się obudziłam... Zadzwonilam rano do dyrektora i kazał nam siedzieć w domku (bardziej małej...a mi przy okazji :) ) Zajęcia są odwolane, ale n-le mają dyżury... Cieszę się ogromnie, bo boję się takich mrozow!!! Nie nawidzę zimna!!! A Wy majóweczki gdzie się podziewacie!!! Mamy tu spore braki!!! Amberka? Aga? kinia! Dajcie jakiś znak życia! Grzywa! jak bylo u teściów??? my wczoraj do nocy oglądaliśmy 4 sezon \"24 godziny\"-obejrzeiśmy 7 odcinków i ciężko było się oderwać... Uwielbiam ten film i polecam! Dysponuję 1,2 i 4 serią na dvd (niestety trójkę mój wspaniały mąż przez przypadek wykasował :( ) Ladybird! Znalazłam kiedyś taki przepis w necie, że nalezy nam się macierzyński za ferie i wakacje!!! Wychodzimy na tym super, bo mamy dłuzszy o 10 tygodni! Ja też biorę go dopiero po urodzeniu, wcześniej wezmę sobie chorobowe - płatne 100% Warto, chociaż tracimy wtedy część stażu, który będzie trzeba odrobić. W kazdym razie ja biore chorobowe na ferie. Dziewczynki! Trzymajcie się ciepło i nie pijcie dzisiaj za dużo kawy, bo podobno ciśnienie jest bardzo wysokie! Całusy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucky! Cze! Nie martw sie głupia, nic mu nie będzie! Moja od jakiegoś czasu tak wariuje, że czasami to aż boli!Nie wiem co to będzie za ruchliwe dziecko!!! Ale nie da o sobie zapomnieć :) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. Mi te mrozy dały się dziś we znaki. Od wczorajszej nocy nie mam gazu. Mieszkam w domu prywatnym i niestety każda awaria spada mi na głowę. Myslałam ze awaria jest wszędzie a tu okazało się że tylko ja nie mam gazu. Już 2 razy dzis miałam pogotowie gazowe i nie mogą sobie z tym poradzić. A co do wyprawki to ja w zasadzie mam juz wszystko. Dużo rzeczy zostało mi po pierwszym synu. Zniosłam to ze strychu , zrobiłam przegląd ( bardzo ostry bo część wyrzuciłam a częśc oddałam do Brata Alberta) a i tak zostało tego duużżo. Ostatnio moja mama przyniosła mi 2 reklamówki ubranek. Sama się zdziwiłam tym bardzo ale chyba chciała mnie jakoś pocieszyc po ostatnich zajściach. Na upartego nie musiała bym prawie nic kupować poza pieluchami i kosmetykami ale wiadomo że chce się mieć wszystko naj dla dzidzi. Mam już upatrzony wózek , pościel do łózeczka . musze tylko pomalować pokoik tylko nie wiem na jaki kolor. Siedze juz w domu drugi miesiąc więc mam sporo czasu żeby się tym zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! moja szkola tez zamknieta, wiec jutro wolne, akurat na nadrobienienpowstaly strat na uczelni. Biedronko teraz to ja juz calkiem nie wiem... a jak nam macierzynskie wypada w wakacja to co? poza tym ile trzeba pracowac w szkole, zeby miec zaliczony staz na kontraktowego (to moj pierwszy rok pracy i pierwszy staz) i co ja mam zrobic zeby miec potem jak najmniej do odrabiania??? jejku... ja chyba sie w tym nie polapie, boje sie ze cos przeocze, jakies terminy czy cos i cos mi moze przepadnie... w ogole np te wszystkie dodatki czy z zusu swiadczenia... jak to jest z macierzynskim i kto je wyplaca? jak sie je nalicza? chyba padne na zawal... co do tej wyprawki to moge Wam trochę rzeczy doradzic, bo mieszkam z małzeństwem z dzieckime takim małym i wiem co jm sie przydalo a co nie... np taki przewijak na łóżeczko : pierwsze na pewno dni, a potem początkowe tytgodnie najczesciej spedzimy w łóżku ( bo dziecko potrafi sie przyssac np na półtorej godziny ) a my bedziemy po poordzie, wiec nie bedzie chcialo nam sie ruszac i stac na łóżeczkiem z przewijakiem i przewijac dzidziulka - magda nie miala przewijaka i bylo jej z tym dobrze - tym bardziej, ze przebierajac dziecko na lozku mozna si przy okazji z nim powydurniac i poturlac, zreszta przewijaki nie sa takie wielkie i szybko bobas moze z niego wyrosnac i i tak bedzie trzeba przewijac go na łóżku... musze przejrzec dogłębnie ta liste, zapytac magdy - wydaje mi sie ze co najmiej polowy nie trezba kupowac bo alboe jest niepraktyczna alboe nieprzydatna - tzn da sie bez tego obejsc... ja wychodze ztakiego załozenia, ze jesli mam cos kupic za kupe kasy i miec bo wchodzi w sklad wyprawki a nie uzyc w ogole i potem szukac jeszcze klienta, ktory to kupi... troche nie dla mnie... ciuszki mamy, wozek i lozeczko z materacykiem i kpl poscieli dostaniemy... miesiac przed urodzinkami kupie terowki i kosmetyki - na pewno johnsona, bo zieja moze uczulic mojego dzieciaczka, bvo ja jej nie toleruje, a do johnsona mam zaufanie. do tego butelki ze dwie dla niemowlakow, jeden smoczek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki pozdrowionka z zamarzniętego Krakowa. jak rano wychodziłam z domu było -25 a teraz to aż boję się zerknąć na termometr. Grzywa nie martw sie tym że dzidzia raz kopie mocniej rz słabiej bo to jest normalne, mój urwis to jak czasem mnie grzmotne w jajnik to aż się w pół zginam, wczoraj tak cały dzień na nich wykopy ćwiczył, aż mój mężus zaczął mieć obawy że nasz maluch zapewnia sobie rolę jedynaka i chce wykopac wszystkie potencjalne jajeczka do zapłodnienia na przyszłość. A czasem jest taki spokojny że dosłownie o nim zapominam. Dobra rada jak się nie rusza a ty się martwisz to zjedz np. kanapkę i się połuż z ręka na brzuchu i pomasuj a po chwili powinien sie obudzić bo tak dzieci ponoc reagują na dostawe jedzonka. a mnie pod koniec zeszłego tygodnia straszny bombelek wyskoczył, teraz to juz naprawde wyglądam jak w ciąży, w żadne spodnie sie nie mieszcze dobrze że mam te ciązowe chociaż wyglądam w nich jak Asterix według mojego męża oczywiście. Kończe już bo się nie doczytacie, jak nie zamarznę to się jeszcze odezwę. pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups mała pomyłka to chyba ciśnienie mi na oczy uderzyło Lucky lady oczywiście miałam na mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz napisze z tamtej listy rzeczy których raczej nie kupie - bo po pierwsze szkoda mi kasy a po drugie nie sa niezbedne, a niektore nawet nie beda potrzebne. 7.OCHRANIACZ DŁUGI później jak dziecko zacznie się kręcić w łóżeczku - moze sie czuc zniewolone, ja bym tak nie chciala 8. PRZEWIJAK NA ŁÓŻECZKO 9. POKROWIEC FROTTE NA PRZEWIJAK 10.ŚPIWOREK DO SPANIA świetna rzecz, dzidzia się nie wykopuje i nie martwimy się czy nie zmarznie w nocy też później – jak dzidzia podrośnie 13.PARASOLKA DO WÓZKA zastanowię się podczas spacerów z dzidzią, czy to potrzebne, na pewno nie wcześniej niż zacznie siedzieć. 18. KOCYK bawełniany 19. KOCYK grubszy i większy np.akrylowy - zamiast tych dwoch wystarczy jeden polarowy 21. OCIEPLENIE NA NÓŻKI DO SPACERÓWKI NA ZIMĘ można dokupić później lub w komplecie ze spacerówką najczesciej jest sprzedawane w komplecie 24.PODGRZEWACZ DO BUTELEK I SŁOICZKÓW niestety też drogi np. Canpol - mozna uzyc garnka z ciepla woda postawione na gazie... 28. KOSZULA NOCNA DO KARMIENIA co najmniej 2szt - PO CO SPECJLNA DO KARMIENIA???? WYSTARCZY ZWYKLA KOSZULA NOCNA CZY BLUZKA DO SPANIA BYLEBY BYLA ROZPINAN TAK, ZEBY MLECZARNIE MOZNA BYLO WYCIAGNAC, podobnie ze \"specjalnymi\" ciuchami do karmienia 31.PODUSZKA DO KARMIENIA (www.maluchy.com.pl) - BEZ PRZESADY JAK DLA MNIE :) 32.SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK. (www.maluchy.com.pl) - ZWYKLY WYCIOREK ZA DWA ZŁOTE WIDZIALAM W ,MARKETACH 42. PLEDZIK Z CERATKĄ DO PRZEWIJANIA - MOZNA TO ROBIC NA ZWYKLYM RECZNIKU 43.MAŁA MISECZKA NA WODĘ DO PRZEMYWANIA PUPY I TWARZY 2szt - NIELOGICZNE JAK DLA MNIE 52.SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW z miękkiego włosia (www.maluchy.com.pl) - PRZEZ DLUGI CZAS NIEPRZYDATNE, CHYBA ZE BOBAS URODZI SIE BARDZO WŁOCHATYT 53.MYJKA FROTTE 2 szt. taka zakładana na dłoń, mydło lepiej się pieni i szybciej myje się brzdąca - WYSTARCZA RACZKI mAMUSI LUB tATUSIA 56.TERMOMETR POKOJOWY do mierzenia temperatury otoczenia w pokoju maluszka - BEZ PRZESADY - DZIECKO TO NIE RYBKA, KTORA MUSI ZYC W SCISLE OKRESLONYCH WARUNKACH... JAK NAM JEST WYSTARCZAJACO CIEPLO, TO DZIDZI Z PEWNOSCIA TEZ TO CHYBA WSZYSTKO CO Z OBSERWACJI UWAZAM ZA ZBEDNE... fajnie ze mam Madzie - obiecala mi jeszcze laktator... mysle ze bedzie potrzebny wczesniej czy pozniej oraz nosidelko na pozniej, jak mały zacznie siedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha... nie bede uzywala proszku, bo mnie denerwuja, widzialam ostatni mleczko do prania rzeczy dla niemowlaczkow i na to postawie. dla siebie tez uzywam wylacznie plynow do prani bo proszki mnie podrazniaja i nie zawsze do konca dobrze sie wyplukuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech te wyprawki ,tyle rzeczy trzeba kupić,szczególnie przy pierwszym dziecku,a jesli chodzi o przewijaki to warto kupic (wiem z doswiadczenia innych mam) bo dziecko przewija sie bardzo często,a łóżko jest przewaznie dość niskie i trzeba sie schylać ,na poczatku ok,ale potem ponoć plecy bolą,a na przewijaku dziecko jest wysoko i nie trzeba sie wcale schylać,ja napewno kupię,bo znowu fortuny to nie kosztuje,polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki to masz rację ladybird. Trochę przesadzona jest ta lista. Pewne rzeczy z niej chyba faktycznie nie są niezbędne. Tez będę musiała wziąć sobie jakąś mamuśkę na te zakupy. A teście oczywiście napchali mnie jak kaczkę w paśniku:o Nagle lóżko na którym tam śpię, okazało się strasznie twarde i normalnie całą noc nie spałam i do tego wszystkiego z cycuchów mi się lało:o Dostałam od teściowej spodnie dresowe i przyznam że są bardzo wygodne. Dostałam oczywiście wiadro jedzenia i przyznam szczerze ze normalnie głupio mi jest brać to jedzenie, bo przecież kiełbasa i piersi z kurczaka też są w sklepach we Wrocławiu. Wy tez tak macie?? Jak chcieliśmy wracać wczoraj, to nam hamulec ręczny przymarzł i koła się nie chciały kręcić. Iruś zapomniał że na takim mrozie lepiej nie zaciągać ręcznego:o. Fajnie było pod tym względem że sobie pogadałam z teściami. Prawie o wszystkim można z nimi pogadać. Irek obgadał szczegóły remontu z tatą, a ja dogadałam sie z teściową ze kupimy materiały na pościel w bielbawie i zaczniemy coś szyć. Co do ciśnienia to właśnie rozpisywałam sie u czerwcówek. Jak ktoś chce przeczytać to niech czyta. Moze ktoś pomoze mi:(??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam na mysli przewijanie w pozycji siedzacej na łóżku hihihi bop faktycznie stanie nad łóżkiem nie byłoby wygodne, mi tez tak jest i było wygodniej małego przewijac - ja siedzialam a on lezal przede mna i bylo ok. Z moje punktu widzenia to zbedzne, to wszystko. Zreszta napisalam to wszystko tylko i wylacznie z mojego punktu widzenia, a jak sie nie ma kasy to koszt kilkudziesieciu złotych to duzo wbrew pozorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem szczerze ze liczę sie teraz ostro z kasą, bo chcę odłożyć maksymalnie dużo na ten nasz remont. Bardzo bym chciała zrobić już wszystko, ale nie wiem czy to będzie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cze! Widzę tu niezly zamęt spowodowany listą \"dla bogaczy\". Jestem takiego samego zdania jak Wy dziewuszki i też nie zamierzam kupować tego wszystkiego... Wkleiłam ją, bo mnie zaciekawila - o niektorych rzeczach nawet nie wiedzialam, że istnieją :) Też skupię się na tym co najważniejsze i najprzydatniejsze, bo wiadomo,że kosztuje to fortune!!!! Grzywa! nie kupuj tego nadgarstkowego-podobno gówno i dokładnością nie zastąpi nigdy najzwyklejszego z pompką... Ja już się orientowałam i doszłam do wniosku, że będę chodzić do piguły w szkole... a co tam zawsze jakiś grosz w kieszeni :) I nie martw się, bo gorsze jest za wysokie ćiśnienie. A kawa nie jest az taka szkodliwa... Trzymaj sie!!! Ladybird! O spokoju napiszę Ci wszystko co wiem nt naszej pracy i przepisów. Nie martw się, zawsze będzie ktoś, kto Cię pokieruje. W końcu są tacy co powinni sie tym zajmować. Nie pekaj bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli wywołuje zamieszanie, to przepraszam i czuje skruche... po prostu jak sie tu wprowadzilam to Maly mial pol roku a teraz ma ponad póltora i naprawde bardzo sie napatrzyłam, opatrzylam... przewijalam i karmilam, przygotowywalam kaszke czy tez kapalam i jestem z wieloma rzeczami oswojona. wiem, ze gdyv=by nie to, to pewnie bylabym przerazona jak nic tym wszystkim, a tak juz wiem o co chodzi... dlatego np nie mam takkiego leku ze zroboie cos Malemu swojemu czyt tez wiem co moze mi sie nie przydac, ale podkreslam - to sa tylko moje opinie, nic nie sugeruje. mam tylko swego rodzaju obserwacyjno - uczestniczace doswiadczenia hihihi a duzo rzeczy zalezy tak naprawde od zasobnosci portfela, gdybym miala 10 000 zł to wszystko bym kupila z tej listy i jeszce mebelki... niestety nie mam :( a tu nam daja marne 1000 zl co na dobry wozek nie straczy... i sie ciesza, bo mysla ze tacy prorodzinni buhahaha... Pozdrawiam i ściskam... Buziolki dla brzuszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie... Żaliłam się dziś mężusiowi przez GG na swoje samopoczucie. Że to wszystko przez to cholerne ciśnienie i że jak wróci to może wylicytujemy jakiś nie drogi aparacik itd. A on zrobił mi niespodziankę i kupił wracając z pracy porządny aparat:D Taki z gwarancją i zalecany przez instytut kardiologii. Mało tego!!! Zrobił tabelkę z wykresem i teraz mam tam codziennie wpisywać wyniki pomiaru. Kochany jest prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa! To super! Masz rację, są kochani... Ogólnie nie wyobrażam sobie życia bez mojego misia... Przepadłabym... Już się nie dziwię, że tak późno poszłaś spać... :) Dziewczynki! śpicie??? Aga! Co z Twoim gazem? Mam nadzieję, że już macie ciepło... Lucky! Co za śliczny brzuszek się pojawia:) Ktoś bardzo chce się pokazać... Wczoraj znajomi oddali mi aparat i w końcu uaktualnię swój brzuszek... Mąż pożegnany, Śniadanko zjedzone, kafeteria uzupelniona - można jeszcze się zdrzemnąć :) Do zoba!!!!!!!!!! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo Biedronko - to bardzo sie ciesze, bo w koncu beda jakies nowe zdjecia :-))) Grzywa: z tym jedzeniem ja mam podobnie z dziadkami i tak bylo zawsze - jak ich odwiedzalam najpierw z mama, to kazali przyjezdzac z torbami i na droge dawali 40 jaj, 2 puszki szynki wielkiej konserwowej, zrazy opakowane w sreberku i reklamowce, to samo z udkami itd itd.. a jak sie powiedzialo ze sie nie wezmie, to byl dym. A teraz jak jezdze z facetem, to tez maja to samo ale im sie nie daje i biore tylko 3 kilo tego zamiast 10. Masakra.. PS strasznie zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wam w zimie jest też tak ciepło jak mi? wszyscy wokół marzną, a mi jest stale ciepło. A w pomieszczeniach, to się udusić można, kaloryfery na full grzeją..okropne Hawaje.. Dziewczyny, gdzie wyczytałyście o tych feriach i wolnych dniach? Pozdrawiam wszystkie Majóweczki!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie!!!! Wczoraj wrociliśmy z mężem od mojego wuja -gina, i wiecie co bylam mile zaskoczona tym, że niektóre porodówki nawet w powiatowych szpitalach są tak rewelacyjnie wyposażone- piłki, materace lampy antybilirubinowe( jakby maleństwo dostało żółtaczki,) małe sale dla mam i dzieciaczków-które cały czas ma się przy sobie, łóżka porodowe gdzie nie trzeba rodzić na leżąco, można na siedząco..i co najważniejsze cały czas mogę mieć mojego kochanego męża, przy sobie.Bo porodówka w moim mieście to koszmarek po prostu...szkoda słów!!!!! To dobrze mieć taką alternatywę, aż lepiej normalnie na wątrobie. Z początkiem maja planuje jechać już tam na miejsce i czkać na TEN DZIEŃ:-) Trochę sie uspokoiłam...tą wizytą, bo jeszcze do niedawna bylam porodem przerażona!!!!!!!teraz też jestem, ale już dużo mniej. Nie wiem czy wy tez kobietki tak strasznie boicie sie porodu, czy tylko ja jestem taki rodzynek???? PS.Dopiszcie mi proszę +6 do tabelki bo ważę 60.5 kg....ależ rośniemy!!!Moje maleństwo waży już 600 gram, jest strasznym wierciuchem- w dwie minuty potrafi zmienić pozycję z 1 na 2gą Pozdrawiamy wszystkie mamy i ich brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie mam cieplutko. Z gazem uporałam się wczoraj koło 16-ej ale juz sie nagrzało. Ale miałam wczoraj dzień. Ledwo pojechali goście z pogotowia gazowego a tu dzwoni mój mąż i jęcząc do słuchawki mówi że coś mu się z noga stało. Mówi że nie może chodzic i nie dojdzie nawet do pociągu ( pracuje w Katowicach a to prawie 50 km od Czechowic). No więc zaczęła się następna akcja jak mu tu zorganizować transport. Wkońcu zlitował się mój tata i pognał po niego. Jak dotarli koło 18-ej to już tylko pogotowie zostało. Ale tu następna niespodzianka- pani nie wie co mu dolega. I wysłała do szpitala. Okazało się że ma zapalenie ( ale ciapa nie wie czy ścięgien czy żył czy czegoś tam ) . No i tak juz dwa paralityki mam w domu. Zamiast on skakac koło mnie to ja musze koło niego. Takie te chłopy , jak ich cos zaboli to od razu umieraja. Trzymajcie się ciepło. My z maleństwem świętujemy dzisiaj!!! Zostało nam równo 100 dni do porodu. P.S. wysłałabym wam kwiatuszki ale wstyd przyznac nie wiem skąd wy je bierzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wpadłam tylko na chwilę żeby powiedzieć że żyję. Rozchorowałam się i aby sie uchronić od antybiotyków siedzę w domu i już chyba pociągnę zwolnienie do końca. Raz w tygodniu będę wpadać do pracy żeby nie narobić sobie zaległości. Tak poza tym czuję się dobrze. W piątek mam wizytę u pani doktor zobaczymy co powie. Dzidzia mocno podskakuje. A macie jakieś sprawdzone sposoby na ból gardła bo ja nie mogę sobie z tym poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry!!!! Jak brzuszki??? Ja sie ju wyspalam, ale jeszcze troszke poleze :) Aga! Ale jestes bojowa! Kobieta to niestety tak musi ::) :) Ale najwazniejsze, ze macie juz cieplo.. To 🌻 dla Ciebie, a ten 🌻 dla Malenstwa :) My mamy studniówke za 3 dni! Tez bedzie impreza :) A to instrukcja for you: wpisujesz to, ale bez spacji: [ wsciekly ] [ zly ] [ kwiat ] [ kiss ] [ beksa ] [ spioch ] [ czesc ] [ cool ] [ ziewam ] : - 0 : D : P To chyba wszystko. I jeszcze [ serce ] Qassandra! Zobacz tutaj, tak na szybko tyle znalazlam: http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/1384/?AK=2&KOD=6636 A jesli Ci chodzi a zawieszenie zajec, to ja wiem, bo dzwonilam do szkoly... Gaga! Witaj! Mialas przyslac zdj!!! Kuruj sie, bo to najwazniejsze! Nie umiem Ci konkretnie pomóc, bo ja jechalam na cytrynie i miodzie, ale tez pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>gaga Najlepsze tabletki dla ciężarówek i naprawdę super skuteczne to HOMEOGENE9. Jeden czy dwa dni i po bólu. Mojego męża też nimi wyleczyłam. Dodatkowo możesz płukać gardło wodą utlenioną tzn. na pół szklanki wody, jedna łyżeczka wody utlenionej. Pamiętaj żeby woda nie była za zimna czy za gorąca. Ale powinno przejść bez płukania. Te tabletki są najlepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie majoweczki:) sama bede majowa mama - o ile dzidzia sie nie zechce pokazac wczesniej bo termin mam na 8 maja. na bank mamy synka choc szczerze to zostawiam sobie nutke niepewnosci:) maluszek rosnie zdrowo a to najwazniejsze!:) ale pisze do was bo na oststniej wizycie dostalo mi sie porzadnie za wage... tzn jej przybywanie. w sumie mam juz 10 kg na plusie, babka powiedziala do konca ciazy mam byc na diecie: o slodyczach mam zapomniec jedynie owocki, warzywka, suroweczki chude miesko. do porodu moze mi przybyc 5kg inaczej czeka mnie patologia ciazy... najdziwniejsze jest to ze nie widac po mnie tych dodatkowych kg, brzuszek ladnie sie juz uksztaltowal ale nie jest duzy, nawet dziewczyny ktore rodzily mowia ze jak na 6 msc to nie wygladam bo brzuch mam stosunkowo nieduzy... od soboty zapisuje co zjadam i sie pilnuje bo babka napedzila mi strachu... tak sobie pomyslalam ze moze Was zapytam jak to jest u Was z ta dieta i przybieraniem na wadze? Wasi lekarze tez sa tacy surowi? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kasiaa!!:) Mnie nikt nie powiedział że jak za dużo się przytyje to już patologia :o Od początku ciąży przytyłam 4kg (to nie dużo), ale nikt mnie nie straszył patologią. Znam kobiety, które w ciązy przytyły 20kg i teraz są szczuplejsze niż przed ciążą. A jeżeli chodzi o mojego doktorka, to facet normalnie do rany przyłóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie dotyczące badań
mianowicie interesuje mnie,jakie konkretnie badania mogę wykonać korzystając ze świadczeń NFZ-na skierowanie lekarza ginekologa,a jakie nie są refundowane? Konkretnie interesuje mnie usg prenatalne wykonywane w 21-24tyg.ciąży,czy jest ono płatne,czy mozna skozystać ze skierowania? Mój lekarz powiedział,że zaleca wykonanie tego badania,ale niestety muszę za nie zapłacić,bo nie jest refundowane. Dziwne to trochę,bo to szalenie istotne badanie,poza tym cztałam,że w czasie ciąży są wykonywane przynajmniej 3 badania usg,więc jak to jest? jaki jest koszt takiego badania i jak konkretnie przebiega? dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuchatki. kaiu co do przybierania kg to ja się moge chyba wypowiedzieć bo mnie z 10 kg napewno przybyło, na ostatniej wizycie było +9 ale lekarka nie miała do mnie pretensji bo ponoć najwięcej się przybiera w 5-6 miesiącu. A nawet jeżeli przytyjesz jeszcze drugie 10 to nic nie szkodzi jeżeli będziesz miała dobre wyniki badań. Zwiekszona nadmiernie (czyli ponad 14 kg) waga w ciązy może powodować choroby typu cukrzyca ciążowa czy nadciśnienie a w konsekwencji stan przedżucawkowy. Może ale nie musi, a twoja gin pewnie jest na tyle zapobiegliwa, że woli nie dopuścić u ciebie do zbytniego przyrostu wagi i tyle. Nie masz się narazie niczym stresować, jeszcze nie umierasz a patologia ciązy grozi ci dopiero przy kiepskich wynikach więc dbaj o siebie jedz dużo owoców i wartościowych produktów i tyle. Do dziewczyny pytajacej o badanie usg to jeżeli ci chodzi o badanie przezierności karku ( stiwierdzające zespół Dawna) to to bdanie nie jest refundowane chyba że jesteś w grupie ryzyka czyli masz skończone 35 lat i w twojej rodzinie były juz wypadki wystepowania tej choroby, w innym wypadku musisz za to badanie zapłacić w prywatnym gabinecie, kosztuje ok. 100 zł. U nas nadal zimno chociaz mój maluszek chyba tego nie czuje bo wyciąga się jakby na plaży leżał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×