Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

pozdrawiam wszystkich serdecznie i mam pytanko,czuje kopniaczki dzidzi bardzo nisko po lewej stronie,na lini wzgórka...nie wiem czy to normalne???do tej pory były wyzej,a od wczoraj tak niziutko... dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja dziękuję Ci bardzo za odpowiedz tak szybka, nie znikaj... ja mialam ta operacje dawno, byla na miesniach, bo to bylo na zeza... nie wiem, moze Ty na pisz mi jak dawno i w jakim kierunku mialas ta operacje, co? daty moich operacji to na pewno 1997, a wczesniej gdzies kolo 1989 roku, ale tego to nie pamietam dokladnie, ale tez w kierunku zeza. to bylo skracanie miesni, a jak powszechnie wiadomo miesnie sie naciagaja przy porodzie nie? nie wiem czy nie powinnam zbadac oczu np czy cos, czy np te miesnie sa dobrze mocno zrosniete. minelo juz troche czasu, ale ta kobieta co mnie operowala to zostawila mi mase blizn na oczach i wiesz, nie wiemxczy tam głebiej cos nie jest np sknocone. rozumiem Twoje obawy, a im blizej do tego to zaczynam przezywac... daj znac jak to wyglada u Ciebie, odezwij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelio-c mnie rówież maleństwo kopie na samym dole raz z lewej raz z prawej strony,mysle że to normalne:) Ladybird-szkoda że nie mam tego gg to bysmy znowu poklikały...pozdrawiam... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>amelia c Widocznie dzidziuś zmienił pozycję i jest teraz ułożony mienicowo (?) Chyba tak to się nazywa. Mój też był tak ułożony i lekarz powiedział ze to prawidłowo. Teraz chyba zmienił juz pozycje, bo czuje go bardziej z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelka ja tez ostatnio czuje dzidzie nisko, a na usg dowiedzialam sie ze glowka np jest tez bardzo nisko, troche nad wzgorkiem wiec to chyba normalne. ja mam czaem tak ze tez sie dziwie ze mnie tak nisko kopie, mam wrazenie, ze puka mnie na samym dole. ale po usg ok, wiec chyba nie ma powodow do zmartwien... dzidzia uklada sie roznie, raz mi wypycha na wysokosci pepka glowe chyba czy cos, tak ze robi sie twarde i boli w jednym miejscu, a raz np tak na dole uderza. ja wogole myslalam ze Maleństwo ma głowe na wys pepka, ale chyba sie przekracilo na usg, bo bylo tak nisko. buzka dla Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedzi 🌻❤️ przestałam sie martwić ufff,bo juz myslałam ,że dzidzia chce juz wyjść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
Ladybird jeśli masz jakiekolwiek watpliwości odnośnie oczy koniecznie idz do jakiegoś okulisty bo to jest bardzo poważna sprawa .Ja operacje miałam w 2002 w maju i czerwcu polegała ona na korekcji laserowej niedowidzenia Na jednym oku nosiłam okulary +5,5 a na drugim +4,5 . Ja nie wiedziałam że to jest taka poważna sprawa tylko jak powiedziałam o tym mojemu lekarzowi to mnie poierdykał że wcześniej o tym nie powiedziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady właśnie sprawdziłam maila super fotki:):):) ale tylko 3 i w dodatku twojego brzusia a ciebie nie widać...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge pisac bo mi sie literki pryestawilz... lipa!!! jak widac nie idyie pisac normalnie chwilke tom potrwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz w normie, wysylaja sie maila, do lucky i do amberki ;) ale niektore sa te co skladalam je jeszcze wczoraj, wiec w nich sa pewnie duze zdjecia:( lucky jak sie to wszystko powysyla to przesle Ci zdjecia o mniejszym rozmiarze, cobyś sie nie musiala przed wrzuceniem na stronke martwic. Buziaczek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz przepraszam za to zasmiecanie... witam wszystkie majóweczki ,jeszcze śpicie? ja ostatnio budze się troche wczesniej,a propo spania; bardzo lubie spać na plecach ,ale słyszałam coś ,że tak może byc niewygodnie dzidzi.jesli spie na boku ,to boje sie często czy nie gniote malca...co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatj amelio-c :) moja połozna mi powiedziała że mam spać na lewym boku ponieważ jest lepszy dopływ krwi do macicy czy coś takiego...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasadena
witam na forum, ja się dowiedziałam 6 września (3 dni po ślubie), że będę mamą! termin mam na 31 maj lub 1 czerwca! pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamy pasadena Gdynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
hej, witam wszystkich, czy tylko ja jestem przerażona tym co się ze mną dzieje??? termin 20 maj, był czas się przyzwyczaic a jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. Ponoć faktycznie powinno sie spać na lewym boku ale to przeciez niewygodne. Ja śpie albo na plecach albo na boku lewym bo prawego dzidzia nie toleruje. Chyba mu niewygodnie bo momentalnie zaczyna kopać. Byłam wczoraj u ginekologa. Kazałam sie kompleksowo przebadać. Zresztą po tym co jej opowiedziałam o szwagierce nie protestowała. Niby wszystko w porzadku ale nie do końca. Moja macica jest troche za twarda więc mam nakaz leżenia w łózku. Tabletek nie moge brać ze względu na serduszko dzidzi. W każdym razie uspokoiła że przy najmniejszym pogorszeniu położy mnie do szpitala. Nie wiem czy wam pisałam ale ja jestem po operacji plastycznej brzucha. Niestety po pierwszej ciazy moje brzuszysko było tak zmasakrowane ( potworne rozstępy i nadmiar skóry ) i tylko zabieg operacyjny mógł pomóc. Tak czy inaczej cieszyłam sie nowym brzuszkiem prawie 3,5 roku i nie żałuję . Tyle że nie wiadomo czy teraz te moje wszystkie kłopoty nie są z tym związane. Najprawdopodobniej zrosty ( cesarka , wyrostek i oper.plastyczna) powodują że moja macica reaguje troche inaczej. Widziałam na usg maluszka który juz wcale nie jest taki malutki. Według wymiarów waży już 1 kg. Ale biorąc poprawke bo usg może troche zawyzać. Poprzednio miałam różnicę 120 gram na 2 róznych aparatach - usg robione tego samego dnia. Smiało moge przyjąć że 850 gram ma na pewno. To juz całkiem spory facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=> acha122, ja też mam termin na 20 i jakoś wiem, że to już bliżej aniżeli dalej, a tak wiele spraw jeszcze do zrobienia....trochę się tego obawiam..ale wiem, że będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masza28
Mam pytanie: czy czujecie ruchy dziecka caly czas, czy z przerwami, bo ja mam termin na koniec maja, ale nie czuje jeszcze ruchow zbyt wyraznie, a jak nawet czuje to potem mam dlugie przerwy, kiedy nie czuje nic, no i zaczynam sie troche stresowac, czy aby wszystko jest w porzadku, zwlaszcza ze nastepna wizyte mam za 2 tygodnie dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
dzięki Qassandra, też wiem, że będzie dobrze, wiem że mogę liczyć na pomoc mamy teściowej męża, ale boję się że nie będę umiała kąpać przewijać itp, to będzie takie maleństwo, byłam na zakupach ale wyszłam ze sklepu bo nawet się nie znam na rozmiarach ubranek, chyba jestem infantylna. Masza: nie martw się nie będziesz czuć ruchów cały czas, ja mam krótkie kopnięcia i potem nic, czytałam że dziecko też ma fazy snu i aktywności. ale czuję dziecko juz codziennie, te przerwy nie są dłuzsze niż kilka godzin. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
napiszę wam coś śmiesznego: ostatnio z mężem zastanawialiśmy się nad łóżeczkiem i materacykiem, wiadomo, że dzicko będzie tam spało kilka nawet lat. mąż stwierdził, ze lepszy jest cienki materac bo zdrowy na kręgosłup, a ja, że dla malucha to musi być miękko i wogle, że cienki to dziecko na deskach ma spać, ostro się pokłóciliśmy. potem okazało się że te materace są dwustronne, dla niemowlaka bardziej miękkie i z twardą stroną dla starszego dziecka. tyle się trzeba dowiedzieć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masza28 ja tez na początku mało czułam ruchy i rzadko,ale teraz juz częściej i mocniej a termin mam na 4 maj,więc poczekaj jeszcze i nie martw się :) co do tego spania to ja nigdy nie spałam na lewym boku(dawna kntuzja ramienia),tylko na prawym i przechylam sie lekko na brzuch a po tej stronie jest akurat główka i dlatego sie troche niepokoję...czasem staram sie spać na lewym ale wiadomo ,że w nocy nieświadomie sie przewracamy tak jak nam wygodnie i budze sie na prawym a często na plecach... dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam acha co do tabelki to przytylo mi sie juz niecałe 7 kilo a w brzuszku juz 91 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masza28 moja dzidzia jak dużo chodze to prawie wogóle nie kopie ale gdy tylko usiąde lub sie położe to zaczyna rozgrywke mecza ...:):):)❤️ Acha 12 nie martw się że sobie nie poradzisz i że czegoś nie bedziesz wiedziała to samo z siebie przyjdzie...:) ja ostatnio sie pytałam mojej bratowej skąd ona wiedziała co? jak? i kiedy? ma robic z dzidzią a ona mi powiedział że to się czuje...🌻 Aga133 wiem że po tym co przezyła twoja szwagierka jesteś bardzo ostrozna... powiem ci szczerze że nie wiem jak twoja szwagierka bedzie patrzec na ciebie i twojego bąbla,pewnie bedzie ją to bardzo bolało...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
dziewczyny a czy macie coś takiego, że w nocy mniej więcej o tej samej porze budzicie się i np. przez godzinę nie możecie usnąć?? bo ja tak, mama mówi, że to dziecko przygotowuje mnie do nocnego wstawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co z tym becikowym :-( ma byc od przyszlego roku dla wszystkich czy juz teraz?? Biedrona - masz adoratora pod swoja fotka w welonie :-) :-) Jak wam sie podobaja zdjecia grzywy?? Mi od wczoraj brzuch wyskoczyl!!! Prawdziwy rasowy balonik - ale skora jest na granicy - do 9 miesiaca mnie rozerwie z pewnoscia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PASADENA-fajny prezent ślubny że zostaniesz mama,tatus pewnie jest szalenie szcześliwy co??? pozdrawaim...🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×