Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Gość anuśka 26
hej hej wszysscy dzisiaj śpią czy co? takie pustki! pozdrawiam majóweczki! ja ostatnio mam kłopoty z moim synkiem coraz częściej ma kolkę-preży sie i płacze,szkoda mi go! te ataki zdażają mu się ze dwa razy dziennie rano i wieczorem próbuje juz różnych sposobów mam nadzieję że wkrótce pozbedziemy się tej wstrętnej kolki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slołdrajwer
daffodile rozumiem, str. 200 tak jestem z tobą dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dochodzę do siebie a na blogu nowe zdjęcia naszej koleżanki Paticzqa jej syn Emanuel :-) Pozdrawiam Was i nie zapomniałam o Was. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
hej hej!!!! Ważne!!!!! Dotyczy KOLKI!!!!!!!!!!!!! Na łyżkę gotowanej wody z glukozą bądź cukrem wlewamy tyle kropel WYCIąGU Z DZIURAWCA ile dziecko waży. I to podajemy do pyszczka. Powinna przejść. Dla ostrożnych: mozna zacząć od 3 kropelek :) U nas pomogło jak ręką odjął. I nie bac się opinii lekarzy. Młody od momentu podania ładnie odbija wszystko co zje i skończyły się problemy z ulewaniem. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
Mam jeszcze pytanie? Do mam karmiących piersią? Czy macie jakieś problemy z odwapnieniem? Mnie bolą kolana, czasem bardziej, czasem mniej. Ile razy dziennie jecie i w jaki sposób pokrywacie zapotrzebowanie na wapń? Moja siostra musiała z tego powodu zrezygnować z karmienia piersią, a ja bardzo bym tego nie chciala :( Proszę napiszcie!!!! W środę ide z młodym do ortopedy to i ja się podłączę i się pewnie okaże, ale wolę już teraz sama szukać jakiegoś rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) mam małe pytanko,jaka tabletke przeciwbólowa moga wziąć na głowe,bo od wczoraj mnie strasznie boli:( odezwe sie pózniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amberku- możesz brać Panadol, albo APAP czyli coś na paracetamolu. Niwskazane są ibupromy bo są na bazie ibuprofenu. Aha i możesz je brać po karmieniu, a nie przed. Ale dzisiaj to chyba kwestia pogody i takiej niezbyt korzystnej aury..bo mnie też boli głowa. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Qassandro- dzieki,zaraz lece do sklepu kupic:) ...boże zaraz mi głowe rozsadzi!!!! Wiecie ile mój synus dzisiaj spał??? 6 i pół godziny:) ale to może dlatego że bylismy wczoraj na zlocie samochodów w Pile,a to jest 180km od kołobrzegu.Było bardzo fajnie i chyba Olivierkowi tez sie podobało,był najmłodszym uczestnikiem tej imprezy hihi:) (ale połowe przespał hehe) ...dobra lece do sklepu po tablety bo naprawde mi główke rozsadzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa. Dzieki za radę:) My wczoraj znowu dzień i pół nocy z życiorysu wyrwane mieliśy. Oczywiście przez kolkę:o Dziś Zuza śpi jak aniołek:) Mnie kolana nie bolą. Bogate w wapń, to chyba kefiry, maślanki i danonki są:) Ja piję. Piłam litrami tez przez całą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
Jeszcze do postu KOLKA!!!!!!!!!!!! Jak już podacie maleństwu taką miksturę, to powinno kolkę wyplenić na dobre. W takim przypadku podanie jest JEDNORAZOWE!!!!!! i więcej już nie trzeba. Moi teściowie uparli się następnego dnia, że dziecko płacze bo to pewnie kolka i żeby podaćjeszcze raz ten wyciąg z dziurawca. Młody zwymiotował to razem z tym co zjadł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
Grzywa!!!! Mojej mamie jak byliśmy mali zalecił pewien lekarz, stary wyjadacz zresztą ;) Nic nie pomagało i dopiero to. Moja matka po porodzie spędziła jeszcze 2 tygodnie w szpitalu na antybiotykach, bo miała piasek w nerkach czy cuś takiego. Jak wyszła w końcu i ją ów wyżej wspomniany lekarz dorwał, to postawił ją na nogi w 2 dni ;) Kazał jej pić miksturę z sody oczyszczonej i cytryny. Podał jeszcze kilka przepisów na szybkie kuracje kilku innych dolegliwości, co do tej pory moja mama wykorzystuje ze skutkiem pozytywnym. Ten dziurawiec stosowała potem moja siostra na swoich synach i tylko to skutkowało. Ja oczywiście zdążyłam wypróbować już Esputicon, ale to guzik dało, a mały darł się i prężył a ja ryczałam razem z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty malinowa wlałaś tyle kropel ile dziecko waży?? Czy zaczełaś od 3???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
ja w sumie wypośrodkowałam i podałam 4, bo mały waży około 5 kg teraz. Podobno daje się tyle kropel ile dziecko waży, ale też się trochę bałam. Doczytałam się gdzieś, że dziurawiec może mieć działanie alergnne, ale jak teść poleciał do całodobowej apteki , to było w kolejce chyba z pięciu ojców po ten dziurawiec, więc coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasza lucky
chyba pojechala oddac prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
dokładnie to się nazywa HYPERICI INTRACTUM. producent PHYTO PHARM. Jak znajdę jakiegoś linka sensownego to tu wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane jakoś nie umiem odespać nocy od porodu. albo ktoś tu jest albo nie mam możlwiości odespania. o gościcach nawet myśleć nie umiem :-(. w dodatku czekam na położną i lekarza, który ma przyjechać na wizytę kontrolną.Nie wiem kiedy to nastąpi i mam nadzieje,że w tym czasei będę ddobrze przygotowana :-O. Mały jest spokojny, ale dziś w nocy już od 2,00 marudził. Mimo wszystko szczęscie jest ogromniaste :-D. Nadal boli mnie krocze Pokarmu mam b.dużo, ale Mały powoli daje sobie z nim radę. Mam nadzieję,że przybiera na wadze. Mam też nadzieję,że podołam tej odpowiedzialności. Pozdrawiam Was serdecznie oczywiście zapraszam na bloga :-) Buziaki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 26
malinowa! napisz coś więcej o tym dziurawcu plisssss!!!! a ile tej głukozy rozpuścić? i czy to napewno bezpieczne? u was pomogło? plis plis chce też wypróbować! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 26
mam pytanko jeszcze a czy to pomoże przy wypróżnianiu? bo mi sie wydaje że mój synek płacze i pręży sie przed zrobieniem kupki albo przed "bączkami" czy to są może też objawy kolki? kupki są normalne i rzadkie więc zatwardzenia napewno niema- tylko mi sie wydaje ze kosztuje go to dużo wysiłku zanim się wyprożni! pomóżcie mi znależć odpowiedzi na te pytanka bo ja sama to już sie domyślam różnych opcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heej Brygida-pozdrawiamy Was serdecznie, spokojnie sobie ustalicie rytm dnia i zobaczysz że nawet uda Ci się pospać. Ja jak Gabrysia usypiała w ciągu dnia, to kładłam się z NIą na godzinkę-zupełnie inaczej się wtedy człowiek czuje. A co to za przepis Malinowy- czy coś przegapiłam czy to ten na kolkę? i napisz jeszcze raz o tych proporcjach, ok? Anuska- moja córcia tak samo robi, pręży się, czerwona aż się cała robi, popłacze, po chwili słyszymy bączka albo \"pampersowa niespodziankę\" więc to nie kolka, ale i tak nie mogę patrzeć jak się męczy. Początkowo dawałam jej do picia herbatkę Plantex, ale tak średnio działa (to na wzdęcia ) a teraz kupiliśmy jej kropelki (coś a la Infacol, lub Epistocan) zapomniałam nazwy, coś na \"B\" o smaku malinowym, tez na wzdęcia i na odgazowywanie oraz lepsze trawienie. Daje się to dzieciom 3xdziennie po posiłkach i przed snem (również zapobiegawczo przed kolką). Daliśmy jej jeden dzień, później drugi i jest znaczna poprawa, już się tak nie pręży i nie wierci (dalej wierci się przy \"cycu\") ale już kupki oddaje \"bezboleśnie\" Mam pytanie: jak długo Wasze dzieci jedzą? tzn ile minut/karmienie? moja córcia przez pierwsze 2-3 tygodni to jadła tak ok 30 minut a teraz je tylko 10 (nawet w nocy) czy to dobrze? czy nie za krótko? czytałam gdzieś w mądrych pismach, że efektywne i aktywne ssanie trwa ok 5-7 minut, ale czy 10 to nie za mało? Niestety nie mam wagi w domu (może to i dla moich kilogramów \"pociążowych\" lepiej ) i nie mogę sprawdzić jak mała przybiera na wadze, wiem tylko tyle, że jak byliśmy 4 dni temu w szpitalu do ważyła 4200 czyli przybrała od początku bytu 800 gr jak na 5 tygodni- to dużo, mało czy normalnie? można to gdzieś sprawdzić? pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ten przepis na kolki co napisała malinowa to prawda,moje teściowa poszła do apteki kupic ten wyciąg z dziurawca i ten farmaceuta powiedział że to działa:) ale przez pare dni nie mozna dziecko wystawiac wogóle na słońce bo robia sie plamy na ciele... Nie kupiła mi go bo była tylko duza butla 200 czy 250ml a my przeciez potrzebujemy tylko 4-5 kropelek zależy ile dzidzia wazy i kupi jutro w sklepie zielarskim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K****!! Na tym moim zadupiu, w tej pier**** aptece, to dzieurawca nawet nie ma😡. A Zuza znowu miała dwa ataki:( Krzyczała tak jak by ja ktoś ze skóry obdzierał:( Na jutro umówiłam się z lekarzem na wizyte domową. Mam nadzieje ze to nie skaza białakowa:( Czy Wasze dzieci tez tak strasznie krzyczą jak mają kolkę?? Była cała brodowa:o Boze!!! jak ona sie darła. Tak bardzo mi jej szkoda😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
A ja dopiero teraz wskoczyłam, bo młody miał kolkę i kolejny raz podaliśmy dziurawiec buuuu..Ale dobre i to, że działało przez tydzień :) Więc tak: W 100 ML PRZEGOTOWANEJ WODY ROZPUśCIć Pół łYżECZKI GLUKOZY, TAK, żEBY DZIECKO NIE ODCZUłO GORYCZY Z WYCIąGU I CHCIAłO NAM TEN śRODEK WYPIć. jAK NIE MA SIę POD RęKą GLUKOZY, MOżNA W TEJ SAMEJ ILOśCI WODY ROZPUśCIć 2 łYżECZKI CUKRU, Z TYM, żE GOTUJE SIę GO W TEJ WODZIE OKOłO 5 MIN. pOTEM NA łYżECZKę TAK DOSłODZONEJ WODY LEJE SIę KILKA KROPEL W ZALEżNOśCI OD WAGI DZIECKA: 1 KROPLA NA 1 KG WAGI DZIECKA. OCZYWIśCIE JAK PISAłAM WCZEśNIEJ MOżNA ZACZąć PODAWANIE OD 3 KROPELEK. POWAżNą WADą OPAKOWANIA O KTóRYM PISAłAM JEST JAKIś PORąBANY DOZOWNIK, JEST TAM ZA DUżA DZIURA I TRZEBA SIę DOBRZE NAMęCZYć, żEBY ODMIERZYć ODPOWIEDNIą ILOść KROPEL, WRRRRR.... JESZCZE KWESTIA TEGO, CO JEST NAPISANE W ULOTCE, żE TO śRODEK NA STANY NERWOWE. SAMA OBWąCHAłAM Tą ULOTKę ZE 3 RAZY, ALE PRZECIEż DZIURAWIEC MA WłAśCIWOśCI LECZNICZE W PROBLEMACH TRAWIENNNYCH. INNA RZECZ, żE ALBO TA MIKSTURA WYELIMINUJE KOLKę NA ZAWSZE, ALBO NA JAKIś CZAS. I CO SIę OKAZAłO W NASZYM PRZYPADKU? żE MAMY OPCJę DRUGą, ALE PO PODANIU DZIURAWCA ZADZIAłAłO W CIąGU KILKU MINUTEK. NIE WIEDZIAłAM TYLKO O TYCH PLAMACH OD SłOńCA :( TAK WIęC DZIEWCZYNY: śMIAłO Z TYM DZIURAWCEM I żYCZę DUżO ZDRóWKA WASZYM MALEńSTWOM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
p.s. JA PODAłAM TEN DZIURAWIEC W NIECO WIęKSZEJ ILOśCI WODY: 4 KROPLE W 20 ML WODY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-( ja do Was o pomoc Mały dziś po jedzeniu zwymiotował bardzo się wystraszyłam czy Wasze pociechy też tak miały czy mają?? karmię tylko piersią, pokarmu mam dużo, mały pije łapczywie czy to dlatego???????????????????????? Jestem cała w nerwach i boję się :-( Niby niektóre dzieci tak mają Jak to u Was było??????????????? Aż boję się go nakarmić :-(,jak coś to pojedziemy po pediatrę. Współczuję wszystkim którym KOLKA nie daje spokoju. Rozumiem to i wiem jak ciężko patrzeć na płaczące dziecko. Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o dziurawiec
a po jakim czasie mozna kuracje powtorzyc jesli nadal bedzie kolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pyt do Tych, które karmią piersią: czy odbijacie dzieci po karmieniu????? bo ja do teraz nie odbijałam i może dlatego te wymioty???? czekam na Wasze zdanie ..........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×