Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

hej mamuski :) wykorzystuje chwile kiedy moj rozrabiaka spi i po dlugiej nieobecnosci odzywam sie do Was :) duzo mam do nadrobienia jezeli chodzi o lekture - mysle ze jeszcze znajde wolna chwile na to ;) kurczaki mam tyle pytan do was :) kurde teraz w sobote mam chrzest malego i nie mam zielonego pojecia w co go wystroic ;/ mama mi wpycha becik na sile a ja nie wiem czy nie wyskocze z nim jak filip z konopi :( dziewczyny w co Wy ubierzecie swoje maluszki???? powiedzcie mi jak sobie radzicie z wyciekajacym mlekiem?? ja juz dostaje schizy!!!! karmie malego jedna piersia a z drugiej doslownie ciurem leci :( pieluchy ida u mnie jak woda a o wkladkach laktacyjnych nie wspomne - przeciekaja w tempie blyskawicznym ;/ - ostatnio zamowilam sobie wielorazowe wkladki z aventu mam nadzieje ze beda chlonniejsze!!! moj maluszek rosnie jak na drozdzach i jedyne co mnie niepokoi to fakt ze nie umie poradzic sobie z kupka :( steka steka i echo ;/ juz daje mu czopki glicerynowe ale tez tak jest ze raz zadziala taki czopek a raz nie :( juz sama nie wiem co robic, bo przeciez nie moze jechac non stop na czopkach!!! powiedzcie mi czy jak dziecko ma dobre wiaterki to moze miec kolki?? nie wiem jak wyglada napad kolki u maluszka ale jest to zwiazane z powietrzem ktore gromadzi sie w jelitakch - no a jak mojemu odchodza wiaterki jak ta lala no to chyba ich nie ma?? ale wiecie profilaktycznie daje mu do picia plantex a i sama pije herbatke koperkowa ile wasze pociechy spia po jedym karmieniu?? moj z zegarkiem w reku spi 2h ;/ no i wlasnie sie budzi!!!! ale sobie popisalam ;/ koncze pozdrawiam no i gratulacje dla Brygidy w koncu sie doczekala!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mela! Hmm o takim przypadku jeszcze nie slyszalam! ale nie pozostaje ci nic innego jak przykladac cos do wchloniecia, a docelowo - jesli uwazasz ze mleka jest duzo wiecej niz dziecko je, pij mniej plynow! podobno wtedy zmniejsza sie laktacja (dopoki znowu nie zaczniesz pic wiecej. Niektorzy radza zeby odciagac mleczko i zamrazac, jak jest go za duzo, ale inni znowu odradzaja, bo to niby powoduje nawal mleka Zawsze lepiej wiecej mleka niz mniej. Tylko nie doprowadzaj zeby byly twarde grudki :-) a w przypadku obrzmien - stosuj kapusciane liscie *** Daffodile - bardzo dobrze sie okreslilas :-) Ale dzisiaj sliczny dzien. W koncu czuje ze jest czerwiec!!! Zazdroszcze tylko Amberce i Elinovej ze moga spacerowac po plazy :-) ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niee e nie zawstydzilam sie, tylko nie chcialo mi sie kasowac twoich glupich komentarzy wiec chwilowo ukrylam galerie... przeciez nie moge pozwolic zeby byly tam przeklenstwa :-p jak zrobie z tym porzadek, pewnie przywroce galeryjke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich majóweczek 🌻🌻🌻🌻 Mam pytanie do 1+1=> Jak długo i jak często karmicie swoje pociechy? Mój ssie pierś bardzo krótko, czasem tylko 10 min., ale i tak się cieszę, że ssie, bo w szpitalu nie chciał i był dokarmiany. Mam teraz obsesję, że za mało je, że zacznie spadać z wagi. Czy mogę jeść jabłka karmiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooooooo :-) co do jablek, to podobno mozna jesc. Ale oczywiscie zawsze znajdzie sie ktos kto wyczai w jablku niebezpieczenstwo :-) Rusalka wyczaila :-) i mowila ze po jablku zwlaszcza kwasnym moze bolec brzuszek. Nie dotyczy to tartego jablka. Co do soku jablkowego niby tez mozna pic ale na dzien dobry pol na pol z woda. Generalnie badz ostrozna i wszystko wprowadzaj powoli. Swietna strone o laktacji wyczaila Qassandra, ale juz jej nie pamietam. Jak bedzie, to przypomni :-) Tam jest wszystko o karmieniu! Blondyna :-) BB? Brzusio - jak bedziesz przystawiac Hubcia przynajmniej 8 godzin na dobe i on za kazdym razem bedzie ciagnal przynajmniej 5 min., to napewno bedzie przybieral! Podobno powinien teraz przybierac 140-250 g na tydzien. Ach i podobno lepiej jest, jak maly nawet niedojada bo np jest za malo pokarmu, niz mialby przejsc na sztuczne mleko. Przystawiaj czesto - co 2 g. i pij bawarke, lub 1,5 l Zywca dziennie (wody nie piwa) :-) a mleczko dla Hubcia bedzie sie lalo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecisnac sie
autem przez poznan to koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogie mamy
podajcie marki kosmetyków jakie stosujecie przy karmieniu piersią - jakoś szkoda mi wybulić 60-80zł na kosmetyk do ciała, którego nie będę mogła używać ze względu na mojego Maluszka ;-) zatanawiam sie nad lorealem-intensywny krem nawilżająco-ujędrniający..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POdaję link o laktacji: http://www.laktacja.pl/karmienie/pozycje.htm Jabłka można jeść, ja się nimi opycham, krostki powoli znikają z buźki więc się cieszę. Dzisiaj maleńka miała robione badanie poziomu bilirubiny, więc ją nakłuli w paluszek, ale nawet nie płakała bardzo. Myślałam, że dostanę zawału przed badaniem, strasznie się bałam tego, że ją będą kłuli, że to będzie bolało itp. ale naszczęście było ok. Co do kosmetyków, to Amber-Ania poleciła kiedyś krem Musteli na rozstępy- zastanawiam się też czy jest skuteczny, bo zanim kupię, a kosztuje on ok. 100 zł, to chciałabym wiedzieć czy minimalizuje rozstępy. Wyszły mi zaraz po porodzie na biuście, wkońcu powiększył się do giga-rozmiarów, a skóra delikatna. Ale za to brzuch w idealnym stanie bez śladów. Mąż kupił mi ostatnio reklamowany w telewizji balsam Nivea taki z wkładką masującą- ujędrniający- bardzo fajny bajer., polecam,a jak pięknie i świeżo pachnie. Ja stosuje oliwkę Johnsona od zawsze i póki co nie myślę o zmianie. Mała śpi na balkonie, więc idę trochę do niej, pooddychać świeżym powietrzem. pozdroofka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mela78 >> Mój Maluch też miał bardzo duże problemy ze zrobieniem kupki. Stękał, kwękał, napinał się, czerwony na buzi z wysiłku się robił, płakał... i przeważnie nic z tych jego prób nie wychodziło. W końcu wezwaliśmy pediatrę. Ona po obejrzeniu Olka i wypytaniu się przepisała Debridat. Podaję mu już piąty dzień i jest zdecydowanie lepiej. Mamy go podawać przez 10 dni i potem skontaktować się z pediatrą. Mam nadzieję że mu całkiem pomoże ten lek. Dodatkowo Maluch dostaje Esputikon i Lakcid. W końcu Olek trochę więcej śpi w dzień. Bo przez te problemy to budził się z płaczem po jakiś 15 minutach od zaśnięcia i do cyca chciał... nie żeby pić ale tylko pomemlać... żeby poczuć się bezpieczniej i żeby go poprzytulać. No ale teraz już lepiej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z duzą ilością mleka tez mam problem. Dziś nakarmiłam głodomora i poszłam na spacerek. Po dwóch godzinach spacerku, miałam już takie balony ze myślałam ze mi pęknę. Przyszłam do domu i chciałam żeby mała mi ulżyła, a tu d****:o Nie mogłam dziecka dobudzić. Przewinęłam Zuzę na śpiąco i odciagnełam, bo co miałam zrobić:o Jak ściagnełam biustonosz, to z sutków sikało na wszystkie strony. A ja nie daj boże, dziecko prześpi całą noc, to nad ranem ma taką powódź że wszystko mokre:o Lucky... Z tą wodą i bawarka to nie jest chyba prawda. Jest gorąco i te 1,5l płynów trzeba wypić:o A jeżeli chodzi o bawarkę, to jest mit niestety. Wkleję Ci linka o mitach dotyczących laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa... no masz ci los, a ja specjalnie wypijam kubel bawarki kazdego dnia... ale strasznie mi zasmakowala... oczywiscie na slabej herbacie i malo mleka. Mialam subiektywne wrazenie ze to naprawde skutkuje, ale pewnie cos innego sie do tego przyczynilo, albo autosugestia, efekt placebo ;-) w ogole to mleczko jest pyszne w smaku takie slodkie lepsze niz krowie :-) a powiedzcie czy zupelnie udalo wam sie zrezygnowac z czekolady?? bo ja sie skusze na 2 ferrero rocher dziennie albo 2 ptasie mleczka.. jak jadlam same pewne rzeczy przez tydzien maly i tak mial kolki.. biore espumisan a maly infacol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez brzydki ten regał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie.. Efekt placebo. Moze niepotrzebnie wyprowadzałam Cie z błedu:) Ja tez pozwalam sobie na jedno lub dwa ptasie mleczka:) A dzis jadłam pyszne wafelki kokosowe, ale bez czekolady, więc chyba bezpieczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sexydoll1974
posmiejmy sie razem na gg 8299595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucky, Grzywa, Qassandra=> dzięk za odp. 🌻 Może mój malutek przybiera, mimo że nie ssie długo. Jutro idę go zważyć :) A mnie mama męczy, żebym piła 2 szklanki bawarki dziennie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jej nie lubicie
mam naprawde unikalne informacje, ale tu nie bede pisal. lexxus_king@o2.pl P.S. Nie bede wysylal zwyklym leszczom, tylko tym co naprawde sa w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zwykle nie jestm w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lexxus
cos sciemniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luckylady z babyboom kiedys tam bywalas teraz dawno ciebie nie widzialam ale szczerze mowiac tez tak rzadko bywam.Sledze losy majoweczek na babyboom juz ost Gluszek urodzila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>Mela Do chrztu są teraz śliczne ubranka!! Naprawde wiem, bo kiedys jak jeszcze sie uczyłam, to pracowałam w sklepie z dewocjonalimi i sprzedawałam takie ubranka. Koszt to tak gdzieś od 70zł. Bety to powiem ze tak średnio mi sie podobają:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lexxus lexxus
ty chyba tez jestes chlopak z fc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mowisz lucky
ze cieszysz sie swoim zyciem,ze jestes szczesliwa,ale fotki mowia cos innego.smutna minka na foteliku( nie mow ze to tylko zmeczenie),nawet twoj maluszek jest smutny.pewnie czuje ze mamie jest zle.smutna buzka nad malta.zal mi ciebie.wiem ze znow napiszesz cos co ostudzi moje wspolczucie np. a moj narzeczony i ja mamy nissana navare itd - gdzie wychodzisz na mala blaszke. ale teraz jeszcze ci wpolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×