Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

grzywa gratuluję dziewictwa :-) a mnie już kusi los jak nie wiem :-O ojjjj czasem po takim koncercie Małego to człowiek chciałby mieć odrobinę wyluzowania :-P a te plamki to widoczne pod światłem grudki-jakby pryszcze zaczerwienione.Kuzynka była u mnie to powiedziała,że jej Mała też miała i niby dzieci tak mają:-O Serdecznie pozdrawiam Was Kruszynki :-) --------------------- A my dziś mieliśmy gości nie wiem czemu, ale zawsze po gościach mój Maluszek dostaje ataku płaczu :-(.Tak ryczał,że szok :-O no i wymagający jest jak nie wiem najlepiej to by cay dzień przy cyvu spędził smoczek jest ałaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa tak mi krzyczy :-P do wózka nadal nie chce iść na brzuszku leżeć nie chce i to co lubią z reguły dzieci to on nie lubi. Mam nadzieje,ze to się ureguluje :-) Może ludzie pomyśleli co ja mu robię, ale znam go na tyle dobrze ,że wiem,że jest niespokojny jak tu ktoś jest może pozna po zapachu????????????????????? sama nie wiem a dzionek był taki spokojny :-) za to wieczór filharmonia na całego ---------------------- Luckylady napisz coś o tych kropelkach sab simplex czy Gabryś jest dużo spokojniejszy????????? a podajesz je profilaktycznie????czy tylko na kolkę?????????? pozdrawiam Was ----------------- elinova 😘 ---------------- pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
Heja Kobitki!!! U nas wszystko w normie, czyli rośnie mały złośnik - głośnik, matka ma oczy na zapałki i nerwy na włosku, drze koty z teściami itd... Wczoraj wpadło mi w łąpy wydanie specjalne Dziecka: PIERWSZY ROK żYCIA. Polecam. Miesiąc po miesiącu, wyraźnie i po polsku napisane co z czym się je. Instrukcja obsługi dzidzi. Piszą o stawach, szczepieniach, kolkach i o tym, co nas teraz najbardziej nteresuje. My się szykujemy na szczepienie w czwartek. Powiedzcie mi, czy któraś z Was przed szczepieniem stosowała ten krem zniezulający EMLA? I czy jeśli któras z Was zdecydowała się na szczepionkę 5 w 1, to czy po takiej przyjemności dzidzia Wam gorączkowała i w co się ewentualnie przeciw tej gorączce uzbroić: APAP dla dzieci , czy Paracetamol lepiej? Już się uspokoiłam, jeżeli chodzi o ten ślad po szczepionce na gruźlicę: http://twojmaluszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=29 Powiem szczerze, ze odkąd popijam wapno na te moje kolana, to nam żadne wysypki i uczulenia niestraszne. Poprostu zero kropek i ciapek, tyle, że ja tego paskudztwa wypijam ze cztery szklanki na dobę i teraz ze zwykłego wapna przerzucam się na wapno dla matek karmiących i zobaczymy co będzie po tym. Ok. Wiem, ze ja tu tak od czapy wszystko, ale ostatnio chodze okropnie rozkojarzona, muszę się w końcu wyspać, bo inaczej źle ze mną będzie. Pozdrawiamy Was i Wasze Maleństwa Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem Mamuski!!! To dobrze, ze u Was ok:) Jednak wszystko mozna przezyc-a tak sie balysmy jak to bedzie i jak damy sobie rade z maluszkami:) A nasze dzidzie niedlugo powiedzą ma-ma:D hehe U nas wporzo:) Malutka z dnia na dzien jest coraz mądrzejsza i stara sie duzo nasladowac swoich starych, którzy przed nią produkują sie robiąc same głupie miny:) Ale to ją rozsmiesza i dla takich usmiechów warto:) Od 3 dni Niunia przesypia noc-tzn. spi od 12 do 6-7rano. Byc moze ze to chwilowe, ale mogłoby tak zostac, bo stara biedrona jest strasznym spiochem, a i młoda chyba odziedziczyła tę przypadłośc:) A JA DOSTAŁAM OKRES :O :O Straszne uczucie:( Co za dyskomfort:o Na szczescie przerwe miedzy połogiem a powrotem do normalnych cyklów wykorzystalismy na maksa :p Tez straciłam cnote po raz drugi - i jest lepiej niz kiedys :p Malinowa! Ja nie stosowałam tego kremu przed szczepionką. Ale przygotuj sie psychicznie, bo to straszne przezycie, kiedy jestes bezradna jak kłują twoje malenstwo, a ono zanosi sie od płaczu:( Weź sobie chusteczki-bo tez sie zryczysz... A i jesli bedziesz chciala zastosowac to znieczulenie, to dowiedz sie w ktore miejsce szczepią... Jula dostala 2 zastrzyki w 2 nożki-w uda-taaaakimi igłami:( Nastepne szczepienie zbliza sie wielkimi krokami(szczepionka skojarzona) i mam juz stresa:( Jeszcze jedno. Dziewczyny uwazajcie w te upały na maluchy-bo u nas dwojka dzieci miała porazenie od słonca. Matki wcale nie wystawialy dzieci na słonce-tylko długo spacerowały z wózkami... Ja tak sie wystraszyłam, ze disiaj w dzien w ogóle nie bylam na spacerku, dopiero wieczorem o \"chłodzie\" :) Buziaki dla wszystkich!!!! Komu kibicujecie??? Bo my Włochom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa-my kupilismy ta szczepionke 5w1 i mały nie miał zadnej goraczki:) lekarz powiedział że bedzie tylko długo spał po szczepieniu a Oli był zywy i rzezki przez cały dzień:) Biedrona-ja juz dawno straciłam dziewictwo:) i było super!!!! ale ostatnio piotr się zapomniał i bardzo sie boje ,bo nie chce mieć drugiego dzidzusia a wiem że teraz jest bardzo niebezpiecznie:( a okresu jeszcze nie mam... dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
Rany!!!!! Biedrona!!!! To ja już mam stresa i chyba jutro rano pogalopuję do apteki i kupię ten krem, a zaraz potem zadzwonię do przychodni i niech mi powiedzą w które miejsca kłują, żeby nie było po tym łez. Ani moich, bo się już wtedy rozsypię na maxa, ani tym bardziej Matiego. Ja sama nienawidze igieł, a co dopiero oglądać taki horror.... brrrr.... Pozdrowienia dla małej Biedronki. A oto wierszyk, znasz? Biedroneczko - panieneczko! Dużo kropek masz. Jeśli ładnie Cię poproszę, Czy mi jedną dasz? Nie, nie, nie dam Ci kropeczki! Mama patrzy z dala, I kropeczki z sukieneczki Dawać nie pozwala! A teraz to już naprawdę idę spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez czeka szczepienie w tym tyg:(:(:( Jutro bedzie dzwoniła pielęgniarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Hej Babeczki :) Malinowa >> mozesz mi dokladnie opisac jakie problemy mialas ze stawami?? Bo mnie tez kolana bola straszeszliwie, ale ten lekarz u ktorego bylam zapisal mi tylko dorazne srodki przeciwbolowe, ktorych i tak nie lykalam ze wzgledu na Jasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciao! Malinowa! Nie znam tego wierszyka, ale co do kropek to sie dogadamy za malin dzban:) Dziewxzyny, ja dzisiaj w interesach:) Moze któras z Was byłaby zainteresowana kupnem stroju do chrztu. Rozmiar 68-Okazyjnie :) Piszcie na maila ewi.winnicka@neostrada.pl Zdjecia są na stronce. Pa!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello:) Dziekuje za odpowiedzi w zwiazku z proszkiem troistym - chyba troche pomaga - jak narazie - odpukac. Co do szczepionki to my tez kupilismy ta skojarzona i bylo wszystko w porzadku. Jutro iodziemy do ortopedy na zbadanie bioderek - jak zwykle przed wizytami u lekarza mam stres . Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć jak mogę zapytać to po jakim okresie można stracić te dziewictwo??? bo mnie już korci strasznie i jak Was tak czytam to aż chęci dostaję :-P ------ malinowa_26 mój mały też nadaje, a ja też jak głośnik :-D pozdrawiam-] -------- biedrona a po jakim czasei dostaje się okres :-O?????????? ja już zapomniałam jak to jest choć do niedawna jeszcze krwawiłam po porodzie jak narazie pamiętam skurcze + skurcze parte :-) buziaczki dla Was!! ------- A mój Mały przytył :-D jak to widać :-) szok nie rośnie Dzidzia kochana ----- pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znów wpadam z pytankiem :) Jak długo plamiłyście? Rodziłam równo 4 tyg. temu, a plamię :O Żywą krwią :( niewiele, ale jednak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusio! Ja plamiłam, krwawilam-tak na zmiane do konca szóstego tygodnia. Pózniej miałam 2 tyg, luzu i dostałam ciotke:D Czyli wracam do normalnosci :o Dziewczyny! Jak pogodzic prace i karmienie piersią??? Wracam do szkoły 1 wrzesnia, bo musze jesli chce miec prace... W dodatku przeprowadzamy sie na pocz. sierpnia do torunia i bede musiała dojezdzac 30km:0 no i zatrudnic nianie :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka=> pracujesz w szkole? Ja też :) jestem nauczycielką. Ale ja mam macierzyński do 2.11, a potem do końca semestru biorę wychowawczy i wracam po feriach. A dlaczego już we wrześniu? Przecież jeszcze miałabyś macierzyński, bo odliczają wakacje... A jesli juz musisz i chcesz karmić, to może poproś o okienka? A będziesz miała tylko 18 godz., czy + jakieś nadgodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, dopiero teraz zauważyłam, że masz daleko do szkoły, czyli karmienie na okienkach odpoada :( Ja do pracy idę 8 min. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygidko! krople Sab Simplex podaje dosc roznie. Kiedy przeszlam z Infacolu na SS od razu zauwazylam wielka roznice! Zaczal spac 2-3 godz. a nie jak wczesniej 15 min. Teraz podaje to 2-3 tyg czasem tylko na noc (jak jem bardziej lighotwe potrawy) ale kolki miewa nadal dosc mocne - sa dni kiedy spi jak angel, a sa takie kiedy troche sie pomeczy. Wydaje mi sie jednak ze krople pomagaja. Niestety nie zawsze. Gratuluje utraty dziewictwa :-) Tez jestem zdania, ze po porodzie cialo kobiety jest bardziej czule i podatne na przyjemnosc. Mama do nas przyjechala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusio, wiedzialam ze cos jeszcze wspólnego mamy oprócz roku urodzin:) U mnie wyszło to bez sensu, bo macierzynski mam do 26 sierpnia, a umowe do 30 :( Dyrektor postawil mi ultimatum-albo wacam we wrzesniu i biore wychowawstwo(jako n-l wspomagający w klasie interacyjnej gimnazjum) albo nie mam pracy :( Za urlop mi zapłacą, ale co mi po pieniądzach, jak bede płakała za Niunią :o Żebym tylko znalazla dobrą opiekunkę... A Ty czego uczysz??? Lucky! POzdro dla Gabrysia:) wiesz ze nie poznałam Twojego synusia na blogu??? Zmienił sie-wydoroslał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka=> ale to chamstwo takie ultimatum 😡 i do tego wychowawstwo! I niunię będziesz musiała zostawić z nianią :O A ja uczę polskiego też w gimnazjum i też w szkole integracyjnej :) Od lutego będę miała ciężko, bo wracam do trzech klas III i jednej I, do tego też oczywiście wychowawstwo, ale mam umowę na czas nieokr., a poza tym dyrekcję w porządku, więc mogę nawet wychowawczy przedłużyć do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusio... Jezeli chodzi o plamienia to ja miałam tak samo jak Biedronka. To wszystko trwało bite 6 tyg:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Witajcie:) Szczególne ukłony dla Pań z integracyjnych szkół- ja też w takiej pracuję jako logopedka i polonistka. Do pracy wracam pod koniec listopada, no chyba, że zdecyduję, że do końca semestru będę na wychowawczym. Pożyjemy, zobaczymy... Co do mojej małej....miala wysypkę taką jak przy skazie białkowej. Jestem od tygodnia na ścisłej diecie. Po 2 tygodniach spróbuję powoli wprowadzać nowe produkty do jadłospisu. Mam nadzieję, że moje dziecko nie będzie alergikiem, a te zmiany to tylko chwilowe. Co do szczepienia, to wybrałam tą szczepionkę "....heksa"- zobaczymy jak będzie. Jeśli chodzi o kolki- to stosuję od 2 dni debridat i espumisan i chyba mała spokojniejsza. Czasem mi Jej żal. Pozdrawiam wszystkie mamy i dzidzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... Czy któraś juz zdecydowała sie na jakąś metode antykoncepcji?? Ja zastanawiam się nad zastrzykami. Doradźcie coś:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona, właśnie przeglądałam sobie Wasze zdjęcia- no Julia jest prześliczna. A jak Ty ładnie wyglądasz..powiedz ile zrzuciłaś kilosów?? Ja jeszcze nie byłam na kontroli u gina, więc nie wiem jakie środki zaleci, ale na metody naturalne nie mam siły, więc pewnie jakiś zastrzyk albo tabletki się ustali :) Ja miałam chrzciny Gabrysi w niedzielę. Było super, córcia całą mszę przespała, nawet gdy wszystkie pozostałe dzieci płakały i wrzeszczały. A na dodatek była najmłodsza, gdzie i tak mi się wydawało że ją późno chrzcimy, a tam były dzieci już po 5-8 miesięcy. Po kościółku wszyscy udaliśmy się do nas na uroczysty obiad: barszczyk z uszkami, schab pieczony ze śliwkami, i rolada z indyka z pieczarkami, chrzanik z jajeczkiem, sałatka coleslaw, żurawina, fryty, i mase ciast i tort..jednym słowem uczta-palce lizać. Wszystko nam zgrabnie się udało, więc byliśmy zadowoleni, ale i padnięci...jednak taka bieganina bardzo męczy. Biedrona-bardzo Ci współczuję, że musisz tak szybko wracać do pracy. Mi ten okres urlopu kończy się w listopadzie, i pewnie wtedy pójdę do pracy. Możliwe nawet że mąż weźmie wychowawczy a ja do pracy :) taka odmiana :) Boję się szczepień, zwłaszcza że mama mi je tak wcześnie odradza (pracuje z dziećmi upośledzonymi umysłowo- i tam trafia bardzo dużo dzieci włąsnie po szczepieniach z pewnymi wadami..;( ) będę pewnie musiała zasięgnąć kilku niezależnych opini medycznych zanim się zdecydujemy na to jakie szczepionki i kiedy je podać. ale już teraz boję się tego kłucia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuski:) 🌻 grzywa ja tez sie zastanawiam nad zastrzykami ale czy mozemy jak karmimy cycem??? A tak wogóle to przed chwila dostałam okres i jetsem wkrzurzona na maxa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie nawidze tego cholerstwa!!! Boli mnie strasznie brzuch,a jeszcze do tego mielismy wczoraj gosci i robilismy grilla i w kuchni mam stos naczyń do umycie,wyc mi sie chce!!! I jeszcze jest straszny upał i wogóle nie ma wiatru:( Chyba sie załamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amber :-( to niedobrze. Odebralas mi nadzieje... Mowia ze okresy po porodzie sa bezbolesne... Sa jeszcze mamy ktore karmia piersia i tylko piersia jak ja? Moj maluszek nawet nie spojrzy na inne mleko... a we wrzesniu tez najprawdopodobniej wroce do pracy. Pracuje jako asystentka i dotad pan prezes radzi sobie beze mnie, bo urlop macierzynski szczesliwie przypadl na sezon ciszy w naszej branzy, ale od wrzesnia znowu zacznie sie ruch :-( Biedronko :-( doskonale Cie rozumiem. Moze juz teraz zaczniemy sie rozgladac za opiekunkami :-( Bo zlobek chyba odpada... Zobaczymy jak to bedzie... Brzusio :-) Mam respekt przed polonistkami :-) a czego uczy Biedronka?? Na germanistyce zrobilam sciezke pedagogiczna i w ramach tego tez swoje pouczylam - niemiecki w podstawowkach, gimnazjach i LO, ale wiem, ze sie do tego absolutnie nie nadaje... nie lubie stac pod tablica i skupiac na sobie wzrok wszystkich dzieci, nienawidze dzwieku dzwonka o 8 (jako nauczycielka). Brrrrrr az do dzis boli mnie zoladek jak o tym pomysle :-) ale moze kiedys dojrzeje, zeby przejac np. cwierc etatu za pare lat, moze w szkole Malego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym okresem to mnie przerażacie...już???? a co z tzw okresem laktacyjnego braku okresu? wszędzie piszą o tym, że jak się karmi piersią to okres można dostać nawet do 8 miesięcy...tak, na to liczę po cichu... Aha i na dodatek po cesarce będę pewnie miała mega bolące okresy-tak wszystkie cesarzowe piszą na forach ;( popłaczę się chyba Lucky- ja karmię wyłącznie piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie dawno mnie tu nie było i aż nie nadążam z czytaniem!!!!!!!!! Byliśmy w szpitalu z moim Makarym, wczoraj nas wypuścili po dwóch tygodniach gehenny!!!!!!!!!!na całe szczęście był to dopiero początek zapalenia płuc i jesteśmy w domku już, jakiś paskudny wirus wisi u nas w powietrzu, bo nie byłam jedyną mamą z chorymi płuckami dzieciątka na oddziale, byłyśmy we trzy...ale odpukać wszystko już gra a co do kolki my używamy Espumisanu w kropelkach, kolkę Makary miał możę przez ten czas ze trzy cztery razy,a bierzemy Espumisan już ponad dwa miesiące.I pijemy duuuuuuużo herbatki rumiankowej- też pomaga, z koperkową nie ma co szaleć!!!!!!!!! Czy u Was też dzikie lato unas wszędxzie pachnie kwiatami lipowymi pięknie jest!!!!!!!!!!!!!!!!a najpiękniej w domu Z synusiem!!!!!! Ściskam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amber.. Są tablety i zastrzyki dozwolone, ale słyszałam różne opinie na ten temat. Jak byłam jeszcze w ciąży, to gadałam z moim ginem na ten temat i on zalecał zastrzyki. Sama nie wiem:o Ja tez karmie tylko piersią:) Ale wiecie... Boję sie bo nie mam apetytu wcale i zmuszam sie do jedzenia:( Boje sie o mój pokarm:o Ja nie wracam narazie do pracy. Chcę odchować troszkę małą, ale powiem wam ze pojawiły sie pewne obawy, ze nie damy rady z jedną pensją:o Teraz znowu zaczęły sie konkretne wydatki związane z dzieckiem i trochę sie obawiam:( Może jakoś to będzie co??? W stopce jest śliczna, uśmiechnięta buziunia. Pierwsze trzy na pierwszej stronce:) Lucky!!! Gabryś jest boski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy karmieniu piersią najwłaściwsze są minipigułki podobno, bo mają najmniejszą dawkę hormonów i przez to nie wydzielają sie w mleku. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale trzeba je brać codziennie o tej samej porze. A ja jestem strasznie roztrzepana i jak brałam tablety przed ciążą, to potrafiłam zapomnieć przez dwa dni!!!:( Boje sie tych pigułek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdab=> przybij \"piątkę\" 🖐️ Lucky=> 😘 Ostatnio nawet mnie ucziowie odwiedzili, bo chcieli zobaczyć maleństwo ❤️ Mam cudowną klasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć 😘 Luckylady dziękujemy za odpowiedż w sprawie kropelek Życzę Ci by synuś spał nadal jak ANGEL :-D 3 maj się🌻 ------- biedrona współczuję powrotu do pracy :-( ciesz się Maleńką śliczną Julcią póki możesz i narazie się nie przejmuj :-) pozdrawiamy -------- magdab jak wygląda taka wysypka????? gdzie ona wsytępuje???????? pozdrawiam i życzymy zdrówka :-) ------- grzywa jeszcze nie myślałam o sposobie antykon.... po 6 tyg idę do gina to go zapytam i zobacze co mi doradzi. a teskni mi sie za nim :-P przez te 9 miesiecy przyzwyczailam sie do wizyt :-P pozdrawiamy ------ Qassandra o co chodzi z tym szczepieniami,że są niebezpieczne??????? czy to są jakieś szczepionki czy wszystkie są niebezpieczne???? pozdrawiamy -------- mada lena dlaczego z koperkową herbatką nie ma co szaleć??? co powoduje nadmiar???? bo ja slyszalam ,że rumiankowa żle działa na Maleństwo jak się karmi piersią ( dziala zbyt rozkurczowo, może powodować biegunki) buziaki dla Ciebie i Makarego ------ ja też karmię tylko piersią gzrywcia dzięki za rady w tej sprawie bo to może dzięki Tobie wytrwałam :-P.Pokarm się robi im więcej przystawiam Małego :-) ---- pozdrawiam Was😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×