Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Gość elinova
hej Biedrona--my też ćwiczymy karmienie z butelki...używamy do tego celu butelki Aventu i - nie chcę zapeszyć, ale nieraz uda się Niuni spokojnie wypić wszystko od poczatku do końca...Najgorsze jest samo załapanie smoka..nieraz przystawiam ją najpierw do piersi i po chwili daję butlę...czasami się udaje bez \"oszukiwania\" :-P ...wszystko zależy od humoru Wiktorii :-D Brygida--- nie masz co zazdrościć morza...propozycja nadal aktualna...jak coś to tylko daj wcześniej znać kiedy przyjeżdżacie :-))...bo wiesz...ja to mogę czasem gdzieś powędrować :-P Niunia też czasami ma swoje gorsze chwile i pomarudzi...najwięcej problemów ma ze samotnym zasypianiem...najbardziej lubi zasypiać przy cycku, potem ewentualnie na spacerze w wózku a najgorsze jest samodzielne zasypianie w łóżeczku...taki to jej urok :-) Pozdrawiamy 🌻 Amber--- a Ty gdzie się ukrywasz?? Nad morze chyba nie wyjechałaś bo przecież masz je pod nosem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Elinova jestem jestem,czytam na bierząco ale mam gości i nie mam nawet czasu wam napisac ze u nas wszystko wporządku:) Dzis dostałam smsa od Ladybird w sobote biora ślub❤️ z małym wszystko juz dobrze i jest cała szczęśliwa:) macie od niej pozdrowienia...🌻 ...my równiez pozdrawiamy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. znów mam do Was pytanie. w niedielę i troszkę w poniedziałek zjad łam troche tortu śmietanowego. u małej wystąpiła wysypka na czole i troche na policzkach. zaraz odstawiłam wszelki nabiał (mam na myśli masło, bo nic innego i tak nie jadłam) a ta wysypka nie ustępuje a wręcz się nasila, na pewno to nie są potówki i pozostałe rzeczy co jem tez nic groźnego. pytanie czy taka alergia pokarmowa długo się utrzymuje po odstawieniu jedzenia które ją wywołało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do acha26 alergia pokarmowa może utrzymać się nawet do 3 tygodni. Dziewczyny mam pytanie: czy potówek można dostać na twarzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to lipa.Ale dzięki za odpowiedź.Co do potówek, to gdy była ta pierwsza fala upałów moją córcię zaczęło sypać. Najpierw na buzi potem szyja i brzuszek plecki. Wszyscy, łącznie z dwoma lekarzami mówili ze potówki i opieprzali mnie ze ja przegrzewam. Wtedy pewna pielegniarka spytała się w czym ją myje. Stosowałam kosmetyki bambino i okazało sie ze to ja uczuliło bo gdy przeszłam na oilatum zaraz wszystko zaczeło ginąć. Zaznaczam, że buzi jej nie smarowalam tym, a mimo wszystko tam tez miala krostki. Przy nast>ęnej fali upalow wystapily potówki tylko na szyi, pediatra zalecil smarowanie bephanten plus i rzeczwiscie pomogło. Bylo juz super a teraz znowy to uczulenie.Momentami zazdroszcze tym karmiacym butelką bo mam wrazenie ze nieswiadomie szkodze dziecku jedzac cos niewlasciwego. Na tych indykach, zupkach ryzowych i marchewce nie zapominajac o bułlkach na ktore nie moge patrzec dlugo nie pociagnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️ Qassandra---ponoć mozliwe jest wystąpienie potówek tylko na twarzy...córka koleżanki tak miała...tylko twarzyczkę jej wysypało .... Że też takie cholerstwa się pojawiają no nie??? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elinova- to jest okropne!! biedne te dzieci...przez tyle muszą przejść. Czytałam że na potówki dobry jest krochmal. Może to zabrzmi śmiesznie, ale nie wiem jak się robi krochmal.... jak wiecie, to napiszcie proszę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwile! Madaleno! Dzieki za podsuniecie butelki-wczoraj ją kupilam i młoda wypiła z niej dzisiaj 120 ml mojego mleczka:D :D :D No, w koncu normalna butelka, którą zakceptowała nasza córcia:) Dzieki Madalena!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krochmal robisz tak jak kisiel. gutujesz trochę wody, a w zimnej mieszasz 2,3 łyzi mąki ziemniaczanej. wlewasz do wrzątku i mieszasz. potem dokładnie rozpuszczasz w wodzie do mycia. juz niczym więcej nie smarujesz. jak są potówki nie wolno oliwkować dzieci. radzę też spróbować zmienic kosmetyki do mycia dzieci, bo u mnie to pomogło. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
Witajcie Majóweczki!!! Mój mały skończył dziś 8 tygodni :) Dziś przeszliśmy chrzest bojowy. W końcu musiałam wyjechac i zostawić mojego robaczka samego z babcą i tatą. Wyglądało to tak: do domu dzwoniłam co 45 minut, a spowrotem wracałam expresem, już bym nie dała rady dłużej ;) Do tego Mati protestował ostro i nie chciał jeść, zgroza, bo albo nie nauczył sie jeszcze korzystać z butelki, mimo tego, ze go przepajamy wodą z glukozą czasem, albo mleko NAN HA naprawdę mu nie smakowało. Mama poiła go wodą z glukozą i jakoś przeszło, ale jak w końcu wróciłam i dopadł cycka, to myślałam, że mnie zje. Do tego okazało się, ze moje dziecko na mnie obrażone, normalnie nie chciał się przytulić :( Jak się najadł, to mu przeszło :) Do tej pory zostawialiśmy małego najwyżej na 2 godziny, a tu tyle czasu!!! Na nastepny raz chyba pomyślę o butelce mada leny :) Pozdrawiam i oby jak najmniej takich stresów 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qassandra🌻 potówki mój Synek też miał na twarzy mocno go wysypało- I-wsza fala upałów na drugi dzień jak mu twarz wyspało to pojedyncze pojawiły się na ciele, ale na twarzy było najwięcej biedaczek wyglądał jakby miał różyczkę też mi mówili,że przegrzewam dziecko ale nie przegrzewałam w sumie to sam upał w sobie przegrzewa no i ja przemywałam mu twarz wodą- przegotowana lub niegazowana woda min. no i zniknęły :-D no i twarzy nie smarowałam kremem aż się to wysuszyło teraz jest ok :-) pozdrawiam Cibie i śliczną Gabrysię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane Mam sprawę 1.znamie po szczepionce czy to może być punkcik , który ma w sobie ropę?? bo mój Synuś ma jakby taki pryszcz z ropą-czy to ok?? nic z tym nie robię pozdrawiam😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida dzięki wielkie taki odczyn poszczepienny to normalne. Może nawet ropieć i nic się z tym nie robi. Acha26- dzięki za info o krochmalu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
do acha26 Witaj, poczytaj kilka stron wstecz, ja też pisałam o uczulaniu mojej małej. Coś mi się wydaje, że to wysypka skazowa. Ja jestem na diecie "nic", a u małej gładkie ciałko! Coś za coś;) W tym wypadku maleństwo najważniejsze. Po miesiącu takiej diety zaczynam wprowadzać stopniowo to z zakazanej listy i zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam wszystkie mamy i dzidzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brydzia___🖐️ ropka w bliznie po szczepionce jest jak najbardziej naturalnym stanem .. ostatnio pediatra mnie uswiadomila ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mam do Was pyt mam zostac we wrzesniu matka chrzestna i chcialam kupi na prezent wozek.Myslalam o Mutsy ale on jest ogramny po zlozeniu teraz wpadlam na Quinny Buzz.Powiedzcie czy moze ktoras z Was go ma i moze cos wiecej napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane po długiej nieobecności!!!:) Melduje ze jesteśmy całe i zdrowe, ale przez trzy dni miałam gościa w domu i musiałam się nim zająć. Było miło:) Zuzia moja kochana jest juz bardzo mądrym bobaskiem. Odpowiada na pytania i jest bardzo pogodnym dzieckiem ostatnio. Myślę ze kolki juz mijają. Od dwóch dni nic nie było. Malutka dużo śpi, a jak nie śpi to się ciszy do wszystkich i śpiewa:) Dzisiaj będzie czwarty dzień jak biorę piguły i narazie żadnych skutków ubocznych nie odczuwam. Mam nadzieję ze ten stan sie utrzyma. Po Citest miałam przez pierwszy miesiąc mdłości, plamienia, depresje i zmienne nastroje:o Zobaczymy jak bedzie po Cerazette. Najgorsze jest to ze musze brać te tablety o tej samej porze:o Gdyby nie przypominanie w telefonie, to juz na drugi dzień bym zapomniała:o Jak brałam Cilest, to potrafiłam przez dwa dni pod rząd zapomnieć o tabletce:o:o:o Amber... A jak u Ciebie?? Dobrze się czujesz?? Masz jakieś plamienia?? A może dostałaś okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heLLLLLOOOOOOO wczoraj mialam dzien koncertowy :-( słyszałam wszystkie symfonie jakiś niespokojny był mój Synuś :-( zobaczymy co będzie dziś w dodatku zaraz będę mieć gości, a on żle reaguje na gości potem jest taki niespokojny a ja od południa znów będę sama bo mąż idzie do pracy mam nadzieję,że ręce to wytrzymają jak coś dziś go ważyliśmy i .... Synuś kończy w sobotę 6 tydzień i ma już ..... 5,2 kg :-D widać pokarm mu służy :-) ---- Qassandra jak Ci pisałam mój synuś miał potówki od kilku dni zaczęłam mu smarować już twarz by mu się nie przesuszyła i smaruję parafinką nic się nie dzieje, a twarz wraca do normy i wygląda ślicznie jestem :-) ,że to już mija pozdrawiam Ciebie i Gabrysię❤️ ---- krystyna z gazownii o tym wózku ostatnio pisała Luckylady na swoim blogu oto link http://www.majoweczki2006.blog.onet.pl/tylko nie wiem czy to jest Quinny Buzz bo się na tym nie znam pozdrawiam --- dobra to ja idę czekać na gości pozdrawiamy i życzymy miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc mamuski:) Mam mały problem,znowu zaczełam krwawic a przecież od 6 do 11 niby miałam juz okres:( poszłam do gina a on zrobił mi usg do pochwowe i pokazał mi ze mam jakies 1,5mm resztki po porodzie i powiedział ze jak bede krwawic przez 2 tyg to musze iść do szpitala na czyszczenie:( bo jak sie samo nie wyczyści i nie pójde do szpitala to może nawet spowodowac raka:(:(:( a antybiotyku nie moze mi dac bo karmie... Kurcze jestem przerażona!!!! może wy cos wiecie na ten temat??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucky=> ten lacidofil, o kt. pisałaś na blogu działa na wzdęcia? Brygida, a ile twój synek ważył przy narodzinach i czy karmisz go piersią? Pytam, bo Hubert waży po 6 tyg. 4800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusio - wg jednego z pediatrow - tak. Nie dziala na kolki, ktore powstaja na skutek polykania powietrza i nieodbicia, lecz usprawnia trawienie implementujac w przewodach pokarmowych specjalne naturalne kultury bakterii - probiotyki. Kolki u niemowlat definiuje sie jako \"niedojrzalosc ukladu pokarmowego\" i w takich przypadkach probiotyki moga sie wykazac swoim leczniczym dzialaniem. Pediatrzy najczesciej przepisuja probiotyki (Lacidofil, Trilac itd.) niemowletom przeciw biegunkom. http://pl.wikipedia.org/wiki/Probiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusio - szybko przybiera. Moj mial 3200, a po 7 tyg. 4900. Amber - nic dziwnego, ze moglby powstac rak, gdyby cos takiego kwitlo sobie jeszcze 20 lat :-p na szczescie - po to sa kontrole po porodzie, zeby doleczyc wszelkie zmiany. Nie boj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucky=> 😘 Amber Ania=> własnie przeczytałam twojego posta. też dziś wróciłam od gina, kt. stwierdził, że mam polip (tez krwawiłam) i będę miała łyżeczkowanie, jeśli się sam nie usunie w ciągu 3 tyg. :( Mysle tak jak Lucky- jesli to by w nas rosło kilka lat to byłoby groźne, a tak to pewnie będzie \"zabieg kosmetyczny\' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny- a ja jeszcze nie byłam u gina- w ogóle nie mam czasu żeby się wybrać na badania kontrolne... ale Amberku Twoja historia mnie chyba zmobilizuje. Problem w tym, że po cesarce w ogóle nie można nosić ciężkich rzeczy więc targanie wózka odpada, dlatego zawsze muszę na męża czekać, a wiadomo, że po 18 większość gabinetów pozamykana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie🌻 amber-ania - nic sie nie martw , wszystko bedzie dobrze. Na szczescie wczesnie wiadomo o co chodzi wiec szybko podejmiesz leczenie i bedzie okey 🌻 ❤️ Pozdrawiam , milego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×