Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Cześć My już nie śpimy. Od rana świeci piękne słoneczko mam nadzieje że będzie ciepło .Młody wczoraj skończył 16 tygodni . Gdybym nie wzieła sobie urlopu to wczoraj była bym pierwszy dzień w pracy :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my też jesteśmy i u nas też świeci słoneczko!!!!Co Jura krakowsko-częstochowska to jura prawda MAJU hihihi 24:-) a swoją drogą może sie spotkamy. W końcu mieszkamy niedaleko o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Cześć dziewczyny:) A już myślałam, że nie potrafię karmić skoro najlepiej mojemu dziecku jest wtedy, gdy leżymy. Nie ukrywam, że czasem jest to kłopotliwe i widzę, że moja mała już się przyzwyczaiła do jedzenia w tej pozycji. Znajoma, która ma o miesiąc starsze dziecko karmi tylko na siedząco i dzięki temu może to robić we wszystkich miejscach. Przy niej czuj e się jakbym nie radziła sobie z tym kompletnie. Sporadycznie karmię na siedząco i tylko wtedy, gdy nie można się położyć. Raz mi się zdarzyło w plenerze karmić spod pachy, ale naprawdę kiepsko szło i mała się denerwowała. Co do czasu karmienia to bywa różnie: jeśli się zdarzy przysnąć małej po kilku łykach, to niestety karmienie wydłuża się do 30-40 min, bo po krótkiej drzemce dziecko się wybudza i je dalej. Standardowo mieścimy się w 15 minutach i karmię średnio co 2 godziny, stąd nie ruszamy się daleko od domu, gdy jesteśmy na spacerze. Już raz wracałam z alarmem i później był kłopot, bo po przystawieniu mała nie chciała jeść, tylko wciąż płakała. Zaczęła jeść dopiero, gdy była już prawie uśpiona. Anka 1974 wkleję zdjecią małej za jakiś czas. Kilka dni temu przechodziłam formatowanie Windowsa i muszę zrobić porządki. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już tak o pogodzie mowa...:) to w Toruniu też świeci pięknie:) Dzisiaj wstałam z postanowieniem, że nie odpalę kompa dopóki nie umyję okna w sypialni. I jak rzekłam tak zrobiłam.:) Okno umyte, a BąbeLudek śpi:) Witam wszystkich cieplutko:) I pytanie: czy ktoś ma nianię elektroniczną i czy to się sprawdza? Jeśli tak to jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda>> czekam z niecierpliwością:) Pozdrawiam:) Ja też coraz częściej karmię na leżąco. Maluch jest coraz cięższy i mimo, że mam specjalną poduszkę do karmienia to i tak najwygodniej na leżąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas nic nowego czytamy Was, ale pisać czasem się nie chce. Aron jest taki kochany,że czasem nawet myśle,że śpi za długo , a mi się w tym czasei tęskni. Uwielbiam jego minki,śmiech, marudzenie czasem. Dziewczyny jestem chyba w niebie :-)\\ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywa jaki kombinezon kupiłaś?? ile za niego dałaś?? tanie te zakupy :-) Tobie to dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jak ja tu dawno nie bylam czytam tylko te strone, bo nie mam na wiecej czasu Grzywa o jakich cwiczenieach i na co piszesz? moj maly ma sie dobrze, dokarmialam butla, teraz znow wiecej chce cyca karn\\mie go wtedy kiedy marudzi, a w nocy kiedy sie zbudzi- na lezaco najczesciej wtedy mu sie ulewa, bo ja zasypiam w domu ubieram leciutko, body, skarpetki ew spodenki na dwor jedna warstwe wiecej na gore jak byly upaly lekarka nie kazala zakladac czepki do wozka jest marudny, cale szczescie ,ze maoja corka i starsi synowie pomaga sie nim zajmowac jak bede mogla- to zajrze pozdr J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny 🌻 Podczytuje Was sobie czasami(wkoncu tez urodziłam w maju, choć termin mialam na czerwiec)i amm pytanko Qassandro- powiedz mi jak mozesz co trzeba robić za cwiczenia, bo moj maly tez strasznie leci na lewa strone Od urodzenia podkladam mu pieluszke z tej strony, zeby niemogł przekrecić głowki ale i tak sobie kładzie na ta strone Neurologa mam dopiero 21. 09 ale do tego czasu mogłabym już cos działać Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
przepraszam, ale jest jakiś problem ze zdjęciem nr 3 przepraszam za zaśmiecanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny- jestem przejedzona..mój mąż zrobił pyszne naleśniki i zjadłam ich chyba z dziesięć- takie smaczne... teraz oczywiście muszę się ostro wziąć za ćwiczenia, bo niedługo będę wyglądać jak w 3 miesiącu ciąży, hehe Grzywa- a widzisz? dzieci trzeba mobilizować i wszystko będzie dobrze. Ciesze się, że masz zaufanie do lekarzy bo teraz to różnie bywa, ale czego się nie robi żeby dzieci były zdrowe, nie? Czarna- moją córcię nie ciągnęło w lewą stronę tylko taka była jak księżyc- jak ją kładliśmy np na przewijak. Ja mam podobne ćwiczenie do Grzywy- tzn,. kładę kciuka między żebrami na lini zakończenia mostka i drugą przytrzymuję jej główkę w tą stronę w której uciskam klatkę piersiową przytrzymuję chwilę i później druga strona to samo i tak powtarzam 3-5 razy albo minutę trzymam. W efekcie dziecko się przekręca w odwrotną stronę niż przyciskasz. Tylko sprawa polega na tym, że nie używa się do tego siły a jedynie lekko przytrzymuje te miejsca. Ja efekty widziałam po tygodniu ćwiczeń, teraz trochę poluzowałam i prawie w ogóle nie ćwiczę, tylko znacznie rzadziej bo idę na badanie dopiero w przyszłym tygodniu więc wtedy dowiem się czy jeszce coś innego dołączyć czy dalej kontynuować to co robię. moja niunia już śpi więc uciekam do wanny... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>Gaj Napisz co u Ciebie!! Ja symuluję Zuzę metodą dr Voity. Zuzia ma zwiotczenie mięśnia szyjnego, ale to jest do naprawienia:) =>Brygida Weszłam do sklepu, do którego nigdy nie wchodziłam, bo myślałam ze jest tam drogo. Okazało sie ze nie jest tanio, ale robią super wyprzedaże:) Kombinezon, to taki “kombinezon-śpiworek”. Dół jest odpinany, także na przyszłość zostanie nam kurteczka, bo kombinezon jest duży. Zapłaciłam za niego 74 zeta. Przeceniony ze 114, bo został sie jeden z zeszłego sezonu:) Kolor taki sino-rózowy:) Lepiej nie mogłam trafić:) Do chrztu, kupiłam normalne, białe ubranko z polaru, z wytłaczanym wzorkiem. Bluza z kapturkiem i spodenki:) Zapłaciłam za to 34 zeta. Jak poszłam do Veritasu, to sie za głowe złapałam jak zobaczyłam kiecki do chrztu za 130!!! Jak byłam małolatą, to dorabiałam w takim Veritasie. Wtedy ubranka do chrztu chodziły po 60,70 zeta!! =>Qassandra Nie do wszystkich mam zaufanie, ale w promyku pracują naprawdę ludzie z powołania, a nasza terapeutka to fantastyczna babka. Wiem ze Zuzia jest w dobrych rękach:) Jestem szczęśliwa ze mogę iść na urlop wychowawczy i sama ćwiczyć z Zuzią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana :) Qassandro- dziekuje za odpowiedż Mój maly jak siedzi w krzeselku do karmienia to głowa mu leci w lewą strone i przez to mi sie przechyla na lewo A tak przy leżeniu to sam sobie głowe kladzie na lewo, chociaz prubuje go układac w przeciwna strone Grzywcia- do neurologa dostałam zalecienie po szpitalu jak maly lezal z wysoka bilirubina Ale dobrze ze idziemy niech go przebadaja z kazdej strony dla swiętego spokoju . Pozdrawiam i Miłego Dnia u nas dzisiaj piękna pogoda :) wkoncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czy Wasze dzieci już siedzą?????????????????????????????????? a ja nie mam skierowania do neurologa tylko jeszcvze jedno na bioderka. Czy wszystkie macie skierowanie do neurologa??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przed południem Nasz Makarios uparcie w dalszym ciągu ćwiczy siedzenie, idzie mu coraz lepiej, pilnujemy go tylko żeby sie nie forsował za nad to,podobnie coraz lepiej idzie mu jedzenie przecierów z łyżeczki, fachura normalnie, wczoraj wpierniczył pół słoika marchewki z gerbera( z tych mniejszych) a dziś pobudkę zrobił nam o 6:00 objadł się, przespał z 45 minut, o 9tej drugie śniadanko. A teraz właśnie sobie smacznie śpi. A ja już zrobiłam pyszne leczo na obiadek, więc teraz będę sie opierniczać z kawusią zapewne.....a....gdy mężuś wróci po południu z pracy,szybki obiadek a potem czekamy tylko na teściową i heja na imprezkę.....jeśli tylko sie coś nie wydarzy niespodziewanego w międzyczasie, wszak przy Maluszku z tym także trzeba sie liczyć. A co do kombinezonów na zimę ja dla Makarego kupiłam śliczny błękitnusi za 15 zeta.....hihihihi..... nie ma to jak znajomości w ciucholandach, tym bardziej, że kombinezon nówka Tyle na razie od nas Czy u Was też tak pięknie słońce świeci?????Gdy tylko Makary sie obudzi, to po kolejnej butli idziemy sie pobujać po mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc prosze o poradę. JEstem w 6 tc i mam plamienia jasnobrązowe. zauważalne jedynie na bieliźnie. Czy miłayście coś takiego. Czt powinnma się niepokoić? A może tykko macica się złuszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko do lekarza i to jak najszybciej jeżeli to jest początek ciąży wszystko może sie zdarzyć, ja miałam plamienia w 13 tyg, i odrazu mój ginekolog skierował mnie do szpitala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetka nie miałam żadnych plamień, a macica się złuszcza na koniec ciązy:-( Idż do lekarza :-) Będziesz pewniejsze i będziesz spokojniejsza :-) pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba skonsultuje się z nim najpier telefonicznie a w raie czego poszoruje na wizytę. Mam nadzieję że wszystko ze mna w porządku. Chociarz powoli zaczynm sie denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda>> no w końcu pochwaliłaś się tym swoim dzieciątkiem i mogłam je zobaczyć:):) czy mi się zdaje czy Twoja Mała (jak ma właściwie na imię?:) ) też ma takie ciemne ślepka jak mój Olek? :) A jaki śmieszny kubraczek ma na jednym ze zdjęć. Super:) A ja dzisiaj znów od rana miałam prace domowe. Tym razem poszło pod rękę okno w kuchni. Teraz się już pięknie błyszczy:) Ponieważ brak jest odpowiedzi co do elektronicznej niani to zakładam, że żadna z Was nie posiada takowego urządzonka. W takim razie pytanie z innej beczki. Jaki wpis w książeczkę dostały Wasze dzieci przy kontroli bioderek?? Bo mój brzdąc ma IIb na prawe biodro i IIb na lewe. A Wasze? I drugie pytanie: po jakim czasie od pierwszego usg trzeba iść na następną kontrolę? Bo dzisiaj zapisałam Malucha. Niestety najbliższy wolny termin jest na 20 października!!:( Nie wiem czy w związku z tym IIb nie powinnam iść gdzieś wcześniej prywatnie. Czy IIb dla malucha w wieku dwóch miesięcy to jest ok?? Wie ktoś coś?? Qassandra>> mniam chyba w weekend też zrobię naleśniki:) Brygida>> mój Olek nie siedzi i żadnych oznak żeby miał niedługo siedzieć nie ma:) Ja też nie mam skierowania do neurologa, mimo że Olek miał wysoką bilirubinę. Madalena>> przyjemnej zabawy :) Ja jakoś jeszcze się nie przełamałam, żeby zostawić Malucha na dłużej niż 2-3 godzinki:) Może to dlatego że karmię piersią. W Toruniu jest pięknie, słonecznie:) Pozdrowionka:) Dzisiaj na obiadek schab ze śliwkami:) mniamuśny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka 1974 ja mam nianię elektr super sprawa jesteś spokojna o dziecko i słyszusz nawet jak oddycha :-D My mamy duży dom i tak czasem jak gdzieś lecę to tylko z niania jak się budzi czy przebudza to mamusia juz przy nim jest mamy z fisher price więc polecam :-) Magda B śliczne Dzieciątko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1974 sprawa bioderek ja mam I B i I a i nie wiem o co w tym chodzi my idziemy na bioderka 28 września bo coś tam bylo nie tak- miałam pieluchować tylk licze na to,że wszystko będzie dobrze Tez czekam na wiadomości o ocenach bioderek jak ktoś wie niech napisze :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Brygido- u nas na czerwcowkach Gio zna sie na symbolach z usg bioderek, zajrzyj do nas napewno Ci pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa mama 27
dziwczyny, czy wasze dzieciaczki zostawiacie z kimś na jakiś czas, np: z babcią lub ciocią na godzinkę lub dwie ? bo moja dzidzia nie chce z nikim zostać nawet z dziadkami, jak nie ma w pobliżu mamy lub taty to jest ogromna rozpacz ... pomóżnie, bo nie wiem co robić by ją nauczyć by zostawala z kimś choć na trochę ? Dziwi mnie jej zachowanie bo ma kontakt z ludzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta!!!!!!!!!!!!!!!!!oddział jurajski melduje swoją gotowość do forumowania;-) mimo wczesnej jak dla nas pory dnia Czy u was też tak paskudnie za oknem???? \"Majowa Mamusiu\"- jak by nie było trochę patowa sytuacja....Nasz synuś zostaje z babciami ciociami dziadkami nawet babcią pra....i nigdy nie był niezadowolnony z tego powodu.Bo wszak każdy maluszek jest inny... Może spróbuj na początek być w pobliżu, poczytaj sobie w tym czasie książkę, albo obejrzyj jakiś film, nie zajmuj sie swoim Maluszkiem tylko bądź niedaleko, żeby czul Twoją obecność. Może pomoże i sie troszkęprzyzwyczai do babć ciotków i wujków...Życzę powodzenia. Byliśmy wczoraj na imprezce hihihi ale było fajnie tylko głowa mnie dziś trochęboli, ale co tam damy radę!!!! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowa mamo ja zostawiłam kilka razy synka ale pod opieką męża. Czy zostałby z kimś kogo rzadko widzi tego nie wiem. Wiem natomiast, że jak ktoś trzyma go na rękach to kontrolnie szuka mnie wzrokiem. Dziewczyny!! Wyjeżdżam!! Nad morze!! A konkretnie do Jastarni!! Chcę i się boję jednocześnie!! Czuję się coś tak jak przed tym \"pierwszym razem\";) Nie wiem jak Olek zniesie podróż z Torunia taki kawał, nie wiem czy będzie mógł zasnąć gdzieś indziej niż w swoim łóżeczku... nie wiem czy mu się morze spodoba... Mam nadzieję, że tak jak szybko się teraz pakuję żeby wyjechać, tak nie będę musiała się szybko pakować żeby wracać, jeśli Olek się nie zaaklimatyzuje w obcym miejscu. Decyję o wyjeździe podjeliśmy wczoraj. Wczoraj też kupiliśmy łóżeczko turystyczne dla Bąka. Może je zaakceptuje jako miejsce do spania. Zobaczymy:) Madalena>> w Toruniu padało w nocy a teraz wieje ale nie pada; tyle że słońca też nie ma:( Lecę się dalej pakować. Wyjazd o 12 00.:) Pa!! :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a mój Synek był bez mamy dokładnie 3 godzinki i został z moim mężem. Jakoś do teraz nie umiem go zostawić pod opieką kogoś innego, nawet jeśli to rodzina i nie to,że nie ufam, ale jakoś nie umiem :-). Anka1974 fajnie,że wyjeżdżacie nie martw się bo moja koleżanka jechała z swoją 6 tygodniową córeczkę do Niemiec 1000km :-O wszystko bylo ok pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×