Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Gość magdab
ja również na posterunku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie wszystkie są, ale żadna sie nie odzywa:) No to która jeszcze jest?? Dziewczyny?? Co szykowałyście na chrzciny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywa mam do Ciebie pyt jak Ty karmisz Twoją Córcię w nocy???? bo pisałaś kiedyś ,że dajesz jej jak ona jeszcze śpi jak to jest??? potem lepiej śpi???? ile Ci przesypia?????????? co do chrzcin to my zaczynaliśmy od obiadu kawa i goście do domu :-P jeśli chodzi o dania to wedle upadobania. pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kochane mam pytanie na śniadanie!!!!!!!!!!!!Amber wciąż w Poznaniu sobie sziedzi, i ma mały problem chce kupić laktator ale nie wie które są dobre i prosi o radę natomiast u nas okej, ząbkujemy i ząbkujemy, ale poza tym wszystko gra proces obżerania sie jabłkami i marchewkami postępuje do przodu, dzuiś będziemy pic soczek a co!!!!!!!!!!!!! Ściskamy Was mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>Brygida Tak przystawiam na śpiąco:) Jak zaśnie po kąpieli, to przystawiam gdzieś tak po 4 godzinach snu, zanim położę sie spać. Mała śpi gdzieś tak do 6,7 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam, trochę mnie nie było na necie bo padałam na pysk wieczorami- a obecnie tylko wieczorami mogłam mieć czas dla siebie. Teraz wykorzystuje moment kiedy Niunia mi śpi :) A propos laktatorów to Amberek jeszcze pyta się Mam, które odciągają- ile odciągają z każdej z piersi. u nas wszystko gra. Gabi podnosi główkę coraz wyżej...ufff :) nie obraca się jeszcze z brzuszka na plecki i odwrotnie ale i na to przyjdzie swój czas. Nadal nie lubi smoczków, więc mam problem z ssaniem kciuka..i palców czasem nawet obu dłoni na raz ;) Jakich smoczków używacie? jakich firm i o jakich kształtach. My mieliśmy Aventa i Nuka silikonowe takie z wypustkami, ale nic to nie daje. Ale ostatnio w TV widziałam taki silikonowy długi jak pierś ale nie wiem jakiej firmy-może któraś z Was wie?\" Grzywa- my na chrzest przygotowaliśmy barszcz z uszkami z mięsem (bo nie mogłam kapusty) na drugie był pieczony schab ze śliwkami i rolada z indyka z pieczarkami, frytki i surówki Coleslaw i buraczki, ogórki. a na deser tort i ciasta od mam. Pyszne wszystko było. A niewiele zajęło przygotowań. Ile zamierzacie karmić piersią? i kiedy będziecie wprowadzać nowe produkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do Mam karmiących wyłącznie piersią. Ile Wasze dzieci przybrały na wadze od urodzenia? i ile ważyły na początku a ile teraz? ile przybierają na miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>Qaasandra Pieczeń i rolada powiadasz... mmmm.... To by było wyzwanie dla mnie:) Teściowa by była pod wrażeniem:) Chyba postudiuje książkę kucharską:) Tylko boje sie ze mi nie wyjdzie:o Moja Zuza po 12 tyg ważyła 6,860. Urodziła sie 4,300:) Czyli o ile dobrze licze, to przez 12 tyg przybyła gdzieś 2,560 kg. To w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra My używamy smoczka NUK A mój Synek miał po urodzeniu 3,680 a teraz ma 6,800 skończył 13 tyg pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam latkator Avent Izis. I choć to ręczny laktator, to nie narzekam, bo odciągam sporadycznie. Co do ilości, to jest bardzo różnie. Najwięcej jest rano, albo późnym wieczorem. Z jednej piersi kiedyś ściągełam 80ml tego co Olek nie dopił... ile wypił wcześciej tego nie wiem;) My, znaczy się Olek;), używa smoczka Nuk 1 silikonowy. Był to pierwszy smoczek jaki mu podałam i mu przypasował. Myślę karmić tylko piersią do końca piątego miesiąca, a moze nawet i szóstego tak jak zalecają. Były chwile kiedy miałam dosyć tego karmienia. Ale było i minęło.:) Skoro mówią że cyc wystarczy do pół roku to może tyle dam radę:) Zresztą jest to bardzo eknomiczne i zawsze pod ręką :) I tego się będę trzymać w chwilach zwątpienia;) No chyba, że Olek zacznie mi się budzić w nocy do karmienia albo w dzień będzie chcieć więcej. Póki co budzi się tylko raz około 4-tej. Zasypia o 20, a wstaje o 8. A w dzień je 6 razy. Czyli jest siedem karmień na dobę. Damy radę;) Olek jak się urodził miał 3500 a po 15 tyg 6800. Czyli na plus 3300. Ciekawe co się stało z Majówką która założyła ten topic? Boshe, co za okropny sierpień:( [Mam na myśli pogodę ;)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie rozglądam się za jakimś fajnym kojcm dla mojej dzidzi . Musze go kupic bo już nidługo wracam do pracy i mały będzie w czasie mojej nieobecności u moich rodziców.Musi mieć kawałeczek swojego miejsca do zabawy i spania a przenoszenie łóżeczka z piętra na pięrt było by troche kłopotliwe.Chce kupić coś w tym stylu http://www.allegro.pl/item123274745_kojec_siateczkowy_l_rossi_hit_allegro_od_ss_cod_36.html Wiecie może jak kojec sie sprawdza w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jestem po wizycie Amberka i Olivierka :-) Jestem w szoku - chlopak ma taki power... jak Ania kladzie go na plecach, unosi glowke i raczki i probuje podnosic sie do gory. Glowke trzyma twardo i jest niesamowicie grzeczny - naprawde zrobil na mnie ogromne wrazenie a i Ania jest przesympatyczna. Bylo super. Blondynapoznan - przeczytalam, co pisalas :-) podaj mi kolezanko swojego maila :-) Gabrys byl wazony - 15 tyg. i 6700, urodzeniowa 3200 ze spadkiem do 2900. Buziaki dla WSZYSTKICH MAM 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Daffodile jesteś jeszcze????????????? pozdrawiam🌻 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Grzywa To długo Ci śpi Zuzinka :-D Ja to mam najwyżej przerwę w karmieniu 3 godziny w porywach do 4. pozdrawiam🌻 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>DZIEWCZYNY po co się odciąga pokarm???????????????????????? Ja nie odciągam- kiedy trzeba odciągać i po co?????? Skąd mam wiedzieć czy Synek wypił całą pierś czy nie o co w tym chodzi bo ciemna w tym temacie jestem :-O >>>>DRUGA SPRAWA do karmiących tylko piersią czy macie nadal dietę??????????????????????? no bo ja mam taką ochotę na ogórki i pomidory i winogrona i nie wiem czy mogę czy nie bo w tych dietach dla karmiących to raz piszą ,że jeść warzywa i owoce, a potem się okazuje,że z tych co można to mało tego jest :-( i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na te rzeczy czy nie napiszcie proszę jak to jest i jak Wy robicie >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Luckylady no wreszcie wpadłaś :-) fajnie,że się spotkałyście z Amber A Ty nadal karmisz piersią??????????? Co u Ciebie???????????????????? Jak tam slodki Gabryś??????????????? Zrobiłaś się strasznie tajemnicza :-O >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>BIERDONECZKA Co u Was???????????????? Pozdrawiamy ------------------------------------ Pozdrawiam Wszystkie Majóweczki DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyah banana... Brygido - nie jestem tajemnicza :-) Bywam czesto, ale rzadziej pisze, bo Gabrys jest chwilowo zdecydowanie bardziej absorbujacy niz kiedys. Jeszcze go nie rozgryzlam. Sypia zawsze od 20:00 - 7:00, ale jego zachowanie w ciagu dnia bywa baaardzo rozne. Czasami jest grzeczny jak aniolek, bawi sie i smieje, innym razem marudzi i jest placzliwy przez caly dzien, bywa niespokojny, ale zdarza sie, ze przesypia rowniez caly dzien. Karmie caly czas piersia i jest to dla mnie nieprawdopodobne, ze G. kazdej nocy spi po 11 godzin bez przerwy (juz od 10 tygodnia). Teraz ma ok. 15 t. Wpatruje sie w karuzelke, lubi obserwowac, ale najbardziej uwielbia sluchac spiewu, byc podnoszony, glaskany, smieje sie, gdy pytam \"Oooooo... KTOO TUU LEEEZY...?\", ale niestety olewa zabawki - jeszcze nie potrafi bawic sie sam grzechotkami. Chwyci lezaca zabawke i macha nia, ale nie wykazuje duzego zainteresowania. Bylam z nim wczoraj u lekarza, po 2 miesiacach i na szczepieniu - wszystko jest ok. Przybral 2 kg. Generalnie nie mam z nim problemow, podnosi glowke, ma czysta skore, lubi lezec na brzuchu (chociaz nie za dlugo), zalatwia sie 2 razy w tygodniu albo rzadziej, tez nie ma z tym problemow. Staram sie mu zapewnic duzo rozrywki, jednoczesnie przyzwyczajac do samodzielnosci, chociaz obawiam sie, ze troche juz synka rozpiescilam. Staje na rzesach, ale i tak tatus jest najfajniejszy. Nawet Olivierek sie uspokoil u T. na rekach... Oli jest swietny. Zaluje ze nie moge zobaczyc wszystkich dzieci na zywo. To niesamowite, ze sa tak podobne, a zarazem ich zachowanie tak sie rozni. I osobowosci tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida, ja jem wszystko od 8 tyg, gdy skonczyly sie kolki. Omijam tylko straczkowe, gazowane i ostre. Gabrys bywa niespokojny, ale gdy przez tydzien jadlam suche ryze, kasze, makarony, zachowanie bylo identyczne. Mysle, ze jak zjesz kilka plastrow pomidora nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️ No to tak po krótce o tym co zapamiętałam z tego co czytałam :-D Wiki ważyła po urodzeniu 3500g, a po 15 tygodniach miała 7050g. Niezły klopsik z niej co? :-) A ciągnie tylko cyca.... Oj skłamałm trochę, bo wczoraj u babci dostała pierwszą zupkę - marchewkę, ziemnaczek i pietruszkę... i jej smakowało :classic_cool: Od czasu do czasu daję jej też samą ugotowaną marchewkę- oczywiście zmiksowaną....ponoć jest dobra jak dziecko robi luźne kupki, a U Wiki tak jest :-) Zamierzam karmić piersią tak długo jak się da :-P A smoka ciągnie takiego lateksowego z Canpola. Avent i NUK jej nie odpowiadały...Mozliwe, że silikon był dla niej za twardy :-D Brygidko--jak wiesz ja nie stosowałam żadnej diety od samego początku...Teraz to nawet sobie od czasu do czasu pozwolę na łyk Pepsi,a wypiłabym całą :-P A pomidory i ogórki to zaczęlam jeść już 5 dni po porodzie :-) A pokarm odciagałam jak miałam nawał i teraz też odciagam to co zostaje po karmieniu, oczywiście o ile mi się chce :-P, by pomrozić trochę na czas gdy wrócę do pracy i na awaryjne wypady :-) Po karmienu to tak ok. 60ml zciagam a jeśli z napełnionej piersi to ok. 170 ml :-) Używam laktatora Avent Isis ręcznego i jest super. To chyba na tyle odpowiedzi na pytania, które zapamiętałam. W sobotę idziemy na ślub i wesele do mojego brata. Ale się wyszaleję :-D Pozdrawiam serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Czy u Was też ciagle jesienna pogoda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Toruniu pada już drugi dzień :( Okropieństwo :( Z serii pytań porównawczych>> Otóż mój Bąbel właściwie nie płacze. Co najwyżej woła cichutko jak szczeniaczek, popiskując, a czasem sęka sobie czekając, aż koś podejdzie do łóżeczka. No ale do rzeczy... Więc, zdarza mu się w nocy i czasem w dzień wybudzić ze snu z płaczem. A właściwie z syreną, tak głośną, że wszystkich stawia na nogi. Zastanawiam się dlaczego. Może mu się coś śni czy jak? Czy ktoreś z Waszych Maluchów ma podobnie? No już chucham i dmucham i cacam... a tu jakiś taki niepokój go w śnie nęka. No nie wiem co zrobić żeby tak się z syreną nie wybudzał. :( Jak myślicie? Brygida>> ja jem wszystko. Tyle, że pomidory i ogórki mamy z działki ojca. Bo pewnie nie tyle sam pomidor może zaszkodzić dzieciom, co te nawozy co w nich siedzą. Więc warto mieć sprawdzone źródło. A pokarm się odciąga między innymi przy nawale, jak Maluch ma dosyć a Tobie pierś zaraz pęknie. Albo żeby pobudzić laktację. Wtedy po karmieniu odciągasz to co zostało do ostatniej kropelki. Albo trzecia możliwość. Jeśli chesz karmić z butelki swoim pokarmem. :) Ja wiem, że obalił całą pierś po tym że przestaje być słychać jak przełyka pokarm. I tylko sobie tak ciumka dla przyjemności, bez połykania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Jak większość Majówek podczytuję bez pisania.Mój synek urodził się z wagą 2600, po wyjściu ze szpitala ważył 2390 g.Teraz waży 7800 g, a 4 września skończy 5 miesięcy.Karmię go butelką, odkąd skończył 4 miesiące wcina zupki i deserki ze słoiczków. Maja24 Z czystym sumienie mogę polecić Ci łóżeczko turystyczne-kojec Art L6.Mam je od 2 miesięcy, zakupiłam przed powrotem do pracy.Mój Jaś zostaję z babcią, przebywają głównie na paterze domku, więc był to zakup niezbędny.Łóżko ma 2 poziomy, co bardzo wygodne, nie trzeba się schylać (wygoda dla babci), otwierany bok na przyszłość, ma przewijak z pasami, kieszeń na drobiazgi i dużą na pieluchy.Ma płozy do bujania, która uruchamia się nogą.Sprawdza się super.Zakupiłam je na Allegro za 230,00 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa, Brygida, Anka1974, Luckylady, Elinova dzięki wielkie za odpowiedzi. Widać, że można na Was moje drogie wirtualne koleżanki polegać. Przesyłam więc buziaka 👄 😍 Z Waszych opisów widzę, że super dzieciaczki rosną. Ja idę na kontrolę za 2 tyg, więc zobaczymy ile przybyło Gabrysi. Póki co waży 5,2, więc w porównaniu z Wami to mało...ale je często, i opróżnia mi pierś i jest zadowolona po jedzeniu, więc chyba nie jest źle,...co?? Brygida- ja odciągam bo chce pobudzić laktację oraz zrobić zapasy bo wracam niestety do pracy 12 października. 😭 Czy macie pomysły na zabawy z maluszkami? bo czasami wychodzę z siebie a i tak nudzę moją królewnę..hehe Od września zaczynam ćwiczyć brzuszki i Aerobiczną szóstkę Weidera. Nie wiecie czy przy karmieniu piersią można ćwiczyć? i czy można ćwiczyć wszystko czy trzeba się jakoś ograniczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
anka--Moja Niunia też nieraz przez sen strasznie płacze...gdzieś wyczytałam, ze może to być z nadmiaru wrażeń przed snem...a może jakieś niedobre duszki się śnią naszym Skarbom?? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusia, a ja odwrotnie, pomidory w małych ilościach (uczzulają), a z ogórkami się nie ograniczam. Marchew surową zaczęłam jeść już o miesiącu, jest zdrowsza i przede wszystkim smaczniejsza, no i nie uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie u nas po staremu gdy Makary śpi mama okupuje komputer,wietrznie u Was ale dobrze że czasem jakieś słoneczko wyślizgnie sie zza przepastnych chmur ANIC=> mam pytanie jak dużo Twój brzdąc zajada tych zupek i kiedy zaczęłas je mu podawać my jesteśmy na razie na etapie jabłuszek i marchewek i soczków nie wiem kiedy coś nowego mu dorzucić i w jakich ilościach, podajesz tylko słoiczki czy też czasem coś gotujesz???? my mamy słoiczki ale póki co zajada marchew i jabłka z ogródka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Synuś śpi sobie-wkrótce się zbudzi na \"papu\" :-D Pogoda u nas :-( -szkoda pisać- jesień na 100% :-( Ja też zamierzam karmić piersią tak długo jak się da. Do roku najwyżej Luckylady🌻 To chyba te zachowania naszych dzieci są podobne U nas też dni bywają różne, ale i w nocy też czasem bywa różnie Mój Synuś nie przespi nocy tak jak Twój Gabryś Najwyżej śpi 4 godziny od 8,00, potem karmienie, zasypia i budzi się na karmienie potem co dwie godz.Wstaje o 6,00 rano Co do załatwiania to Aron robi kupki conajmniej dwa razy dziennie czasem raz, a czasem nawet 3 razy No i jadłam wczoraj ogórek nic się nie stało :-) pozdrawiamy elinova❤️ a po jakim czasei wolno dawać zupki i papki??????? masz już @??????????????? bo ja jeszcze nie :-D też mam ochote na pepsi :-P Udanej zabawy na weselu :-) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1974 Mój Synek też czasem budzi się z płaczem Wydaje mi się,że takim Maleństwom coś się śni przecież są tacy jak my tylko w mniejszej wersji :-) pozdrawiam Qassnadra Z dziećmi jest różnie jeśli chodzi o przyrost wagi nie przejmuj się niczym pozdrawiam Brzusia a Ciebie to tu dawno nie było :-( nie wiem czy można jeść marchewkę:-O pozdrawiam Luckylady kiedy jedziesz do Egiptu???????????????:-D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>>>>Mada lena>>>>>>>>>Jaś zaczynał od kilku łyżeczek dziennie.Przed południem je zupkę, w międzyczasie mleczko, a po obiadku deserek.W tej chwili słoiczek 150 g zupki dzielę na pół i wszystko zjada.Deserek 130 g zjada cały.Daję mu różne rodzaje deserków.Chcę aby poznał różne smaki, na razie wszystko gra, nie ma wysypek, luźnych kupek itp.Je chętnie i coraz lepiej mu idzie jedzenie łyżeczkę, choć jeszcze wypycha jęzorek.Nie mam własnego ogródka, więc sama nie bardzo mam z czego przygotowywać posiłki.Warzywa ze sklepów i bazarów nie wchodzą na razie w grę, więc synusia karmię słoiczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×