Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Witajcie dziewczynki!!! A więc tak LADYBIRD juz jest w domku, przytyło jej sie 16 kg (mysle że to nie jest duzo) i dlatego ja wysłali do szpitala,poprostu ma za duzo wody w sobie i nóżki i rączki jej spuchły:( a im wiecej się tyje tym moze dojść do zatrucia ciąży(czy cos takiego...) Ale ma jeszcze jeden problem wykryli jej na usg że pępowina jest dwu naczyniowa i dziecko moze miec wade serduszka...:(:(:( za pare dni idzie na echo serca,niech wasi lekarze sprawdzą wam pępowine bo ja nawet nie wiedziałam że sie sorawdza... Macie wszystkie pozdrowienia od niej 🌻 BLUMEN- ja bede uzywac kosmetyków nivea...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amber-ania -dziekuje a jakbys miala chwilke to skrobnij mi co najlepiej kupic juz z kosmetykow-bo wiesz boje sie ze nie zdaze pokupowac wszystkiego.wiesz troche kilogramow wiecej i juz sie nie uniose(hihihi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Hej dziewczyny!! Dobrze, że Ladybird już w domku, ale teraz to nas nastraszyłaś z tą pępowiną dwunaczyniową :-(( A czy to można wykryć na zwykłym badaniu USG, czy jest potrzeba wykonania jakiegoś specjalnego badania? Zaraz będę buszowała po necie w poszukiwaniu tych informacji, ale ktoś może mi szybciej odpowie :-) Co do kosmetyków-- to ja na początek decyduję się na Bambino, ponoć najmniej uczulają, ale te opinie są podzielone ( zresztą jak we wszystkich sprawach). Kupię na pewno oliwkę, mydełko i chusteczki , a co do reszty to nie mam pojęcia. Aaaaaaa....i jeszcze Sudocrem do pupci :-D Miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara1000
Jesli mogę coś doradzić Elinova: oliwka bambino okropnie brudzi ubranka, a plamy właściwie nie spieraja się (pozostaje żółt, nieładna plama....) i ma niezbyt miły zapach....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Sara1000-- dzięki za radę. Ja własciwie ciągle używam oliwki Bambino, tyle że -fakt- po kapieli zakładam płaszczyk kąpielowy z frotki i na nim to nie widać żadnych plamek. Co do zapachu to mi się podoba, ale teraz rzeczywiście się zastanowaię czy będę nim smarowała Moje Maleństwo. Dzięki jeszcze raz 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara1000
Nie ma sprawy! Wszystkiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam humor,przed chwilka dostałam od tatusia 700zł na dzidzie i zaraz jade kupic reszte rzeczy które mi brakują ...:):):) BLUMEN- oliwka, mydełko,krem na odparzenia,patyczki higieniczne,chysteczki nawilżone, kremik do twarzy , proszek do prania chyba o niczym nie zapomniałam im mniej kosemtyków tym lepiej...:) ELINOVA- mysle że to wykryto na zwykłym usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Dziewczyny nie wiecie co się dzieje z Matitką?? Tak sobie właśnie o niej przypomniałam...Kiedyś była taka \"aktywna\" na tym forum, a teraz już od dłuższego czasu jej nie ma...Może ktoś ma jakieś wiadomości. No i jeszcze Kinia się nie odzywa, i jeszcze kilka takich mamuś by się znalazło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Amberka!!! Witaj po długiej nieobecności!!! Myślałam ostatnio o Tobie:) Pozdrów proszę Lady, jak będzie z nią rozmawiać! Jeżeli chodzi o kosmetyki, to jeszcze się nie zdecydowałam. Poradzę się położnej w sz. r. Mam już zapas mokrych chusteczek Pampersa:) Sudocrem jest bardzo dobry, ale nie powinno się go używać na zdrową pupę. Też się zdziwiłam, ale tak powiedziała położna. Na zdrową pupę kazała kupić Alantan lub jeszcze jakiś. Zapomniałam nazwy. To są kremy przeznaczone do pupy niemowlęcia. Trzeba pytać w aptece. Ja, jak się domyślacie zabawiłam te dwa dni u mamuśki. Nie chciała mnie puścić do domu:o Bała się ze znowu cos głupiego wymyślę i jeszcze sobie krzywdę zrobię ;) Odwidziałam wczoraj kolejną hurtownię. Trochę droższą od poprzedniej, ale oczywiście wyszłam z reklamówką i powiem Wam ze już mam prawie wszystkie ubranka:):):) Jeszcze tylko jakieś dwa pajacyki i dwie czapunie i będzie komplet!!! Aaaa... i chyba będzie trzeba kupić jakiś kombinezon prawda??? Bo ja sama nie wiem:o Nie wiem czy maj będzie już ciepły??? Boję się ze małą przegrzewać będę:o Poradźcie...plissss. Za kosmetyki biorę się w tym miesiącu. aaa... i jeszcze jakieś 20, 30szt pieluch terowych i kilka bawełnianych. Później biorę się za pranie i prasowanie:) Dziewczyny... Dostałam listę rzeczy, które mam mieć w torbie do szpitala. Jeżeli chcecie to mogę Wam wklepać. Ta lista to tak pod ten mój szpital, ale myślę ze wszędzie jest podobnie chyba:) Słuchajcie... Nasz tatko wróciła wczoraj z tego Krakowa. Musiał prowadzić, bo jego kumpel nie był w stanie. Tato jak przyjechał, to zaraz stwierdziłam ze jest taki lekko nieświeży i jeszcze do tego ten jego przepity głos... Oczywiście tłumaczył się ze to przez karaoke...hehe Ładne mi szkolenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusiom :) na Śląsku pogoda tak paskudna ze psa z kulawą noga by sie z domu nie wyrzucilo!!! tym samym minie kolejny dzien a moj stan posiadania wyprawki dla dziecka rowny jest zero!! Grzywa jak by Ci sie chcialo to wystukaj te liste przyborow do szpitala, fajnie by tez bylo jakbys tak w skrocie napisala ile czego masz dla dzidzi - ja jestem na etapie robienia listy jakie ubranka trzeba kupic ale jakos nie wychodzi mi to za ciekawie :( trzymajcie sie cieplo mamusie i grzejcie swoje pociechy Mela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Majóweczki! Ja oczekuje na swoje pierwsze dzidzi i też już bym chciała miec je przy sobie. Piszę po raz pierwszy, choć przyznaje sie do poglądactwa, co trwa juz od jakiegoś czasu :), ale dzięki temu juz nie czuje się taka osamotniona z tym moim brzuszkiem i masą pytań które plączą się po mojej głowie. Też mam termin na maj , a moja dzidzia - dziewczynka prawdopodobnie co i rusz daje mi popalić, kopareczka normalnie. Pozdrawiam wszystkie mamy i ich brzusie. P.S. Właśnie wczoraj zdaliśmy sobie z mężem sprawę z tego, że imię dla dziecka jest przecież na całe życie i podjęcie decyzji to bardzo poważna sprawa, bo potem nasz maluch może mieć do nas pretensje hihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :-) Jestem przeziębiona :-(. W dodatku miałam dziś taki fajny sen : plaża ,morze, cieplutko, a ja wiotka i szczupła na plaży się wygrzewałam :-P. Lekkie rozczarowanie jak się obudziłam bo na podwórku pada śnieg, jest zimno, a ja nadal czuję się jak słoń.Ja już tak bardzo chcę by się zrobiło ciepło.Nie dość,że człowiek sam jest cięzki to jeszcze musi na siebie ubierać następne kilogramy-kurtki, swetry,czapki itd.... :-(. Co do kosmetyków to ja wiem,że będę używać \"penaten\" bardzo mi się podoba zapach i firma ta od dawna zajmuje się pielęgnacją dla dzieci-sprawdzona w rodzinie od lat.Nie polecam BAMBINO i to z doświadczenia. Grzywa jak możesz to napisz listę tych rzeczy co trzeba zabrać do szpitala.Z góry dziękuję !!! mela--> ja też nie mam jeszcze rzeczy dla Małego, więc się nie przejmuj nie jesteś sama :-D. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam jeszcze dodać że zrobiłam wyniki, tzn morfologia, mocz i krzywa cukrowa. Wszystko w granicach normy!!! nawet nieszczęsna hemoglobina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
No to mi namotałyście z tymi kosmetykami, ale myślę że sobie z tym jakoś poradzę :-D Grzywa--ja to bym tego Twojego mężczyznę przepytała o te szkolenia :-D Brygida--polecam na przeziębienie czosnek ( ja kroiłam drobno na kanapkę z masłem i popijałam szklanką mleka), no i wodę z cytryną i miodem, do tego odrobina soli - ponoć dobrze wpływa na gardełko. Malinow_a25-- podaj termin, miejscowość, nabyte kg :-D, cm w talii to Cię wpiszemy do naszej tabeleczki :-)) A tak poza tym to witam w imieniu wszystkich majóweczek. Napisza nam coś o sobie . Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc slonie :-) 1. w czwartek obwod glowki wyszedl 28 cm 2. po 5 dniach, wczoraj - wyszedl 26 cm. przypadkowo to zobaczylam jak porownalam Czy to znaczy ze glowka sie zmniejszyla??? 2. Ratunku. Obudzilam sie dzis rano w szoku bo poczulam ze cos jest nie tak, patrze w lustro!!! A tam, przez noc uroslo mi pol zeba madrosci!!!! Teraz nie moge nic jesc, mam spuchnieta szczeke. Czy to mozliwe ze wyrzynanie sie zeba tak moze bolec?? Kwii. Czy czeka mnie operacja??? Ratunku. Co tam u was??? Moj maly sie przekrecil wczoraj lebkiem w dol. Siedzialam w furce jak jechalismy do ginki i czulam ze nagle tak sie zaczal wiercic jak cholera i rozpychac, a miesiacami czulam kopanie po prawej na dole w tym samym miejscu. I pomyslalam ze pewnie sie przemiescil, a chwile potem lekarka to potwierdzila, i od tego czasu czuje kopanie u gory! Ale numer. nie moge sie przyzwyczaic. brzuch nawet inaczej wyglada. Ale podobno jeszcze moze sie przekrecac w dowolne strony. Martwie sie tym zebem madrosci. Nagle w jedna noc sie wybil. W szoku jestem. Tak dziwnie w paszczy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
A wiecie co z Biedroną?/ Wczoraj miała wizytę u lekarza i myślałam że od rana będzie zdawała relacje a tu cisza....Może jeszcze po tych sklepach buszuje?? :-D Biedroneczko --przyleć i zdaj relacje...Czekamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elinova :-) Czy ktoś Ci pisał,że jesteś fajna :-) i miła- JESTEŚ :-D??? Dzięki za rady !!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Lucky--ten ból to może być związany z \"wyżynającym się\" ząbkiem mądrości. A czemu myslisz, że może Cię czekać operacja?? Jeśli wyrasta Ci on w miejscu, w którym nie masz innych zębów to nie będzie takiej potrzeby. I pomyśl sobie jaki ból będzie odczuwał Twój Gabryś gdy mu się ząbki będą wyżynały :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Brygida-- mam nadzieję, że moje rady Ci się przydadzą, a to że jestem fajna to ciągle słyszę...:-D żartuję!! W pracy to zawsze mówili, że zwariowana jestem i może coś w tym jest... A zapomniałam Wam napisać- dziś z samego rana pozwoliliśmy sobie z miśkiem na małe bara-bara i po tym stwierdziłam,że Moje Maleństwo nie chce się poruszyć. Zasnęłam jednak...Później zaczęło fikać jak szalone :-D No a mój wspaniały mąż stwierdził, że dzidziuś jest dobrze wychowany i nie chciał nam przeszkadzać w zabawach, więc się usunął na bok i spokojnie przeczekał nasze harce :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lista dla Was kochane:) 1. DLA MAMY -szlafrok -2 koszule rozpinane do przodu (w szpitalu dają, ale nie są one za piękne) -klapki pod prysznic -przybory toaletowe, ręczniki -kilka par majtek jednorazowych (powiedział ze mogą być z fryzeliny, ale lepsze są z takiej siateczki delikatnej) -2 biustonosze dla matek karmiących ( jeden taki lepszy, a drugi jakiś stary, brzydki i wielki. Na sam nawał pokarmu) -wkładki laktacyjne (jednorazowe, ale w sprzedaży są tez wkładki bawełniane, wielorazowego użytku. Podobno są świetne na wielkie wyjścia. Są z firmy Metea, czy jakoś tak. Koszt prawie 50zł) -duże podpaski bawełniane -woda mineralna n/g (warto zabrać na porodówkę) -maszynka do golenia (niby zawsze mają , ale...) -ręcznik papierowy-rolka (do osuszania samego krocza po porodzie) -DOWÓDD OSOBISTY -GRUPA KRWI (KONIECZNIE ORYGINAŁ) -KARTA CIĄŻY I BADANIA -KSIĄŻECZKA UBEZPIECZENIOWA, LUB DOKUMENT UPRAWNIAJĄCY DO BEZPŁATNEJ SŁUŻBY ZDROWIA. 2. DLA DZIECKA -mała paczka pamperów -mokre chusteczki -krem do pupy (mówiła o alantanie i jeszcze o jakimś...cholera zapomniałam nazwy, ale się dowiem. kremy to w aptece) -3 komplety ubranek (śpioszki, czapeczka, kaftanik, body lub koszulka, skarpetki, kocyk) Ja jeszcze kupiłam takie tycie rękawiczki na rączki. Żeby sie dzidzia nie podrapała, bo w szpitalu pazurków nie obcinają. 2.DLA TATY (jeżeli wybiera się na porodówkę oczywiście) -buty zmienne -wygodne ubranie -woda do picie -kanapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki grzywa :-) najbardziej podoba mi się lista dla przyszłego TATY :-D i te kanapki tam :-).Hmmm czy ten poród będzie tak długi,że nie wytrzyma bez kanapki??:-P;-D, a to dobre :-))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
O tych kanapkach to już wcześniej słyszałam i mieliśmy z tego ubaw :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>eliniva Ja to myślę ze Twoja dzidzia, to zwyczajnie zasnęła, podczas tego barabara. Takie bujanie moze usypiać. Biedrona poszła do pracy zanieść zwolnienie. Jak tylko przyjdzie, to będzie zdawała szczegółową relacje z wizyty Ja ubranek w rozmiarze 56-62 mam po 4, 5 szt z każdego rodzaju. Jeszcze tylko właśnie jakieś dwa pajacyki kupię i dwie czapunie. I właśnie zastanawiam się nad tym kombinezonem. Chyba się wstrzymam. Przecież zawsze można dokupić. Za dużo nie będę kupować, bo Zuzka pewnie będzie rosła jak na drożdżach i jak kupię dużo, to nawet nie zdążę jej ubrać:) Szczególną uwagę zwracam na jakość bawełny i żeby nie śmierdziało mi farbą, jak te niektóre chińskie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa dzieki za liste :) a co do kanapek to wiecie dla tatusiow to bedzie niezly seans prawie jak kino akcji z duza ilosci krwi i krzyku, no i pewnie nie jeden dowie sie co tak na prawde jego druga polowa o nim mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam wszystkim za odpowiedz na temat kosmetykow,mam jeszcze takie pytanie powiedzcie mi czy wypisza mi dziecko ze szpitala bez beta,np jak jade autem to musze miec nosidelko-to chyba mi pozwola wyniesc dzidzi w nosidelku???przeciez nie bede go przekladac w aucie z beta do nosidelka a z dzidzi na rekach tez jechac nie wolno.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM!!!:):)🌻 Dzisiaj, hmmmm właściwie za chwile przyjeżdza moja mama:) Ciesze sie strasznie, bo ostatni raz widziałysmy się w święta, a u nas w domku będzie po raz pierwszy!!! Mieszkam tu z moim chłopakiem od października i jakoś wcześniej nie było okazji, dzieli nas ok.200km...:( Wyczekuję jej z niecierpliwością:):) Co do kosmetyków to ja narazie mam chusteczki, chociaż nie wiem czy się sprawdza, bo czytałam że mogą uczulać i najlepiej to poprostu przemywać pupcię wodą...napewno bezpieczne patyczki do uszu, co do mydełka i oliwki...to chyba kupię Oilatum, podobno jest bardzo dobre, wlewa się je do wody i wtedy już nie używa się ani mydełka ani nie natłuszcza się skóry po umyciu, bo to wystarcza...sudocrem rzeczywiście dobry, ale na odparzona pupcię, na zdrową za mocny, narazie nie wiem jeszcze jaki kremik na codzień... Kurcze otwarłam Jumbo packa pampers, bo w całości mi się do szafki nie mieścił i ...byłam w szoku jakie te pampersiki są maluśkie!:):):) Kurcze, już nie moge sie doczekać mojego maleństwa!!!! Pozdrwaiaaaammm!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie śmiałam z tych kanapek, ale położna mówiła ze tatusiowie to bardzo zdolni są i np zdarzało sie ze taki tatuś wyskoczył sobie na pierogi do baru, a jak wrócił to dzidziuś juz zdążył sie urodzić i zdążyli go nawet zważyć. Powiedziała jeszcze ze nie bardzo im się podoba jak tata biega i kręci sie po porodówce. Jak już przyjdzie, to ma siedzieć na tyłku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Mela--oj moja koleżanka jak rodziła to tak wrzeszczała na swojego mężą, że hej!! Krzyczała że mu juz nigdy więcej \" nie da\" :-D To jednak było najłagodniejsze, bo aż się wstydzę pisać co krzyczała :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :D Właśnie wróciłam od mojej Pani gin. Doniosłam jej wyniki zleconych badań i jest w miare dobrze . No poza silna anemia która mam od początku. Jakoś nie umiem tego pojąć bo ja przytyłam już 18 kg a anemie mam od poczatku. No trudno taka widac moja uroda. Przy pierwszej ciazy miałam 21 kg więcej ale teraz pobije to zdrowo. Całe szczęście że dzidziuś tez przybiera. W ciągu 6 dni przybrał 130gram i ma teraz 2320. Lekarka stwierdziła ze z racji mojego zmasakrowanego brzuszka po świętach Wielkanocnych pójdę od razu do szpitala i zrobia mi cesarkę. Zabieg ponoć będzie skomplikowany i nie moga sobie pozwolic na spontaniczny poród który może akurat zacząć się w nocy bo wtedy jest ograniczony personel medyczny. Pożyjemy zobaczymy. W drodze powrotnej pojechałam z moim tatuśkiem do hurtowni dziecięcej obejrzec pościel no i tatuś ( mój ) zasponsorował ( pościel i rożek). No mi teraz to chyba brakuje tylko butelki i kosmetyków. Właśnie przestało sypać i leniwie wychodzi słoneczko. Oby do wiosny. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywa--> nie kupowałabym na zapas kombinezonu .Może okazać się,że będzie ciepło i Zuzia nie zdąży go nawet założyć.Jeśli okaże się potem,że jednak będzie chłodno to wtedy kupisz. elinova--> co do barararararara :-P to u mnie jest zawsze podobnie.Chyba zasnął :-P apropo kanapki to nie umiem sobie wyobrazić sytuacji gdzie ja rodzę, a mój mąż podjada sobie kanapkę -hiihiii :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×