Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

A z tymi chusteczka to właśnie nie można przesadzać. W domu, to pupę po przewijaniu trzeba myć wodą pod kranem, a chusteczki to tylko na spacery i jakieś wyjazdy. Tylko wtedy, kiedy nie ma dostępu do czystej wody. Taka chusteczka to nigdy nie umyje dokładnie pupy i dodatkowo jest w nich duzo chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Ale się uśmiałam Brygida z tego Twojego męża jedzącego kanapki....:-D No nie moge...aż mi łzy poleciały...hihihih To rzeczywiście byłby komiczny widok- krew, krzyki i mąż spokojnie jedzący kanapeczki :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej koleżanki, ale przecież poród to nie tylko krzyki:) Jak byłyśmy zwiedzać porodówkę to właśnie była tam dziewczyna, która właśnie rodziła. Oczywiście nie leżała z rozłożonymi nogami, tylko zwyczajnie spacerowała od okna do ściany w szlafroku. Mąż w tym czasie sobie siedział i coś tam gadał do niej. Na porodówce są prysznice, worki sako. Można tam robić różne fajne rzezczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale pomyslcie taki widok spokojnie jedzacego meza moze rozladowac atmosfere i porod moze stac sie przyjemniejszy jak sie na taka sielnake patrzy ;) no i z drugiej strony glodny mezczyzna to najbiedniejsze dziecko na swiecie :) moj jak wroci z pracy a jeszcze obiadu nie ma to taki slabiutki, tak go glowa i brzuszek boli ze az serce sie kraje!!! no i jak tu takiemu odmowic kanapki w sytuacji podbramkowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny te chusteczki do pupy są naprawde rewelacyjne i będziecie ich używac na okrągło. Nie wierzę żeby któraś leciała z dzidzia pod umywalke żeby umyć pupe kiedy można to załatwić szybko i pachnąco. Do umywalki musisz prawie całego dzidziusia rozebrać potem ubrac i niepotrzebnie tracisz czas. I nie słyszałam żeby te chusteczki uczulały. Ja jechałam na nich cały czas a mój mały jest raczej alergikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do majówek borykających sie z anemią: wyjście jest tylko jedno, może niezbyt przyjemne w smaku ale gwarant, że sie tej dolegliwości pozbędziecie: CZARNA RZEPA. Trudno to warzywo znależć, ale jak już sie polowanie uda, to jeść bez ograniczeń i po anemii, poza tym pozbywacie sie zgagi :). jak moja mama była w ciąży z moim bratem to lekarz aż sie zdziwił, że w ciągu kilku tygodni pozbyła sie anemii bez prochów . A poza tym w jednej ciąży utyła 24, a w drugiej 30 kilo i w zasadzie zrzucała wszystkie kilogramy w ekspresowym tempie. Ja patrze na siebie i jeszcze nie rozpaczam :) w końcu 74 kilo to nie dramat jak sie do tej pory w porywach ważyło do 65 kilo podczas zimy. poza tym jem to na co w danej chwili mam ochote i sama sie sobie dziwie, że to nie moje ukochane słodycze, teraz to mam je gdzieś :, a w pasie właśnie dobijam do setki. Mam nadzieje , że dobrze się zmierzyłam, hihi. Jestem z Warszawy, właśnie kończe studia i akurat całkiem nieźle sie składa: dzidzia ma sie pojawić około 26 maja to sie obronię jesienią. No i od soboty jestem mężatką. Śmiesznie brzmi, ale trzeba sie przyzwyczaić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam na zajęciach to położna mówiła ze pupina maleństwa może być podrażniona po ciągłym używaniu chusteczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy was tez tak boleśnie kopią Wasze maleństwa?? Moja Zuza to normalnie chyba trochę przegina ostatnio. Zaczęła bardzo mocno kopać i sie przesuwać. Może znowu jej sie przytyło:) Jak kładę się do łóżka do normalnie czuję jak brzuch mi ciągnie do materaca, a ona strasznie sie wtedy wierci i czasami jest to bardzo nieprzyjemne uczucie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
malinow_a25-- wszystkiego naj... z okazji ślubu...Oj kiedy to było... U mnie w grudniu minie 6 lat :-D Dopisuję Cię do tabelki: ************************************************************************************ nick... ..........termin ...kg.na + ..obwod......miasto...............płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06...12kg........95cm.....Kołobrzeg.......chłopiec Paticzqa…....02.05.06…..????........100cm…...Opole…….........synuś matitka.......04.05.06....2kg........104cm........................chłopiec aga133........04.05.06….10kg.......102cm...Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg..........82cm....Tychy.......dziewczynka amelia-c.......05.05.06...8,5kg.......94cm...................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg.......................................chłopiec biedrona28...07.05.06...12kg........107cm....Toruń..............JULA Luckylady....07.05.06....8kg.....................Poznan(23.02-1270g)..GABRYS mada lena....10.05.06....7kg..........97cm.....Myszków........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg.....................Rzeszów.................. MAGDYCHA...13 05 06....4kg.....................Rzeszów..........chłopiec mela78........13.05.06....9kg...........92cm...Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06.....7kg....................Warszawa.................. Maja24.......15.05.06.....9kg...........99cm...Częstochowa....chłopiec Efciak.........16.05.06....5kg...........83cm...Zgierz........................ Gabi26........17.05.06....7kg..........115cm...Rybnik.......dziewczynka Elinova........18.05.06...10kg...........96cm..woj.pomorskie...VIKTORIA Qassandra...20.05.06....11kg.........z metr...Kraków...................... karolayna....20.05.06.....8kg........96cm.Ostrowiec Św...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....8kg...........95cm....Gorzów..............KAMIL ladybird......21.05.06.....10kg..........96cm....Poznan.........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06.....11kg...........87cm...Gdańsk...........chłopiec Kinia25.......23.05.06......14kg..........105cm...Kraków.................... gaga26.......25.05.06.......4kg...........88cm...Jelenia Góra.............. malinow_a25.26.05.06......9kg.........ok.100cm..W-wa..............córka Grzywa.......27.05.06....7,5kg...........97cm...Wrocław.............ZUZA Mycha169....28.05.06.......7kg...........90cm...Z.Góra......JAKUB/POLA brygida-26...31.05.06......12kg...........90cm..........................synuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Oj Grzywa-- ja mam to somao...najgorzej jak się położe na boku, to aż mi cały brzuch faluje :-D A czasami jak siedzę, to czuję takie kopniaki pod żebrami, a to już nie jest przyjemne :-)) Ponoć teraz coraz bardziej będziemy odczuwały wszystkie ruchym bo Maleństwa rosną a miejsca mają coraz mniej :-(( Oj biedny Mój Skarbek ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , moja maleńka tez tak cały czas sie wierci ,ze szok,nawet w nocy budzi sie kiedy ja wstaje do wc,potem jak ja zasypiam to ona też (czasem wczesniej czasem pózniej ) :) ,jednak najbardziej smieszy mnie to kiedy odsłonie brzuch to przestaje kopać,a kiedy znów zasłonie, dalej kopie. chyba lubi słoneczko i pewnie dziwi ja to :) slodka jest ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dokładnie to samo:) Jak odsłaniam brzuszek to przestaje się ruszać. Skubana reaguje na światło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiakul
Witam , ja własnie tez odkryłam że jak kopie synek i chciałabym zobaczyc dokładniej podciągam bluzke czy sweter a on wtedy przestaje kopac , tak jakby nie chciał byc podglądany.... spryciula Co do kosmetyków to słyszałam że bardzo duzo niemowląt ma uczulenie na kosmetyki Johnson&Jofnson, ja osobiście jeszcze nie mam nic z kosmetyków, ale jeszcze mamy trochę czasu. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki! To ja, biedronka pstra :) Dzieki za troske!!!!! U mnie wporzo, ale zaraz jade do znajomych, odezwe sie wkrotce!!!! Calusy dla wszyyyystkich brzuszkow!!!! Dla kawalerow od Juli po dwa, a dla kolezanek tylko po jednym :P NO chyba ze dla Zuzy :) PAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja spałam całe popołudnie.Moje przeziębienie + pogoda na podwórku to chyba spowodowało,że mnie tak do łóżka pognało :-). Czuję się lepiej, ale na dworze śnieg pada jak szalony- GDZIE TA WIOSNA??? Jeśli chodzi jeszcze o te kanapki to mnie by jedzący mąż nie rozładował jakby siedział obok mnie i jadł ( choć życzę mu najlepiej).Znając też mojego męża i tym jak się całą ciążą przejmuje to wiem ,że w tym czasei nie będzie w stanie nic jeść. aga133-->fajnie,że piszesz o Twoich już wcześniejszych doświadczeniach.Wydaje mi się,że masz rację co do tych chusteczek.Pisz dużo i o wszystkim. malinow_a25--> GRATULACJE DLA ŚWIEŻEJ MĘŻATKI !!!Wszystkiego najlepszego :-)!!!!!❤️🌼 oj mój Maluszek też mi daje popalić.Najbardziej wystraszyłam się w niedzielę, kiedy to obrócił się pionowo- ból przy tym jak cholera :-/.W poniedziałek wrócił do poziomu. Wiecie co? ja jestem przerażona bo w moim rejonie położna to taka \"siekiera\" o starodawnych poglądach,że aż boję się pomyśleć jak przyjedzie na te wizyty kontrolne :-(.Ponoć do kogo jedzie to według niej każdy nic nie umie, a ona wie najlepiej.Ona jest młoda, ale pyszczek ma ..... :-(.Poucza nawet matki, które rodziły już kilka razy ( a sama ma jedno dziecko ).Co idę do lekarza to jestem w strachu jaki ma humor bo od tego zależy moja wizyta.No, ale o co mi chodzi? Chodzi mi o to,że jedna położna będzie gadać ,że to jest dobre, a inna ,że coś innego.Wydaje mi się,że jak zostaniemy MAMUSIAMI to same będziemy wiedzieć co dla naszego Maleństwa będzie dobre. Jak to jest u Was: czy będziecie mieć wizytę położnej i trzeba się na to zgodzić??Ja tym jestem przerażona :-(. asiakul--> też słyszałam ,że kosmetyki Johnson nie są za dobre. elinova->ja też miałam ślub w grudniu i też obchodziłam 6 rocznicę.:-P Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje brygida. Zdam się na własną intuicję i sama będę wiedziała co jest najlepsze dla Zuzinki mojej kochanej. Może będzie twardzielką jak mamusia i żadne chusteczki ją nie ruszą;) Z tymi położnymi to chyba raczej jest nieuniknione. Przed porodem trzeba sie rozejrzeć za ośrodkiem zdrowia, najlepiej gdzieś blisko i wtedy po porodzie już umówić sie na wizytę z położną. Tak to wygląda u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie mysle ze ja TEZ CHCIALAM DZIEWCZYNKE!!\' :\'-((((((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady i jak zupa z trupa??? wpadnij do nas.. zostawilam tam dobry dowcip :)))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiakul
Witam, ja wiem że będe miała chłopca, ale czy to takie na prawde ważne , ważne żeby było zdrowe i dobrze sie chowało. A tak apropo to któras pisała że czuje że dzidzia przesunęła sie w dół itd, ja nie wiem gdzie synek ma głowe a gdzie pupę, czy Wy to czujecie, jak kopie to czuję z dwóch stron jakby dawał noga i główka ale gdzie co jest to nie czuję a boje sie nasiskac. Jakie sa Wasze obserwacje, może ja mam za twardy brzuch i nie czuję albo jesten bezczuciadla synka :))) ciekawe czy jeszcze któras jest czy juz śpicie. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiakul--> ja nie wiem gdzie główka, a gdzie nóżki itd.Ale wiem jak się obróci pionowo to kopie mnie po żołądku i na \"dole\", a jak jest poziomo to daje mi popalić po bokach :-).Też nie naciskam bo boję się :-/.No i faktem jest by dziecko było zdrowe bo to jest najważniejsze :-).Ja się cieszę i nie mogę się doczekać na koniec maja.A już teraz tak bardzo je kocham.Ja będę mieć chłopca :-). Pozdrawiam Wszystkie i DOBRANOC !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak 26
cześć dziewczyny znalazłam was dopiero teraz a też mam termin na maja dokładnie na 5 mogłabym przyłaczyc sie do was chociaż na parę dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Hej!! Ja JUŻ dziś wstałam :-)) Znowu obudziło mnie to świecącę słonko prosto w okno...Och jak ja to lubię ...Odrazu mam chęć do życia...Co prawda nie wiem jeszcze czy na dworze jest w miarę ciepło, ale to niebawem sprawdzę, bo wybiorę się na spacerek z Moją Kruszynką ❤️ A teraz mój dzisiejszy sen: Szpital...Porodówka...Połozna mówi: - Przyj!...Jedno parcie...drugie...trzecie i....Maleństwo jest na świecie..Żadnego bólu tylko lekki wysiłek :-D...Oj jak ja bym tak chciała i Wam też życzę takich porodów :-)) Miłego dzionka kobietki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
gosiak 26-- Witaj!! Jasne, że możesz do nas się przyłączyć. Chętnie przyjmujemy nowe majóweczki :-D Napisz nam coś o sobie m.in. skąd jesteś, ile kg masz na +, obwód brzusia, no i czy już wiesz czy urodzisz synka czy córcię to Cię zaraz wpiszę do naszej tabelki :-)) Fajnie, że się odezwałaś. Pozdrawiam i czekamy na Twoje \"dane\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Witam,je tez weszłam tu przez przypadek i równierz mam termin na 6 maja-czy mogę si ę do was doczepic choc na chwilke?Mam maleńkie problemy z córenką i tak bardzo chciałabym się czasem z kims podzielić swoimi kłopotkami.Myślę że nikt nie zrozumie kobiety w ciąży jak właśnie kobieta w ciąży.Pozdrawiam.Ewelinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
ewelina--jasne,że możesz się do nas \"doczepic\". Bardzo chętnie przyjmujemy wszystkie mamusie :-D Jak tylko podasz wszystkie swoje namiary, wymiary itp... to zaraz znajdziesz się w naszej tabelce... Pisz o wszystkich swoich obawach, niepewnościach a my w miarę możliwości postaramy się Tobie pomóc 🌼 Teraz zmykam z Moim Skarbem na spacerek póki jeszcze słonko świeci...Wam też to radzę...Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi..pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry piekne ciężaróweczki...:):):) witam równiez ewelinke i gosiak26 🌻 nas tez obudziło słoneczko juz o 9 rano hihi. Wczoraj byłam z mamusią na zakupach i wydałam troszke kaski na mojego babelka:) mam juz prawie wszystko... Miłego dnia wam życze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mamusie :-) Ja jestem po śniadaniu i muszę przyznać,że dziś rano obudziłam się głodna jak wilk.Kiedyś nie jadłam śniadania, a odkąd jestem w ciązy jem :-).Wszystko dla mojego Synka :-) Witam NOWE MAMY i mam nadzieję,że napiszą coś o sobie :-D.🌼 elinova--> życzę miłego spacerku.Wbrew pozorom jest zimno także uważaj na siebie.❤️ ja idę gotować obiadek :-P Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki! Dziękuję Wam bardzo za życzenia! Jaki piękny dzień dzisiaj, słoneczko za oknem, aż żyć się chce :)To słońce tak na nas działa, że jak wczoraj byłyśmy na spacerze i to dosyć długim, to wogóle nie wiedziałam co to mój kręgosłup hihi. Za to później moja dzidzia dała mi popalić, mam wrażenie, że jak jesteśmy na jakichkolwiek zakupach to ona usiłuje się także udzielać, ale to chyba jak każda kobieta. Kręci się i wierci, najśmieszniej jest jak nagle z prawej strony pod żebrami wyrasta mi taka dodatkowa półka, że chyba niedługo będzie można kubek postawić. Znajomi śmieją się, że co tu się dziwić: nieodrodne dziecko swoich rodziców. Pion czy poziom, wszystko jedno i nagle czuje kopniaki po żebrach. Ostatnio to nawet mój mężulo poczuł te kopniaki któregoś poranka. Budzi mnie i pyta czy to ja go tak kopie, na to ja , że to jego dziecko, bo już czułam przez sen. Wieczorem dzwoni jego kuzynka i słysze jak tatuś chwali się z przejęciem: Wiesz co? Normalnie skopała mi tyłek!!!!! hihi Buziaczki i miłego dnia wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×