Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aqua1

jak wygląda usuwanie migdałów ???!!!!

Polecane posty

oto moje story syn 4 lata 2h po zabiegu ,jakby komar go ciachnoł. ja 33 l anginy i ból gardla od 12 lat- zabieg 5 dni temu 19h Znieczulenie miejscowe, pamietam ból , problemy, dygotanie moich nóg,rozmowy o zarobkach , krzyki na mnie itp. Po zabiegu ból, ból , krwawe wymioty-wydaje mnie sie ze to krwotok -pielegniarak sciemnia ze to normalne etc.. 7h po -mega wymiot miska i pół podłogi we kwi i płynach. Ciśnienie 80 na 40 .Moj kolor szaro biały. Wzywam pielegniarke(wychodzi na moje), po 40 minutach drugie szycie sączki itp. wymioty ból, niemoc , moje emocje rozwalone chce mi sie płakać. Czuje ze ktos cos zawalił przeoczył - niechce oskarzac bo sie nie znam na tym. Lekarz mowi ze nigdy nie miał takich trudnych migdałów(fakt czy obrona). do 15h kroplówki i zastrzyki non stop. Do domu , w domu kiepsko juz nie ma wymiotów ale szarpie(nitki)nie moge łykać spać, boli, boli , goraczka etc. Do bólu gardła sie przyzwyczilem przez ostanie lata moge z nim zyć, i nawet nie boli tak bardzo. Nie radze sobie natomiast z bólem uszu, przy przełykaniu, po snie,przy ruchach . 48h po wyjęcie szwów i saczków czy coś. NIby lepiej bo nie szarpie, ale ból uszu poteguje się. Dziś tj 5dni od zabiegu spie juz do 4 nad ranem, pózniej tabletka godzina latania na wysokośći lamperii(uszy). Z rana jogurt(lekarz zalecił trenig gardła jedznie mimo ze boli ,rozmowy itp)- no to jem pierwszy raz rzeczywiscie płacze i jem , drugi posilek b. boli ale wytrzymuje. Ogólnie wydaje mi sie że jest lepiej -no musi być lepiej. pozdr ol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
comaredrum nie łam się będzie już tylko lepiej. Naprawdę współczuję przeżyć. Ja gdyby zaszła taka potrzeba to dałabym się jeszcze raz. Mam dwadzieścia lat 25września będzie dwa miesiące-jeszcze czasami jak w gardle zasycha to boli gardło-to normalne. W ogóle ja już w tym samym dniu co miałam zabieg o własnych siłach szłam do kibelka, rozmawiałam na tyle normalnie na ile spuchnięty język pozwalał. Naprawdę ten zabieg spłynął po mnie jak po kaczce, zero złych wspomnień. Ale ja miałam w narkozie, profesjonalka-nikt się nie spieszył, wszystko dobrze zaszyte-full wypas. Dlatego radzę wszystkim w miarę możliwości-W NARKOZIE. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyszlam dzis ze szpitala. we wtorek wycieli mi dwa migdaly. zabieg nie boli nic, ja dostalam glupiego jasia po ktorym bylo mi wszystko jedno,nastepnie dwa zastrzyki w gardlo, jest sie przywiazanym(rece) i zasloniete sie ma oczy. jak dla mnie to tenm zabieg trwal chwilke ale trwa ok 20 min. i to jest cisza p|rzed burza. nie chce straszyc ale bol jest straszny. zastzyki dozylne przeciwbolowe malo daja ale jak pisalam wczesnien zabieg jest bezbolesny i malo sie z niego pamieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz to ci się
zacznie.Ja miałam usunięte migdały 2 miesiące temu i ból okropny własnie wtedy kiedy wrócilam do domu bo znieczulenie odeszło i juz nie było silnych przeciwbólowych leków w zastrzykach tylko zwykły paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem naprawdę, mi przeciwbólowe w szpitalu pomagały, czwarta doba tylko jakaś taka była, że nic pomóc nie chciało, a później już z górki. Od piątej doby przeszłam na czopki i spokojnie noc przesypiałam. Po jakiś 10 dniach od zabiegu już nawet czopki na noc nie były mi potrzebne. W sumie ja jestem bardzo wrażliwa na ból, a jednak tak reagowałam. Najgorsze w całej rekonwalescencji była moja rodzina, która odwiedzając mnie w szpitalu traktowała mnie jak umierającą i podziwiała jak ja się dałam na własne życzenie pociąć :D Mających pytania zapraszam na maila: marzec.magdalena@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konieczanginami
Narkoza ogólna(problemy z sercem,spowodowane przez anginki) jestem 4 dzien po zabiegu,chyba najgorzej wspomonam 14 godzin wymiotów krwią,potem jakby lepiej,tez mialam niskie cisnienie,85/55. ale nie wiem czy cos z tym robili,na pewno dostawalalm antybiotyki i plyny. Teraz boli mnie jedna strona bardziej no i cholernie uszy...schodzi mi ztego nie wiadomo jakie ropsko więc to jest malo sympatyczne,jeszcze nie mówię glosno,szepczę,trudnosci w przelykaniu sliny okropne,jedzienie kisiel budyn utarte ziemniaki pije rumianek pomaga, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem 6 dni po ztabiegu i nie wiem czy wszystko jest ok. biore aulin 2razy/24h i dopiero po nim moge otworzyc buzie. wieczorem juz nic nie pomaga i gardlo po prostu pulsuje i bardzo boli, uszy tez zaczynaj bolec a po zebach to jakby ktos mi mlotkiem stukal. a jak u was? po ilu dniach miajl bol? dodam ze jakos jem ale czuje sie bardzo zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi już w szóstym dniu ból mijał, w dziesiątym zaczęłam prawie do normy wracać. Jedyne co to ból zębów do dziś mi pozostał. Wydaje mi się, że podczas narkozy i wkładania wszystkich narzędzi zostały one nieźle obstukane:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 dzien
jem kanapkę:))) z bolem ale jem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis jeszcze nic nie wzielam przewciwbolowego wiec jest jakis postep:) ale na noc dwa ibupromy a i tak pieklo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja miałam w młodości sporo angin. Przez 15 lat to wyglądało tak, że 2 tyg. chora-2 tyg. przerwa i tak naokrągło. Mam na migdałach dziury, w których zbiera mi się nie wiem co, co się oczywiście wiąże z nieprzyjemnym zapachem. Mam już dosyć czyszczenia tych dziurek wykałaczką i innymi cudami. Byłam dzisiaj u laryngologa. Powiedział mi, że przeciwskazań nie ma specjalnych. Że te dziurki to każdy ma i tak od czasu do czasu się w nich coś odkłada itp. Coś tam o bakteriach tłumaczył:). Ale u mnie to prawie codziennie się odkłada. No i nie zauważyłam by aż tak wiele osób miało z tym problem. Nie odradzał mi wycięcia, skierował na oddział narazie by tam się dowiedzieć co i jak. Powiedział, że aż tak źle moje migdały nie wyglądają ale można wyciąć ze względów estetycznych. A powiedzcie mi... Głupio, że nie wiem:)... ale gdzie się znajduje ten trzeci migdał? A swoją drogą-nieźle tu niektórzy straszą... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie suchosci nie mam, ciekawe jak to bedzie dalej. a co do trzeciego mogdala to nie mam pojecia gdzie on jest. wiem ze wszystkich migdalow jest 7,mi wycieli 3... aha no i ja bym ze wzgledow estetycznych napewno sie nie zdecydowala na wyciecie, nie chodzi juz o ból nale ogolnie, jesli nie ma pilnej p|otrzeby to po co sobie dodatkowe problemy stwarzac a wiadomo ze wyciecie migdalow wcale nie jest bardzo dobr spraw dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze względów estetycznych nie? Skoro mam na nich dziury, w których co nieco się odkłada i muszę to codziennie czyścić-a nie zawsze znajdę gdzie to jest bo tych dziurek mam na nich sporo. Jak nie znajdę to cały dzień czuję w ustach nieprzyjemny posmak. Nie mówiąc już o tym jak się czuję gdy mam bliżej z kimś rozmawiać. A skoro ten zapach jest nieprzyjemny to i bakterie też tam napewno są. Antybiotykami czy innymi specyfikami nie zalepi się niestety tych dziur. Mam już dosyć gum i cukierków które i tak nic nie dają. A co za tym idzie-z problemu estetycznego rodzi się problem o podłożu psychicznym. Wolę się nie męczyć do końca życia i wyciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wycięła. Moje migdały też nie były takie strasznie pilne, ale waliło mi z ust i w końcu powiedziałam dość. Co do suchości to niestety muszę potwierdzić. Kiedyś mogłam 8godz. wytrzymać bez picia teraz zawsze noszę ze sobą wodę, bo często zasycha mi w gardle przez co czuję drapanie. Ale lepsze to niż choroby serca, nerek, stany zapalne stawów czy nieprzyjemny zapach z ust jaki powodują chore migdałki. Trzeci migdał to ten na środku-operuje się go tylko u dzieci, u dorosłych nie zachodzi taka potrzeba. Nam operowane są migdałki boczne(u dzieci tylko się je podcina, sporadycznie są całkowicie usuwane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wycięła. Moje migdały też nie były takie strasznie pilne, ale waliło mi z ust i w końcu powiedziałam dość. Co do suchości to niestety muszę potwierdzić. Kiedyś mogłam 8godz. wytrzymać bez picia teraz zawsze noszę ze sobą wodę, bo często zasycha mi w gardle przez co czuję drapanie. Ale lepsze to niż choroby serca, nerek, stany zapalne stawów czy nieprzyjemny zapach z ust jaki powodują chore migdałki. Trzeci migdał to ten na środku-operuje się go tylko u dzieci, u dorosłych nie zachodzi taka potrzeba. Nam operowane są migdałki boczne(u dzieci tylko się je podcina, sporadycznie są całkowicie usuwane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź! Czyli trzeci to ten języczek co wisi na środku? Sorry, ale naprawdę nie wiem:)! Pytam bo mam wrażenie jakbym miała jakąś kluchę w gardle, jak gdyby mi tam coś utknęło. Jestem zdecydowana na usunięcie. Po co się męczyć. Tylko jeszcze nie wiem czy na oddziale dadzą termin czy tez oni po laryngologu jeszcze decydują czy usunąć czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie to to coś zwiasające:D Co do mnie to owszem jeszcze lekarze w szpitalu decydowali czy nadają się do usunięcia, po czym wyznaczyli mi termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha... Czyli jak im moje względy nie wystarczą to mam się męczyć:(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morsiczek
czy ktoś z was miał usuwane migdały w Warszawie? w którym szpitalu, który polecacie i w którym najszybciej mi je wytną, czyli od czasu skierowania do szpitala do wycięcia nie będę zbyt długo czekać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aqua - NIE BÓJ SIĘ...! Jestem już po wszystkim. Też w znieczuleniu miejscowym. Leki znoszą ból i odruch wymiotny. Nie było jakiegoś strasznego krwawienia. Tzw. głupi jasiu sprawia że czujesz się jak trinknięta - nawet fajne uczucie. Po zabiegu długo się śpi. W następnych dniach podają środki p/bólowe i jest dobrze. Powodzenia...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznan
Witam serdecznie, Poszukuje kliniki jednodniowego pobytu w poznaniu. Czy ma ktos moze jakies namiary i mial tam moze usuwane te nieszczesne migdaly? Bardzo prosze o odpowiedz i pomoc. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis bylam na kontroli lekarskiej i jest ok. nie moge sie tylko przemeczac,zadnego noszenia,mycia podlog i w ogole sprzatania. a ja za dwa dni mam przeprowadzke! podobno moze jakas blona peknac i bedzie krwawienie. jestem 9 dni po zabiegu i juz prawie wcale nie boli wiec nie jest tak strasznie. teraz tak tylko mowie bo juz nie boli a kilka dni temu bym odradzala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dzieciństwie miałam usuwane migdałki. Jak dla kilkuletniej dziewczyny była to sprawa trudna. Idziesz z laryngologiem do małego gabineciku zabiegowego , tam podaje Ci znieczulenie w gardło, po upływie jakiegoś czasu lekarka bierze swoje instrumenty i wyrzyna Ci migdały.Po sprawie. potem sa trudności w piciu, jedzeniu , ale masz zalecane spożywanie lodów. ja przesadziłam, bo ....moja konsumpcja lodowa zakończyła sie ciężkim zapaleniem płuc. Aha, głos Ci sie zmienia bo ja np. od 40 lat mam chrypke nieustająca....Ale cos za cos widocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagicGirl
" AneekMadlein Tak dokładnie to to coś zwiasające" To" coś zwisające" to nie jest trzeci migdał ... -.- migdałka gardłowego gołym okiem nie da się go zobaczyć, gdyż znajduje się on za podniebieniem i MIEKKIM JEZYCZKIEM ( to coś zwisające.....) , z tyłu gardła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie... Pytałam bo mam uczucie jakbym miała kluchę w gardle. To może być tak, że ten trzeci też ma dziurki z kulkami:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×