Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aqua1

jak wygląda usuwanie migdałów ???!!!!

Polecane posty

czytając te wypowiedzi jestem mega zestresowana...5 marca mam wyznaczony termin przyjęcia do szpitala na wycinanie migdałów...od 10 lat choruje co 2 tygodnie i lekarze dopiero teraz podjeli decyzje o wycięciu migdałów....podobno mam chroniczne zapalenie migdałów..strasznie sie boje mam mieć znieczulenie ogólne, ale i tak sie boje...mam 17 lat w usmie ale i tak sie boje......slyszalam ze po narkozie sie bardzo długo dochodzi do zdrowia, jak długo po zabiegu nie mozna jesc, pic?? jak dlugo krew leci, i ile to później boli?? to prawda ze po wycięciu sie mniej choruje?? napiszcie coś na ten temat, jak wygląda ten zabieg i jak to wszytsko jest późnije...prosze bo sie bardzo boje...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KANCER
Witam wszystkich. Też tu pisałem do wszystkich przed zabiegiem z różnymi pytaniami , a tymczasem jestem już po usunięciu migdałków. Miałem je usuwane 5 lutego tj. we wtorek i wyglądało to tak: - w poniedziałek rano stawiłem się w szpitalu na czczo i pobrali mi krew i miałem rozmowę z anastazjologiem , po tej rozmowie ok. 12.00 w południe mogłem znów jeść lecz powiedzieli mi że tylko do godz: 20:00 a do 22:00 mogłem pić potem już nic nie jeść ani nie pić. Tak też zrobiłem poszedłem zaraz do szpitalnego bufetu i zamówiłem sobie podwójne frytki wiedząc że po zabiegu przez jakiś czas napewno ich nie zjem. - w wtorek rano ok. 9.00 dali mi zastrzyk w tyłek i po chwili zawieźli mnie na salę operacyjną (zabiegową) tam dostałem narkozę i nic więcej nie pamiętam. Zanim zasnałem powiedziałem tylko do lekarza, żeby uważał bo ja teraz mam głos jak Elvis Presley i żeby robił wszystko tak żeby mi się nie zmienił - on powiedział że głos nie powinien ulec zmianie i wówczas zasnałem - nic więcej nie pamiętam. Obudziłem się ok. 13.00 bez żadnych dolegliwości typu nudności , wymioty czy cokolwiek , czułem w gardle coś takiego jak się zaczyna zwykła angina taki lekki ból migdałków - krew mi trochę leciała i taka ciągnąca ślina ale kazali mi to wszystko wypluwać do nerki i płukać co jakiś czas. W ten dzień naprawdę nic nie boli - trochę się źle mówiło bo twarz trochę spuchnięta jest ale ja sam tego nie czułem, tylko rodzina jak mnie przyszła odwiedzić to mówiła że jestem spuchnięty. Potem zaczęli mi podawać znieczulenie w kroplówkach - mam przez cały czas wkuty welflon i jak mnie zaczyna boleć to dzwoniłem dzwoneczkiem po pielęgniarkę i zaraz dostawałem znieczulenie , dziś tj. drugi dzien po zabiegu dopiero jadłem, wydaje mi się że mógłbym coś przełknąć już wczoraj ale nie czułem łaknienia więc nie jadłem żeby nie podrażniać gardła. W drugim dniu po zabiegu zaczynają mnie pobolewać uszy , ale po przeciwbołowych przechodzi. Teraz jestem nadal w szpitalu i korzystam z laptopka z bezprzewodowym internetem bo trochę nudno tu siedzieć cały czas - więc poprosiłem żonę i mi przyniosła kompa do szpitala. Generalnie ból jest - ale jak na razie wszystko do wytrzymania - do dziś podawali mi ketonal w kroplówkach , ale ponieważ wołałem o środki przeciwbołowe co 4 godziny to lekarz podjął decyzję że od dziś będę dostawał silniejsze środki przeciwbólowe - chyba tramal , ale nie jestem pewny - no i tak siedzę w szpitalu i czekam aż mi przejdzie ten ból - prawdopodobnie mam tu zostać do poniedziałku - Pozdrawiam wszystkich bezmigdałkowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka 40
witam wszystkich ja mam termin na usunięcie migdałków dopiero 21 kwietnia ale czytając te wypowiedzi jestem przerażona .Po zabiegu podziele się swoimi odczuciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylviiaa- w trakcie zabiegu trzeba oddychac buzią ale zapewniam cię nie miałam z tym żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviiaa
Nie wiem czy bede umiala jak mi rozdziabią buźke..hmm. Loona jak ty dalas rade to ja chyba tez. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anett96
do KANCERA: Możesz poweidzieć w jakim szpitalu lezysz? Czy miałes wybór między narkozą z domiejscowym? Ciekawi mnie to dlaczego nie wszyscy mogą dostać narkozę?to pewnie chodzi o to ze nie każdy może ja mieć. Jakie badania miales przed narkozą? dziękuję za od

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PTR29
Ja wybieram się do szpitala na zabieg usunięcia migdałów we wtorek 12 lutego...Będę miał znieczulenie miejscowe, gdyż takie zaproponował mi lekarz.Trochę się boję samego zabiegu i bólu, ale najbardziej przeraża mnie myśl o tym jakie będą pózniejsze efekty...Mam nadzieję, że skończą się moje problemy z gardłem i zapaleniami krtani.Tego czarnego scenariusza nie chcę brać pod uwagę-chociaż złe myśli i tak się pojawiają.Po zabiegu postaram się napisać coś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KANCER
do anett96 Ja miałem usuwane w szpitalu w Sztumie to jest w woj.pomorskim, ale w trakcie wizyty u laryngologa zaraz ustaliliśmy że będę miał narkozę bo tak chciałem a lekarz nie robił z tego powodu żadnych problemów. Dzień wcześniej pobierali mi krew i miałem krótki wywiad z anastazjologiem i to wszystko - spytaj swojego lekarza może to też nie problem żebyś miała narkozę - ja jestem już po i muszę powiedzieć że nie odczuwam do tej pory żadnych negatywnych skutków narkozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka 40
JA będe miała usuwane migdałki w Krakowie w szpitalu Narutowicza pod całkowitą narkozą a to dlatego że podczs badania miałam odruchy wymiotne i lekarz stwierdzil że jestem za wrażliwa na znieczulenie miejscowe jeżeli też chcesz mieć całkowite znieczulenie to poprostu niedaj się zbadać i miej odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka-M
anett96 To raczej zależy od szpitala. A wcale nie jest tak prosto znaleźć szpital w którym zrobią pod narkozą. Ja byłam w trzech szpitalach. W dwóch pierwszych powiedzieli mi, że w ogóle nie ma możliwości narkozy. Dopiero w trzecim usłyszałam, że z reguły przychylają się do prośby pacjenta i mogą zrobić pod narkozą, jeśli chcę. Warszawa jest duża, więc myślę, że po prostu musisz trochę pochodzić, popytać i znajdziesz na pewno. Niestety termin mam bardzo odległy (sierpień), ale i tak zdecydowałam, że wybiorę właśnie ten szpital i ten termin. W dwóch pierwszych szpitalach termin wyznaczali już na kwiecień, ale ja wolę trochę poczekać i mieć to zrobione pod narkozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje że to zależy od stanu zdrowia jakie znieczulenie. Mi dali narkozę dlatego że mam astmę. A co do samopoczucia to byłam dzisiaj pierwszy dzień w pracy:). A do tego pytałam już sąsiadki czy mogę jej chuchnąć no i powiedziała że nic nie czuć niepokojącego, żadnego nieprzyjemnego zapachu (wiedziała w czym problem). Także jestem szczęśliwa:)! No i nie mogę się napatrzeć w lustrze na mój różowy język:D. Jedyny minus to to że mniej wypłaty za chorobowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczny różowy język:D. Nawet tam całkiem z tyłu na końcu:D. Ani śladu białych śladów:D. Hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda ze do zabiegu trzeba byc nago?? i mam pytanie do ,,ja-ka\" jak dlugo dochodzilas do zdrowia po narkozie??wymiotowalas?? ja musze miec narkoze bo mam odruch wymiotny i nie chce miejscowego;p w jakim miescie i w jakim szpitalu wyszlas na drugi dzien?? bo lekarze mi mowili ze tydzien minimum mam lezec....czekam na odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a własnie i co z paleniem?? bo pale od dwuch lat i ciezkomi wytrzymac dluzej niz dzien bez papierosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcuk
omg. ja mam miec wycinane migdaly w szkocji, i z tego co mi powiedziano to robia to pod narkoza. nic sie z tego nie pamieta budzisz sie w stanie znieczulenia i potem silne p/bolowe. inaczej sobie tego nie wyobrazam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wątpię że będą trzymac Cię tydzień. To nie jest ciężka choroba tylko zabieg. Ja wyszłam na nastepny dzień rano. A 15 minut po zabiegu wstalam tylko że wygonili mnie do łóżka:). Skutki uboczne żadne, czułam się normalnie. Jak będziesz na czczo to nie masz czym wymiotować:). Ale jakoś nie czułam żeby mi się zbierało. Normalnie jakbym spała i obudzili mnie po pół godzinie:). Super sie czułam, szybko sie goiło. Zapaliłam po paru dniach. Nie radzę palić po zabiegu, przecież to otwarta rana, zresztą wątpie że aż tak będzie Ci się chciało:). Ja potem już paliłam bardziej z nudów, przez to siedzenie w domu. A teraz wracam do pracy i będę próbować dalej rzucać. Szkoda zdrowia. I ciesz się że palisz TYLKO dwa lata:)! Bo ja 13:)! A z tym że musisz być nago to chyba bzdura. Przecież oni będą grzebać w gardle. Ja byłam w piżamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_26
Czesc.Dzis przyjechałam ze szpitala usówanie migdałków miałam w srode w znieczuleniu ogólnym,po zabiegu troche wymiotywałam ale dało sie przezyc nic strasznego zero plucia krwia tylko te wymioty zaraz po przebudzeniu.troche to boli wiadomo rana jest żywa ale dostawałam ketanol w zastrzykach i po bólu nic niebyło w tym strasznego zeby nie dało sie wytrzymac bol jest taki jak przy bolu gardła bynajmniej w mojm przpadku pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka-M
ja-ka tak, to na pewno zależy od stanu zdrowia, ale mi i anett96 chodziło o narkozę na własne życzenie. Po prostu w niektórych szpitalach robią na życzenie, a w niektórych tylko wtedy gdy są wskazania zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka 40
jeżeli ktoś mial wycinane migdałki w krakowie w szpitalu Narutowicza prosze powiedzieć jakie są tam warunki opieka lekarska itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja naszczescie mam jeszcze 3tygodnie do wycinania ale i tak lekko sie boje bo codziennie odwiedzam odział larynoglogiczny na ktorym bede lezec bo kumpel tam lezy...ale mam nadzieje ze bedzie tak jak mowicie;] pozdrawiam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviiaa
A ja juz w srode ide do szpitala, w czw zabieg w miejscowym znieczuleniu, a w sob do domu. Jak wroce to napisze jak było. Troche sie boje ale nie az tak jak przed pierwszym terminem mialam 23.01 ale nie doszlo do skutku bo chyba ze strachu dostałam okresu....hehe:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillo
Witam.Chciałbym zapytać czy astmatycy mogą używać narkozy bo trochę boję się tego zabiegu "na żywo".Słyszałem,że jak astmatyk dostanie narkozę to może się już nie obudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviiaa
Kamillio jako astmatyk wrecz musisz miec narkoze z tego co wiem. Tak pisała ja-ka, ktora miala zabieg pod narkoza bo ma astme-pisała, ze musi miec narkoze bo jakby dostała ataku w trakcie zabiegu w znieczuleniu miejscowym to co?? Zreszta ja-ka to przeczyta jak wroci z pracy i napewno ci odpowie na to pytanie:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PTR29
...a ja jutro jadę do szpitala, pewnie pojutrze będę miał usuwane migdały...Po zabiegu napiszę coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A już wróciłam z pracy:). Najlepiej spytać lekarza, to on wie najlepiej czy lepsza dla nas narkoza czy miejscowe. Ja miałam narkozę-chociaż astmę mam raczej lekką.Tylko mówili mi że jak nie będę miała zabiegu do godziny 12 to mam wziąć jeszcze atrovent(bo to akurat biorę). Ale to w szpitalu wszystko Ci powiedzą. U nas rano przed zabiegiem był jeszcze wywiad i anestezjolog ustalał co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farisa
Witam wszystkich "przed i po". Ja juz szczesliwie po:))) Dzisiaj mija piata doba. Boli przy przelykaniu, mowieniu i jedzeniu - standardowo - ale pojawil sie jeszcze inny problem: od wczoraj mam dziwne zaburzenia smaku...praktycznie wszystko co jem ma metaliczny-gorzkawy smak - strasznie nieprzyjemne uczucie. Martwi mnie to, bo teraz juz zadne jedzenie mi nie podchodzi....jestem raczej szczupla, pare klio stracilam po zabiegu, wiec troche sie boje...Czy ktos z Was tez tak mial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviiaa
Mam pytanie troche głupie...Czy po zabiegu mozna normalnie myc zęby-mietowa pasta nie podraznia gardła???Mam nadzieje, ze to nie koliduje ze soba. Jutro ide juz do szpitala, trzymajcie kciuki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anett96
dziękuja za odpiwedzi. Ja generalnie jestem zdrowa, więc myślę ze na narkozę wyrażą mi zgodę :) życzę powrotu do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviiaa
No i juz jestem spakowana na jutro. Lekki stresik jest ale co zrobic. Mam nadzieje ze strach ma wielkie oczy. W sobote moze bede juz w domu to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×