Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Donatek

Czy w ciąży można przyjmować magnez i potas?

Polecane posty

Gość Donatek

Mam potworne skurcze nóg. Czy na początku ciąży można przyjmować magnez i potas? Nie ma żadnych przeciwwskazań? Proszę, doradźcie, jeśli wiecie coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffffffffff
w aptece do nabycia bez recepty jest PRENATAT - zestaw witamin dla kobiet w ciąży. Co do potasu to nie wiem. Magnez - MAGNESIN 200 - zalecił mi lekarz (dla kobiet w ciąży) , ale lepiej zapytaj sie swojego lekarza. Zadnych leków nie bierz bez konsultacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie
zwróć uwagę że Maniurka miała w II trymestrze przepisany Aspargin dlatego lepiej się zapytać lekarza czy na początku moża. Mówi się że na początku poza preparatami typowo witaminowymi dla kobiet w ciąży i kwasu foliowego nie powinno się zażywać innych leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donatek
Dziękuję za wszystkie rady :) Chyba jednak muszę zapytać lekarza, jednak niestety nie wybiorę się do niego w ciągu najbliższych dni. Mam w domu Aspargin. Wezmę go jednak przez kilka dni, nie w nadmiarze, tylko tyle, żeby uzupełnić braki. Bo to chyba też nie jest dobrze, jeśli brakuje organizmowi tych dwóch składników. Cały czas towarzyszy mi stres, więc to pewnie on może być przyczyną wypłukiwania magnezu. Jeżeli dzisiejsza noc będzie taka jak ostatnia, to chyba zwariuję :( Jeszcze teraz bolą mnie całe nogi i już zaczynają mnie łapać skurcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donatku, ja od 8 tyg. miałam przepisany magnez+witB6 trzy razy dziennnie, chyba więc nie może zaszkodzić Dzidziusiowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak potas, ale magnez jest wręcz wskazany- na bóle mięśni, pleców, kręgosłupa, żeber. Możesz zakupić te witaminy-pastylki musujące w wodzie. Na pewno nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magnez: pestki dyni, otręby pszenne, kakao, migdały, kasza gryczana, płatki owsiane, szpinak, banany; potas: ziemniaki, surowe buraki, cukinie, czosnek, koperek zielony, pomidory, szpinak, botwinka, groszek zielony, pietruszka, grzyby, koncentrat pomidorowy, banany, brzoskwinie, porzeczka czarna, winogrona, ananasy, suszone owoce, soki i koncentraty owocowe, kasza gryczana, otręby pszenne, płatki kukurydziane, płatki owsiane, kakao, czekolada, orzechy, rodzynki, ryby. Dlaczego jedynie chemia? Prawidłowe odżywianie to podstawa, leniuchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzinak
Ja brałam Chela Mag B6 jak byłam w ciąży. To tabletki z magnezem i potasem, które mi pomagały. Inaczej bym nie wytrzymała z bólu. Lekarz mi pozwolił, a więc brałam :) Idz do lekarza i się dowiedź co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia85
Szkoda, że nie zajrzałam wcześniej na forum, oszczędziła bym sobie kasy, czasu i bólu. Mi w 23 tygodniu ciąży zaczęły się mega bolesne skurcze nocne łydek i mięśni z tyłu ud. Przyjmowałam 2 preparaty pokolei przez 5 tygodni i nic, zero poprawy. Lekarz mi powiedział, żebym kupiła chelat, bo najlepiej się przyswaja - kupiłam chela-mag b6 i faktycznie, po 2 tygodniach było po sprawie - po skurczach ani śladu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika81
Ja miałam po 22 tygodniu niedobór magnezu, także polecam od początku suplement stosować. Ja kupiłam chela-mag b6 i bardzo szybko udało mi się ten niedobór wyrównać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×