Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tu Kasia

czy są wśród Was kobietki,które chcą zostać mamami cz.IV

Polecane posty

Beti, wiem ale kurcze nie wiem czy chcę mu powiedzieć, wtedy on przyjmie za pewnik ze się nie udało i będzie się martwił no i ja zacznę się martwić, ale mam problemy głupie nie? No tak moze dobrze że sobie taki mały problem znalazłam przynajmniej nie skupiam się na większym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko powiesz mu jak już będziesz pewna czy jesteś czy nie :) Nie stresuj się tym za bardzo ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti - z opisu na bocianie tak moę wynikać, ale tam któraś laska napisała, że parzy 1 szklankę na 1 wypicie, przestrzegając 3 godzin parzenia. I jak tez tak robię. Wieczorkiem parzę na rano - rano odcedzam,podgrzewam i piję. rano parzę na popołudnie, a po południu na wieczór i tak w kółko. Przywykłam też do goryczki tych ziółek. Aha - prawdą jest, ze wpływają na poprawę materii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jakby wam dziewczyny powiedziec, to nie jest tak ze torbiel 1 lekarz stwierdzil i od razu do wyciecia, bylam u 2 gin i obaj powiedzieli do usuniecia z jajnikiem. To jest 6 cm torbiel. Mam nadzieje, ze po prostu uda sie uratowac jajnik. Niektore maja po 11 cm i jajnik im zostaje. Wiec ja tez sie ludzic zaczynam, choc moze powinnam se dac spokoj. W kazdym razie torbiel wyszla podczas rutynowej kontroli po 6 mies. staran o bebiszcze jak sie nie udawalo. A wielkosc jej potwierdzilo badanie USG dopochwowe. No ja pytalam o leczenie, ale co mi teraz z tego przyjdzie. wiosen u mnie 28, dziecka brak i torbiel temu na 100% przeszkadzala. Moze jak ja wytna to problemy mina. Bo stresu przy tym co nie miara. Ale co ja tu sie uzalam, jak ja tu widze wy o wiele gorsze problemy i stresy przezywacie :o Ale ja juz chce zaczac starania no :( i tak sie boje tej operacji i tak jej pragne z drugiej strony. Straszne uczucie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziele, nasze problemy są tak samo ważne jak twoje, ja też bym sie bała ale moze faktycznie uratują ten jajnik, a jak nie no to z jednym też można zajść w ciążę. Mam nadzieję, że ci sie szybko to uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) ale miałam zaległości do czytania:) ale napisałyście!!!!! Foli, może się wstrzymaj i jak (oby nie) będzie @ to przyznasz się mężowi, że nie udało Ci się wytrzymać i zrobiłas test? Estelko, witaj na forumku:) Mój mąż był wczoraj u urologa i urolog powiedział, że z jego strony jest wszystko w porządku:) Dobrze, że nam chociaż to odeszło:) I kazał ewentualnie iść do endoktrynologa, może mój mąż się niedługo zdecyduje,bo nie oponował nawet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maklady, to fajnie, jak juz urologa przebolał to endokrynolog jest o wiele przyjemniejszy no bo najwyżej go na badanie krwi wyśle, a nie będzie go badał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziele, pomyśl że wytną Ci tą wstrętną torbiel, jajnik na pewnop ocaleje i ani się obejrzysz a zaczniesz staranka :) U mnie też 28 wiosen i też jeszcze brak dzidzi :( Ale tu nam jesz dużo raźniej ajk ja to powtarzam w kupie :) Zabajona czyli chcesz mieć szybsze efekty rozumiem? Hmmm to jest jakaś myśl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foli ja nawet juz nie o ten jajnik sie boje, jak o to czy oni czegos wiecej (boze chron) nie uszkodza. To jest dla mnie okropny stres, tego sie najbardziej boje. Siedzialam tak ostatnio, lzy jak grochy i mowie do meza, co bedzie jak nie bedziemy mogli miec dzieci, a on na to zaadoptujemy. Nawet nie wiecie, jak to slowo mnie zestresowalo. Choc zawsze tak utrzymywalam ze gdyby co to adoptuje, ale teraz mnie to przeraza :( W ogole mam strasznie czarne mysli oby marzec minal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti staram sie tak myslec :) ale ostatnio ten jajnik mnie pobolewa :( oby szybciej ten termin był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziele, to normalne jak jest to jakaś odległa perspektywa to się łatwiej o tym mówi, ale nie myśl o tym jeszcze, w końcu jeszcze są inne sposoby jak in vitro na przykład. I nie zakładaj czarnych scenariuszy, że coś ci uszkodzą (ja też tak zawsze robię :)) Będą ci robić laparoskopię? A tak przy okazji, ja mam 30stkę, więc nie jesteś najstarsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziele, hej! ja też miała spora torbiel, kilka lat temu pod odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych. Była wielkości sporej mandarynki, ale ginka kazała mi brac pigułki antykoncepcyjne i one spowodowały, że po miesiącu torbiel się wchłonęła :-) a gdyby sie to nie udało, to tez istnaiał groźba operacji...a Tobie ginka kazała spróbowac z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foli laparoskopia to do 5 cm, to jest juz za duze zreszta gin powiedziala, ze lepiej zeby to obejrzeli dokladnie bo w drugim jajniku tez jest juz torbiel. I jak jeden pozwole sobie usunac to drugiego za zadne skarby, ale gin powiedziala zeby sie ta torbiela nie martwic bo ma 3 cm. No kurde a ta druga ma 6 to tylko 3 cm roznicy :( Boje sie i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie a brałaś coś na wchłonięcie się torbieli? duphaston lub tak jak mowi estelka tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziele, a po tej torbieli przez 3 cykle w drugiej fazie cyklu musiałam brać luteinę, aby zapobiec kolejnej torbieli. Na szczęście nigdy więcej mi się to nie zrobiło. A badałaś hormony? może te torbiele robią się przez jakieś rozchwianie hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam tam cos ale nie tabletki, ale torbiel ani drgnęła :( potem gin powiedziala ze moze ciaza to sie wchlonie, ale istnieje grozba ze torbiel wyprzedzi plod i wtedy grozba poronienia. Mam watpliwosci co do takiej \"rozrywki\" juz sama nie wiem zapytam o te antykoncepcyjne tablety. Ale znowu to łykanie tych tabletek. Nigdy ich nie bralam. Eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:):):):) foli masz u mnie prze....rane:P za ten test:P:P:P:P hihihihihih Ty łobuziaro!!!!!!! Ziele -witaj:) ja tez miałam torbiel i laparo wiec nie masz sie co martwic:) Mi wycieli torbiel i obcieli częśc jajnika a i tak miałam owu z tego \"ułomnego jajnika\":P Ale na wszelki wypadek skonsultuj to z innym ginem.... Dziewczyny:) jak estellka się poijawiła ti odrazu większy ruch:):):):) estellko :) ja cały czas cwiczę bo moja opona była taka geuba choby zimówka:) buziaki:) dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba gonia miała podobny przypadek, ze chcieli jej jajnik wyciąć ale ona uparła się na leczenie i się udało. Moze tu wpadnie to cos doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Enigma :) wiem wiem ale dobrze mi to zrobiło naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to były tabletki na jak to w opisie Zapalenie przymacicza albo cos takiego, w kazdym razie czopki doodbytnicze ktore bralam przez 10 dni i jak by torbiel sie zmniejszyla to chyba by sie gin zdecydowala na te anty. ale niestety ani drgnęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makłady, Enigma - buźka :-) Enigma, ja też wciąż ćwiczę, ale tylko 3 razy w tygodniu, ale moja dieta ma wieeeele do zyczenia, więc opone mam że hej!! może jak się ciepło zrobi, to zacznę biegać, choćby dwa razy w tygodniu. Razem z siłownią, to pewnie będzie niezły trening :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziele a na kiedy masz termin? Nie martw się ja też zaczynam myśleć o adopcji... Monik a powiedz jak to było z Twoim badanim dorżności miałąś prywatnie? Długo leżałaś w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam miec zabieg do konca marca, zobaczymy co i jak. A przepraszam na czym polega badanie drożnosci, bo ja w porownaniu z wami to jestem cienias i nie wiem co to jest :) A byc moze bedzie mnie to czekalo, jak usuniecie torbieli nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego nie robi się u gina?? tylko w szpitalu??? Jezu znowu szpital ewentualnie by mnie czekal???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti a ty sie wybierasz na droznośc? lekarz robił mi w szpitalu ,siedziałam tam 2 dni, bo ze szpitala nie wypuszczą w tym samym dniu.robiac w prywatnej klinice wypuszczają.foli jak pamietam wyszła po 2 godzinkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 dni mówisz Monik ale to na kasę chorych? Jak oni wlewają ten kontast przez pochwę czy nacinają brzuch? Ziele badanie drożności jajowodów -czyli wlewają kontrast do jajowodów i sprawdzają czy czegoś nie ma na drodze, jakiś zrostów np. Nasza Monik po tym zaszła bo jak Ci tak przeczyszczą jajowodziki to jajeczko ma lekką drogę :) Możesz zrobić prywatnie to wtedy się nie leży w szpitaslu (Foli tak miała), ale się płąci chyba ponad 300zł , Foli ile tam płąciłąś bo nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam w szpitalu ale prywatnie, badanie trwało 10 minut a potem musiałąm 30 minut leżeć żeby sprawdzić czy nie jestem uczulona na kontrast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik wybieram się ale jeszcze trochę, ja na razie robię przerwę w starankach więc zrobię sobię jak powrócę do starań, mam nadzieję że niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie takie straszne to udrażnianie :) w sumie to ja bym te 300 wywalila lekka reka jakby mi mialo pomoc :) wracam jednak do marca i usuniecia torbieli :o najpierw to. A tak sie zastanawiam czyby nie mogli od razu droznosci sprawdzic??? Skoro i tak ciac beda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płaciłam 250 zł ale nie żałuję bo było szybko i nie trzeba było leżeć, nic nie nacinają wkładają wziernik do macicy przez pochwę i wlewają kontrast, robi się zdjęcie i jak kontrast swobodnie przepływa to jest ok wszystko. Ziele a moze oni przy okazji sprawdzą ci drożność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×