Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szam

Diabeł pod moim łóżkiem mieszka - część III

Polecane posty

Wszystkim mamom, mamusiom zyczę w dniu ich święta- WSZYSTKIEGO NAJ, NAJpiękniejszego! U mnie tez zawirowanie od wczoraj: wracam sobie po południu do domu autkiem, staję grzecznie na czerwonym świetle prawie już pod domem, gdy autko gaśnie i nie daje sie ponownie uruchomić! Dzwonię sobie na assistance, bardzo uprzejma pani wysyła do mnie w ciągu 15 minut ( tak!!!) pomoc drogową. Bardzo miły pan zabiera moje autko na lawete i mówi, ze to pasek rozrządu poszedł , i że to powazna sprawa. Cóż.....auto znowu w serwisie, ja mam dziś przymusowe wolne, nie cieszy mnie to szczególnie, bo mam na dziś pełną listę spraw do zrobienia i znowu się wszystko rypło! Ja to powinnam pisac pamiętnik i zatytułowac to potem \"Przypadki pewnej blondynki\"! Mój D. dostał mega głupawki, gdy spytał mnie czy nie słyszałam charakterystycznego brzęczenia paska podczas jazdy powiedziałam mu, że owszem, ale myślałam, że to głośnik trzeszczy i raz po raz waliłam w niego i .... przestawało brzęczeć! Normalnie kawały o blondynkach to mało jak na mnie :D Ale chociaz mam wesoło, nie nudze się nic a nic! Ale jakiego ja mam farta z tymi autami służbowymi! Poprzednie popsuło mi się dokładnie pod firmą w Warszawie, potem miałam awarię hamulców i zablokowane auto kilkanaście metrów od domu, a wczoraj już prawie dojeżdżałam pod dom po przejechaniu 300 km! Fuksiara :D Borewicz- dzięki za relacje o Elles. Życze jej coraz sprawniejszych wypraw do WC! :) Dziewczyny z tym szamponem przeciwłupiezowym dla psa to na serio? Boję się żeby jej to nie zaszkodziło.... Gio- a ty masz jakiś sposób na łupież dla psa? Tygrysek w Polsacie- WOW! A ja nie oglądałam...... Widziałam tylko przez moment jak Kaczyński witał Papieża i nie mógł sobie poradzić z odczytaniem przemówienia! Bożesz jaki to stres dla niego, kluchy miał w gardle- aż mi się śmiać chcialo! Co do Papieża....chmmmmm....nie wiem jak wy, ale dla mnie to już nie to...nie ten.... Jak przyjeżdżał Jan Paweł II to autentycznie się wzruszałam, było w nim coś takiego.... No po prostu to WIELKI człowiek był! Nie wazne czy Papież czy nie- po prostu to był Autorytet i już! Ghana- jak poszło? Ja zaraz zmykam z domu, zabrałam dziś mojemu D. auto i pozałatwiam chociaż częśc spraw, bo bym spokoju nie miała. A wieczorem czeka nas imprezka. I to jaka! Będą ludzie z pracy Daniela, kilkoro naszych znajomych. Jedziemy do Karpacza do Karczmy Polskiej na biesiadę przy kominku- ale będzie wesoło! Pozdrawiam diabełki i znikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec po romowie, jeszcze nie dali mi odpowiedzi (ma byc w poniedzialek rano) ale to juz postep, bo bedzie odpowiedz, a nie kolejna rozmowa :) Pani bardzo symaptyczna- przynajmniej jak na pierwszy kontakt, a to mialaby byc ew. moja bezposrednia przelozona. Zobaczymy i moze w poniedzialek bedziemy myslec. Borek- usciskaj Elle, jak pierwsza wyprawe do WC to teraz bedzie coraz dalej ;) I czy mamy teraz do ciebie mowic Neo? :D Nina- bylam w Karczmie Polskiej- super atmosfera :) I masz racje poziom polszczyzny Benedykta i Kaczynskiego jest dosc podobny :) Tygrys- w telewizji- ekstra :) Air- chyba dzieki twoim \"licznym\" kciukom dobrze poszlo na rozmowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja tam mogę trzymać kciuki cały czas i za każdego :) więc Ghana ja cały czas trzymam za ciebie :D Nina - rzeczywiście masz szczęście, w nieszczęściu z tymi samochodami, bo by cię musiał ten assistance do domu holować :P Swoją drogą jak w reklamie :) Ty ze swoim D. to ciągle jakieś balangi, imprezki macie, to się nazywa życie :D bawcie się dobrze. Borewicz vel Neo :P hehe dobre :P kawa w bidonie toż to niedobre musiało być okrutnie, a ten wazon i tak stłukłeś :) ucałuj Elkę i niech jak najczęściej chodzi sama do wc :D Gio - też mi się czasami tak robi, że obrazków ni ma i tylko takie kwadraciki z krzyżykiem są :) Ja oglądałam wczoraj wieczorem relacje z przylotu Papieża. No ten Kaczor to jest jakiś kiepski żart, mlaskająco prychające przemówienie do jego \"świętobliwości\" żenada. A samego Benedykta odbieram bardzo pozytywnie. Pewnie, że to nie jest Jan Paweł II, ale widać, że bardzo chce nawiązać kontakt z ludźmi, jest otwarty, i myślę, że ludzie to doceniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach.... wlasnie jem sniadanie przed monitorem... niespiesznie sacze kawe, podgryzajac kanapke z serem... za oknem pada, ale to nic, w koncu spalam ile chcialam :D :D Biedna Isa moknie na mszy... Ja tez Benedykta bardzo pozytywnie odbieram, oczywiscie, ze zupelnie inne emocje i uczucia budzi niz JP II ale denerwuje mnie to ich wieczne porownywanie... Ile mozna?? Przeciez to jest inny czlowiek... Borek -> hehehe tez sobie wyobrazilam ta wizyte hehehehe :D Ele nadal przytulaj, caluj i pozdrawiaj!! \"to jest maly krok czlowieka ale wielki krok ku lepszemu\" ❤️ malymi kroczkami ale do przodu :) Ghana -> powiedzialabym, ze Papiez lepiej mowi po polsku niz kaczka... Gio -> ja bym miala do Ciebie biznes... chyba przez maila wyjasnie... Nina -> a wiesz, ze to nie jest glupi pomysl taka ksiazka?? Calkiem serio mowie... przeciez to by byl hit!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł :classic_cool: Mnie bardzo spodobalo się, gdy Benedykt XVI powiedzial, ze \"chce przejsc sladami Jana Pawla II\". Bardzo dobrze to zabrzmialo, duzo było w tych krótkich słowach pokory, skromności i świadomości, że przybywa do kraju Wielkiego Czlowieka, którego następcą dane Mu było zostać... Nina - serio z tym szamponem. Maxowi (wielkiemu czarnemu potworowi :D ) to pomoglo :) Gio - bo ja jestem taki szybki Bill :classic_cool: Ale mow do mnie kochana, slucham Cie :classic_cool: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja najlepiej pomilczę na temat papieża, a głónie na temat tego, co się w kraju w związku z pielgrzymką dzieje... Czytam Was na bieżąco, ale jakoś mi pisanie nie wychodzi...dziś idę na usg i jeszcze ciągle się zastanawiam, czy robić awanturę w przychodni, w której babka próbowała zrobic ze mnie kretynkę, czy sobie darować w trosce o mój układ nerwowy... Sprawdziłam, usg oczywiście robi się w ramach ubezpieczenia, a prywatnie można sobie zrobić już za 50 zł. Więc po prostu próbowała wyslac mnie do kolegi, żeby sobie zarobił...Ale oczywiście ja jestem przestraszona, bo wymacała sobie coś, czego nie potrafiła zidentyfikować - może torbiel, a może jelito...a w sumie kto wie, bo przy antykoncepcji torbiele się nie robią...No kurde kosmici mi cos wszczepili, tak ? 😡 Ide dziś prywatnie, na super sprzęcie, u małżeństwa ginekologów, za 40 zł, bo hrabiego klienci i dali mi zniżkę ...Ale tą moją babkę to mam ochotę zabić - cytologia ? raz na trzy lata i to nie tutaj, tylko na drugi koniec szczecina sobie pani pojedzie. Usg piersi ? A nie ma. Na nadżerkę nie raczyła rzucić okiem. Spylam z tej przychodni i szukam innej... Borek - elles jest baaaaaardzo dzielna :) Przekażesz jej ? :) Ja po pierwszej operacji czułam się bardzo słabo - mówiłam, że nie wstanę, to mnie opieprzyli że się rozczulam nad sobą. A jak tak to bardzo proszę, siadłam, stanęłam na zdrowej nodze i film mi się urwał - a jak się obudziłam to już leżałam w łóżku :) Po drugiej operacji czułam się dużo lepiej i w celu uniknięcia basenów postanowiłam wybrać się do wc tego samego dnia wieczorem - na wózku oczywiście - jak dotrałam i usiadłam na kibelku, byłam tak zmęczona, że siedziałam tam z pół godziny relaksując się ku rozpaczy poszukujących mnie pielęgniarek :D Teraz już tylko z górki - ściąganie drenów jest malo fajne niestety, ale lepiej bez nich niż z nimi :) Przekaż buziaki :) Idę włosy prostować i do miasta - kupić mamie sadzonkę glicynii :) Mam nadzieje, że się przyjmie ;) Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluska spokojnie, robią się. Ja jestem tego przykładem. Torbiele mam stale od ho ho ho, czy biorę tabletki czy też nie. Faktem jest natomiast, że po trzech latach brania uragulował mi sie okres. I mięśniak nie rozrastał się. Teraz już nie biorę i jest ok, choć tak jak mówię, torbiele się pojawiają. Czuję to, bo mnie boli. Endometrioza. Da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
No pewnie, że Papież mówił po polsku lepiej od Kaczora. Ten nawet z kartki nie umiał porządnie przeczytać. On tak stoi ten nasz prezydent, takie ma rączki po bokach, taki jakiś jest wyświechtany i do tego Marysia Kaczyńska w takim kapelusiku, no masakra... Nie wiem po kim ta ich córka jest taka wysoka i ładna, chyba po listonoszu. No i to faktycznie to ciągłe porównywanie. Robili badania opinii publicznej czego ludzie oczekują od Benedykta: że będzie mówił po polsku - ale co on ma cały czas z kartki czytać? to by była męka dla niego i dla nas. Że będzie wspominał Jana Pawła II - a co to jest? wieczorek wspomnień? miło jest jak coś wspomni i nawiąże, ale przecież on musi iść swoją drogą, to już jest nowa osoba. No i to ciągłe \"nasz Papież\", jakby ten był obcy. Specyficznym narodem jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, dzwoniłam, rozmawiałam z tą babką, powiedziała, że się generalnie nie robią, ale usg mi zrobi, dla pewności. Endometrioza to raczej inna para kaloszy, bo to rozsiane ogniska śluzówki macicy, boli i w ogóle. Torbiele są jak się dowiedziałam zazwyczaj czynnościowe, związane z praca jajników, pojawiaja się, znikają, albo i nie znikają. Zobaczymy co i jak dziś po południu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kluska - znajdź sobie inną przychodnię, bo w tej twojej to mają wszystko w tyle. Przy tabletkach miałam robioną cytologię raz w roku, a nawet powinna być częściej, co pół. Budjet charaszo :) ważne, że idziesz do dobrego specjalisty i będziesz w końcu wiedziała o co chodzi, to jest najważniejsze. Co do sytuacji w kraju z powodu pielgrzymki :P hehehe księgowa chciała się dodzwonić do urzędu skarbowego, odebrał ochroniarz i zaprosił ją w poniedziałek :) ciekawe, że jak przyjeżdżał Jan Paweł to się do pracy chodziło. Ja tam w prywatnej firmie pracuję, więc wolnego nie mam, za to szef od rana śpiewa nową piosenkę Arki Noego \"Benedikto!...\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Air, Ty z tym listonoszem to się tak nie wyrywaj, bo zostaniesz pierwszym więźniem politycznym IV RP :D. I będziemy Ci paczki na Rakowiecką przynosić.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluska endomeriozę to mam ja. To chciałam powiedzieć. I moje torbiele są z tym związane. Dlatego brałam tabletki. Ale mimo brania one były. Aaaaaaaa i najważniejsze. Ja jestem po operacji 6 lat temu. Więc jak widać wycięcie wcale nie jest gwarancją że już będzie dobrze. Mięśniaka też mi wycieli i też nowy się zrobił. Staram się być pod kontrolą ale stosunek do sprawy mam spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kluska - :) to będę pierwszym diabełkowym więżniem politycznym :D dajcie spokój, co za paranoja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, mój niespokojny stosunek do sprawy wynika z faktu, że potraktowano mnie jak jelenia. Wściekła jestem, że mnie oszukano, itd, i teraz biegam prywatnie załatwiać badania, chociaż wcale nie powinnam. Jeszcze pół roku temu wszystko było ok, a cały ten czas brałam prochy - dlatego babka od usg uważa, że mało prawdopodobne, żeby coś mogło się pojawić. Air - cyto co pół roku to chyba przy wątpliwych wynikach ? U mnie zawsze było co rok, ale coś się widać pozmieniało - albo pani robiła mnie w balona. I weż tu się staraj robić badania parofilaktyczne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy tabletkach nawet mlode kobiety cytologie powinny robic co pare miesiecy. Licho nie spi. Slowa mojej pani gin. W Krk Urzad Skarbowy tez ma wolne, psia jego mac. Akurat teraz, kiedy ja musze tam isc 😡 A Papiez u nas jest dopiero o 20-stej. Tia... dziwnym narodem jestesmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluska rozumiem Twoją postawę. Niestety służba zdrowia w tym kraju nie jest szkolona w kontaktach z pacjentem, w umiejętności mówienia pacjentowi o chorobie. Rozumiem Twoją złość. Ja do przychodni nie chadzam, bo po pobycie tam dopiero robię się chora. Jest coś, czego po prostu nienawidzę. Sugerowanie choremu czegoś bez wystarczających badań. Jak nie wiesz z czym masz do czynienia to morda w kubeł. A wątpliwości pozostaw sobie. Przepraszam, że niecenzuralnie. Ale w pracy z chorym trzeba zwracać baczną uwage na jego psychikę. Pacjent powienien wiedzieć wszystko o swojej chorobie. Całą prawdę, dobrą i złą. Ale prawdę rzetelną. A nie takie wrózenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zawsze, co lekarz to opinia. Idę do banku - jak myślicie ? czynny ? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, zupełnie mnie nie zrozumiałaś. Dobrze, jest coś, idę na usg, pozamiatane. No to jeszcze raz - dlaczego kluska się miota :) Moja przychodnia ma umowę z NFZ. Na przeciw mojej ginki są drzwi, na których pisze usg. A ona daje mi skierowanie do prywatnego gabinetu mówiąc mi, że teraz usg w ramach NFZ to się robi w ciężkich przypadkach albo w szpitalu. I mówi, że dopłaci mi ze swojej refundacji 20 zł, więc zapłacę \"tylko\" 60, a nie 80. Wróciłam do domu, weszłam na strony prywatnych przychdoni, gdzie w każdej chwili mogę wejść bez skierowania na usg juz od 50 zł, bez żadnej dopłaty od NFZ. Sprawdziłam w innych przychodniach - usg jest refundowane i jest na miejscu, jeśli są wątpliwości, robi się od ręki, lub czeka parę dni. Rozumiesz ? Babka mi daje skierowanie do konkretnego prywatnego gabinetu, na bloczku firmowym tegoż właśnie - no po prostu to śmierdzi na odległość jakimś układem przyjacielskim. No i jestem wściekła na takie potraktowanie mnie jako pacjentki. A że ziarenko niepokoju jest zasiane, to inna sprawa - ale dziś się nieco wyjaśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluseczko, rozumiem Twoja zlosc na babke... wypowiadac sie w tej kwestii nie bede, szkoda nerwow... uciekaj od niej jak mozesz... zalatw wszystko, dowiedz sie co to za \"cos\" i ma byc dobrze!! starczy juz tych zlych wiesci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poplakalam sie tu ze smiechu przy waszych komentarzach odnosnie Kacora :) Ale fakkt z tym listonoszem trzeba uwazac bo licho nie spi i ktos nas wytropi ijuz rozprawa w sadzie :) Kluska- to naprawde smierdzi! Lepiej przepisz sie do innego gin. i innej przychodni! Ja chodze do gin z NFZ (fakt, ze przyjmuje tez prywatnie, ale ja chodze w panstwowych terminach) i ona mi robi mniej wiecej raz do roku usg na wszelki wypadek- wlasnie przy tabletkach!A teraz pojdziesz do profesjonalistow i wszystko sie wyjasni! A swoja droga wlasnie postanowilam odstawic tabletki i zobaczyc czy przejda mi notoryczne bole glowy. Co prawda tabletki zazywam od kilku dobrych lat, a bole zacely sie nasilac w ciagu ostatniego roku, ale z tego co wyczytalam to moze byc przez nie. A innej przyczyny nie moge znalezc... Co myslicie, jak wy zescie sie czuly po odstawieniu tabletek? I jaka powinna byc minimalna przerwa, jezeli chcialabym wrocic do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klusko ja rozumiem, co Ty mówisz :D. Ja jestem służba zdrowia i ja wiem jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ghana - mi gin powiedział, że przy dłuższym braniu tabletek trzeba zrobić przerwę, ale słyszałam też, że nie jest to konieczne. Ja robiłam przerwę na dwa okresy, żeby zobaczyć jak się organizm zachowuje, czy się nie rozregulował itd. Teraz odstawiłam tabletki i czuję się ok, bez zmian. W czasie przyjmowania pigułek też czułam się dobrze, nie miałam żadnych dziwnych objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ghana - mi gin powiedział, że przy dłuższym braniu tabletek trzeba zrobić przerwę, ale słyszałam też, że nie jest to konieczne. Ja robiłam przerwę na dwa okresy, żeby zobaczyć jak się organizm zachowuje, czy się nie rozregulował itd. Teraz odstawiłam tabletki i czuję się ok, bez zmian. W czasie przyjmowania pigułek też czułam się dobrze, nie miałam żadnych dziwnych objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tą stroną internetową to chyba przesadzili. Jeśli w tym kraju istnieje przychodnia, w której robią USG za free, od ręki i bez skierowania, to to jakiś raj na ziemi albo pralnia brudnych pieniędzy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, nie za free, tylko za 50 - a ja ze skierowaniem i zniżką miałam płacić 60 :) Już myślałam że się zapultałam z tej wściekłości i trudno mnie zrozumieć :) A co do kacora, dałabym sobie uciąć glowę, że powiedział \"biskup rzyma\" - albo jestem głucha ;) Przytachałam do domu sadzonkę glicynii - z pół metra ma, jak ja to dowiozę ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popijam sobie czerwony barszczyk \"z wora\"- ktos chce? Smaczny :) Autko okazuje się bardzo chore=kaputt..... Może i do wtorku zostanie w warsztacie, jeśli uszkodziło silnik to będzie nieeezła faktura- trudno, niech firma placi skoro pozwala nam nadal jeździc takimi złomami ;) Ja nie narzekam. Od poniedziałku jeżdżę swoim prywatnym autem, biorę fakturki na paliwo i luzik! Widze spora dyskusje o naszej kochanej służbie zdrowia. Ja nie powiem nic mądrzejszego ponad to, że kompletnie nie umiem rozmawiać z lekarzami, wkurza mnie niekompetencja, wyciąganie kasy itp. Tym bardziej, że od kilku dobrych już lat sa mi zabierane pieniążki na NFZ i co z tego? Wszystko robię prywatnie, ostatnim sukcesem było zarejestrowanie sie do dentysty na fundusz! Kluseczko- nie daj się, zmieniaj lekarza, rób wszystkie potrzebne badania i daj znać jak ze zdrowiem. Na temat tabletek anty- mam swoje zdanie. ja po prostu bardzo źle je znoszę. Kilka lat temu brałam przez okres może 3 lat, próbowałam różnych, robiłam przerwy- dupa! Po prostu ja dostaję zaraz mega-migren, puchne, mam zawroty głowy. To nie dla mnie. Po porodzie nie mam pojęcia co stosować, nie mamy zbyt dużego wyboru: albo tabsy, albo spirala. dlaczego faceci mają tylko jeden dostępny środek czyli prezerwatywy, a my musiamy wpychac w siebie chemię?! Co to za sprawiedliwość Chę? Się pytam?! Mogliby i oni miec łatwo dostępne tabletki, tanie i proste w obsłudze, a my miałybyśmy w końcu spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ninka - ja kiedyś słyszałam o jakimś zastrzyku dla facetów, ale który by się na to zgodził? hehe przcież żaden nie chce strzelać ślepakami :P o ja bym sobie barszczyk zjadła, ale mam tylko banana a do obiadu jeszcze ponad 3 godziny :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka- no moja Pani gin sama robi usg i ma sprzet i juz dwa razy u niej mialam usg (wewnetrzne)- za darmo fundusz placi... A normalne usg robie u swojej kuzynki :) na lewo... Air- no wlasnie ja wczesniej tez nie mialam zadnych negatywnych objawow, chyba ze np problemy z watroba tez sa spowodowane tabletkami... Co przeciez tez jest mozliwe - przynajmniej jest w efektach ubocznych... No i wyczytalam, ze jezeli przerwa to przynjmniej 3 miesiace, a wogole to organizm oczyszcza sie jakies pol roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina - to musiałby być bardzo prosty sposób - bo jeśli mieliby tak jak my pilnować godziny tabletki i chodzić na regularne badania, to zapomnij ;) Aha, wszystkim mamom i mamom 2 w 1, składam najlepsze życzenia :):):) 🌼 Wtryniłam właśnie ćwiarteczkę wędzonego kurczaka :) Mniam :) Czy u Was tez tak zimno ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina- no wlasnie ja mam takie teraz objawy: migreny, zawroty glowy. Tylko o tyle dziwne, ze wczesniej zazywajac te same tabletki nie mialam takich rzeczy... Probowalam zmienic, ale tez dupa. Wiec teraz sprobuje nie zazywac, a dodam, ze zazywam nonstop od jakis 6 lat, wiec mysle, ze moj organizm bedzie w szoku! Zobaczymy. dzisiaj powinnam zazyc pierwsza z nowego opakowania i zobaczymy co bedzie przez pierwszy miesiac! Moze powinnam pojsc na topik- rzucamy tabletki, kiedy s taki widzialam, ale na diablach to o wszystkim mozna pogadac, po co mi inny topik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×