Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szam

Diabeł pod moim łóżkiem mieszka - część III

Polecane posty

Gość
Zaraz wyjeżdżam, ale musiałam do Was zajrzeć :P Wróciłam od fryzjera, jestem więc wyczesana pięknie, nie zapowiada się na deszcz, więc jest szansa, że włosy wytrwają w tym stanie do jutra. Dziękuję za życzenia miłej zabawy, taki mam zamiar :D Ninka - mój aparat klęknął, więc moim zdjęć robić nie będę, ale przecież w ogóle jakieś zdjęcia będą, więc ja już się postaram ładnie pozować, a potem dopilnuję, żeby do mnie dotarły :P Spadam! życzę jeszcze raz miłego weekendu, pogoda ma być piękna, więc ładnie to wykorzystajcie :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aslama Diablice Moje Wspaniale!! Pogoda nijaka, ochlodzilo i nawet ka;pryfery grzeja... dobrze, ze moge je przykrecic do zera :P popoludniu ide na bilarda a rano (tzn kolo 11) wybralam sie z kolezanka na zakupy i nabylam.... dwie pary butow! to a\'konto pierwszej wyplaty ;) nie byly jakos specjalnie drogie a mnie brakuje takich zwyklych butow, krytych, nie na obcasie.. takich niby zwyklych ale elgantszych i do spodni i do spodnicy... a drugie to ostatnia para z zeszlorocznej kolekcji, zimowe (z futerkiem), na obcasie, dluzsze... cudne!! a nie mam zimowych zadnych.. takze zakupy sa w pelni uzasadnione! :D Air -> koniecznie opowiedz mi po powrocie jaki prezent kupilas, kiedy go dalas i kiedy ludzie dawali \"koperty\" :) baw sie cudnie (ale to zaraz smskiem Ci pozycze ;) ) Gio -> i bardzo dobrze, ze tym razem nie na Twojej glowie jest wszystko! Gruby Mis -> to nie jest zdrowa, moim zdaniem, sytuacja zeby tak dlugo mieszkac z rodzicami... Ninka -> zdjecia!! zdjecia poprosze!! 👄 Nie masz co byc zla na siebie, dla mnie jest wspaniala Mama i b. madrze oraz w milosci Juleczke wychowujecie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Piszę z działki z laptopa :) I.. zaraz się zesikam.. bo facet robi drzwi wejściowe i niestety nie można się dostać i do kibelka (naprzeciwko wejścia ;) ). Tygrys niezłe szkolenie ;) hmm w sumie jakieś półbuty jesienne przydałyby mi się.. ;) I marzą mi się wysokie i ciepłe! kozaczki zimowe (na obcasie) :D Kasiek masz rację, a ja jeszcze dodam, że czasem to rodzice powinni odciąć pępowinę.... Gio :D Air to do poniedziałku :) aparat klęknął? hmm.. ;) Gruby miś.. kiepsko z tą siostrą.. Nina fotki dzieci i sukni Misia są w linku, który tutaj podała. A może oprócz tego ząbek w końcu idzie? I tak właśnie dzieci sobie radzą z emocjami i dlatego trzeba uważać, żeby nie dolać oliwy do ognia ;) (ale to już piszę ogólnie :) ). A wczoraj mąż mój wypatrzył w markecie kurtkę zimową w przecenie.. i wzięłam :D Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem dzis padnięta bo szukalismy dziś pajaków...co jakis czas wyłaziły to zaglądneliśmy za szafe i narożnik... :O koszmar, tu chyba nikt nigdy nie sprzatał przed nami. szmata i odkurzacz to hasło dzisiejszego dnia :) Gio...nie pastwimy się nad tobą, tylko tak sobie dyskutujemy już bezpersonalnie ;) mam nadzieje strój juz dopracowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) Ja bym sobie nie zyczyla zeby moj przyszly mąż szedl po koszulę i garnitur z Mamusią, i wiem, że on na pewno też by tego nie zrobił, hyhy :P Gawron - poczytalam te regionalizmy krakowskie i szczerze mówiąc wiele z nich to takie regionalizmy ogolnopolskie ;) Ja rodowita krakuska z dziada pradziada osobiście używam na codzień: - iść na pole :) - andrut, auto (ale chyba to każdy zna...) - bańka, borówka (jagoda mi przez usta nie przejdzie :) ) - chałat, cumel, cwibak, \"cz\" :D i tyle :) ale nie wydaje mi sie zeby to byly slowa obce w innych zakątkach polski... Nina - dzieki za foty ze zlotu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebuję szybko!! pośrednika; nie chcę znów swojegoadresu @. wklejać... a ninka swojego tyż ni ma ogólnościach forumowych... tygrys ratuj!!! proszę te panie ktoe mój adres o przesłanie dalej!!! ja też chcę zdjęcia!!! w mailach od majorka airki gio gosikki pojawia się adres misia! proszę korzystać bez ograniczeń!!! od kilku godzin mąż misia stawia nasz dom... z klocków lego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kachni- co masz na myśli mówiąc \"bańka\" \"chałat\"? dla mie to określone przdmioty.Nie wiem jakie rzeczy ty tak nazywasz:) Choć mieszkam na Śląsku u mnie w domu też się mówiło: borówka [do dziś:)],cwibak.andruty. Ale nie mam pojęcia co to cumel? i \"cz\"?? Pewnie dlatego,że Lwów to też Galicja ;) Gio- nie kokietuj! masz piękne oczy i...jesteś chyba jednak młodsza ode mnie :D Nina i Tygrys to jeden wielki wulkan ENRGII POZYTYWNEJ a Miś to oaza spokoju- tak odebrałam te fotki:) Pająki? Kasiek- taż one szczęście przynoszą! ;) A co\" pępowiny\" wiem jedno. 16 rok to za szybko żeby ją odcinać. Mądry Polak po szkodzie :( Buziam Diabołki-dobrej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby Misiu => wyslalam Ci fotki, mam nadzieję że dojdą. Czy Ty też jesteś Kaśka? :classic_cool: Rokitko - mordko kochana (bez skojarzeń politycznych, ale strasznie masz sympatyczną buźkę na fotkach i w życiu bym nie powiedziala że ma 16-letnie dziecko:) ) a więc: bańka to oczywiście bombka choinkowa, u nas sie bombek nie wiesza, ino bańki, no i szpica nie dajemy na choinkę jeno janioła. Janioł też w Wigilię przychodzi z prezentami, a nie żaden tam Mikołaj czy Gwiazdor :) Janioł i już! :D Chałat to taki fartuszek szkolny, obecnie powiedziałoby się mundurek ;) Z paskudnego granatowego stylonu z bialym kołnierzykiem... Cwibak i andrut to chyba faktycznie też śląskie :) A cumel... Nie żartuj!!! :D Nie cumlałaś cumla w dzieciństwie? :D:D:D Z tym \"cz\" ... hm, podobno Krakusy nie wymawiają zbitki \"trz\", zastępują ją \"cz\" i w tym slowniczku regionalizmow przytoczone bylo takie zdanie: Pociąg do Czebini odjedzie z peronu czeciego o pietnastej czydzieści czy :D:D:D Przeczytalam to na glos i faktycznie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D się spłoniłam aż od tego komplementa :D 16 lat miało moje dziecię jak dom rodzinny opuściło ale to było...15 lat temu!!!! No więc tak.W moim przekonaniu to andrut i borówka to ze wschodu. Cwibak,bańka i cumel to dla mnie..po śląsku :D Chałat to taki żydowski ubiór i u nas też zawsze Aniołek prezenty przynosi :D A \"cz\" to mi się kojarzy z takim fragmentem szmoncesu kiedy jeden pyta drugiego: \"czy pytajne czy czy liczebne?\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale nie mowcie, ze u Was sie mowi \"kwaszone ogorki\", a nie kiszone? :D Ten slownik regionalizmow jest jakiś lewy chyba... Przeciez tego sie uzywa wymiennie... :o Kajzerka to chyba tez ogolnopolskie. Klarnet to chyba malo znane, ale moj Tato czesto uzywa ;) No i mowię rajtki zamiast rajstopy :) Kurcze, ciekawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokita - no wlasnie też bylam ciekawa skąd ten chałat i doczytalam, że to jakiś niby płaszcz żydowski :) Ale u nas to byly fartuszki szkolne, może to mialo mieć na początku pejoratywny wydźwięk, a później już zostalo...? Trzeba \"zajrzeć do Kopalińskiego\", świeć Panie nad Jego Duszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! Taaaak:) Tak!:) RAJTKI! też tak Mama mówiła:) kurcze jak to było dawano :o a Babcia wkładała kamasze. A ogórki jasne,ze kiszone.Choć tu gdzie miszkam mówią po prostu \"kwaśne\" no i jest \"ta ogórka\" :o A \"klarnet\" to \"palant\" czy instrument masz na myśli ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klarnet to palant oczywista :classic_cool: I kiszone ogorki to są te prawdziwe, bo kwaszone się ponoć dokwasza \"zewnętrznie\" :) Ja zawsze mówiłam \"rajtki\", moja mama mowi \"rajtki\", moja babcia mowi \"rajtki\"... :D Czasem w dzieciństwie: \"rajtuzy\". No i zastrugaczka, i kapa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapa- tak.Ale -ostrzyczka, rzadziej temperówka ;) A tak w ogóle to sie głodna zrobilam od kiszońców! i samlczyk mi się zamrzył do nich, ze skwarkami :o :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sznytki ze smaloszkiem się zachcialo, hę? ;) (to już nie było po krakowsku ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo..mniam:) [\"kromka\" po mojemu a po sląsku \"kraiczek\" :D] Żeby jej nie ulec chyba se legnę ;) Fajnie jest bawić się..j..ęzykiem :D Branoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba musze styrzelic focha:P moja poczta jest notorycznie pomijana, przeciez nie rozsylam wirusow:D Hmmmmmmm. Moze jakos moglabym sie khy wkupic? khy Jedno slowo Wasze o Diably umilowane..:D Szukam nowej pracy wlasnie. Buziaki spiochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Hej Kobietki Najcudniejsze Na Świecie! :)🌻 Kachni Kochana! Oczywiście, że każdy rodowity Krakus zżyma się, kiedy odkrywa, że reszta Polski \"się wyśmiewa\"....:) a przynajmniej niezmiernie dziwi! U mnie w domu wszyscy na choince wieszają bańki, tylko ja jedna bombki:) Jak w liceum pierwszy raz usłyszałam, że \"chałaty nie są obowiązkowe\", to pomyślałam, że to żart, no jasne, że nie są, bo chałat to Jankiel w \"Weselu\" nosi, a nie normalni ludzie w szkole:D Jak zobaczyłam, że kremówka w Krakowie to to, co wszędzie indziej nazywa się \"napoleonką\" też miałam niezły ubaw:) Z kajzerką też spotkałam się pierwszy raz w Krakowie (pochodzę ze Śląska Opolskiego) Starszemu synowi kupiłam smoczki, ale młodszy już zacumelkowany chodził:) Mój ś.p. teść tymi oto słowy zwrócił się kiedyś wkurzony do mojego byłego męża: \"a idźze idźze bajoku, klarrrrnecie złamany\"! W OGÓLE nie rozumiałam, o co chodzi! Nieszczęsna \"zastrugaczka\" wprawiła mnie w osłupienie, bo do 15 r.ż. używałam temperówek:) Ktoś na korytarzu szkolnym rzucił, że \" po matmie będzie polskie, a potem rosyjskie\" i w ogóle nie rozumiał, czemu gały wybałuszam! Oj, dużo tego, dużo....ale jak już pisałam - teraz tego nie słyszę i prawdę mówiąc już mnie \"wyjście na pole\" tak nie drażni:D Ale sama wychodzę na dwór i raczej bardzo pilnuję, żeby inni też wychodzili na dwór:) Zdjęcia ze zlotu SĄ SUPEROWE! Mają niesamowity klimat i od razu wyobraziłam je sobie w \"Wysokich Obcasach\" ....nie wiem dlaczego. Ekstra! No i po ptokach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za zdjęcia, czerwone, diabelskie :D gawronie, ja też z opolskiego pochodzę! i choć już 14. rok, jak opuściłam dom rodzicieli i przemieściłam się tu, gdzie jestem, to te kajzerki... no nie pasują mi i już, męża wysyłam po bułki dla dzieci! a kredki dzieciom ostrze strugawką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ogórki kiszone mamy własną nazwę :) kiszórki! (kiszurki?) hmm... dotąd to słowo funkcjonowało tylko w mowie :p ale raczej kiszórki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurna, jak zabawki się palą to przeca sam plastik i guma ! :o Gawron :) ja bylam pewna że kajzerkę znają wszyscy, no popatrz :) No i te kremowki mnie zdziwily, u nas napoleonki to calkiem coś innego!!! To takie duże ciacha, kremowki są male! Przecież jak Papież powiedział o kremówkach to cala Polska wiedziala o co chodzi :) \"a idźze idźze bajoku, klarrrrnecie złamany!\" - świetny tekt, slysze go często, zwlaszcza tego klarneta, i idźże, idźże, wymawiany raczej jako \"idze, idze\" :) gruby misiu - swietne te kiszórki :) Faktycznie wyglądasz na 20 lat, góra :) Jak Ty to robisz??? Mi wszyscy (zwlaszcza w pracy) dają zawsze 5 więcej niż mam 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien donry, czesc i czolem!! przegapilam pozar, ino straz slyszalam... ale na to juz nie reaguje, bo oni czesto jezdza, wiec sie przyzwyczailam... a ja wlasnie jem sniadanko :D nie, nie spalam tak dlugo... fintess + sauna i dopiero co wrocilam (rowerem oczywiscie) ogorki sa oczywiscie kiszone!! a i tak wole malosolne ;) alez nowych slowek... :D kajzerki i owszem znam, ale raczej mowi sie \"bulka\" Gio -> i jak sytuacja? naprawde dymu nie widzialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yhy, wiem gdzie to bylo... ano ponoc widok byl straszny.... ale ja na balkonie nie bylam, wiec gdyby nie Ty, to bym nic nie wiedziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron, gawron, gawronie! drepczesz szybko koło mnie ja cię lubię a ty mnie gawron, gwron, gawronie!! ot, taka piosenka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×