Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona 82

Torbiel zapalna zatoki szczękowej

Polecane posty

Gość haniaaaa
Witajcie, czy ktoś tu jeszcze zaglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos jest z problemem polipa jeszcze tutaj zaglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecznieboląca
ja mam polipa nad czworka z lewej strony.. zaczeło się 6 lat temu, czułam że delikatnie boli mnie 4 ale dentystka stwierdziła ze jest wszystko dobrze wiec dałam sobie spokoj, bol był niewielki. Po dwoch latach zalozylam aparat na zęby i pokazywałam ząb ortodoncie on też mowil ze wszystko ok, dopiero po roku jak mialam zdjety aparat ten ból się nasilił, nie mogłam jeść tą strona i czasami w nocy budziły mnie okropne bóle które rozchodziły się po całej połowie twarzy więc zrobilam zdj zęba, dentysta stwierdził że widzi coś nad nim (a ząb był zdrowy) i leczył kanałowo, podał antybiotyk do srodka, pozniej doustnie ale nic nie pomagało i chciał mi go usunąc. oczywiscie nie dalam. bylam u neurologa, myslała że to zapalenie nerwu i dał mi otepiajace leki ktore tez za bardzo nie pomagały. zrobiłam rezonans i tomografie i wyszło ze mma polipa tyle ze pani neurolog powiedziala że to nie może powodować takich bólów. pózniej zaczeła mnie boleć i 5 jak ją dotykałam, dentysta zauwazyl ze sie zaczela ruszac wiec tez mialam leczoną kanałowo i była obumarła. lewą stroną nadal nie mogę gryźć bo boli a teraz i 3 zaczyna. boje się że to się rozrasta, niedlugo mam kolejny rezonans. kika razy w miesiacu mam takie bóle w nocy że pomaga tylko ketonal albo i on nie . więc mam pytanie czy jednak polip może powodować takie bóle? dziasła nad tymi zębami też nie mogę dotknąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A robiłaś TK zatok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@wiecznieboląca - Przemek po tej stronie ekranu. Opisywałem moją historię kilka postów powyżej. za 2 tygodnie mam operację usunięcia torbiela... Czy robiłaś TK zatok? Potrzebujesz dobrego laryngologa i dobrego dentysty. Z jakiego rejonu Polski jesteś? Zaraz Ci wszystko opowiem. Odpisz na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiecznieboląca
Witaj Przemek. Jakies tk miałam juz dawno robione.. Zdawalo by się że trafilam juz na dobrych dentystów bo byli z warszawy i z polecenia od tych co rece rozkladali, dwoch roznych jeden mi zdrowa 4 chciał wyrwać -. - drugi ten od 5, chirurg stomatolog, mi 8 z dziąseł powyrywał żeby za ciasno nie bylo.. Powiedział wtedy ze wolalby nie usuwać tego polipa bo może to przyniesc gorsze skutki, czesciej mogę miec jakieś migreny czy przyschylaniu beda zatoki bolaly. Ze lepiej jak teraz raz na jakis czas brac ketonal w nocy.. A jestem spod Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam 17 marca 2016 roku mialam operacje metoda Caldwella-Luca usuniecie torbieli z zatoki szczekowej, chcialam uspokoic wszystkich,ktorzy maja ja przed soba..Strach ma wielkie oczy zabieg trwal godzine ja po wybudzeniu chcialam juz isc do domu tak dobrze sie czulam, standardowo dostalam po zabiegu kroplowke z elektrolitami i przeciwbolowa. W domu nie wzielam zadnej tabletki przeciwbolowej. Wiadomo jest opuchlizna,ktora z dnia na dzien jest coraz mniejsza dzisiaj mamy 27 marca nie odczuwam bolu chyba,ze zrobie jakas nie naturalna mine to troszke ciagnie, po opuchliznie nie ma sladu jest leciutki dyskomfort bo szwy sie jeszcze nie do konca rozpuscily. W szpitalu spedzilam jeden dzien od 7 do16. Pozdrawiam glowa do gory wszystko bedzie dobrze i nie bierzcie do serca niektorych wpisow bo nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia. W razie pytan zostawiam meila lala67@wp.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mam takie pytanie jak odkryłaś tą torbiel? Cos Cie bolalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku mialam zawroty glowy, gdzie dochodzilo do omdlen laryngolog dal skierowanie na TK i zupelnie przypadkowo wyszlo, ze mam 3 cm. torbiel...Pozniej juz wszytsko poszlo bardzo szybko z tego powodu,ze otworzyli u mnie w miescie jednodniowy oddzial laryngologiczny...Oczywiscie moglam wybrac metode tylko na endoskop musialabym czekac 3 lata i podobno bardziej inwazyjna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leczony
Podzielę się swoimi doświadczeniami z zatokami. W 2004 z powodu stanu zapalnego w lewej zatoce szczękowej spowodowanej zębopochodną torbielą trafiłem na chirurgię szczękową w Warszawie gdzie metodą Caldwella-Luca usunięto całą śluzówkę zatoki operował dr. Zygmunt Stopa. Jest to XIXw. metoda operacyjna: radykalna, błędna i szkodliwa. Prawidłowa i nowoczesna metoda to endoskopia, której musiałem się poddać w celu naprawy po poprzedniej nieudanej operacji. Efekt spektakularny tylko w przypadku dobrego operatora, których w Polsce jest niewielu. Ja polecam szpital na Szaserów w Warszawie. Przestrzegam przed Prof. Andrzejem Kukwą i kliniką Mille Medica ten utytułowany otolaryngolog za duże pieniądze prywatnie robi operacje zatok, które trwale uszkadzają naturalne ujścia. Czas Panie doktorze zakończyć swoją misję i nie niszczyć ludziom życia bo medycyna poszła do przodu. Wiem co mówię bo byłem operowany w tej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc ewa
Witam,jestem właśnie po zabiegu usunięcia torbieli z lewej zatoki szczękowej jestem zadowolona ze pojechałam do kliniki do Katowic. Zabieg byl za miejscowe znieczulenie nic nie czułam, jesrem dzien po zabiegu nic nie boli prawie nie nie spuchlam zaraz po zabiegu bylam naswietlana polem magnetycznym , przykladalam oklady z lodu, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc ewa
Witam,jestem właśnie po zabiegu usunięcia torbieli z lewej zatoki szczękowej jestem zadowolona ze pojechałam do kliniki do Katowic. Zabieg byl za miejscowe znieczulenie nic nie czułam, jesrem dzien po zabiegu nic nie boli prawie nie nie spuchlam zaraz po zabiegu bylam naswietlana polem magnetycznym , przykladalam oklady z lodu, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł _JG
Witam serdecznie. W najbliższą niedzielę ląduję na oddziale chirurgii szczękowej we Wrocławiu na Borowskiej. Będę miał usuwaną torbiel w prawej zatoce szczękowej nad zębem nr 6. Torbiel jest bardzo dużych rozmiarów przez co mam zatkaną prawą stronę w nosie oraz od około dwóch miesięcy boli mnie prawa część głowy. Wszystko wyszło 1,5 miesiąca temu kiedy poszedłem na pierwszą wizytę do ortodonty w celu założenia aparatu na zęby. Po zrobieniu rentgena zębów było widać również zatoki i tam olbrzymi torbiel. Po dwóch dniach pojechałem ze skierowaniem od dentysty do szpitala na Borowskiej i tam kazano mi czekać na usunięcie prawei 1,5 miesiąca. Jest to naprawdę szybki okres bo np. dzwoniłem do Wałbrzycha to na grudzień 2016 więc ponad pól roku. Od niedzieli na bieżąco będę pisał Wam jak to wygląda od samego przyjęcia do szpitala. Mam nadzieję że będzie ok :) Ogólnie się nie boję jedynie nie chciałbym aby mnie usypiali - wolałbym mieć kontakt z lekarzami podczas tej operacji czy zabiegu :) Do napisania w niedziele pozdrawiam i mam nadzieję że moje przeżycia komuś się przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł _JG
Witam ponownie. Miałem wczoraj być w szpitalu na Borowskiej ale dzwonili w piątek i przełożyli mi to na dzisiaj. Dzisiaj o 8:00 wstawiłem się w poradni w szpitalu z tamtąd poszedłem do godzinnej kolejki na przyjęcie do szpitala i po podpisaniu papierków udałem się na oddział. Na początek wypełniłem ankietę a później miałem wizytę lekarza stomatologa który obejrzał mnie, powkładał palce w buzię i na tym koniec. Następnie około godziny 15:00 pobrano ode mnie krew oraz miałem krótki wywiad z anestezjologiem który stwierdził że nie ma co się bać i jutro z rana mam zabieg i oczywiście NARKOZA której bardzo nie chcę. Leży koło mnie gość który miał dzisiaj wycinane dwa torbiele w prawej i lewej zatoce i powiem szczerze.... po narkozie był w kiepskim stanie, już teraz jest lepiej ale boli go bardzo. Właśnie dostał leki przeciwbólowe i okład. Tal więc jutro napiszę jeśli będę na siłach jak to przebiegało i czy było fajnie czy nie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polipy w zatoce
Widzę, że temat trochę umarł, ale opiszę jeszcze swój przypadek, może komuś się przyda. Na KT wyszło mi całkowite zaciemnienie prawej zatoki szczekowej, plus cysta nad górna szóstka, z połączeniem z zatoka (żadnych objawów nie było). Miesiąc później operacja metoda radykalna pod narkoza (sama chciałam, nie znioslabym miejscowego), w trakcie operacji okazało się, że jest nawet gorzej, niż na zdjęciu, usunęli cyste, polipy z zatoki, czesc kości między zatoka a nosem przez rozciecie pod warga (otwór w kości policzkowej ok. 2 cm srednicy). W trakcie zabiegu wszczepili też dwa implanty. Po samej operacji czułam się całkiem nieźle, obrzęk minimalny, ból do wytrzymania. Niestety przyplatalo się powikłanie, pod skórę dostało się powietrze, co poskutkowalo odma podskorna (charakterystyczny objaw - masz skórę jak folia bąbelkowa, trzeszczy przy nacisku), - obrzęk szyi, duszności, spadek ciśnienia i zapaść (dwa razy). W związku z tym powrót do szpitala na obserwacje, dodatkowe leki przeciwobrzekowe (spuchlam jak bańka od obojczyzka po oko), dodatkowe konsultacje laryngologa. Kichanie, kaszlanie zakazane - można się niechcący "dopompowac" i przydusic. Dziś tydzień po, wygląd totalnie niewyjsciowy, brak czucia w górnej wadze, połowie nosa i części policzka, prawie nie boli (nic nie biorę). Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos tu jeszcze zaglada?w piatek mialam operacje przerosnietej zapalnie zatoki szczekowej. Prosze o informacje tych co maja to juz za soba.Czy w miejscu ciecia podwarga wyplywala komus wydzielina?mam wrazenie ze zatoka sie oczyszcza ale dlaczego w 3 dobe i w miejscu gdzie rana powinna sie zasklepiac. Dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos mial jonoforeze lub laser na zatoki? Pomoze przy polipach lub torbieli/cyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może lepiej idż do dobrego laryngologa . Ja nie wiedziałam, że mam iść do laryngologa, chodziłam od lekarza do lekarza. Neurolog zatrzymał mnie na długo, Nie powiedział, że mam zrobić jakiekolwiek badania, a ból był cały czas. Brałam leki -amizepin, a wystarczyło zrobić MRI i tomografię komputerową zatok , ale tam skierował mnie laryngolog no i operacja endoskopowa zatok mnie nie ominęła. Z pewnością musisz udać się do larygologa., bez względu na to z jakiej przyczyny masz dolegliwośći. Może to być ząb, krzywa przegroda nosowa lub jakiś inny uraz np. med-est.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie zgadzamy się z przedmówcą. Prawidłowa diagnoza wymaga badań! Przy opisanych objawach, zdecydowanie zachęcamy do wizyty u laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EscapeJana
Mi ostatnio trzeba było założyc aparat na zęby bo okazało się, że ułożenie szczęki - górnej i dolnej części - jest na tyle slabe, że tworzą mi się kanaliki na dolnych jedynkach i dodatkowo ścierają sie na tyle, że w przeciągu kilku lat moge nie miec jedynek... na szczęście w ProOrtodont gdzie chodzę z córką do dentysty załozyli mi aparat i jestem pod stała kontrolą ortodontyczną:) Uważajcie na takie starcia i na te rynienki jak je czujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 2844
Jestem 3 m-ce po operacji endoskopowej zatoki klinowej . Minęły trzy m-ce i pozostał mi jeszcze mały siniak. Czy to normalne? Czy coś jest nie tak? Może powinnam pójść na jakies zabiegi? Martwię się, że tak juz pozostanie. Może ktoś też miał podobny przypadek. Może powinnam brać acard? Sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanas
witam miałam operacje w zatoce szcZekowej w Poznaniu.Jestem juz 5 miesiecy po operacji, mam zawroty głowy i silny bol szczeki wciaz opuchlizne policzka, bole gardla i migdalow.Miałam tomografie głowy i tam wyszło że nadal mam ta torbiel???? Czy lekarz nie usunal wszystkiego? Czy na nowo zrobila sie? Przed operacja usuneli mi zeby 5 zebow tak ta torbiel popsula mi zeby ! Malo tego czuje ze wycieka mi dziaslem jakis plyn.Bylam 5 razy u lekarza operujacego i on robil zdjecie zatok i szczeki i obiecywal ze wszystko jest w porzadku.Mieszkam za granica i tutaj robili mi tomografie komputerowa zatok ale nie wiem co i jak dalej .Tutaj lekarze nie sa super jak w Polsce.Jutro ide do lekarza zapytac co dalej bo boli mnie ta torbiel i szczeka.Boli tez zoladek od antybiotykow choc teraz juz nie biore ich! Zrobili mi wymaz z gardla i wyszedl paciorkowiec grupy A.Nie wiem co juz robic bo w Polsce nie mam ubezpieczenia.Czy uzbierac pieniadze i leciec do Polski i prywatnie isc zoperowac.Czy co robic? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do zalamanas- czy torbiel dawała jakieś oznaki? Ja również nie mieszkam w Polsce i boję się, że prawdopodobnie mam torbiel w zatoce. U mnie zaczęło się od przeziębienia, później zapalenie zatok- bóle zębów, policzka, nosa a teraz oka. Jestem już po raz 3 na antybiotyku i GP dopiero teraz wysle mnie na rtg zatok. Jestem zalamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Na poczatku zero objawow,w Polsce jeszcze mieszkalam slabo mi bylo i zawroty glowy pojechalam na pogotowie a tam wyniki ok i jedna z pielegniarek mowi idz do laryngologa moze to zatoki i trafila.Tam wielka torbiel na cala zatoke i ropa.Teraz czekam w Szkocji juz miesiac na list do laryngologa bo torbiel jest nadal a mialam usuwana operacyjnie .Potem dawala bardzo duzo objawow bol szeki bol zebow bol gardla bol policzka nol oka bol glowy bol zoladka nawet bo wydzielina sciekala mi gardlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Podaj fb albo cos popiszemy?a mieszkasz tez w Uk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Tak mieszkam w UK, nie korzystam niestety z FB. Jutro mam wizytę u GP - zobaczymy co powie czy dostanę w końcu skierowanie do ENT czy będę musiała lecieć do Polski. Dzięki za odpowiedź. Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanas
i co Aga bylas u GP? mialas przeswietlenie zatok?ja czekam i czekam a listu do specjalisty nie przyslali a mieli przyslac dziwne masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mam wizytę u ENT dopiero 20 listopada - wiec trochę sobie jeszcze poczekam. Teraz jestem w Polsce , miałam rtg zatok i laryngolog stwierdził, że wszystko jest ok. Byłam też u chirurga szczękowego i on zauważył na panoramicznym zdjęciu prawą lewa zatokę zacieniona ale też mówi że nie widzi żadnych torbieli. Na tk zatok niestety nie mam już czasu żeby w Polsce zrobić. A bóle jak były ta są i doszedł jeszcze ucisk czoła ( nisko między oczami) ból może nie jest wielkim ale uciążliwy bo trwa prawie 24/7. Mam nadzieję, że u Ciebie szybko się jakoś ułoży z wizytą u'specjalistow' Pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×