Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona 82

Torbiel zapalna zatoki szczękowej

Polecane posty

Gość zalamanas
hejka bylam u lekarza tutaj laryngologa i dokladnie ogladal moja tomografie zatok i powiedzial ze jest malutka bardzo torbiel ale z tym nic nie zrobi .Powiedzial tez ze nie mam kosci !!!! szczeki !!!! ale nic nie mozna z tym zrobic powiedzial a ja mu mowie ze wycieka mi plyn i boli i ze to pewnie z zatoki.Po nowym roku lece do Polski wedlug mnie powinni mi to zaszyc i kosc jakas dolozyc czy co?:( i chce zrobic tomografie szczeki wkoncu i do chirurga niech wkoncu powie co mam z tym zrobic aby cos pomogli i niech powie i zobaczy tez co. ta jedynka zebem z tym dziaslem ze boli.A Ty jak sie czujesz lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Ubierać mnie bez.zmian, zab trochę boli ale najbardziej denerwuje bol kosci pomiędzy jedynkami. Nie jest to straszny bol bardziej przypomina to jak by w kosci szczeki coś mn8e uwieralo. Byłam znowu u innego chirurga i on też nic nie widzi. A Tobie ta wydzielina wycieka pomiędzy jedynkami czy w jakimś innym miejscu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*szczęka nad jedynkami boli aż do nosa, czasami mam wrażenie jakby w nosie coś mi " chodzilo" swędzi często i mam często też lewe oko zaropiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Ja mam gorzej miedzy jedynkami mi wycieka takie slodkie ale tez jakby dziura ale mialam robione kanalowe i zalepiali dziure przeciez,oprocz tego wycieka calym lewym dziaslem gdzie nie mam zebow bo mo wyrwali.Masakra ale w styczniu lub lutym dopiero polece do Polski bo teras swieta i potrzebuje kase no a musze miec tez czas bo bez skierowania tomografii mi nie zrobia.Tu lekarz powiedzial ze nie mam kosci i tyle a mowie ze wycieka z zatoki szczekowej i pewnie mam polaczenie ale on nic mi nie pokoze brak slow .Wczesniej chirurg u mnie tez nic nie widzial na pantogramie a okazalo sie ze mam wielka torbiel wiec ja juz nie mam sil mam silne bole glowy od 2 dni i szczeki i dziasla ten zab mnie boli ale i nad zebem korzen i dziaslo ta kulka ktora mam wedlug mnie to jest jakis stan zapalny przy korzeniu tej jedynki.Twarz mi puchnie masakra bardzo jestem ciekawa co wyjdzie u mnie na tomografi szczeki bo nigdy nie mialam.A podaj email pokaze Ci w zatoce jaka mialam wielka ta torbiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1888
Witam ja jestem po zabiegu już 15 miesięcy ale w sumie przez pare tyg było dobrze i wydaje mi się ze to wróciło. Czy jest to możliwe ze powstał nowy torbiel? Miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Gość
Marta1888, podobno torbiele mogą się odradzać:( Miałaś operację robioną endoskopowo czy poprzez nacięcie nad dziąsłami? Ja miałam operację kilka miesięcy temu i wciąż mam lekko opuchnięty i obrzęknięty policzek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanas
ja jestem 8 miesiecy po operacji i wciaz puchnie policzek , robilam tomografie zatok i torbiel jest nadal :( ale lekarz powiedzial ze tak malutka ze nic nie zrobia a mialam 4 cm ; ( .Operacja Caldwell Luca przez dziasla ale wycieka mi tam plyn a teraz nie mam kosci sie dowiedzialam torbiele zatok to masakra niszcza kosci i zeby !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Gość
Zalamanas, i lekarz twierdzi, że ten opuchnięty policzek to nic złego? Przecież obrzęk powinien chyba zejść już dawno temu? Co Ci wycieka z zatoki? Bo ja rano ze śliną odpluwam chyba ropę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani Gość. Ja mialam metodą caldwell luca i mialam naciecie nad dziąsłami. Mialam spokoj przez jakis okres czasu ale wrocilo mam drętwy policzek i caly czas mi spływa wydzielina po tylnej ścianie gardła. Nie wiem czy tak ma być czy iac z tym do lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Gość
Raczej nie powinno nic spływać:/ Najlepiej dopytaj lekarza. A macie takie nieprzyjemne uczucie w miejscu blizny (tam, gdzie było nacięcie na dziąśle) jakby Wam się śluzówka "na boki" rozchodziła?(jak rozcięta skóra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1888
Tak jest takie uczucie na nacięciu dziwne jak by cos tam było. Mi wydzielina spływa cały czas.... i nie wiem co z tym zrobić pytałam lekarza i stwierdził ze to nie możliwe. Boje się, że będę mała kolejną operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Gość
Marta1888, ale ta wydzielina spływa Ci po gardle? Bo ja nie czuję, żeby coś mi spływało po gardle, tylko rano po przebudzeniu czuję specyficzny smak w buzi i po odpluciu śliny na chusteczkę widzę, że jest ona jakby podbarwiona jakąś wydzieliną, która jednego dnia ma będę kolor, a za parę dni już troszkę inny :( Nie wiem, czy mamy na myśli tę samą wydzielinę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Gość
Miało być "jeden kolor", a nie "będę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1888
Pani Gość, Ja mam coś innego niż Pani. Ja czuje ze połykał wydzielinę o nieprzyjemnym zapachu od czasu operacji tak mam. Dlatego weszłam na ten portal bo chciałam się doradzić czy ktoś ma coś podobnego co ja. To jest uciążliwe i denerwujące.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Gość
Marta1888, proszę mówić do mnie na "Ty":) U mnie to też pojawiło się od operacji... Może mamy to samo, tylko u Ciebie jest większa tego ilość, dlatego odczuwasz to spływanie po gardle, a ja nie? Byłaś z tym u lekarza, który przeprowadzał operację czy u kogoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1888
Pani Gość, byłam u laryngologa który mnie skierował do szpitala na operacje, powiedziałam jakie mam objawy ale stwierdził ze troszkę zmyślam ale chyba ja wiem lepiej czy mi spływa czy nie przez dłuższy czas dałam sobie z tym spokój ale wróciły mi bóle głowy, stany podgorączkowe i drętwienie policzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Gość
Ale bezczelny lekarz!:( Może spróbuj skontaktować się ze szpitalem, w którym miałaś operację, przedstaw objawy i zapytaj, co możesz dalej zrobić w takiej sytuacji? Może skierują Cię na jakąś kontrolę? To, co teraz powiem nie będzie szczytem estetyki, ale może spróbuj tę wydzielinę odpluć na chusteczkę, by móc podać lekarzowi takie szczegóły jak na przykład kolor:/ Ja byłam z tym u jednego laryngologa to przepłukał mi zatoki, ale nic nie wypłynęło (a wydzielinę odpluwam dalej). W takim razie co ja odpluwam (i skąd) skoro podczas płukania zatok nic nie wypłynęło?:/ Na koniec pani doktor powiedziała, że miejmy nadzieję, że samo minie. Ale nie minęło, więc niedawno zgłosiłam się do chirurga, który robił mi operację. Mam nadzieję, że tym razem uda się coś konkretnego ustalić. Ciebie również zachęcam do kontaktu z innym lekarzem niż ten, który zarzuca Ci zmyślanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1888
jak na razie to byłam u rodzinnej i dała mi na rtg zatok zobaczymy czy cos tam będzie czy nie wtedy skieruje mnie gdzie do innego laryngologa. Już myślałam ze będę miała spokój ze to minęło ale widzę ze to będzie się ciągnęło za mną niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Gość
Marta1888, w takim razie daj tutaj znać, co wyszło na rtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Jak dretwieje policzek to normalne i jak wycieka gardlem wydzielina tez normalne ,wszystko do roku czasu powinno sie wygoic.Na Twarzy operacja to powazna sprawa i nerwy zostaly naciete i dlatego pewnie takie macie uczucie.Ale mi puchnie wycieka plyn wydaje mi sie ze z zatoki bo zatoki produkuja 1 litr plynow oczyszczaja.No i boli szczeka bardzo gardlo dziasla wyrwali mi 5 zebow bo torbiel pognila je.A moje korzenie zebow byly w zatoce podaj ktos maila jakbym wam pokazala jaka mialam wielka torbiel masakra tu nie moge wstawic;(.Lekarz mowil ze ogromna nigdy nie widzial takiej .W zeszlym roku mialam na tomografii zatok przewklekle zmiany zapalne obrzek sluzowki i scienczenie blaszki kostnej.Wedlug mnie mam polaczenie zatoki z jama ustna ta torbiel zniszczyla mi kosc.Ale lekarz sie kloci po operacji ze ok .Operacje mialam w Poznaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamas
Mi mowili tez ze zmyslam i nawet dali leki na uspokojenie a ja nic nie zmyslalam bylam nerwowa bo bardzo bolala mnie szczeka.Ja odpuwalam nawet czarna rope z 3 miesiace po operacji.Podobno raz chore zatoki to problem bedzie dlugo sie ciagnal za wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem 2 miesiace po obustronnej operacji zatok,metodą fess.Podobno operacja rozległa były otwierane wszystkie zatoki. W lewej zatoce szczękowej miałam sporą torbiel z ktora chodziłam ok 10 lat.Reszta zatok z polipami.Dalej odczuwam ból kości policzkowej,oka i zebów po lewej stronie.Mam spuchnięty policzek bardziej niż przed operacja.Cały czas spływa mi wydzielina po tylnej ścianie gardła.Od 2 tyg.smarcze na żółto z tej jednej dziurki.Laryngolog pobrał wymaz i czekam na wynik.Byłam u stomatologa, ostukał i przeswietlił i wykluczył że to zęby.Czuje sie tak jak bym wogóle nie miała zabiegu,poprawa żadna.Mam wrażenie że torbiel odrosła lub coś się dzieje z kością.Płucze zatoki codziennie + steryd 2x dziennie do nosa.Operacje miałam w dobrym szpitalu w stolicy ,przeprowadzoną przez bardzo dobrego lekarza.Ostatnio na kontroli usłyszałam że to choroba do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Ja nie wiem co mi wycieka tym dziaslem ale napewno z zatoki szczekowej bo czuje czasem smarki katar tym dziaslem jak wycieka wedlug mnie powinni mi to zaszyc ale lekarz ogladajac tomografie mowil ze jest ok i zdjecie szczeki i zatok tez mowil ok.A tu w Anglii obejrzal moja tomografie i mowil ze kosci nie mam . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Ja tez smarkam na zolto i tez mam bol kosci;( .A bylas u lekarza operujacego?Torbiel moze sie odnowic jak jest niedoszczetnie usunieta .Ja mialam 7 kwietnia operacje a teraz mam malutka na milimetr torbiel nadal a lekarz mowi ze tego nie bedzie usuwal a wczesniej mialam Z 4 cm.Skad to sie bierze te torbiele masakra;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U głownego mojego operatora będe dopiero po 10 grudnia,udało mi się porozmawiac z lekarzem asystującym ,kóry stwierdził że raczej mało prawdobodobne aby torbiel odrosła w tak krótkim czasie. Mam sie pokazac z wymazem i będą endoskopem ogląc co tam się dzieje.Kontrole 8tyg po zabiegu i wymaz miałam u lekarza(też specjalista od fess) w swoim rejonie.On nie stwierdził zdnych nieprawidłowości podobno ujścia zatok drożne i szerokie a nos wygojony :) Tylko ten okropny katar.Być może moja zatoka potrzebują wiecej czasu na regeneracje.Martwie się tą kośćią ale po operacji lekarz mówł ,że w kości nie było żadnych zmian.W sierpniu robiłam przed operacja pantomograf i tam wszystko było ok.W zeszłym tygodniu na małym rtg tez nic nie było. Oszaleć można bo wyobrażnia pracuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak u was z węchem? bo mój troche przytłumiony ;) oraz mam wrażenie że od paru dni prześladuję mnie dziwny zapach trudny do określenia ,ale mało przyjemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Mi w wymazie ale z gardla wyszly paciorkowce grupy A.Nawet nie wiem czy torbiel popsula zeby czy zab chory spowodowal torbiel nie wiem:( .5 zebow mi wyrwali pognile korzenie mialam i wezly chlonne szyji bolaly glowa a rok temu z tej zatoki zdejmowali mi plyn poprzez punkcje i wtedy pani laryngolog mowi dziewczyno masz wielka torbiel i nie bylo widac na rtg torbieli a zaciemniona zatoke a jak usuneli plyn bylo widac pol roku pozniej na rtg zatok juz torbiel jestem zalamana kosci nie mam boli szczeka niby operacyjnie lekarz zapenial mnie ze nie mam juz torbieli bo usunal a teraz okazalo sie ze jest malutka.Co robic mam nie wiem w przyszlym roku lece do Polski na przeswietlenie szczeki i do chirurga jak znow mi nic nie pomoze to nie wiem co ja zrobie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1888
Zalamanas, A jak drętwieje policzek i spływa wydzielina po gardle 16 miesięcy po operacji to jest normalne czy nie? bo nie wiem co o tym myśleć? Może wie ktoś lepiej czy tak ma być(przejdzie z czasem) czy coś jest nie tak z tym. Może powstał nowy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Gość
Zalamanas, mnie też lekarz mówił, że taka zatorbielowana i operowana zatoka już zawsze będzie słabsza:( gość, ja również mam problemy z węchem. Myślałam, że po operacji wszystko wróci do normy, ale nie odzyskałam dawnego zmysłu powonienia. Nie wiem, może za długo tę torbiel w sobie nosiłam i ona w jakiś sposób "upośledziła" komórki węchowe? Mam takie głupie pytanie: skąd Wy wiecie, że ta wydzielina spływa Wam po tylnej ścianie gardła? Czujecie to jak płynie po gardle? Bo ja nic nie czuję, a wydzielinę zmieszaną ze śliną odpluwam. Jeszcze za czasów torbieli lekarze mówili mi, że wydzielina spływa mi po gardle, a ja nic nie czułam. Nie wiem, może ja po prostu jakaś niedorozwinięta jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam lepszy węch przed operacją teraz od 2 dni prawie nic nie czuje :( Podpisując ankiete o powikłaniach operacyjnych był punkt o trwałej utracie węchu po operacji :( i o tym że zabieg może nie być skuteczny w przypadku przewlekłego sciekania wydzieliny po gardle.U mnie sie to potwierdziło bo jak sciekało tak scieka dalej. Pani Gość :) Ja to poprostu czuje jak spłya nie wiem jak to wytłumaczyć? :) raczej nie da sie nie zauważyć ,więć może u Ciebie jednak nie ścieka? Odebrałam wymaz w którym nic nie wyszło. Z jednej strony super ale dalej nie wiem co jest przyczyną żółtego kataru :( dostałam steryd do nebulizacji,który mam wlewać razem z irigasinem do nosa podobno nowe zalecenia w leczeniu zatok ;( ża tydzien do kontroli.Powoli mam dość bo myślałam ze po operacji zapomne że mam zatoki a tu bez wielkiego łał. Byc może tez za długo zwlekałam z zabiegiem.Dobre 10 lat wiedziałam że muszę iść i 3 podejścia były do zabiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×