Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona 82

Torbiel zapalna zatoki szczękowej

Polecane posty

Gość gość
Sorry mialo byc - prawą zatokę lekko zacieniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZALAMANAS
nie wierz lekarzom uwazaj ja tez mialam tak samo cala zatoke zacieniona bez torbieli dopiero jak zdjeli rope punkcja bylo widac torbielpani czula torbiel jak ja nakluwala na rtg nie mowie ze masz torbiel ale wedlug mnie jak boli szczeka policzek to torbiel lub polip lub od ropz moja kuzynka ma chore zatoki bez torbieli a ma katar kaszel wciaz sie dusi ale policzek szeka ja nie boli,lekarze mnie zbywali co to zatoki nic takiego a do dzis jestem chora a operacja byla pol roku temu wycieka mi cos pewnie kosc mam zniszczona bo torbiele niszcza idz na tomografie zatok ja mialam i byl opis przewlekle zmiany zapalne nic takiego a to byla olbrzymia torbiel mam foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZALAMANAS
tez mi uciskalo na oko tez czolo bolalo i jeszcze miedzy brwiami ale moze masz tylko zapalenie zatok rope i jak ci zdjema minie ja naiwna wierzylam mowila ze minie po antybiotyku a nic nie mijalo musieli przeciez zdjac to paskudztwo a zeby masz zdrowe jakis cie boli ?po tej stronie?ja dostalam zapalenie od zeba chorego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Fajnie, że napisałaś - szkoda tylko , że dalej jesteś chora. Właśnie jak u mnie się zaczęło zaczął mnie boleć zab (6na dole po prawej stronie) będę go wyrywac u chirurga bo już nie chce go leczyc. Pobolewa mnie lewa górna jedynka która była leczona rok temu ( nad zdrowym zebem nagle zrobił się ropien) nigdy wcześniej nie miałam problemów z zębami. Nawet zastanawiam się czy tej jedynki nie wyłącznie jeśli to przyczyną i wstawić implant bo już dalej tak żyć nie mogę. Moje dziecko od 2 miesięcy widzi tylko jak mama się martwi i nie ma siły i energii na nic. Trzymaj się i zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanas
ja nigdy nie mialam problemow z zebami tez a teraz nad jedynka zebem mam taka kulke i boli dziaslo a zab byl leczony pol roku temu pozniej dentyscie robili zdjecia zeba i nic mowili ze ok brak slow na Szkocje dentystow i lekarzy tez sie denerwuje choruje juz rok na te zatoki operacje mialam w kwietniu usuniecia torbieli z zatoki a mowil ze wszystko usunal jak sie okazalo torbiel jeszcze jest.!tez mam dziecko 3 letnie, martwie sie bo boli dziaslo nad ta jedynka i ropa z zatoki cos wycieka dziaslem boli tez gardlo zoladek z nosa leci brazowa zolta zielona wydzielina i gardlem tez odpluwam boli mnie bardzo glowa i oczy szczypia .Mowilam lekarzom ze mam przetoke pewnie z zatoki bo wylatuje mi katar dziaslem to robili zdjecie szczeki zatok i tomografie zatok i mowia ok wiec ja juz nie wiem co robic gdzie isc do kogo bylam w Polsce u laryngologow i mowili ok to torbiel n ic takiego a zniszczyla mi wszystkie zeby; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może masz ropien nad tym zebem ? Ja już nie daję rady bo od tego wszystkiego to już mam stany lękowe. Mam też lekkie zawroty glowy i bóle głowy. Zauważyłam mala opuchlizna na kości nosa i pod okiem - nie jest bardzo widoczna ( jeden lekarz zauważył, drugi już nie) Mam nadzieję, że ten koszmar kiedyś się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanas
hejka :) ja tez mam termin na 20 listopada a mieszkam w Szkocji.Bylam u 3 dentystow robili rtg zeba i mowia ze wszystko ok.Mam kulke nad zebem nad jedynka i zab nie boli ale dziaslo czasem.W maju mialam go leczonego kanalowo.Wciaz wycieka mi z zatoki dziaslem.Uzywam Avamys do nosa jest troche lepiej .Co robic ; ( .W Polsce nie mam ubezpieczenia i pracuje nie moge wziasc wolnego a w Polsce mialam operacje i mowili ze ok zdjecia robili i tomografie.A tu na tomografii zatok powiedziedzieli ze mala torbiel jest w zatoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. To dobrze, że masz już termin do laryngologa. U mnie bez zmian boli mnie zab który był leczony kanalowo rok temu - właściwie to boli kość nad nim i dziaslo (jest to jedynka gorna), postanowiłam wyrwać tego zeba bo muszę eliminować przyczyny wiem że chirurg będzie trochę zdziwiony bo zab ładny- niby zdrowy a czuję g9 już od prawie 2 miesięcy ( boję się że mi kość w środku gnije:-( na rtg zab dobrze przeleczony był nawet sprawdzany w szpitalu dentystyczny. Boli mnie już nawet nos i czuje lekkie rozpychanie w środku nosa. Zastanawiam się czy coś jeszcze mnie boleć na twarzy ale już chyba wszystko boli. Trzymaj się i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie boli policzek i nie mam kataru więc już sama nie wiem . Mam nadzieję, że w końcu się to wyjasni bo chcę żyć normalnie i w zdrowiu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry mialo byc 'mnie NIE boli policzek'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
To ja mam tak samo jak ty boli kosc nos i wogole ale ja nie wyrwe jedynki bo wyrwali mi juz 5 zebow z tego 3 byly ok i nie musialam ich wyrywac.Mi leciala ropa z tej jedynki u mnie prawa zab ladny w sumie dziurka byla ale ,,niby " wyleczyli bo na zdjeciu ok a skad ta kulka bad zebem stan zapalny w kosci wedlug mnie jedyne badanie jakie cos wykaze to nie zdjecie bo zdjecie gowno pokaze a tomografia komputerowa szczeki tam musi pokazac co jest nie tak ja tutaj nie moge isc bo nie ma prywatnie ale polece do Polski moze za miesiac bo tu nie chca pomoc,a nie wyrwe zeba kolejnego.Wiem ze u mnie to sie popsuly zeby od torbieli zatoki bo zawsze dbalam i bylo ok a po tej stronie co torbiel i zatoka wszystkie hyly popsute czytalam ze torbiele niszcza kosc i zeby i naprawde tak mi popsulo bolala cala szczeka wszystko nos dziaslo.Teraz jest lepiej z zatoka moze sie goi ale gorzej z tym dziaslem nad jedynka a moze byc tak ze wyrwe zab a stan zapalny w dziasle nadal bedzie nie wiem.Juz pol roku cierpie z tym zebem a u dentysty bylam w Polsce u 4 dentystow.Tutaj w Szkocji u 3 zrobili kanalowo na koniec i nadal ropialo oni powiedzieli ze nic nie zrobia bo nie beda wyrwac mi wszystkich zebow i mam isc do lekarza z ta zatoka.Co ja mam robic z tej zatoki wycieka plyn dziaslem a jak mialam operacje lekarz mowil ze nie mam polaczenia zatoki z jama ustna.To co ja mam nie wiem nic i boje sie ze laryngolog nic nie pomoze kiedys chodzilam ze 20 razy i mowili ze wszystko ok ciekawe ze ok a na tomografii okazal sie wielki torbiel wiec nic ok nie bylo jakbym pokazala wam jak to wielkie jajo to byscie sie zdziwili bo mam zdjecie tomografii ;( doradzcie mi cos jeszcze jakbym nie byla u lekarzy a ja bylam milion razy wszedzie prywatnie na pogotowiu wciaz robili badania i nic tylko w zatoce cos wychodzilo wciaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamans
Moze trzeba oczyscic dziaslo i zaszyc i wystarczy moze nie trzeba wyrwyac zeba trzeba zawsze ratowac zab jak tylko sie da zawsze musi byc jakis sposob ja mieszkam za granica w Szkocji olewaja pacjentow i ja mam problem ale jak mieszkasz w Polsce idz prywtanie na tomografie szczeki a tam pokaze co i jak wiec nie wyrywaj najpierw zrob przeswietlenie bo zdjecie rtg moze nie wykazac zmian nawet okolowierzcholkowych.Ja mam problem prosilam o tomografie to oni mi tu wciskali jakas nakladke na noc na zeby a co ma piernik do wiatraka wiec tego nawet nie chcialam tego bo wiadomo ze to nie o to chodzi i powiedziala dentystka ze jak ta nakladka na zeby nie pomoze to wtedy mnie wysle do chirurga a kiedys tu bylam u chirurga i mialam zdjecie szczeki to nawet nie widac bylo torbieli a torbiel na cala zatoke wielka a na zdjeciu szczeki widac zatoki tez wiec jak widac zdjecia sa do d**y bo nie widac na nich dokladnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jedynkę miałaś leczona kanalowo czy zwykle leczenie? Ja miałam dzisiaj tomografie szczeki ale do chirurga szczękowego idę w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanas
MIałam leczonego normalnie i strasznie bolało jakby pulsowało ,wiec znow poszłam do dentysty i znow bylo gorzej pani powiedziala ze w zadnym wypadku nie musze miec go kanalowo leczonego ale bolalo wiec prosilam o otwaracie zeba i zrobili zdjecie i wyszlo zapalenie i dali lekarstwo i pozniej kolejna wizyta zrobila kanalowo i pozniej znow zdjecie i mowila ze ok pozniej bylam u 2 innych dentysow i zdjecie ok wiec powiedzieli ze z tym zebem nic nie zrobia .Tomografie mialas w Polsce?kto dal skierowanie?czy prywatnie ile placilas jak prywatnie?bo ja w Anglii nie mam czegos takiego jak prywatnie i nie wiem co robic 20 listopada mam wizyte u laryngologa ale on racze nie wysle mnie na tomografie szczeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam robiona tomografie w Polsce - 200 zł. Już w piątek byłam u dentysty bo zab i kośc mnie strasznie boli. Odczytał tomografie i mówił że nic na niej złego nie widać- jedynie mam mało kosci miedzy gornymi jedynkami. I to mnie właśnie niepokoi bo tam właśnie odczuwam bol. W poniedziałek obejrzy to chirurg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanas
to prosze Cie napisz co mowil chirurg ja mam w planie leciec do Polski na tomografie szczeki i wizyte u chirurga ale tez prywatnie idziesz na konsultacje jak tak to tez napisz ile placilas? ja juz cierpie rok ale ja jeszcze problem z ta zatoka mi tez mowia ze zab ok a nad zebem mam kulke tez masz kulke jakas mnie boli tak jakby kosc w srodku jakby zapalenie a wyrwac jedynke to masakra jakby sie wygladalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanas
no i co u chirurga?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma żadnych nieprawidłowości w szczece (przynajmniej CT tego nie pokazala) tylko to rozrzedzenie kosci miedzy jedynkami - ale podobno nie jest to zmiana patologiczna. Dentysta rozwiwrcil mi ponownie zeba , dał antybiotyk do środka ( podobno w środku było sucho bez ropy) . Za wizytę u chirurga 100zl, CT szczeki 200zl. Jeżeli chcesz zrobić tomografie szczeki w UK prywatnie też robią ale wiem że to kosztuje około £150-200. A ja już sama nie wiem co mam robić z tym zebem- dałam mu ostatnią szansę za namową i chirurga i dentysty ale jak będzie dalej bolał to się z nim pożegnam. Wiem że nawet CT nie pokazuje pewnych zmian , zab np może być zgnity od korzenia a tego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*ja nie mam nic na dziasle od zewnątrz- ale czasami mam wrażenie że coś mi wycieka między tymi jedynkami. Wszystko to jakaś zagadka , ja wiem ze nic nie wiem, zresztą lekarze też zgaduja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanas
hej:) u mnie tez otwierali zeby mowili ze ropy nie ma ze ok i wyleczyc a ze mna bylo coraz gorzej jak wyrwali zeby to byly czarne zgnile korzenie masakra ale u mnie ta torbiel w zatoce tak popsula te zeby; ( bo zawsze dbalam i mialam ladne i nigdy nawet nie bolal mnie zab a mam 29 lat.Nadal Cie boli pisz mi co jakis czas ? ok czy lepiej i co i jak.Mi na tomigrafi zatok wychodzila wielka torbiel a na zdjeciu zeba szczeki mowili ok wszystko a nic ok nie bylo.Ja juz tez nic nie wiem najwyzej zgnije mi ta jedynka i wyleci sama. Bo juz nie mam sil.A moj synek ma 4 lata i tez sie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też Ci współczuję. Ja idę jutro idę usunąć ta jedynkę- mam w niej antybiotyk już 5 dzień- lekarz zaczął robić powtórne leczenie kanałowe ale dalej boli i ja mam już dość. Podejrzewam u siebie zapalenie kosci szczęki- chociaż mam nadzieję, że się mylę bo z tego co znalazłam w necie to straszna choroba. Martwi mnie też ta wydzielina - czuje ja między dwoma jedynkami - jest lekko słodka i dziwna, więc boję się że mi kość wycieka. Ehhh żyć się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanas
hej i co usunelas ?zab byl popsuty od korzenia czujesz sie lepiej????ja dostalam ksztusiec na dodatek caly czas kaszle bo moj maly z przedszkola przyniosl masakara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Ja juz sie zapisalam na tomografie szczeki i do chirurga moze wkoncu mi pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Nie wyrwalam bo już 3 dentysta mi to odradzil- mówią żeby jeszcze poczekać. Sama już nie wiem co mam zrobić. To dobrze że masz już tomografie załatwiona może chociaż u Ciebie się coś wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
A na tomografii widac zatoki szczekowe?chyba tak napewno:) bo mi tam wycieka cos dziaslem ,a nad jedynka boli jak cholera ta kulka gardlo boli zatoka,a zdjecie jedynki zeba nic nie pokazalo.Mi sie zdaje ze powinni jeszcze raz przeleczyc mi ten zab.Ty lepiej chociaz sie czujesz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Podobno nie mam nic w zatoce, jedynka wygląda ok nie zmian przy korzenie. Od tygodnia mam ponownie założone lekarstwo a zab boli raz mniej raz więcej. Jest jeszcze opcja ze mam pęknięcie pionowe które na tomografi nie widać ale w Anglii entodonta już we wrześniu mi powiedział że jest mały 'crack' - jeśli tak to tak czy inaczej muszę go usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Hej jak sie czujesz???a Ty jak mialas tomografie musialas miec skierowanie?bo ja podobno musze wiec nie polece do Polski i nic nie zalatwie.:( bo nie moge leciec az na tak dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Zab już prawie nie boli ale boli szczęka między gornymi jedynkami. Skierowanie da Ci dentysta, ja miałam wizytę u chirurga szczękowego i w ten sam dzień tomografie bo był wolny termin. Wydaje mi się że jak idziesz prywatne to nie ma problemu z terminem. A co u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanas
Boli szczeka wycieka mi tam plyn.Z nosa leci ropna wydzielina.A mam ta kulke nad zebem i boli i wycieka tez jakis plyn ale zab nie boli.20 listopada ide do laryngologa.Chyba sie wstrzymam i polece do Polski po nowym roku i bede zalatwiac bo musze isc po skierowanie a skierowanie daja jak cos sie dzieje a na zdjeciach nic nie widac wiec nie wiem czy dadza skierowanie.Potem tomografie powinnam miec i wizyte u chirurga wiec troche czasu mi to zajmie.Mam juz dosc cierpien boli mnie gardlo i szczeka i zatoki mam dosc caly policzek i zeby mi sie psuja inne od tego .Nie wiem co mam robic juz....doradz cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję i łącze się w bólu. Nalegaj na wizycie u ENT żeby dał skierowanie na tomografie albo rezonans ale musisz być twarda bo pewnie wiesz jak oni lubią ignorować sprawę . Ja będę błagać chyba o rezonans z kontrastem albo tomografie bo już też mam dość. Może masz gdzieś polska klinikę w pobliżu, gdzie ewentualnie możesz zrobić badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×