Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ania_42

Kto ma ochote dzis na kawke?

Polecane posty

TWA ze starym nic sie nie stalo:P po prostu laska chce opanowac strych:P a ja na razie wole wydawac kaske na siebie:P co do swiat i komercji - z racji pracy sama wymyslam jak namowic na te kredyty, zabawki i inne pierdoly ale... samą mnie to wkurza generalnie nie wkurzaja mnie reklamy namowy itd tylko dlaczego ja mam kochac nagle wszystkich ludzi i udawac ze uwielbiam latac od stolu do stolu , obżerać się, padac w ramiona ciotek ktorych nie znam... wigilia tradycyjnie u mnie w domu, w pierwszy dzien swiat spadam w gory:P niektorym sie to nie podoba, ale ja mam to w d.... i prezenty... ja tyle prezentow kupuje w ciagu roku /bo lubie/ ze teraz to dla mnie trudnosc bo nie umiem wymyslac nic wyjatkowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Torbeczki jak siem macie?! Nius dnia: pijem kwake w nowym kubku...firmowym Przystojnego, bo wczoraj dostałam prezenta!ach.... i Przystojny poświecił pół nocy, żeby TWA wysłuchać długich żali, potem utulił i zasnęłam wiadomo z czym :D Ciotki, wujki i te inne...masakra Elldiska, pamiętam to z dzieciństwa bo...tata kazali trza było iść...ohyda, święta z prawie obcymi ludźmi...najlepiej jest tera bo Czterem Łapom o dziwo! nie smakuje opłatek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Ty Flowka? ustrój w firmie zmieniłaś? A nie mógł Pan M kupić zielonych świecidełek? wiesz jak ślicznie wygladajom na zielonym dzrzefku :P Pojem parufkuf i idem sadzić moje już bardzo kochane świerczki!, bo dzisiaj kolejny gorący dzień miesiąca podarkuf :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zakończylam rok rachunkuf...wszystko zapłacone...święta będą pełne marzeń o smakołykach [a że TWA ma wyjontkowom wyobraźnie to będzie czuła smak frykasuf wcale ich nie majonc]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DIABLICE GDZIE JESTEŚCIE? Flowka powinnaś być niezmiernia zainteresowana nowymi puszkami TWA od biskupa i WKS Śląsk - hurra! TWA wymyśliła: komu TWA dobrze robi,...to potem cierpiiiiii😭 I jeszce Ci wcale nie powiem, że mam od Murzyna dwa nowe seriale :P a już, że je se obejrzysz w swoim pudłe - heh nie mowy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy wiesz Flowka, ale od kiedy poznałam takom jednom Pieknom to mój organizm zaczoł produkować PEA...a PEA powoduje euforię :P odbiera rozum :P i człek durny zakochuje siem bez pamięci. To tak trzyma przez 2 lata ;) potem poziom PEA spada a po 4 latach już go nie produkujemy... także jeszcze trochem i przestaniesz być dla mnie atrakcyjna...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chemicznie o miłości To co przez wieki było wielkim natchnieniem pisarzy, malarzy, uczuciem, którego nikt nie jest w stanie ogarnąć i zrozumieć do końca, dziś być może nie jest już zagadką... Obecnie postęp naukowy zaszedł już tak daleko, iż pokusił się o wyjaśnienie ludzkości, czym jest tak naprawdę miłość i jakie są jej przyczyny. A więc nie łudźmy się więcej - na kołatanie serca, strojenie się przed wizytą ukochanego, blask oczu są już definicje. Miłość nie jest już czymś wyjątkowym, sprowadzona została do poziomu nauki (o zgrozo!). Naukowcy odkryli, że gdy człowiek jest zakochany, gdy czuje, że go porywa, że gotów jest wzbić się w górę, to dlatego, że go zalewa - niby powódź - substancja chemiczna, zwana fenyloetyloaminą. Fenyloetyloamina jest jednym z elementów tzw. chemii miłości. Według Gerharda Crombacha miłość to C8-H11-N czyli fenyloetyloamina. Związek ten, zwany popularnie narkotykiem miłości produkowany jest w hipotalamusie (część międzymózgowia). Proces zakochania zachodzi generalnie w 3 etapach: 1. Oczy zbierają informacje o wzroście, figurze, kolorze włosów i oczu, odzieży i szczegółach twarzy. Następnie z prędkością 432 km/h sygnały docierają do mózgu. Jednocześnie ucho wyławia barwę głosu i śmiechu a nos rejestruje feromony. 2. Sortowanie danych i porównywanie z przechowywanymi wzorcami doznań pozytywnych i negatywnych. Jeżeli wykryty został sygnał negatywny - proces ulega zamrożeniu, jeżeli pozytywny - mózg przechodzi do fazy 3. 3. Podczas wykrycia sygnałów pozytywnych hipotalamus zaczyna produkować fenyloetyloaminę. Początek tego procesu występuje zwykle ok. 4 sekundy. W tym czasie uderzenia serca zwiększyły się ok. 50%, automatycznie oddech staje się szybszy, dodatkowo u kobiet oczy zaczynają błyszczeć;-) Ponieważ fenyloetyloamina występuje w czekoladzie (również w serach oraz w wodzie różanej) może być również odpowiedzialna za uzależnienie się od tego przysmaku. To ta substancja może wywołać przyspieszone bicie serca, brak tchu, ściskanie w dołku, czyli najzupełniej fizyczne, objawy zakochania. Ten stan wielu nazwałoby euforią lecz niestety i tutaj naukowcy rzucają nazwami chemicznymi... Otóż za ów stan odpowiadają tzw.,,kuzynki” amfetaminy: norephetamina i dopomina. To one właśnie sprawiają, że ogarnia nas niesamowite poczucie szczęścia. Stajemy się nieczuli na różnego rodzaju bodźce takie jak zimno, ból, głód. Nasza wzmożoność fizyczna znacznie się podnosi, wola walki o ukochaną osobę i wiara we własne możliwości również. Za stany te odpowiadają także fermony. Jeżeli mężczyzna i kobieta spotykają się po raz pierwszy i stoją blisko siebie, bezwiednie wymieniają się feromonami. Nazwa \"feromony\" pochodzi z połączenia greckich słów pherein (przekazywać) i hormon (pobudzać). Feromony są sposobem przekazywania informacji, którymi posługuje się większość żywych organizmów. Ich wykrywanie jest niezmiernie trudne z uwagi na niskie stężenie i brak specjalnych testów potwierdzających ich faktyczne istnienie i działanie. To właśnie im zawdzięczmy ponoć zawiązywanie związków. I to one ponoszą odpowiedzialność za nasze miłosne wybory. Po pewnym czasie jednak to gwałtowne i namiętne uczucie mija. Organizm wytwarza hormon - endorfinę, która ma działanie podobne do morfiny - koi emocje, łagodzi ból, zmniejsza napięcie. Substancje te są syntetyzowane tylko w obecności partnera i dają poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji i życiowego optymizmu. Dzięki tej substancji ludzie mogą przetrwać w związkach małżeńskich wiele lat. Bardzo pięknie nauka nam to wyjaśnia ale czy rzeczywiście jest w stanie ogarnąć każdy aspekt miłości? Czy możemy być pewni, że to gorące, wyjątkowe uczucie można traktować tak schematycznie? Niestety nie mogłam nigdzie doszukać się odpowiedniego zapisu reakcji tych zjawisk ani wartościowości jaką przyjmuje miłość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowka dostatecznie bujasz w obłokach leżąc na trawiastej :p dosyć o pierdołach - tera pogadamy o wielkim żarciu, którego nadmiar zagości za kilka dni na naszych stołach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barszcz czerwony (tradycyjna zupa wigilijna) Składniki: 2 kg buraków podobnej wielkości, 2 marchewki, 1 pietruszka, kawałek selera, pora, sól, pieprz, jarzynka do smaku, sok z jednej cytryny (lub wegański ocet winny, 1-2 łyżki), 2 łyżki oleju. Przygotowanie. W dwóch litrach wody gotujemy pokrojone w plasterki lub utarte buraki, oraz pokrojone marchewki, pietruszkę, seler i por. Gotujemy do miękkości, a na koniec doprawiamy przyprawami i sokiem z cytryny, oraz dodajemy oleju. Już na talerzach możemy oprószyć lekko majerankiem, lub innym ziółkiem. -------------------------------------------------------------------------------- Zupa grzybowa Składniki: 1 kg ziemniaków, garść suszonych grzybów, 2 marchewki, 1 pietruszka, 2 cebule, 2 łyżki oleju, przyprawa, natka pietruszki, śmietanka do zabielenia. Przygotowanie: Do 2 litrów wody wrzucamy pokrojone ziemniaki, marchewkę, pietruszkę i gotujemy. Grzyby namaczamy i pokrojone w plasterki dorzucamy do gotujących się warzyw. Pod koniec dodajemy drobno posiekaną cebulkę, dodajemy olej i doprawiamy przyprawami. Zabielamy i posypujemy już na talerzach natką pietruszki. Kto robi inną zupę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa z karpia i papryki SKŁADNIKI 1 średni karp 1/2 kg lina, okonia i płoci 2 łyżki smalcu 2 cebule 2 ostre papryki 2 łagodne, białe papryki 3 pomidory 5 ząbków czosnku sól, pieprz SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA Ryby sprawić, opłukać. Karpia pokroić. Natrzeć solą. W głębokim, żeliwnym rondlu rozgrzać smalec. Podsmażyć na nim poszatkowaną cebulę i ostrą paprykę. Następnie wrzucić ryby razem z ośćmi i głowami. Zalać wodą. Dodać słodką paprykę. Posolić. Gotować na małym ogniu 1,5 godziny. Potrząsać kociołkiem tak, by zupa się nie przypaliła. Pod koniec gotowania dodać obrane ze skóry pomidory. Kiedy się rozpadną, zupę przetrzeć. Dodać trochę wody. Przelać z powrotem do kociołka. Zagotować. Wrzucić zmiażdżone ząbki czosnku, pieprz i kawałki karpia. Gotować jeszcze około 7 minut. Zupa z suszonych śliwek, gruszek i jabłek Przygotuj: 1 kilogram suszonych owoców, kawałek kory cynamonowej, 1/2 cytryny, 1 tyżkę mączki ziemniaczanej, 25 dekagramów cukru, 1,5 szklanki kwaśnej śmietany. Jak to zrobić? - Owoce przemyć pod bieżącą wodą, przełożyć do emaliowanego rondla, rozgotować, przetrzeć przez sitko. Dodać cynamon, cukier, drobno siekaną skórkę z cytryny, wymieszać. Zaprawić mączką ziemniaczaną, roztrzepaną z wywarem ze śliwek, zagotować, zaciągnąć śmietaną. Żur wigilijny Przygotuj: Kawałek selera, 2 pietruszki, kilka suszonych prawdziwków, sól, czosnek, 3/4 litra żuru. Jak to zrobić? - Przygotować wywar z pietruszki, selera, grzybów, a kiedy warzywa będą miękkie, przecedzić przez sitko, dodać żur i czosnek. Podawać z ziemniakami z wody ze śmietaną. Przepis na żur Przygotuj: 200 gramów mąki pytlowej, 200 gramów mąki razowej, 2 ząbki czosnku, kromkę razowca, nieco soli. Jak to zrobić? - Obydwa rodzaje mąki wymieszać, zalać ciepłą przegotowaną wodą (w kamiennym garnku) aby powstał rzadki zaczyn, dodać czosnek, razowiec i sól, dokładnie roztrzepać i pozostawić na 4-5 dni w ciepłym miejscu. Już mi ślinka leci:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrawy na dzień Wigilii Zupy wigilijne Barszcz czerwony; Przepis na kwas buraczany Żur wigilijny; Przepis na żur Zupa grzybowa czysta Zupa rybna po polsku Zupa rybna z kluseczkami Zupa z chleba razowego Polewka piwna Kapuśniak galicyjski Zupa śliwkowa ze śmietaną Zupa z suszonych śliwek, gruszek i jabłek Dodatki do zup wigilijnych Uszka z grzybami Łazanki Grzanki Pulpety rybne Potrawy rybne Karp w białym winie Karp gotowany po żydowsku Karp gotowany w czerwonym winie Karp smażony lub pieczony Leszcz gotowany w całości Leszcz gotowany z chrzanem i jabłkami Leszcz pieczony nadziewany kaszą gryczaną Lin smażony w czerwonej kapuście Łosoś gotowany w sosie śmietanowym Potrawy z grzybów Grzyby suszone, smażone w oleju Grzyby suszone duszone Kapusta duszona z grzybami i grochem Potrawy z mąki Makowczaki z mlekiem makowym Kluski z makiem Łazanki z kapustą Gołąbki z grzybami Leguminy i kompoty wigilijne Kutia Łamańce Kompot z suszonych jabłek, gruszek i śliwek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrawy na święta Bożego Narodzenia Zupy Bulion rumiany Flaki po polsku Faramuszka albo zupa piwna Polewka winna z korzeniami Krupnik po polsku Rosół rumiany z warzywami korzeniowymi Dodatki Pulpety z wołowiny lub cielęciny Paszteciki w cieście francuskim z mięsem Kaszka krajana do rosołu lub bulionu Dania rybne Sola w białym winie Sola smażona Kotlety z łososia pod beszamelem smażone Karasie gotowane pod sosem śmietanowym z pulpetami Szczupak gotowany z rumem Kotlety ze szczupaka Węgorz gotowany w czerwonym winie Węgorz smażony w sosie Pstrąg gotowany w całości w winie Mięsa Sztuka mięsa z rosołu z ziemniakami i sosem chrzanowym Sztuka mięsa w sosie chrzanowym Sztufada wołowa po włosku Wołowina po huzarsku Zrazy wołowe litewskie z razowcem Pieczyste z cielęciny pod beszamelem Cielęcina po staropolsku Szynka wieprzowa duszona Łopatka wieprzowa marynowana Schab pieczony z jabłkami Pieczyste z zająca Drób Potrawka z kury nadziewanej Indyczka nadziewana migdałami i rodzynkami Gęś z jabłkami Kaczka domowa na dziko Ciasta Placek kruchy z orzechami Placek staropolski z kruszonką Placek serowy z bakaliami Sernik na kruchym spodzie Placek korzenny Makownik w cieście krucho-drożdżowym Piernik korzenny Pierniczki całuski Torty Tort czekoladowy polski Tort chlebowy z masą migdałową Tort kawowy Mocca Tort orzechowy czarny Tort babuni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 grudnia w Atlancie odbyła siem premiera najpiękniejszego i najbardziej wzruszającego i najsławniejszego melodramatu jaki dotąd nakręcono a mianowicie - PRZEMINĘŁO Z WIATREM. Kocham ten film a szczególnie fragment, kiedy Scarlet w zielonej, strojnej sukni - uszytej z zasłon - idzie do ukochanego :D Witam o wczesnym poranku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to na wielkie zarcie przygotowywalam sie 3 tygodnie... ja czasami robiŁAM pierogi z suszonymi sliwkami... bylo to dawno i jak moj slubny podsumowuje moje kulinarne zaciecie - kiedys duzo fajnych rzeczy gotowalas:P po tym tekscie proponuje mu kochanke z uzdolnioną kulinarnie:P jakos odmawia:P widac u niego jeszcze te chemiczne reakcje dzialaja na swieta trace humor:O powinnam dzis miec nick czarnowlosa e. w koncu zafarbowalam odrosty, bede stac w lustrze i sie soba zachwycac:) moze w koncu sie poprawi humor... TWA jestes fanka pana wisniewskiego? /tego od ksiazek;) /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elldiska a jakbym powiedziala, że jestem fankom tego od włosów, to na pewno przestaniesz mnie kochać :P:P:P:P:P więc tak jestem a co masz ?????????????????? masz prezent dla TWA[tak długo oczekiwany];)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak każe obowiązek [przez duchowy i ziemny związek z Flowkom] TWA musiała [bo gołębi nie posiada] pójść na P...ale wcześniej była w P po S do S, bo personel idzie sobie poleżeć[i dobrze]i niosła w zielonej zakupowej K z 4p...doszła :P wypełniła małom K i dała pani i jeszcze musiała za ten interes zapłacić 3,70[och ile to kasy;)]i teraz firma państwowa PP weźmie siem do roboty i pojedzie wagon z WZ...........................znowu pokonać trzeba ponad 200 km, ale cusz to znaczy jak siem kocha................................................ do G...jeszcze przed świętami dwie Laski rzucom się do torby Pana L jak wejdzie do pewnej firmy w G, w której nie robi siem absolutnie nic innego, tylko pije MB, duże MB :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×