Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jekaterina

cilest-skutki uboczne

Polecane posty

Gość Villow
to ja mam takie pytanie. jak to jest z "przesuwaniem okresu"? jak koncze brac jedno opakowanie to potem moge zrobic 7dni przerwy albo zaczac brac kolejne. Jakie sa skutki takiego postepowania? czy sa skutki uboczne? Pytam bo wyjezdzam i akurat mialabym okres przez calutki wyjazd :/ kicha. Chcialam zapytac moja pania doktor ale akurat dzis jej nie ma. bardzo bede wdzieczna za szybka odpowiedz i jeszcze jedno. czy moge skonczyc brac tabletki w polowie "listka"? tzn czy moge wziac tylko kilka jesli naprzyklad zle bym sie czula? po jakim czasie mozna wtedy znow zaczac brac tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ulotce Cilest-u moje drogie Panie pisze: \"Preparat Cilest przyjmowany zgodnie z zaleceniami działa antykoncepcyjnie począwszy od pierwszego dnia przyjmowania, i w okresie 7 dni nieprzyjmowania tabletek (między kolejnymi opakowaniami preparatu)\" Czyli jesteście zabezpieczone przez 7 dni (w czasie krwawienia) po wzieciu ostatniej tabletki. Miesiączkę można przesuwać na dwa sposoby: 1) Biorąc jedno opakowanie za drugim 2) Biorąc jedno opakowanie a następnie kilka tabletek(tyle o ile dni chce sie przesunąć) z następnego opakowania. Ja też dopiero zacznę brać Cilest, czekam właśnie na miesiączkę. Mam nadzieję, że mój organizm to zaakceptuje bez większych skutków ubocznych. To co napisałam wyżej powiedziała mi moja p.ginekolog. Pozdrawiam:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiandra999
mam problem..zapomniałam o wczorajshej tabletce.przerwa pomiędzy kolejnymi tabletkami wynosi 43godziny:/ jest napisane,że zapobieganie owulacji zostało przerwane jeśli przerwa wynosi dłużej niż 36godzin.zostało mi 7tabletek w opakowaniu..co powinnam zrobić?czy powinnam 7-dniową przerwę teraz(czyt. nie brać pozostałych tabletek),czy brać pozostałe tabletki nadal i zacząć kolejne opakowanie wogóle nie robiąc 7-dniowej przerwy??proshę:odpowiedzcie na moje pytanie. z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anablaw
Hejka, biore Cilest od półtora roku i jest OK. Nie mam żadnych skutków ubocznych. Zastanawiam się tylko nad miesięczną przerwą bo słyszałam, że po długim brani tabletek mogą w przyszłości nastąpic problemy z zajściem w ciąże. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deestenejszonn
dziewczyny chcialam sie upewnic skoro zmieniam mercilon na cilest, czyli słabsze na mocniejsze moge brac smialo po 7 dniach prawda? i jestem zabezpieczona nadal bez zmian...robilyscie podobny manewr kiedys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam dzisiaj u ginekologa, żeby zmienić tabletki i dowiedziałam się, że przez pierwszy miesiąc na nowych trzeba uważać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monty66
a ja mam problem bo tez biore cilest jetsem pry koncu pierwszego opakowania a juz mialam chyba cztery razy do konca sex.rozumiecie.czy grozi ciaza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ćwiruś
Nie.nie powinnaś być w ciąży.Ja nie jesteś, a współżyłam od dodatkowego zabezpieczenia od pierwszego tygodnia brania tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nenka
czesc przeczytałam całe forum i troche mi sie chce smiac bo "lekarz" niezle pojechal niektórym tutaj po ambicji, ale laska mu pieknie odpowiedziala kwitujac wszystko :) oczywiscie miala w zupełnosci racje :)ja dzis o 22 bede brala druga tabletke i jedyny skutek uboczny jak na razie to byl zawrot glowy i mdlosci rano. Mam takie pytanko czy moge pic alkohol biorac cilest nie oslabiajac ich dzialania? i to samo z papierosami? oczywiscie nie nałogowao tylko od czasu do czasu. Jezeli ktores z tych uzywek beda osłabiac anty no to mi powiedzcie oduszcze sobie :) Pozdrawiam wszystkich!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karelayn
hej dziewczyny! wlasnie mam to samo pytanie co kolezanka wyzej...czy alkohol ma jakis wplyw na dzialanie tabletki??pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaaasiaaa
Ja wczoraj wzięłam pierwszą tabletke cilestu chociaz byłam po 2 piwach... z tego co wiem alkohol nie wpływa bezpośrednio na działanie tabletek tylko jeżeli np przesadzi się z alkoholem i bedzie sie wymiotowac wczesniej niż jakies 4 godz po zażyciu tabletki to wtedy traktuje sie to tak jak by sie tabletki zapomnialo... a co do papierosow to niestety nie wiem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nenka
z tego co sie dowiedziałam to alkohol osłabia działanie i to bardzo nawet jezeli nie zwymiotujesz. A papierosy to pomagaja rozwijac sie skutka ubocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metamorfozza
E, to bzdura z tym alkoholem. Nie oslabia on dzialania pigulek. No, chyba ze nastapia wymioty. A na plastry anty nawet klopoty zoladkowe nie maja negatywnego wplywu, jesli chodzi o skutecznosc. Jesli chodzi o papierowy, to faktycznie, zwiekszaja one ryzyko zakrzepow wiec palaczki powinny uwazac, zwlaszcza te po 35 roku zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nenka
czy moze mi ktos powiedziec jak to wkoncu jest? zawsze myslałam ze jak zaczne brac tab to odrazu jestem zabezpieczona za to kumpela ciagle mi mowi ze dopiero od drugiego lista poniewaz wszystko musi mi sie pozmieniac i wogole dopiero potem jestem zabezpieczona :/ sama juz nie wiem co mam myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika123132123123
UWAGA!! biore cilest od niedawna (zaczelam wlasnie 2 listek). po pierwszej tabletce zaczol mi sie pogarszac humor (mini depresja) oraz odczuwalam wielkie zmeczenie ale nie bralam pod uwage ze moze byc to spowodowane spozywaniem tabletek. Teraz gdy rozpoczelam 2 listek, objawy znow sie pojawily tak samo jak na poczatku. Moj stan sie poprawia dopiero podczas 7-o dniowej przerwy. Nie wiem co mam zrobic, czy zmienic tabletki czy to przejdzie po pewnym czasie.¨POMOZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megana
Po cileście też mam depresję i mdłści .Żeby trafić na lek dla siebie , trzeba przejść żmudną drogę prób i błędów. Żaden lekarz nam w tym nie pomoże. To my najlepiej znamy swój organizm . Jeśli żle się po tych dabletkach czujemy to je odrzućmy i wypróbujmy inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyytka
ja biorę tabletki od 2 lat. pierwsze to był logest - kompletna porażka. przytyłam ok 10 kilo w ciągu 2 miesięcy (co było bardzo widoczne bo mam 150 i normalnie ważę 45 kilo) miałam depresje i nudności. potem zmieniłam na yasmin. schudłam do swojejnormalnej wagi z tym ze zaczęłam mieć kłopoty ze wzrokiem, wypryski na twarzy, piersi mi zmalały, powruciły bolesne miesiączki, ból w czasie gdy teoretycznie powino być jajeczkowanie i ciągle mogłam spać. pozatym jak się dowiedziałam przy nich nie powinno się wogóle palić. teraz 2 miesięce biorę cilest. nie mam żadnych dolegliwości. wszystkominęło jak ręką odjął. zmieniłam lekarza bo tamten nie chciał mi zmienić i badań też nie chciał zrobić. obecny ginekolog zapytał ile palę. powiedziałam że 10 papierosów dziennie- on stwierdził że 20 i że przy cileście akurat można palić. pozatym alkochol nie osłabia działania tabletek - no oczywiście pity z umiarem. pozatym z tego co mi powiedział lekarz ochrona przed ciążą jest zachowana po 4-7 pierwszych tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Premme
Cilest biore juz prawie dwa lata od 18 roku życia. Na poczatku przez piewrwsze dwa miesiace mialam tylko lekkie bóle głowy, ale nie uciążliwe.Odrazu skonczył mi sie problem z nieregularnymi, obfitymi i bolesnymi miesiączkami. Skonczył sie takze moj problem z zachwianiem wagi oraz trądzikiem.A do tego zrobił mi sie ładny biuścik;) Ogólnie same plusy. Chiclabym sie jednak spytac czy ktoś po dluzszym stosowaniu Cilest nie zaczął odczuwac brakiem apetytu na seks ze swoim stałym partnerem? Slyszalam ze tak sie dzieje po niektorych tabletkach. Wiem ze teraz sa jakies nowe i mysle czy ich nie zmienic. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek107
cze biore cilest od dwoch tygodni i mam skutki uboczne ktore sie nasilaja np.bezsennosc zmiane nastrojow depresja czasami bolesne i czeste zalatwianie niewiem co mam robic ja jeszcze na dodatek nie ma mnie teraz w polsce bo jestem za granica z chlopakiem boje sie bo caraz bardziej te skutki sie nasilaja co mam robic pomozcie mi prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniurka
13 dni temu zaczęłam brać Cilest. Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i pojawił się poważny problem. Od 13 dni nieustannie mam okres... teraz jestem już poważnie wystraszona :( Co robić? Za 3 dni wyjezdżam z moim chłopakiem na wakacje i chciałabym już się pozbyć okresu, ale i mieć pewność, że przez ten czas nie zajdę w ciążę także odstawić tabletek nie mogę. Zmienić już nie zdązę do tego czasu... jestem załamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyytka
Jak brałam swoje pierwsze tabletki to okres miałam przez pierwsze 7 dni potem 2 tygodnie i potem jeszcze 7 dni (już z odstawienia).łącznie miesiąc. lekarz powiedział że to się zdarza przy pierwszych tabletkach a potem już znika. przy drugim opakowaniu już wszystko było ok a i po zmianie tabletek już nie było tego problemu. nic na to nie zaradzisz - niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniolek107
cze nie masz sie co martwic w ciaze nie zajdziesz a okresu tez sie nie pozbedziesz ja mam okres juz 3 tygodnie za 3 dni bede miala przerwe w braniu tabletek i puzniej juz nie bede miala okresu tak mowil lekarz bo tak jest przy pierwszym opakowanu nie masz sie co martwic ja z moim chlopkiem uprawiam sex bo w nocy mam mniejszy okres i teraz co raz lepiej sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zaczynam brać i starsznie boje sie kochac do końca co mam zrobic aby przestac sie bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolel107
cze nie masz sie czego bac tabletki ci w 100% pomoga i mozesz sie spokojnie kochac ja biore tabletki i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuszka
Hejka mam pytanko:) właśnie rozpoczne pierwsze opakowanie tabletek no i się zastanawiam czy będę zabezpieczona od pierwszej tabletki czy dopiero od drugiego opakowania?? Czy po tygodniu stosowania Cilest jestem zbezpieczona prze ciążą?? Proszę o odpowiedź bardzo mi zależy aby to wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek107
jestes zabezpeczona od pierwszej tabletki ja je biore i czuje sie zajebiscie hahaha tak wlasnie za tydzien bede brala drugie opakowanie a tak sie bala ale moj organizm sie przystosowywal i dlatego sie zle czulam i mialam tak dlugo okres ale teraz jak skoncze tabletki i przyjade z angli bede chciala wziasc zastrzyk antykoncepcyjny bo jest lepszy i nie trzeba brac tabletek na czas a masz skuteczna ochrone haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bralam cilest
7 lat przestalam zaszlam w ciaze urodzilam dziecko wrocilam do cilestu na rok i znow odstawialm bo rozstalam sie z mezem. teraz mam nowego partnera i biore 1 opakowanie zaskoczylo mnie to straszliwie dlugie plamienie :( ale wasze posty pocieszyly mnie teraz wiem ze nie tylko ja tak zareagowalam POZDRAWIAM co do pozniejszej ozieblosci to fakt po cilescie to sie zdaza ale moze to wina partnera hi hi (byly maz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia 21
hej. Wczoraj skończyłam brac drugie opakowanie Cilestu, na początku nie narzekałam na tabletki, choc pojawily sie niewielkie mdłości,i ból piersi ktory towarzyszył mi od początku pierwszej miesiączki aż do przerwy 7 dniowej.Potem ból ustał aż do połowy drugiego listka gdzie boł wrócil.Mdłosci ustąpiły, lecz pojawila sie bezsennosc, zgrublam 2 kilo i conajgorsza pojawil mi sie dosc widoczny celulit na udach czego wczesniej nie mialam.Cera wogole sie mi nie poprawila:(Brałam cilest ze wzgledów leczniczych by pozbyc sie toirbieli na jajnikach, nie wiem jakie są efekty bo jeszcze nie bylam u lekarza, mam nadzieje ze znikneły.. jezeli macie pytania to piszcie na moj adres email:stokrotka_buziaczek@wp.pl. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nokia1234
pytanie - bralam juz kiedys cilest , bylo wszystko ok, mialam roczna pzrerwe i biore znowu, juz 2 opakowanie , @ mialam malo i krotko, ale mam schize ze moge byc w ciazy...powiedzcie mi czy jak zrobie test to wyjdzie? jestem w kropce....z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość massumi
Hej dziewczyny. Brałam Cilest przez prawie 2 lata, czułam się normalnie, przytyłam sporo, ale skutki uboczne są niewspółmierne z wygodą stosowania pigółki!!! jaka by nie była czy cilest czy diane czy inne... przestałam stosować pigółki cilest bo chce zajść w ciążę. Tak jak w ulotce było napisane odstawiłam tabletki na 3 miesiące przed planowanym zajściem. minęło 7 miesięcy a mój organizm nadal nie może dojść do siebie. Jestem kompletnie rozregulowana hormonalnie. Mam cykle 40, 50, 60-dniowe, nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie miesiączka, a o mojej upragnionej ciąży moge pomarzyć! Gdybym wiedziała jak tabletki hormonalne wpływają na organizm nigdy bym ich nie brała.Jeszcze jesteście młode i nie chcecie zajść w ciążę, ale za parę lat... Im dłużej bierzecie tabletki tym gorzej! Nie dajcie się nabrać koncernom farmaceutycznym, które na nas zarabiają miliony mamiąć,że tabletki to coś wspaniałego... Pomyślcie, czy w dawniejszych czasach tyle kobiet miało problem z zajściem w ciążę co teraz? Czy rodziło się tyle chorych dzieci? Czy tyle kobiet chorowało na raka piersi i dróg rodnych? Pomyślcie co jest ważniejsze czy tych kilka lat łatwego (ale nie jedynego) zabezpieczenia, czy ogrom problemów jakie wychodzą po latach...Życzę większego rozsądku, ja go nie miałam i żałuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×