Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jekaterina

cilest-skutki uboczne

Polecane posty

🌻do Gosienki🌻 Palenie papierosów zwiększa ryzyko poważnych działań niepożądanych pigułek antykoncepcyjnych w odniesieniu do serca I układu naczyniowego. Ryzyko znacznie rośnie wraz z wiekiem i ilością wypalanych papierosów (15 szt. i więcej na dzień) i jest wyraźne w przypadku kobiet powyżej 35 r. ż. Kobiety zażywające pigułki antykoncepcyjne nie powinny palić tytoniu!. chociaz ja biore yasmin i też pale i to paczke na dziennie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolenie mowiac palenie papierosów jako tako nie ma wpływu na dzialanie tabletek, zato na samopoczucie na pewno.... chociaz palisz malo bo 5 dziennie...?! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam pare komentarzy i jestem w szoku. Brałam CILEST przez trzy lata ,nie przytyłam ceremiałam super i wogóle byłam bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta47
Dobry lekarz to taki ktory przed pierwszym przepisaniem tabletki skieruje Was na badanie cytohormonalne ktore między innymi określa stężenie estrogenów i progesteronu ,w zaleznosci od tego wybiera odpowiednią teabletkę antykoncepcyjną. Od kilku lat biorę cilest regularne miesiączki, lepsze samopoczucie, wzrost libido, zmniejszenie wagi ciała Jeżeli stosujecie tabletki antykoncepcyjne to opalanie w solarium lub na słońcu kończy sie przebarwieniami, taka jest prawdaczasami od razu czasami po kilku seansach słonecznych. Moja Mama skończyła 79 lat nigdy sie nie opalała i bez potrzeby nie wychodziła kiedy słońce mocne. Jej skóra jest idealnie alabastrowa budzaca podziw lekarzy żadnych przebarwień celullitis a co to? warto sie więc zastanowić czy nalezy katowac naszą skórę słońcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kamila23 : Strasznie dziekuje Ci za odpowiedz, ciesze sie ze papierosy nie maja wpływu na skuteczność działania tabletek ale troche mnie przeraziły te powikłania z sercem i układem krwionośnym...Skoro Ty palisz paczke dziennie to moze ja przy gora pieciu papierosach dziennie nie powinnam sie martwic?? a co do twojego problemu to musi byc 7 pelnych dni przerwy na miesiaczke,czyli 8 dnia dopiero bierzesz nastepne opakowanie. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wczoraj pierwszy raz byłam u ginekologa, przepisał mi Cilest. Nie było żadnego badania, tylko mnóstwo pytań. Z czego powiedział mi, że współrzycie moge dopiero rozpocząć po trzech miesiącach od brania pigułek. Chociaż na ulotce jest napisane inaczej. Czy to może wynikać z tego, że od tych 8 lat mam wciąż nieregularne miesiączki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cilest to były moje pierwsze tabletki. Miały swoje plusy i mnusy. Do plusów śmiało zaliczam lekką poprawę cery, nie przytyłam. Minusów niestety było więcej - przy pierwszym opakowaniu ultra długie plamienia, libido równe zeru, a już najgorsze były stany depresyjne przy 3 opakowaniu. Może jeszcze napiszę, że biust stał się pełniejszy, ale w moim przypadku to mało ważne bo i tak nie nazekam :) Ponieważ minusów było więcej postanowiłam zmienić tabsy - wybór padł na mercilon - libido wzrosło, ale mam kłopoty z orgazmem, poza tym jak narazie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NA TAK////
a mozeciE MI DOKLADNIE WYTLUMACZYC JAK SIE ZAZYWA PIGILKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vicconiaa
Czesc dziewczyny. Moze któraś z was coś mi poradzi. Otoż biorę tabletki Cilest od 3,5 roku. Dobrze go toleruje, przynajmniej tak mi sie wydawalo o wczoraj, kiedy to spotkalam sie z opinia na forum, iż wlosy wypadaja od cilestu. Czy to prawda, dodam, ze mi wlasnie okropnie wypadaj wlosy, doslownie garsciami, najgorzej jest po umyciu. Licze je zawsze i roznie wychodzi, ale jest ich na pewno ponad 100, a to juz raczej nei jest normalne, to nie prawidlowa filzjologia organizmu. Przeczytalam na forum, ze sa rozne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych, jedne dzialaja androgenie, inne zaś m.in. Yasmin i Jeanine antyandrogennie. Prosze, wypowoedzcie sie, czy ktoras z was brala cilest i miala ten sam problem? Natomiast osoby, ktore biora Yasmin badz Jeanine nie maja takich problemow? Bardzo prosze o rade. Oczywiscie skonsultuje sie ze swoim ginekologiem, ale chcialabym dowiedziec sie czegos od was, jak to jest miedzy nami, dziewczynami ;) Prosze pomozcie, bo jestem zrozpaczona! Te problemy z wypadaniem wlosow, to chyba od cilest, tak mi sie wydaje, bo mniej wiecej problem sie nasilil jak zaczelam brac tabletki i dodatkowo zbieglo sie to z farbowaniem wlosow. Dzis farbuj wlosy, przyciemniam je tylko za pomoca balsamu koloryzujacego z henna. Pozdrawiam serdecznie i prosze o wsze opinie. Wiem, ze to wsyztko zalezy od wlasciwosci osobnuczych, ale prosze o jakies komentarze i sugestie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja77
Hej! Ja bralam te tabletki przez 2 lata i niestety przytylam po nich!!!!!!!!!!!!! :( A ogolnioe z reszta to nic mi nie bylo po nich, ale wiadomo kazdy organizm inny wiec sama musisz zdecydowac czy brac czy nie. Ja odstawilam i jestem zadowolona ze sie juz wiecej nie truje hormonami :) I jakos w ciaze tez nie zaszlam :) Tak wiec moim skromnym zdaniem - kobiety nie bierzcie tabletek antykoncepcyjnych bo to zawsze jakis ma wpyw na oraganizm i niekoniecznie pozytywny( a moze to sie okazac predzej czy pozniej). Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA85
ciagle sie zastanawiam nad skutecznoscia cilestu u mnie :/ zadnych skutkow ubocznych, bole brzucha podczas miesiaczek takie jak byly, czesto w polowie opakowania odczuwam bol tak jak przy normalnej owulacji!! ani nie zmniejszyla mi sie miesiaczka, nie poprawila cera, nie przytylam i nie schudlam, lekarz oczywiscie nie robil zadnych badan laboratoryjnych :/ cilest biore od ponad roku, ze wzgledu na obawy partner we mnie nie konczy a jesli juz chce to uzywamy dodatkowego zabezpieczenia :( :/ w przyszlosci chce miec dzieci ale czy to bedzie mozliwe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzociekawa
czesc. mam bardzo dla mnie wazne dwa pytania. Pierwsze:pierwsza tabletke wzielam o godz.13 a nastepna drugiego dnia o godz 22. czyli byla przerwa ok 34 godzinna. Od tej pory biore zawsze o 22 regularnie. Moje pytanie jest takie czy jestem zabezpieczona? a drugie pytanie jest troche smiale i wybaczcie za smialosc:czy jesli biore prawidlowo tabletki to czy moge sie kochac na maxa, mam na mysli czy moj partner moze sie spuszczac do pochwy?sorry za szczerosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! Wlasnie to jest najgorsze w tym wszystkim,że nigdy nie wiadomo jak nasz organizm zareaguje na przyjmowanie hormonow...Jak widac kazda z Was odczuwa to inaczej...Ja dopiero zaczelam zazywac tabletki Cilest,narazie czuje sie dobrze ale jednak boje sie kochac z facetem \"do konca\" przynajmniej narazie,bo wiadomo że organizm musi przyzwyczaic sie do pigulek. A wiec Droga BardzoCiekawa,myśle ze przez miesiac powinnas jeszcze \"uwazac\" i obserwowac swoj organizm...Potem skonsultuj sie z lekarzem,powiedz o wszystkich ewentualnych objawach i mysle ze napewno Ci doradzi,czy już możesz to robic \"na maxa\" :D tym bardziej powinnas sie uzbroic w cierpliwosc,ze miedzy tabletkami mialas 34 godziny przerwy poczatkowo.Teraz zazywasz regularnie wiec to sie samo wyrowna :) pozdrawiam goraco wszystkie czytelniczki Forum :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zakrecona
wiecie co kobiety, biore cilest od paru tygodni i zaczyna mnie powoli przybywac :/ nie wiem czy to te tabsy tak rozrabiaja czy zbieram sadełko na zime? co prawda piersi sie zrobiły pierwsza klasa ale za to ten brzuch to masakra!!! ehhh cos za cos :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniana168
otoz ja biore cilest juz rok przez kilka pierwszych dni maialm mdlosci a potem bylo dobrze, barzdo zmniejszylo mi sie owlosienie i schudlma.... po ok 5 miesiacach wszystko wrociło do stanu sprzed tabletek oprócz tego ze ni eczukam ze mam okres tak swobotni ei bezobjawowo przebiegal a teraz jestem troche barzdiej nerowa przed okresem ale to da sie przezyc... moje kolezanki tez go uzywaja i jestesmy zadowolpne pozatym nie sa drogie.. jakies 17 pln za poakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniana168
otoz ja biore cilest juz rok przez kilka pierwszych dni maialm mdlosci a potem bylo dobrze, barzdo zmniejszylo mi sie owlosienie i schudlma.... po ok 5 miesiacach wszystko wrociło do stanu sprzed tabletek oprócz tego ze ni eczukam ze mam okres tak swobotni ei bezobjawowo przebiegal a teraz jestem troche barzdiej nerowa przed okresem ale to da sie przezyc... moje kolezanki tez go uzywaja i jestesmy zadowolpne pozatym nie sa drogie.. jakies 17 pln za poakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mozna palic
czy biorac ciles mozna palic ?? bo ja w sumie pale i nie pale jak mi sie zachce wiecie cos na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shuba
No mówi sie, że nie powinno sie palić, gdy bierze się tabetki antykoncepcyjne. w ulotce o Cilest, która dostałam jest napisane, że jesli "palisz wiecej niz 8 - 10 papierosów dziennie to należy rozważyć inną metodę antykoncepcyją" Ja z kolei chcialam sie zapytac jaki jest poziom hormonów w tych tabletkach. Lekarka zmienila mi tabletki wlasnie na Cilest i jestem ciekawa jak to u nich wyglada????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Aga_tka_
Ethinylestradiolum 0,035 + Norgestimatum 0,250 Cokolwiek to znaczy ;) Swoją drogą piszecie tu czasem (niektóre) Dziewczyny/Panie, że kategorycznie nie warto brać Cilestu itd (albo w drugą stronę - wręcz przeciwnie), a ja myślę, że warto pamiętać, że każda kobieta ma inny organizm, inne potrzeby i inaczej reaguje na dane tabletki ;) Ps. Ja jestem narazie przy pierwszym opakowaniu i czuję się narazie "normalnie". Jakbym nie brała nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zanicia
hej ja jestem przy 2 opakowaniu cilestu i nie narzekam, okres mam mniej obfity i praktycznie bezbolesny w porownaniu ze stanem przed braniem tabletek. i zadnych plamien nie mialam podczas 1 opakowania ,od poczatku bylo ok. i mam caly czas taki bialawo zoltawy sluz, w jeden dzien jest go duzo a w inny mniej0tez taki macie?????no i troche apetyt mi sie zwiekszyl i przemiana materii poprawila,zawsze mialam zatwardzenia a teraz codziennie chodze na kibelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Zanicia : Jesli chodzi o ten sluz o ktorym pisze, to mi sie wydaje ze to calkiem normalnie - ja tez taki mam. Chyba ze sie przeziebilas albo masz jakas infekcje - wiesz no roznie kazdy organizm reaguje. Mozesz zapytac lekarza dla pewnosci. Ja zazywam teraz pierwsze opakowanie i tez jestem mega zadowolona,nie mam zadnych mdlosci wymiotow zmian nastrojow. A co najlepsze piersi urosly :D apetycik tez mam spory wiec trzeba troche uwazac na to co sie je , ale da sie zniesc :) Pozdrawiam Do Shuba : Lekarz powiedzial mi ze Cilest ma najmniejsza i najlagodniejsza dawke hormonow ze wszystkich tabletek antykoncepcyjnych,dlatego sa glownie przepisywane dziewczynom w mlodym wieku. Nie wiem dokladnie ile ta dawka wynosi bo nie wnikalam w szczegoly :P jesli chodzi o te fajki to podobno mala ilosc papierosow nie powinna zagrazac, aczkolwiek (to sobie na pralke przyklej hehe :Pzarcik) ogolnie jest przyjete ze nie powinno sie palic zazywajac tabletki antykoncepcyjne. Ja pale do 5 papierosow dziennie. Pozdrawiam A teraz ja mam pytanko i prosze o odpowiedz: chcialabym zebyscie sie wypowiedzialy na ten temat, po jakim czasie przyjmowania tabletek kochalyscie sie z facetem do konca?? Ja jestem przy pierwszym opakowaniu i wlasnie nie wiem co mam z tym zrobic... Niektorzy mowia ze dzialaja odrazu, a niektorzy ze potrzeba - tylko wlasnie chcialabym sie dowiedziec ile tego czasu? miesiac wystarczy zeby tabletki sie przyswoily?? Prosze o pilny odzew bo jestem w kropce :) pozdrawiam wszystkie dziewczyny czytajace i piszace na forum, bardzo mi sie tu spodobalo i czytam regularnie :) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia_kinga
dzis wezme 3 tabletke cilestu. jak na razie to chodze strasznie ospala.. mam nadzieje ze to szybko minie. no i np dzis w nocy obudzilam sie bo chcialo mi sie wymiotowac i brzuch mnie bolal. co do okresu to mialam go tylko 2 dni i tyle co nic i to mnie zdziwilo:| chcialabym sie juz zaczac kochac bez prezerwatywy chociaz boje sie ze to za wczesnie:( moj lekarz powiedzial mi ze moge po okresie no ale nie z racji tego ze tak krotko on trwal to sama nie wiem:( no i obawiam sie tego ze mam hiperbilirubinemie, lekarz wytlumaczyl mi to w taki sposob ze moja watroba jest niedorosnieta do mojego wieku(18) . niedlugo zaczne brac jakies lekarstwa na watrobe i boje sie ze bede musiala odstawic anty;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shuba
do Gosienka 2809: No ja tez pale okolo 5 papierosów dziennie. mysle ze to wywola za duzo zmian w organizmie. a co do tych hormonów to sie zastanawiam czy jesli maja one mniej hormonów niz inne tabletki to czy chronia one w ten sam sposob co te z wieksza iloscia hormonow?? Mowi sie ze ze juz pierwsza tabletka niby cie chroni, ale lekarze mowia ze przez pierwszy miesiac przyjmowania tabletek najlepiej zabezpieczac sie jeszcze dodatkowo, bo to jest zmiana dla organizmu i przez pierwszy miesiac moze wystapic jeszcze jajeczkowanie. A potem to juz luzik.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez sie zastanawiałam czy chronia w ten sam sposob co te z wieksza iloscia hormonów, ale rozmawiałam o tym z lekarka i powiedziała ze dziewczyny którym przepisuje Cilest sa bardzo zadowolone wiec chyba nie ma problemu ze skutecznościa :) poza tym po co by byly tabletkami antykoncepcyjnymi?? Dziekuje Ci za odpowiedz na moje pytanko :) w takim razie jeszcze tylko tydzien i bedzie bosko hehe :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka dzienna z centrum
po cilescie utyłam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shuba
no to super:). ja dzis wzielam dopiero druga tabletke Cilest, bo przez ostatni miesiac bralam novynette - nie bardzo sie przystowolaly do mojego organizmu (mialam strasznie czesto bóle głowy). takze ja jeszcze 5 dni i tez bede miala bosko Moja lekarka tez mowila ze dziewczyny na te tabletki nie narzekaja, wiec miejmy nadzieje ze ta ilosc hormonow nie ma wiekszego znaczenia... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneecka
a ja mam pytanie.. wiele z was pisalo ze urosly wam piersi po tabletkach:D ile musialyscie na to czekac:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po kilku dniach odczułam i zauważyłam zmiane :) zreszta moj facet tez :D troszke bola, ale 3 tygodnie temu mogłam tylko o takich pomarzyc hehe :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneecka
zazdroszcze:):) ja biore 5 dni i jak na razie nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani--24
a ja wielam pierwsza tabletke w pierwszy dzien okresu i juz okresu nie ma....na drugi dzien juz bylo po. Zastanawiam sie czy towina wlasnie cilestu czy z moim organizmem jest cos nie tak. Dodam ze to moj [ierwszy okres wywolany tabletkami po urodzeniu dziecka! i co wy mi poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×