Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jekaterina

cilest-skutki uboczne

Polecane posty

Gość niusia 007
mysle ze tak pwinnas skontaktowac sie ze swoim lekrzem i popros zeby dobral ci cos innego pozdrawiam bedzie dobrze ):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ATTA
czesc, chcialabym zaczac ponownie stosowac cilest, mimo iz mialam ponad roczna przerwe, poniewaz chcialabym zatrzymac okres(wypada mi akurat wtedy kiedy planuje romantyczny tydzien z chlopakiem)czy musze zaczynac opakowanie pierwszego dnia okresu? czy robi sie tak tylko przy pierwszym kontakcie z tabletkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tylko przy pierwszym
nie czytałaś ulotki? Przeciez tu chodzi o cykl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja85
a ja się zastanawiam nad tym czy jak facet kończy we mnie to jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę niż gdyby kończył poza mną.. biorę tabletki(cielest) i niby zabezpieczają przed ciążą w 99% ale czy kończenie wytryskiem we mnie nie zwiększa ryzyka ciąży? w końcu nasienie z plemnikami podczas wytrysku już nie musi pokonywać całej drogi w zagęszczonym śluzie i mają łatwiejszą i krótszą drogę do ewentualnie dojrzałej komórki jajowej... sama już nie wiem... co o tym sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettka
Kochana, nie bój się, jeśli bierzesz tabletki już miesiąc to nie ma problemu, ja brałam pigiłki i kochałam się normalnie(za każdym razem z wytryskiem we mnie) i do tej pory nie zaszłam w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja85
no ja biorę od maja i i nie zabezpieczam się niczym innym... ale ostatnio kleżanka mi mówiła że to wieksze ryzyko ciązy, tak jej ginekolog powiedział i ona nie pozwala kończyć w sobie. Ale dzięki za słowa otuchy. Mi i mojemu partnerowi sprawia większą satysfakcję kochanie się do końca wiec dalej spokojne mogę to kontynuowac;) Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmieniam na C...
hej dziewczyny ja zmieniam z novynette na Cilest i jak to zrobic? skonczyc opakowanie novynette i zrobic 7 dniowa przerwe i na 8 dzien zaczac Cilest????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggnes
hejka!!!ja dopiero zaczne brać Cilest , czekam tylko na okres...pierwsza tabletke bierze sie w pierwszy dzien okresu???a jak ktos ma klopoty z cera to pomagają???czytalam tez cos o zmianie w biuście???jaka???prosze o odpowiedz. pa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zamieniam i....
z novynette na cilest - i jutro biore ost tab novynette i robie 7 dni przerwy i na 8 dzien zaczynam Cilest-czy w takim wypadku tez jestem zabezpieczona od 1 tab???????bo zaczynam je jako nowe a nie biore w 1 dzien miesiaczki tylko dalej jakbym miala kolejne opakowanie novynette brac to zamiast tego zaczynam cilest. i bede odrazu zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5y1wi4
Moja przygoda z Cilestem zaczela sie 3 lata temu,gdy nieregularne cykle zaczely mi bardzo dokuczac.poszlam do lekarza i dostalam Cilest. przy 1 opakowaniu miewalam nudnosci i bole glowy ale z kolejnymi to ustapilo.nie przytylam od nich,ale pojawil sie cellulit. przestalam brac po 9 miesiacach po tym jak lekarka zalecila mi przerwe. po roku gdy cykle nadal nie byly regularne a do tego bolesne skierowano mnie n badania hormonalne,ktore wykazaly,ze mam PCO. zapisano mi Diane 35,ktore bralam 6 miesiecy,bo do tego mialam wysoki poziom testosteronu.to byl koszmar-przytylam 12 kg!! po kolejnych badaniach hormonalnych (T sie unormowal) lekarka kazala mi je odstawic,ale ze PCO jest to po 3 miesiacach dostalam Cilest znowu.i prawie wszystko jest OK. nie tyje ,nie czuje sie zle.. tyle,ze w 3 tyg brania tabletek mam bole jajnikow i rano nie moge wstac z lozka z powodu bolu kregoslupa.powiedzialam o tym wczoraj lekarce i powiedziala,ze moze to byc spowodowane tym,ze przy tym moim PCO mam wieksze zapotrzebowanie na progesteron niz estrogen i moze powinnam zmienic tabletki na inne,ktore by mialy wiecej prog. niz estr. zapisala mi i Cilest dalej i Mercilon,bo mam sama zdecydowac czy wytrzymam ten bol pare razy w miesiacu przy Cilescie czy chce Mercilon,od ktorego jednak moge przytyc znowu. jestem narazie w kropce... nie wiem co robic?nie chce przytyc za żadne skarby,ale nie chce tez miec wiekszych problemow z jajnikami niz juz mam... jestem w kropce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_22
Czesc dziewczyny! Przegladam wlasnie wiele stron z forami o Cilescie i oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze na kazda z nas srodek ten dziala inaczej, wiec nie chce pytac co mi bedzie. Wlasnie zaczelam brac Cilest. Dzis bede brac 3cia tabletke. Najbardziej interesuje mnie temat zmiany wagi ciala. Wiele mnie kosztowalo zrzucenie kilku ladnych kilogramow i naprawde boje sie powrotu wagi. Dodam ze zachowuje diete i aktywnosc fizyczna. Czy grozi mi "przytycie"? Prosze, pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5y1wi4
Mysza_22 : jesli chodzi o przytycie w moim przypadku,to przy braniu Cilestu przybralam 2 kg po 1 opakowaniu ,ktore juz przy 2 opakowaniu zniknely. ja tez sie boje o moja wage,bo 4 lata temu zrzucilam 25kg. kazdy organizm reaguje inaczej na rozne tabletki,ja z kolei przy braniu Diane 35 przytylam 12 kg,mimo cwiczen regularnych i diety,ale przy Cilescie wszystko jest w normie. mam nadzieje,ze Ty tez nie bedziesz miala problemow z waga przy Cilescie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_22
Dziekuje za odpowiedz 5y1wi4. Widze ze dokonale mnie rozumiesz. Gratuluje zrzuconej wagi, bo wiem jak ciezka jest to praca. Ja 2 lata temu zrzucilam 16 kilo, nieco mnie, ale rowniez zalezy mi na utrzymaniu wagi, stad ten strach. Narazie, po 2 dniach kuracji Cilestem nie obserwuje zadnych skutkow ubocznych. Bardzo chcialabym, by tak pozostalo. Po Diane 35 rowniez przytylam - okolo 10 kilogramow. Mam nadzieje ze Cilest tego nie spowoduje. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała_1984
Czesc dziewczyny! Mam 2 bardzo nurtujace mnie pytania, prosilabym o rychla odpowiedz. Po pierwsze: czy konieczne jest przyjmowanie tabletel co najmniej z jednego listka przed ich odrzuceniem? To znaczy, czy moge je odstawic po wzieciu na przyklad 5ciu tabletek? Drugie pytanie jest nieco krepujace, mianowicie czy ktoras z was odczuwala jako skutek uboczny swedzenie narzadow plciowych? Bo ja tylko to odczuwam, nic poza tym, ale zastanawiam sie, czy jest wynik przyjmowania hormonow... Prosze o odpowiedz! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... niedawno prosilam was o rade bo mialam potworne bóle brzucha, nudności, bóle glowy itd... No więc... nie bylam u lekarza ani nie odstawiłam Cilestu i wszystko wrocilo do normy... mysle ze organizm przyzwyczajal sie do tebletek i wszystko juz bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deenosh
Mała_1984 ja równiesh mam to samo co ty tzn swedzenie narządów płciowych!! jush po raz drugi po Cileście dostałam grzybicy!! zastanawiam sie teraz czy je odstawic czy dalej brać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam odpowiadam na maila od Mała_1984 ja uwazam ze powinnas odstawic te tabletki ja dostalam uczulenia wzielam 10 i odlozylam uczylenie przechodzi z dnia na dzien coraz lepiej:)Ta moje zdanie.TO NAJGORSZE TABLETKI JAKIE MIALAM NIE POLECAM !!!pozdrawiam Was dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała_1984
Hej dziewczyny! Wogole to dzieki za odpowiedz. Dzwonilam do swojego gina i tak jak sie spodziewalam, powiedzial ze to na pewno nie po Cilescie... Dlaczego oni zawsze tak mowia? (...) Powiedzial, zebym w trakcie listka nie przerywala, bo bedzie krwawienie z odstawienia. Ok, wybiore do konca teo opakowanie, ale potem rzucam to w pizdet... Juz nic mnie nie namowi do brania Cilesteu... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, muszę Was ostrzec!!! Moja siostra, 20-kilku letnia jest po udarze mózgu!!! Brała 3 lata Cilest i po wielu badaniach w szpitalu okazało się, że przyczyną udaru mózgu był na 99% Cilest!!!!!!! Ja też brałam to świństwo, ale już nigdy więcej!!! Pigułki wcale nie są takie bezpieczne, zawsze na coś szkodzą, albo rozwalają żołądek i wątrobę, cykl hormonalny albo jeszce gorzej....... Na szczęście siostra z tego wyszła, bo jej organizm jest silny, ale do końća życia nie będzie mogła brać już żadnych tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julamama
A ja właśnie wczoraj odstawiłam cilest!!!! Jestem rok po porodzie, brałam cały czas cerazette, je tolerowałam bardzo dobrze( po pierwszym porodzie tez brałam) O ile po pierwszej ciąży schudłam bardziej niż chciałam, ponżej swojej wagi spadłam, biorąc tabletki potem już rózne harmonet, coś tam jeszcze i wkońcu cilest, po każdych czułam sie źle. Teraz po drugim porodzie w zasadzie już prawie wróciłam do wagi , ale gdy dwa miesiące temu zmieniłam tabletki na cilest, nagle przytyłam. O zgrozo w chwili gdy wróciłam do pracy, stałam sie aktywna, w ruchu, naprawdę mniej jem, a tu szok!!! do tego okropne mdłości, bóle brzucha, biegunki, bóle głowy, walenie serca, stany osłabenia, bledniecia. Samopoczucie fatalne. rano napapowana jestem jak balon, a waga- nigdy tyle nie wazyłam- chyba że w 6 miesiącu ciązy! jestem zaszokowana. Wczoraj odstawiłam bo to nic dobrego nie wróży. Zaczęłam zastanawiać sie nad wkładką mirena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja :) ja ogólnie po tym cały Ciles\'cie się czułam, na początku okropnie ,teraz czuje że tyje;/:(...nio i jestem naprawde nieznośna dla otoczenia ale to może wina hormonów..może to przejdzie kto wie..;) w ogole jestem jakaś dzifna;) hih:) pozdrawiam i polecam raczej CILEST choć cera jeszcze mi się nie poprawiła , bo to chyba dlatego że dopiero 2 listek biore:) pozdrawiam wszystkie \"narkomanki\" antykoncepcyjne:) jakie my kobitki jesteśmy biedne;) ale cóż...co się nie zrobi dla mężczyzny ;) albo i dla siebie;) buziaaaki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia85
biore cilest z jakies 3 miesiące nie mialam prawie zadnych objawów nieprzyjemnych a jedynie lekkie mdłości jedynie czasem i troche urosly mi piersi.ALE JEST SPOSÓB NA MDŁOŚCI :) !!!!!!! jak mi polecila moja ginekolog najlepiej zażywac tabletke przez snem wtedy mlości ze tak powiem troche sie ,,prześpi"" ALE MAM PYTANIE CHCIALABYM WIEDZIEC I PROSZE O ODPOWIEDZ TE Z WAS KTÓRE BIORĄ GO DŁUGO, CZY FAKTYCZNIE JEST SKUTECZNY i WARTO NA NIEGO STAWIAĆ MAM NA MYŚLI ZABESPIECZENIE PRZEZ CIĄZĄ bo jak to sie plotkuje wśród kobit niektore gadają ze po cileście jest najwięcej wpadek..... i co teraz o tym mysleć?? napiszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CamillaH.
Hej Wszystkim Cilestkowiczkom! Biorę te tabletki od ok.2 lat...za częłam go brać po Diane 35, gdy mój lekarz stwierdził, że za długo je biorę i moze to być niebezpieczne dla mojej wątroby. Dostałam wtedy Cilest aby podtrzymać leczenie trądzika z mniejszymi negatywnymi skutkami dla wątroby.Przechodzę regularnie badania wątroby, po tradziku prawie śladu nie ma(lepiej działa niż Diane35), nic nie tyłam na poczatku, ale ostatnio zaczynam przybierać minimalnie choc cieszy mnie to bo jestem szczuplutka:-). Na poczatku miałam nudności i bóle głowy, ale teraz jest oki. Najbardziej co mnie martwi to cellulit...:-\A po przeczytaniu wszystkich opinii, stwierdzam,że częste zapalenia grzybicze mogą być skutkiem brania Cilestu - ale napewno skontaktuje sie z lekarzem i przekaże mu owe spostrzeżenie. A, i jeszcze jedno kiepskie libido...co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaadgirl
Mam pytanie stosowałam do tej pory plastry antykoncepcyjne lecz niestety ich zbyt wysoka cena zmusiła mnie do przejscia na tabletki. Lekarz przepisal mi Cilest. Własnie konczy mi sie cylkl plastrowy ostatni tydzien czyli miesiaczka, lekarz poradzil mi abym przyjela pierwsza tabletke w ostatnim dniu okresu czyli w momencie gdy miala bym przylkeic nowy plaster czy taki przeskok (z plastrow na tabletki) zapewni mi normalna ochrone przed ciaza?? czy bede musiala sie w tym okresie dodatkowo zabespieczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ///
Witam biore juz 10 lat tabletki - zero skutkow ubocznych - alkohol nie szkodzi papierosy tez nie - wszystko zalezy od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! czytałam te wasze wypowiedzi...przeważnie pisałyście że nie miałyście żadnych skutków ubocznych.Moja historia z cilestem...zakończyła się szybko,ponieważ po nich miałam bardzo wysokie ciśnienie,mdłości,zawroty głowy i co najgorsze duszności...Na początku nie wiedziałam co się wogóle dzieje...wylądowałam z dusznościami na pogotowiu... Jak się potem okazało to było od cielestu i musiałam odstawić.. Także trzeba sprawdzić na sobie, bo każdy organizm jest inny,,,mój niestety nie toleruje... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie......🌻 biore tabletki anty ysmin, powiedzcie mi : wsielam caly listek i zrobilam 7 dniowa przerwe , no wlasnie..... dzisiaj mija 7 dzien !!! kiedy mam wzisc tabletke dzis czy jutro? pisze : zrobic 7 dniowa przerwe, czyli dopiero po uplywie 7 dni mam ja wziasc? czy dzis skoro jest 7 dzien bardzo was prosze o odpowiedz🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!! mam do Was bardzo ważne pytanko!! Dopiero mam zaczac zazywac tabletki Cilest i nie mam pojecia czy przy nich mozna palic papierosy...Nie pale duzo tzn gora 5 papierosow dziennie ale jednak mi sie zdarza. Nie wiem czy ma to jakis wplyw na dzialanie tabletek lub na samopoczucie?? Bardzo was prosze o odpowiedz. Bede bardzo wdzieczna. kittie66@interia.pl pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×