Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jekaterina

cilest-skutki uboczne

Polecane posty

Gość ja24
bralam je 5 lat i wszystko bylo ok ( poza mdlosciami i bolami glowy przy 1 opakowaniu).mialam przerwe 6 miesiecy i zaczelam barc je znowu.przytylam chyba z 6 kg i wygladam jak balon.spuchla mi kazda czesc ciala.dzis dostalam HARMONET mam nadzieje ze beda lepsze.p.s. dowiedzialam sie dzis od lekarza,ze cilest sa starymi tabletkami i maja wilke dawke hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seashell
Rzecz jasne, że antykoncepcja to sprawa indywidualna, ale stosuje Cilest i uważam, że jest spoko;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarnogórzanka22
Postanowiłam się pokusić o tabletki. Lekarz przepisał mi Cilest. Pierwsze moje tabletki, więc też strach przed skutkami ubocznymi. Biorę je od 5 dni. Na razie nic nie zaobserwowałam. Okres mi się kończy, mdłości nie mam, żadnych wyprysków. Zawsze przed okresem bolały mnie piersi, ale ten ból po dwóch dniach ustępował. Tak było i tym razem. Na razie też nie widzę różnicy w swojej wadze. Może dlatego, że to za wcześnie. Teraz jadę z moim chłopakiem na wakacje - ojjjj, poszalejemy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaffa
jak zmienie godzine przyjmowania to coś się stanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuca
Brałam Cilest 4 lata. Na początku miałam straszne nudności zwłaszcza przez 1 miesiąc. Nic nie jadłam i większość czasu spędzałam w toalecie. Miałam też plamienia. Potem sie ustabilizowało i było oki. Ale do czasu. Po 3 roku przyjmowania Cilsetu zaczęłam miewać straszne bóle piersi, potem już do tego stopnia, że ból mi sprawiał nawet najłagodnieszy dotyk czy nawet samo chodzenie i wywołane tym drgania. Odczuwać też zaczęłam bóle nóg, a dokładniej żył. Stały się one bardziej widoczne i miałam wrażenie jakby moje żyły były za krótkie względem długości nóg. Zmieniłam tabletki na Mercilon (czy jakoś tak - nie pamiętam już jak to się pisze). Po nich czułam się od początku okey. Na zkończenie jednak chciałabym dodać, że Cilest to jest już dość "stara" tabletka antykoncepcyjna. Długo już jest na rynku Polskim, nie mówiąc już o zagranicznym - ma dość duże dawki hormonów. Dostępne są lepsze tabletki, z o wiele mniejszą dawką hormonów, w moim mniemaniu wyżądzające o wiele mniejszą krzywdę naszemu organizmowi. Dziwię się, że Cilest nadal jest przez lekarzy tak chętnie przepisywany, choć jest dosępnych tyle tabletek "nowej generacji". Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agacior.n
czesc dziewczyny, a powiedzcie mi ile mialyscie lat, jak zaczelyscie lykac cilest? mozna to kupic bez recepty czy trzeba isc do ginekologa i tam poprosić o przepisanie tabletek? a czy bez recepty mozna kupic jakies dobre tabletki anty.? z gory dzieki za wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saturnina
hej kilka miesiacy temu dostałam nowe tabsy o nazwie jeanine i był to najiększy bład mojego lekarza cały miesiąc miałam straszne bóle a do tego obfity okres to było poprstu straszne od 3 miesiecy biore cilest a są poprostu rewelacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettka
Mam pytanie do massumi, czy ty jesteś bezpłodna?(sorry że pytam)po cilest oczywiście, czy jest to już na 100% potwierdzone przez lekarza, bo ja brałam cilest chyba przez 4 lata bez przerwy, teraz odstawiłam i czekam właśnie na \" normalny\" okres, narazie spóźnia się tylko tydzień, ale boję sie że tabletki rozlegulowały mi organizm. Tak za 2 lata planuję dziecko, ale obawiam się tego o czym napisałaś. Swoją drogą masz zupełną rację nikt nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji w dalszym życiu, wszystkie matwimy sie tylko o skutki uboczne w chwili brania tabletek. Dziewczyny oprzytomnijcie, rzucie to gówno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mejg
cześć dziewczyny!wczesniej przez 2,5 roku bralam Diane35,teraz zmienilam na cilest i mam pytanie bo niedopytalam sie lekarza dokladnie i sie troche boje:czy jesli wczesniej bralam tablety anty i teraz zaczynam cilest od pierwszego dnia okresu(jak podaje ulotka)czy nadal jestem zabezpieczona czy musze przez jakis czas stosowac jeszcze inny srodek anty(prezerwatywy), no i jak dlugo.dzieki z góry.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam całe forum i trochę sie teraz boję brać te tabletki dlatego że jestem już po ciąży a mam 18 lat.Chcę się jakoś zabezpieczyć ale niewiem jak.Byłam u lekarza po porade i powiedział że są te zastrzyki ale żeby je dostać trzeba karmić piersią a ja niestety nie karmię więc przepisał mi Cilest.Z tego co tu czytałam to niektóre dziewczyny chciałyby dostać te tabletki bez konsultacji z lekarzem ale niestety trzeba iść bo lekarz zadaje trochę pytań żeby się dowiedzieć coś o nas.Np. czy palimy lub jaką mamy cere.Więc radze iść do lekarza bo nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -migotka-
hej.biore wlasnie 3 opakowanie cilestu. rano czasem jest mi niedobrze,w nocy nie moge usnac,cara jak narazie nie poprawila sie:( ,troche przytylam:( boje sie ze jeszcze bardziej utyje;( kiedy te objawy mina??i czy wy tez tyjecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNO NIE BIERZ TEGO SWINSTWA!!! TO SA TABLETKI KTORE JA TEZ DOSTALAM JAKO PIERWSZE... PRZYTYLAM WPADLAM W DEPRESJE A PO WSZYSTKIM DOWIEDZIALAM SIE ZE TE TABLETKI PRZEPISUJE SIE KOBIETA KTORE JUZ RODZILY!! UWAZAJ... NAJLEPSZY JEST UWAZAM HARMONET... POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scroll *
moj ginekolog cilest przepisał mi jako pierwsze tabletki, biore je juz od 3 lat. W trakcie zazywania tabletek przeszlam zabieg usuniecia poplipa z narzadów rodnych. Jak sie okazało nie mialo to nic wspolnego z kuracja hormonalna - zreszta rzadko tabletki maja wplyw na te rzeczy. Wazne jest zeby wrazliwe kobiety braly go przed snem, skutki sa niewyczuwalne. Jesli chodzi o mase, to nie wazne jakietabletki bierzemy wazne ile jemy, tabletki nie maja w sobie składnikow od ktorych mozna utyc. Posiadają jednak hormony, ktore zwiekszajanasz apetyt-ważne ile i co jemy!!!! Cera w moim przypadku nieznacznie sie poprawila, ale to taz sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość softasept
dziewczyny, co wy piszecie!!!! pomijam fakt ze wiekszosc z was nie ma pojecia o antykoncepcji, ale wy zazywacie te tabletki, bralyscie je albo macie zamiar!!!! jak mozna utyc PO tabletkach???!!!sprobuj jedna z druga mniej żreć!!! ja nie moge po co poszlam na ginekologie!!??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia 007
pytanie do softasept mam :)) jesli studjujesz ginekologie to chyba powinnas wiedziec :)) czy te tabletki powznie mieszaja w organizmie i czy nie sa da kobiet juz po ciazy :) bo ze sie nie tyje to chyba logiczne :)) racej ze strasu jak sie za duzo je albo mysli :)) pozdrawiam i lecze na odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa1987
a czy może wiecie kobitki jak to jest z pobytem w solarium bo od kiedy biore cilest nie byłam ale mam zamiar iść we wrześniu i boje się skutków ubocznych osłabień wysypek itp pomóżcie prosze pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa1987
a jeśli chodz o trądzik ta jak narazie nie jestem zachwycona po braniu cilestu bo pojawiły mi się wągry na policzkach a ich nie miałam może to tak na początku będzie a później sie poprawi no nie wiem-biore tabletki od końca czerwca a jak u was z trądzikiem:)) z góry dziekuje za odp :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość softasept
wszystkie tabletki antykoncepcyjne działają działają na tej samej zasadzie- zablokowaniu jajeczkowania. w internecie mozecie znalezc mnostwo madrzejszych stron niz forum. Chyba ze potrzebujecie wypowiedzi doswiadczonych kobiet (nie zawsze sa one prawdziwe). Każde tabletki mogą byćprzyczyna różnych dolegliwości (nie tylko CILEST) # niekiedy wywołują różne dolegliwości (bóle i kurcze w łydkach, obrzęki, czasami zapalenie żył, nudności i wymioty, bolesne nacieki dziąseł, bóle głowy, plamy na twarzy) # przez pierwsze 3 miesiące stosowania mogą występować plamienie drogą rodną # ich działanie osłabiają niektóre leki (antybiotyki, wątrobowe, nasercowe, przeciwzapalne, przeciw-gorączkowe, przeciwgruźlicze i przeciwpadaczkowe) # mogą być przyczyną suchości pochwy, szczególnie u kobiet będących w okresie klimakterium # wymagają dyscypliny przy zażywaniu. ta ostatnia jest moim zdaniem NAJISTOTNIEJSZA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość softasept
Poza tym dziewczyny wszystkie te pytania powinnyście zadawac swoim lekarzom, a jesli nie jestescie w stanie mu zaufac powinnyściego zmienic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettka
Dobrze to powi8edz mi coś o skutkach pigiłek na przyszłe macierzyństwo, bo z tego co się słyszy coraz więcej młodych kobiet nie może miec dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa1987
to jest bardzo dobre pytanie też się obawiam tego że nie będe mogła mieć w przyszłości dzieci albo bede miała trudności w zajściu mam19 lat i perspektywa bezpłodności w przyszłości mnie nie cieszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość softasept
generalnie nikt jeszcze nie udowodnil, że stosowanie doustnej antykoncepcji moze sprawiac problemy w pozniejszym zajsciu w ciaze. Osobiście uważam ze niestety ale ma. Firmy farmaceutyczne zapewniaja nas ze od razu po odstawieniu tabletek mozna zajsc w ciaze, jednak nie jest to do konca prawda. Organizm bowiem przestawia sie na calkiem inny tryb pracy, mimo ze jajeczkowanie sie odbywa, rzadko dochodzi do zaplodnienia. Dzieje sie tak ponieważ zmienia sie charakter śluzu szyjkowego, a także przysadka mózgowa jest jeszcze "zamulana" hormonami z tabletek. Realna perspektywa ciąży po odstawieniu tabletek,przy duzych staraniach, to jakies 1,5 roku (przecietnie). Tabletek nie powinno sie brac zbyt dlugo i zbyt wczesnie zaczynac. Nie chce jednak okreslac ile-to sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko do banitka piszesz ze Twoja kolezanka po solarium dostala wysypki i ze okazalo sie ze to po cilescie ja mam taka sama sytuacje zaczelam brac tabletki i mam straszne uczulenie wszytsko mnie swedzi:(:(jeszcze zostaly mi 2 tabletki i nigdy wiecej nie chce ich brac.Chcialam zapytac czy jak Twoja kolezanka przestala je brac czy jej to uczulenie przeszlo i po jakim czasie bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko do banitka piszesz ze Twoja kolezanka po solarium dostala wysypki i ze okazalo sie ze to po cilescie ja mam taka sama sytuacje zaczelam brac tabletki i mam straszne uczulenie wszytsko mnie swedzijeszcze zostaly mi 2 tabletki i nigdy wiecej nie chce ich brac.Chcialam zapytac czy jak Twoja kolezanka przestala je brac czy jej to uczulenie przeszlo i po jakim czasie bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje.Miała ktoras z Was taka sytuacje??Prosze o odpowiedz najlepiej na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BORELKA26
Nie jestem lekarzemwięc w sumie nie powinnam wypowiadać się na temat antyknocepcji, ale jednak przedstawię kilka swoich spostrzeżeń... Biorę tabletki antykoncepcyjne od 6 lat, gdyż zawsze miałąm problemy z okresem no i tradycyjnie-jak większości młodym młodym kobietom-lekarz zapisał mi Diane-niestety mój organizm niezbyt dobrze znosił tę kurację dlatego zmieniono mi tabletki na Logest-było jeszczez gorzej. Przybrałam w zastraszającym tempie 5 kg, mimo iz się pilnowałam (ZAZNACZAM ŻE TO NIE OD TABLETEK SIĘ TYJE TYLKO HORMONY POWODUJĄ ŻE MAMY WIĘKSZY APETYT, ALE SAME TABLETKI NIE POWODUJĄ TYCIA!!!!!) Więc przyszła kolej na następne tabletki Harmonet i to okazał się mój największy koszmar-dziwne depresje, bóle brzucha, wymioty rano, otężałość, bóle głowy.. Dlatego w tej chwili czekam na okres i zaczynam barc Cilest a o tym jak się sprawuje napisze za jakiś czas :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość massumi
do anettki narazie nie można stwierdzić na pewno czy jestem bezpłodna, mam nadzieję, że można coś jeszcze zrobić. Faktem jest,że przed braniem tabletek miałam regularne cykle, natomiast po dwóch latach brania mam totalnie rozregulowane cykle - 47, 52, 67 dni, takich rzeczy to w życiu nie miałam. Mój lekarz po obserwacjach stwierdził,że u mnie nie występuje owulacja, czyli zajście w ciążę nie możliwe. Od następnego cyklu mam przepisane leki na wspomaganie i też nie wiadomo czy to pomoże. Cilest jest beznadziejny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka szczecin
A ja zaczęłam brać cilest i miesiączke mam już 14 dni.Wiem że moga wystąpić plamienia mniej wiecej w srodku cyklu ale ja nie miałam nawet jednego dnia przerwy.Dziwne bo wczesniej brałam tabletki i takiego czegoś u mnie nie było.ale troche mnie pocieszyły wasze posty bo widze że nie jestem jedyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia 007
a teraz to sie przestaraszylam.. bo dzis wzielam pierwsza tableke cilestu.. mam nadzieje ze ja beda ta ktorej sluzy ten lek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMÓŻCIE!!!! biore cilest drugi miesiąc.... i (nie wiem czy to przez to) mam straszne bole brzucha, zdarza sie wymiotowac, strasznie boli mnie zoladek i glowa!! to nie do wytrzymania... Czy to jest mozliwe ze to reakcja na te tabletki?? a jesli tak to czy to przejdzie, czy powinnam je odstawic?? prosze o odpowiedz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×