Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzy kreseczki

brzuch po ciąży

Polecane posty

Witam jestem już ponad rok po porodzie i schudłam naprawde dużo boaż prawie 30kg tyle właśnie przytyłam w ciąży i sama nie wiem z czego i mam okropne rozstępy na nogach piersiach i brzuchu no teraz to nie są aż tak widoczne bo po porodzie bardzo długo używałam pasa wyszczuplającego i niektóre rozstępy poznikały a reszta trochę wyblakła cały czas smaruje się różnymi kremami tylko mam okropny brzuch skóra na mim jest strasznie naciągnięta i nie wiem co z nim zrobić jestem młodą mamą i czasami chciała bym się ubrać tak jak inne dziewczyny no ale cóż :*( lecz mimo wszystko ciesze się z tego że mam mojego kochanego skarba przy sobie więc kobietki nie zadręczajcie się swoim wyglądem jesteście piękne powtarzajcie sobie to tak jak ja a na wygląd nie będziecie zwracać uwagi bo najwarzniejsze jest to co macie w waszym serduchu :*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Witajcie dziewczyny! A więc byłam na tej rechabilitacji. Lekarz obejrzał mój brzuch.Stwierdził że sam rozstęp nie jest problemem.Dobra technika ćwiczeń i wytrwałość może dać dobry efekt. Ćwiczenia to podstawa ćwiczeń pilates.Oddech jest bardzo ważny. Czyli w skrócie:wciągamy brzuch przy wydechu powietrza. NP. kładziemy się na plecach,wciagamy powietrze nosem,wypuszczamy powoli powietrze w tym czasie wciągając brzuch.(pępek ma dotknąć kręgosłupa:)) Pokazał mi podstawowe ćwiczenia.Jeśli dojdę do wprawy,wprowadzę inne.Wszystko ma sie opierać na mocnym wciąganiu brzucha. Kategorycznie kazał mi nie zakładać pasa-w jego ocenie pas poporodowy do ćwiczeń to wieklka pomyłka i bzdura. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że jak zaczełam ćwiczenia i wciaganie brzuszka to nie miałam płaskiego ale...wklęsły,co naprawde śmiesznie wygladało. Zaczynam za tydzięń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki16w1
Witajcie. Sosna,napisz cos wiecej o tych cwiczeniach,ja niestety nie mam tu specjalisty od tego problemu wiec jesli opiszesz technike i rodzaj cwiczen,chetnie zaczne razem z Toba,dalas mi spora nadzieje.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
wiki-witaj:) W zasadzie większość ćwiczeń jest na leżąco. Kładziemy sie na plecach,robimy wdech powietrza przez nos(ten wdech jest podstawą w tych ćwiczeniach)wypuszczając powietrze wciągamy brzuch najmocniej jak można.nogi zgiete w kolanach,po kolei podnosimy-kręgi zaczynając od bioder-kończymy na wysokości mn.pasa. Następne-pozycja wyjściowa ta sama,kolana zgiete,na nich kładziemy dłonie,napieramy na kolana,w tym samym czasie wciągamy brzuch. Brzuch zawsze ma być wciągany. Następne-opieramy ręce o kolana,przyciagamy je w stronę klatki piersiowej,w tym samym czasie wciagamy brzuch. Tzw.koci grzbiet przy czym wciągamy mocno cały brzuch. Wszystkie ćwiczenia na skośne mięsnie brzucha ale z wydechem i z wciągniętym brzuszkiem. Zawsze jak wydychamy powietrze to staramy sie jak najmocniej wciagać brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- dzieki wielkie za pomoc:). Zaczynam dzisiaj te cwiczenia. Jak widac nie trzeba sie bardzo nameczyc a wciaganie brzucha to super sprawa. I najwazniejsze ze moze dac trwaly efekt. Dzieki jeszcze raz. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika110
Witajcie ponownie! Jestem prawie trzy tygodnie po operacji. Figurę mam do pozazdroszczenia. Brzuszek jest płaściutki. Jestem znów laska. Niestetety, wynik histopatologiczny pokazał, że to był, na szczęście BYŁ! ... rak. W poniedziałek wracam pod nóż. Wytną wszystko - moją kobiecość. A tego, to już nikt mi nie pozazdrości. Chemii nie będzie, chociaż tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
Bardzo mi przykro.. czyli pozbawia Cie wszystkiego? Ale grunt ze bedziesz zdrowa i ze nic nie bedzie ci juz zagrażac. CHoc zapewne (mimo ze jest to dla nas pewnie niewyobrazalne) jest Ci z tym ciezko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ika- pomysl o tym w ten sposob- moze tak mialo byc? A jesli kolejne dziecko urodzilo by sie chore? Powinnas teraz skupic sie na tym ze bedziesz zdrową laską!:) Jeszcze cale zycie przed Toba. Zobaczysz ze bedzie dobrze.POzdrawiam Cie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Hej dziewczyny! Napiszcie jak ćwiczenia:)Jak efekty? Ja jeszcze nie zaczełam.Miałam przez 2 tygodnie grypę:( Ika-to bardzo smutne to co napisałaś.Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i znów będziesz się cieszyć z każdego dnia.Wysyłam buziaki. Paulina-jak tam Twój pępek i przepuklina? alutos-jak Twój brzuszek?:) Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosna, narazie pępek poszedł w odstawkę bo nadal karmię piersią. Synek pojutrze kończy 4 miesiące więc powoli zacznę wprowadzać inne posiłki i przestawiać go na butlę no i pewnie za ok 2 miesiące zrobię zabieg. Mój brzuch ładnie wygląda, jedynie ten pępek jest wypukły ale już nie pora na bikini i plażę więc nie muszę się stresować wyglądem :) Przepuklina narazie się nie powiększa więc jest ok, jedyne czego żałuję, to że nie mogę ćwiczyć :( Ika, dużo zdrówka, mam nadzieję że to będzie koniec Twoich problemów i teraz będzie już wszystko dobrze. Fajnie że masz już dzieci, bo na pewno dużo trudniej by Ci było gdybyś ich nie miała i nie mogła już mieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paulina -to nasze dzieciaczki w podobnym wieku.Mój synek z końca kwietnia:)Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- moj brzuch na razie bez zmian. Bo nie cwicze:D Nie mam na to sily. Chyba zapisze sie na jakis aerobik . Musze sie zmobilizowac. Jedyne co robie to czasami wciagam go jsk mi sie przypomni. Ale nie moge narzekac bo nie przytylam w pasie. Mozna powiedziec ze jestem plaska w miare. Tylko ta skora wisi jak usiade. Ale trudno juz chyba nic nie zrobie z tym. Blizna dalej widoczna. Przestalam juz smarowac tym contratubexem bo chyba on i tak nic nie pomaga. Zobaczymy w przyszlym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika110
Jestem po drugiej operacji. Teraz to mój brzuch jest już chyba wklęsły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ika- bardzo sie ciesze ze masz to za soba. Bedziesz miec jeszcze jakies operacje? Gratuluje wkleslego brzuszka. Ja jeszcze musze nad nim popracowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
Ika a jak samopoczucie? wejdz na gg kiedys: 12446578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- od dzisiaj zaczynam trening z hulahopem. Brzuszkow nienawidze a krecenie nawet mi wychodzi. No i juz blizna mnie nie boli na szczescie. Po miesiacu dam znac o ile obwod sie zmniejszyl. Bo na pewno sie zmniejszy. Wczesniej jak krecilam to na miesiac zchodzilo mi 3 cm w obwodzie. A wiec do dziela!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
alutos-trzymam kciuki za efekty:)daj znać jak Ci idzie. Myślę że i tak już wyglądasz świetnie. Ja jeszcze nie zaczełam:(Nie mogłam wyjść z choroby(grypa i początek anginy).Chodzę na wciągniętym brzuszku. 28.10.rozpoczynam rechabilitację w państwowym ośrodku(mam nadzieję-bo jeszcze czeka mnię konsultacja z lekarzem od rechabilitacji)Załatwiłam sobie aby już nie płacić za tą przyjemność. Pępek wygląda ładnie.Jest malutki:) Ika-pozdrawiam Cie serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
Alutos, Sosna.. Dziewczyny moze sie pochwalicie jak wygladal wasz brzuch przed a jak teraz ładnie sie zmienił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Necia a niestety nie mam zdjecia sprzed bo nie zrobilam (nie chcialam sie nawet na niego patrzec). Byl wydety, taka pileczka. Po operacji zaczal mi sie ladnie wciagac i teraz juz tylko troszke zostalo ale za to mam jeszcze troszke skory ktora ie nie wchlonela i miesnie jeszcze nie zarysowaly sie bo nie cwicxylsm. Ale teraz jak zaczne krecic to mysle ze po miesiacu bedzi juz efekt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Moze ktos wie ile kosztuje samo usunięcie skóry na brzuchu. Od razu mowie ze nie chodzi mi o calkowita plastyke tzn zszywanie miesni odsysanie tluszczu itd. Samo naviagniecie skory zeby znowu wygladac normalnie... sosna- chyba Ty bedziesz zorientowana? Robilas sobie pepek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do alutos
znalazlam chirurga plastyka na slowacji,blisko granicy z pl, za plastyke brzucha bierze 1100 euro..uwazam ze to doskonala cena,w pl rzadaja nawet 2xtyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady26
dziewczyny a moze pomyslcie o basenie, bo basen cwiczy od razu wszystkie partie ciala i wysmukla. ja osobiscie nie korzystalam, ale slyszalam ze aquaaerobic jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady26
a tak btw to w czasie ciazy cwiczylyscie? ja mysle o ciazy w przyszlym roku i wlasnie najbardziej sie boje, ze duzo przytyje. ostatnio gdzies czytalam, ze juz przed ciaza dobrze zaczac cwiczyc i w czasie takze jest wskazane. chodze na aerobik (jestem za granica) i czesto przychodza tez dziewczyny z brzuszkami. a jak bylo u was? aaa no i wiem ze basen wskazany chyba od 2 trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Hej alutos!!!:) Dawno mnie nie było. Ćwiczenia zaczynam od 9.11 przez 9dni.Ale ćwiczenia nic nie dadzą.Lekarka pozbyla mnię złudzeń.Jesli coś ma pomoc to jedynie efekt może być po bokach tam gdzie mięśnie nie zmieniły się po ciąży.Rozstęp duży i nie ma możliwości poprawy.Dała mi dobrą radę bym nie czekała na cud. Alutos-normalnie telepatia między nami. Ja już mam umówioną plastykę w Czechach.Z szyciem mięśni.Ciecie na cesarce.Cena niska.Zadzwoń w wolnej chwili to wszystko Ci opowiem. Forum zamilkło.Cieszew się że babeczki nie maja problemów tak jak my.:) Pozdrawiam wszystkie laseczki.Napiszcie co u Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za wszelkie informacje.:) Musze bardzo powaznie nad tym pomyslec. Ciekawi mnie tylko czy wykonaja sama redukcje skóry. Nie chcialabym onownie przechodzic przez ta operacje. Zreszta moje miesnie juz nawet ladnie sie zarysowaly a ponowne ich rozciecie i zszycie jeszcze bardziej je osłabi. Chyba wybiore sie na konsultacje do chirurga i zapytam. Sosna- widze ze dzialasz na calego. Ale masz racje. Tak przynajmniej pozbedziesz sie problemu a jeszcze dodatkowo wykonaja plastyke brzucha to pewnie nawet sladu nie bedzie. Szczesciara z Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- na pewno zadzwonie jak tylko znajde chwilke w ciagu dnia. Juz niemoge sie doczekac, az mi wszytsko opowiesz ze szczególami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady 26 - sorry ze dopiero teraz odpiszuje ale jakos nie zauwazylam tego postu:) Oczywiscie masz racje. Wskazane jest juz przyzwyczajac brzuszek przed ciaza. Jak bedziesz cwiczyc to miesnie beda bardziej elastyczne i szybciej powroca na swoje miejsce po porodzie vzyli ma sie wieksze szanse na ladny brzuch no i o zgrozo na brak przepukliny czy rozstepu. Ja kiedys bardzo duzo cwiczylam jako nastolatka. Potem prestalam a ze bylam szczupla iec nie przywiazywalam wagi do miesni a teraz tego zaluje bo gdybym dalej cwiczyla to pewnie obeszloby sie bez zabiegu i dalej mialabym ladny brzuszek. A tak to niestety...moze jest on plaski ale za to wisi mi skora i mam sznyte wzdluz brzucha. Wiec kochana cwicz, cwicz i jescze raz cwicz!!!:) No i oczywiscie uzywaj kremow ujedrniajacych:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
alutos-śliczna jest Twoja maleńka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×