Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzy kreseczki

brzuch po ciąży

Polecane posty

Witam dziewczyny. Ja jestem po 2 ciązach. Syna ma prawie 7 lat , a córeczka jutro skończy 2 latka. W 1-ej ciazy przytyłam 22 kg po ok 6 m-ch od porodu doszłam do wagi sprzed ciązy, nic nie robiąc, w ciazy też nic nie robiłam. Natomiast w2-ej ciąży przytyłam 19kg, ćwicząc intensywnie całą ciązy aerobik, pzrestałam 2 tyg przed porodem i wznowiłam ćwiczenia 2tyg po porodzie. Widać ćwizcenia w ciązy nie miały żadnego znaczenia na przyrost wagi w ciazy, ale penwie pomogły przy porodzie, n ie poczułam nawet bóli :). Do wagi też wróciłam po 5-6 m-ch , ale nadmiar skóry na brzuchu został starszny+ delikatne rozstępy, mimo tego że cały czas systematycznie ćwicze, zdazra się ze po 3g dziennie kilka razy w tygodniu. Jak stoję brzuszek jest płaski, ale jak się nachyle - skóra wisi a jak usiądę robią się wałeczki. Moim zdaniem tzreba też oprócz ćwiczeń dodatkowo chodzić na jakieś zabiegi, masaż klasyczny, próżniowy, peelingi-ścieranie naskórka. W domu same możecie rano i wieczorem masować skórę kostką lodu (obkurcza skórę), zaczynając od pępka kolistymi ruchami zataczając coraz większe koła + robienie brzuszków, ale wystarczy tylko leżąc napinać brzuch tak jakbyście chciały dostać brodą do klatki piersiowej, zacznijcie od min 100 dochodząc po 2tyg do 300 dziennie. Pozdrawiam i życzę wytrwałości sobie i Wam, no i oczywiście płaskiego ładnego brzuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawiązując do problemu zawartego w temacie to byłam ostatnio w klinice urody Amaya w Warszawie miałam tam robione dwa zabiegi. Jeden był urządzeniem Zaffiro, na wiotkość j jędrność skóry, pani wykonująca zabieg mówiła, że często jest też on używany właśnie dla kobiet, które nie mogą sobie poradzić ze skórą po ciąży. Pomimo tego, że należy wykonać min 4-5 zabiegów już po pierwszym razie widać znaczną różnicę . Według mnie warto zainwestować i w ten sposób sobie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też jestem po porodzie misiąc-w summie brzuch mi od razu spadł,aż byłam zaskoczona-taki płaski...Ale teraz kiedy już nie karmię piersią i jem wszystko zaczyna wychodzić tłuszczyk-mam 68 cm w talii,a przed ciążą było 62.. Zastanawiam się nad zakupem hula-hop i pasa odchudzającego..A zwracam się tu bo na allegro cała massa tego,a co wybrać???? Co myślicie na ten pas???? http://moda.allegro.pl/pas-wyszczuplajacy-sauna-belt-miarka-od-ss-vip-i1258930041.html i na te hula -hop http://moda.allegro.pl/odchudzajace-kolo-hula-hop-masaz-hula-hoop-i1237954631.html Prosze o dopowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bys
cześć. Jestem już 4 m-ce po porodzie. Niestety brzuch mam spory-w najszerszym miejscu 97cm!, po pierwszej ciąży w ciągu 7 miesięcy pozbyłam się brzuszka (do 74cm w talii), a tym razem nie zapowiada się ciekawie. Mam 164cm, 25lat, dwójkę dzieci, karmie piersią, nie jadam słodyczy-ewentualnie kawałek cista do niedzielnej kawy, po 18=stej też staram się nie jeść-powiedzcie CO ROBIĆ by zgubić ten olbrzymi brzuch ;( Od tygodnia w domku ćwicz.ę Pilates na brzuch-ale nie wiem czy będą z tego jakieś efekty/////Wcześniej z 1,5 m-ca kręciłam hula hopem co dziennie po 15 minut ale niestety w ten sposób pozbyłam się tylko, albo aż 2 cm...RATUJCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze masz przepukline
idz do chirurga na konsultacje, niech sprawdzi czy to nie przepuklina linii białej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bys
W sumie wizyta u chirurga nie zaszkodzi-jak się czegoś dowiem to dam znać.Dziękuje za podpowiedź i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki23
hej dziewczyny.. ja jestem 5 miesięcy po porodzie.. w ciąży przytyłam 13 kg. myślałam że po ciąży będę miała problemy z powrotem do formy z przed ciąży,.... jednak brzuszka już po niecałym miesiącu nie było..:) nie mam rozstępów ani cellulitu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra 2 tygodnie po porodzie nie miała już praktycznie w ogóle brzucha. Z kolei moja kuzynka jest po porodzie 2 lata i dalej nie może wrócić do stanu sprzed ciąży :-( W ogóle brzuch brzuchem, ale i tak często zostaje okropna skóra i jest jej dużo. Ja jak będę miała kiedyś taki problem to zdecyduję się na bank na plastykę brzucha. Idzie się na taki zabieg: http://iqmedica.pl/plastyka_brzucha,p33.html i likwidują za dużą ilość skóry. Blizna i tak jest mała i schowana pod bielizną, a brzuch przynajmniej ładnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpatrzona25
Witam.mam taki sam problem z brzuchem jak wy :( Ostatniego stycznia bedzie 3 lata po porodzie a brzuch no okropienstwo.Mam pytanie czy gdy zaczne cwiczyc brzuszki na moim brzuchu pojawi sie okropny worek? rosze o pomoc-Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21niunia22 (ewa)
czesc mam pytanie jak zgubic bardzo szybko brzuch od porodu minelo poltora roku i nie moge zgubic brzucha a nie dlugo lato i chcialabym miec brzuch jak dawniej co mam zrobic w ciazy przuyylam 15 kilo ale to bez problemu spadlo tylko zostal brzuch i troche sadelka pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamausia26
ja jestem po 1 ciąży - w ciąży przytyłam do 30kg :( przez rok po ciąży męczyłam sie jako grubasek straszny z podwójną brodą, po roku schudłam i ważyłam tyle samo co przed ciążą a nawet z 2kg mniej!!! pomimo tego skóra na brzuchu rozciągnięta taka jakby za duża do brzucha ... pożyczona od grubszej siostry :) i nic z tym nie mogę zrobić aż do dziś (6 lat po ciąży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja tesciowa
ostatnio zrobila sobie plastyke brzucha. taki kaprys 55letniej lancpudry. po 3 porodach jej skora wisiala az do pipki wiec stojac nawet jej sama nie mogla dojrzec. rok po operacji - jest ciachnieta od jednego boku do drugiego, blizna jest baaaardzo widoczna. lekarz chyba byl pijany jak ja cial, albo takie ryzyko operacji, ale z jednej strony zrobilo jej sie takie jakby skrzydlo czy rozek i wystaje jej z boku (moze blad w noszeniu pasa po operacji, nie wiem). ile sie wycierpiala po operacji to tylko ona sama wie - ropiejaca rana, potrzeba otwarcia rany z jednej strony, itd. blizna wcale nie jest malutka. wniosek (sama jestem teraz w ciazy wiec mam obawy co do mojego brzucha) - lepiej miec te wiszaca skore, jakos o to zadbac masazami, zabiegami, niz decydowac sie na tak drastyczny krok jak plastyka brzucha. tej blizny juz sie nie pozbedziecie nigy, a gdym jej nie widziala pewnie tez myslalabym o czyms takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kak
Brzuch po ciąży to zmartwienie wielu mam. Ja też miałam takie problemy. Ale zaczęłam systematycznie chodzić na zajęcia w klubie fitness i pozbyłam się sflaczałego brzucha. Jeżeli nie chcesz chodzić na takie zajęcia to zawsze możesz wykonywać tradycyjne brzuszki. Tylko pamiętaj, by taki wysiłek praktykować codziennie, by efekty były widoczne. Ale oprócz ćwiczeń postanowiłam zmienić swe dotychczasowe nawyki żywieniowe. Bo to przede wszystkim one doprowadzają do stanu, który nierzadko kończy się brzuszną otyłością. Podstawą jest zredukowanie ilości spożywanych kalorii. Nowy jadłospis powinien opierać się na zasadach racjonalnego żywienia. W diecie nie powinno zabraknąć wszystkich składników odżywczych, takich jak: białek, tłuszczów i węglowodanów ( oczywiście w odpowiednich proporcjach). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o odchudzaniu brzucha to zajrzyj na stronę http://tabletkinaodchudzanie.net.pl/2010/07/26/jak-odchudzic-brzuch/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_kingusi
moim zdaniem to juz dobry czas zeby zaczac myslec o konkretnych cwiczeniach na mięsnie brzucha. Ja chodze do studia Jestem na Ochocie-własnie na takie ćwiczenia.Dokładnie nazywaja sie "Płaski Brzuch".Jest to zestaw ćwiczeń skutecznie spalający tkankę tłuszczową i wzmacniający mięśnie brzucha.Po pierwszych ćwiczeniach bolą mięsnie ,ale po następnych jest juz tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvvvina
Ja mysle ze świetnym sposobem na odzyskanie dobrej figury jest po prostu pojscie na ćwiczenia,czy to z płaskiego brzucha ,czy nawet relaksujacego pilatesu http://www.jestem.info.pl/ co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka 1988
dziewczyny ja tez mam problwm z brzuchem jest straszny jestem 8 miesiecy po porodzie schudłam bardzo szybko nawed waze mniej niz przed ciaza ale skóra na brzuchu została moze ma ktos sprawdzony sposób jaj jej sie pozbys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werwa555
witam ja jestem prawie 3lata po ciąży,dużo cwicze,biegam,spaceruje,troche tancze,uzywam pasa vibro ekszyn i od niedawna stosuje diete.fakt ze dosyc schudlam,ale jestem zalamana bo skura naciagnieta na brzuchu zostala i niechce zejsc....niewiem co jeszcze moge zrobic by to mi zeszlo.prosze o porady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rennaciak
A czy któraś z Was robiła może jakies takie zabiegi,które powodowałyby ze nasza skora na brzuchu czy udach,nie była taka zwiotczała ? Bo przyznam sie Wam ,ze raczej juz na brzuszki nie licze,ze coś mi pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Jak dobrze, że znalazłam ten temat. Jestem 2 m-ce po porodzie, w ciąży przytyłam 24 kilo i miałam ogromny brzuch( co zresztą systematycznie od wszystkich słyszalam) Miałam dużo wód płodowych i synek ważył 4 kilo.Teraz zostało mi 9 kilo do zrzucenia ale od 2 tygodni waga stoi. Praktycznie już nie karmię a z czasem na ćwiczenia jest różnie- zazwyczaj go nie mam bo mój synek jest bardzo absorbujący. Najgorszy jest brzuch- nie dość , że mam mnostwo rozstępów to jeszcze w talii mam 14 cm więcej niż przed porodem- mieszczę się jedynie w biodrówki sprzed ciąży bo w tyłku tak dużo nie przytylam ( zostało mi jakieś 3 cm )ale te brzuszysko spędza mi sen z oczu. Zawsze mialam "brzuch" bo w mojej rodzinie kobiety tak mają a ja systematycznościa pochwalić sie nie moge i slodycze też lubię. Jednak to co jest teraz wygląda tragicznie. Zaczęłam ćwiczyć taniec brzucha...kiedyś tak zgubiłam brzuszek ale na razie efekty są mierne... Mam takiego doła...dobrze, że nie jestem sama...bo jak na razie jak idę na spacer z maluszkiem i widzę te wszystkie piękne kobiety i zgrabne , jak nie moge nic na siebie włożyć i wyglądam jak kopciuch...to ryczec mi się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie nie radze z moim wyglądem i ciałem po porodzie, wyglądam poprostu okropnie. w ciąży przytyłam jakieś 15kg mam już 7 miesięcznego synka i nadal nie wróciłam do swojej wagi a brzuch mi został okropny dużo skóry rozstępów mam pełno na brzuchu udach piersiach nawet mi na plecy wychodzą sa paskudne. nie moge na swój brzuch patrzec i nawet przed mężem się wstydze. zero jakiej kolwiek figury taki flak mi wisi wstydze się nawet bardziej obcisła koszulke czy bluzke ubrac. ogólnie to najlepiej bym jaki szeroki worek nosiła i nie pokazywała się nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
A teraz ja mam chyba rostęp mięśni brzucha.. A jestem ponad 10 miesięcy po porodzie. Ani jeden kg nie zszedł a wręcz 5 doszło... A w brzuchu mam 105 cm... gigant, juz ludzie pytaja czy znowu w ciazy jestem. Gryy.. Duzo tluszczu i skory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenna547
do neci. ja tez mam podobny problem...po urodzeniu dwojki dzieci (mialam taki strasznie wielki brzuch)zostala mi sama skora i pelno rozstepow nie nadaje sie na wyjscie na plaze a mam dopiero 21 lat a taka figure...dodam ze zawsze mialam plaski brzuch i nigdy nie mialam tendencji do tycia...ciekawe czy da sie jeszcze cos uratowac jestem 7 mc po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem 11mies po ciazy a brzusz jak w 4 ostatnio znajoma sie mnie zapytala czy znowu nie jestem w ciazy masakra przed ciaza wazylam 56kg a teraz70 horror ale brzuch jest najgorszy waga troche bo podobno teraz lepiej wygladam ale co maja gadac wspomne ze jestem po cesarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałam ostatnio na ten temat ze znajomym chirurgiem. Powiedzial mi mniej więcej na czym polega plastyka brzucha. Usuwany jest nadmiar skóry, wraz z nią rozstępy, rekonstruowany jest pępek, dlatego efekt koniec końców, jest taki imponujący. Może więc lepiej zainwestować w wizytę u chirurga i wszystkiego się dopytać podczas takich konsultacji. Polecam P. Osucha - b. rzetelny i sympatyczny gość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem przed podjęciem decyzji o plastyce brzucha należy udać się na konsultację. Wiem, że bardzo dobrym specjalista w dziedzinie chirurgi plastycznej jest dr Kratochwil we Wrocławiu,. Można się umówić do niego na konsultację i dowiedzieć niezbędnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata.graczyk.1920
witam jestem 8 mięsięcy po porodzie . w ciąży przytyłam 25 kg mam pytanie czy jeśli mam pełno rozstępów na brzuchu to czy jest jakaś szansa że brzuch wróci do wyglądu sprzed ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenka78
JA polecam dziewczyny bardziej iśc w stronę mezoterapii.Ja tez wcierałam kremy,ćwiczyłam,ale jak same wiecie efekty nie zawsze sa takie jakie byśmy chciałby zeby były.Dopiero u mnie po zabiegu stretchcare skóra na brzuchu przestala byc zwiotczała i co wazne pozbyłam sie rozstepów.Wreszcie wyladam jak człowiek i nie musze sie ustrajac w kostium jednoczęsciowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×