Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzy kreseczki

brzuch po ciąży

Polecane posty

Ika- jak się czujesz- psychicznie i fizycznie? Sosna, mam pytanie odnośnie zabiegu. Jak poradziłaś sobie po nim- tzn czy byłaś w stanie zajmować się dzieckiem, czy miałaś kogoś do pomocy? Bo ja powoli odstawiam małego i chciałabym zrobić w końcu ten pępek, tylko że mąż chyba musi wziąć kilka dni wolnego żeby mi pomóc przy dziecku, zwłaszcza w pierwszych dniach nie powinno się dźwigać. Jak to rozwiązałaś? No i czekam na zdjęcia pępka przed i po zabiegu :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paulina-witaj! Sugestia mojego lekarza-m-c ograniczyć dzwiganie.Ja zastosowałam się tylko do 2 tyg.i nic sie nie stało:)Pomocny był mój mąż który w znacznym stopniu opiekował się małym.Napewno odpoczywaj przez pierwsze dni. U mnie podniesienie małego powodował spory dyskomfort. 3 dni bólu a potem super. Ja będę miała chyba 3 pępek.Jestem juz umówiona na plastykę,więc przy zszywaniu mięśni naciągają skóre i robią nowy.Tej operacji to już się boję. W wolnej chwili wstawię fotki.Z perspektywy czasu pępek po ciąży na moje oko wygladał jak grzyb:)Teraz jest malutki i fajniutki. Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki. Od listopada chodzę na gimnastykę dla mam z dziećmi i dziś instruktorka miała krótką koszulkę i zauważyłam że ma taki pępek jak ja, jakby miała przepuklinę! Po zajęciach podeszłam z nią porozmawiać no i powiedziała że po drugiej ciąży miała spory brzuszek więc zaczęła intensywnie ćwiczyć, głównie mięśnie brzucha- na tempo, intensywnie. No i nie było efektów, wręcz jeszcze gorzej, pępek wystawał a poza tym zrobił jej się wielki stożek nad pępkiem, mówi że jak wciskała tam palce to prawie do kręgosłupa dochodziła :) No i tak sobie żyła w nieświadomości 2 lata i dopiero na jakiejś wizycie u ginekologa zwrócił jej uwagę że ma chyba przepuklinę. Poszła do chirurga i okazało się że ma duży rozstęp mięśni i przepuklinę pępkową. Potem krążyła jeszcze po innych specjalistach i zalecono jej ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha- ale nie intensywne tylko raczej wolne, dokładne, typu pilates. No i po jakimś czasie zmiany zaczęły się cofać. Mówi że tym intensywnym wysiłkiem po ciąży zrobiła sobie tylko gorzej. Obecnie ma płaściutki, jędrny brzuch. Sama ćwiczy pilates i taniec brzucha. Przepukliny nie operowała bo się nie powiększa a nie chce więcej dzieci więc tak sobie z nią żyje. No i mówi że jej brzuch był naprawdę tragiczny, wystający, pomarszczony, z oponkami. No a dziś jest rewelacja. Trochę czasu to zajęło, mówi że dopiero po roku było widać efekty no ale warto było. Także ona bardzo poleca pilates, ćwiczenia robione wolno i dokładnie a nie intensywnie i gwarantuje poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Promyczek 23
witam , chciałabym się z wami czymś podzielic . otórz jestem obecnie 10 miesięcy po porodzie . mimo zdrowego odrzywiania przytyłam prawie 30 kg , synek nie urodził się wcale taki duży bo 3.200 . nie pytajcie jak wygladał mój brzuch , po za wielkimi rozstepami na całym ciele na brzuchu miałam wielki wałeczek skóry . byłam już na laserowym usunieciu rozstepów , wywaliłam kporo kasy a rezultatów jako takich nie ma . przeszłam serie 15 zabiegów i nic , . udałam się do plastyka króry miał sprawić że mój brzych bedzie taki jak przed ciążą i spieprzył robote , co prada tego wałeczka juz nie mam ale nie jestem zadowolona z rezultatu zabiegu . jestem młodą mamą mam 23 lata przed ciążą zajmowałam sie modelingiem i momo moich prób powrotu do dawnego wyglądu wciąz mi sie to nie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paulina -to mnie troszkę pocieszyłaś.Do operacji mam dużo czasu,wiec napewno będę i tak cwiczyć.Bo co tu ukrywać żal mi ciąć brzuszek.Mam bardzo malutkie ciecie po cesarce że już nic nie widać.Tylko ten wystający brzuch.Nie jest tak tragicznie ale ja się z tym zle czuję.Skóra rewelka.Zero rozstępów. Promyczek-a gdzie robiłaś operację?Napisz coś więcej/z czego nie jesteś zadowolona. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paulina -to mnie troszkę pocieszyłaś.Do operacji mam dużo czasu,wiec napewno będę i tak cwiczyć.Bo co tu ukrywać żal mi ciąć brzuszek.Mam bardzo malutkie ciecie po cesarce że już nic nie widać.Tylko ten wystający brzuch.Nie jest tak tragicznie ale ja się z tym zle czuję.Skóra rewelka.Zero rozstępów. Promyczek-a gdzie robiłaś operację?Napisz coś więcej/z czego nie jesteś zadowolona. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paulina -to mnie troszkę pocieszyłaś.Do operacji mam dużo czasu,wiec napewno będę i tak cwiczyć.Bo co tu ukrywać żal mi ciąć brzuszek.Mam bardzo malutkie ciecie po cesarce że już nic nie widać.Tylko ten wystający brzuch.Nie jest tak tragicznie ale ja się z tym zle czuję.Skóra rewelka.Zero rozstępów. Promyczek-a gdzie robiłaś operację?Napisz coś więcej/z czego nie jesteś zadowolona. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paulina -to mnie troszkę pocieszyłaś.Do operacji mam dużo czasu,wiec napewno będę i tak cwiczyć.Bo co tu ukrywać żal mi ciąć brzuszek.Mam bardzo malutkie ciecie po cesarce że już nic nie widać.Tylko ten wystający brzuch.Nie jest tak tragicznie ale ja się z tym zle czuję.Skóra rewelka.Zero rozstępów. Promyczek-a gdzie robiłaś operację?Napisz coś więcej/z czego nie jesteś zadowolona. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze na jedno zwracała uwagę, żeby ciągle wciągać brzuch. Tak samo ćwiczenia na wciągniętym brzuchu- jak to ona mówi- dociskamy pępek do kręgosłupa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Promyczek 23
operacje robiłam w Olsztynie . niby bardzo dobry chirurg ... został mi blizna na brzuchu która jest dość widoczna i boląca , rana ropiała zle się goiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika110
Witajcie dziewczyny, rzadko tu zaglądam, bo przerzuciłam się na inne forum dotyczące nowotworu jajnika. Fizycznie czuję się nienajgorzej, gorzej psychicznie, bo wiecznie badania, kontrole no i stres, stres, stres. No a jeśli chodzi o brzuszek, no to jest płaski. Tylko za jaką cenę?! Pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
czesc ,nnie odzywałam sie dlugp u mnie nic sie nie zmienilo,brzuch jak w 5 mies.a jestem 7 mies po porodzie,pepek wystaje,rozstep miesni na 7 cm,przepukliny na razie nie ma ale moze byc a maly coraz ciezszy...mysle o cieciu,ALUTOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
hej,dlugo mnie nie bylo ale bez zmian,brzuch wielki,rozstep na 7 cm,przepuklina sie powieksza... Alutos i Sosna prosze dajcie namiary na ta czeska klinike moj mail to: squaw1@wp.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
hej,u mnie bez zmian,brzuch wielki,rozstep na 7 cm,Alutos i Sosna prosze dajcie namiar na ta czeska klinike, moj mail: squaw1@wp.pl dzieki i pozdrawiam dubma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
hej,u mnie bez zmian,brzuch wielki,rozstep na 7 cm,Alutos i Sosna prosze dajcie namiar na ta czeska klinike, moj mail: squaw1@wp.pl dzieki i pozdrawiam dubma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
hej,u mnie bez zmian,brzuch wielki,rozstep na 7 cm,Alutos i Sosna prosze dajcie namiar na ta czeska klinike, moj mail: squaw1@wp.pl dzieki i pozdrawiam dubma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dubma- ja niestety nie poszlam do tej kliniki czesiej. Zrobilam sobie zabieg w panstwowym szpitalu. Blizna juz jest coraz slabiej widoczna i zabieg byl za darmo. Tyle ze nadmiar skory pozostal po tej ciazy i niestety chyba tylko wyciecie mi pozostalo. Brzuch jest plaski ale jak sie zegne to niestety jest zmarszczony jak rodzynka...fuj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dubma- ja robilam zabieg w panstwowym szpitalu- tyle ze ja mialam przepukline to sie nadawalo i od razu ten rozstep mi zszyli. Blizna malo widoczna za to skora niestety okropna...fuj:( Mysle o usunieciu tej skory ale to strasznie drogie jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
Czesc dziewczynki! A ja drugi raz w ciazy.. juz koniec 16 tygodnia.. I jestem przerazona! Brzuch juz b. duzy.. W 12 tygodniu wyglądal juz jak w pierwszej ciazy w 19 tygodniu! Wiec niezle porownanie.. A moja szwagierka w tym samym tyg co ja, ma brzuch wklęsły! a ja mam teraz oj sporawy! Na poczatku schudlam 7 kg(bo tez bylam w szpitalu z wirusa jelitowego+ wymioty wiec to tez sie doprawilo) ppotem od przed swiat do 5 stycznia przytylam 1,5 kg, bo juz umialam jesc w miare wszystko.. a od 5 stycz do dzis.. znow 1 kg mniej.. Ale znow mam jakies odrzuty od byle czego wiec jem tylko na co mam chęć.. Ale kilogramamy, duzym brzuchem po porodzie i samym porodem jestem PRZERAZONA! TO straszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelcia, gratulacje :) Ja w lutym mam zabieg przepukliny. Trochę się boję. Sosna, jak tu zaglądasz, może wkleisz obiecane zdjęcia pępka? :) Jestem bardzo ciekawa jak mój będzie teraz wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Necia- moje gratulacje:) Nie łam się. Zacznij teraz juz dbac o brzuch to potem bedzie latwiej. Ja Zdecydowalam sie na masaze izometryczne. Ponoc maja pomoc sciagnac sie tej zwiotczalej skorze. Zanim wejde pod skalpel postaram sie sprobowac wszystkiego. Do tego kupuje sobie pas wibrujacy... Pozyjemy zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
paulina jak po operacji?czy brzuch mniejszy?dzwigac mozesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dumba- brzuch ok, z nim nie było problemu, był płaski. Ja miałam przepuklinę pępkową i sam pępek był wypukły i w środku było czuć dziurkę. Teraz jest ok, pępek ma trochę inny kształt, blizna jest w środku więc nie ma śladu po zabiegu. Staram się nie nosić ciężkich rzeczy ale nie zawsze to się udaje. No i zajmuję się synkiem- 9kg więc mimo wszystko dźwigam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PATRA1982
JESTEM 4 MIESIACE PO PORODZIE I KOMPLETNIE NIEWIEM CO ZE SOBA ZROBIC...A ZWLASZCZA Z MOIM BRZUCHEM(RACZEJ SKORA)JESTEM MAM A DWOJKI DZIECI PO PIERWSZEJ CIAZY BRZUCH ZGINAL W TRAKCIE PORODU I BYLAM TYM ZSZOKOLWANA BO NIGDY NIEMYSLALAM ZE TAK SIE STANIE,WYCHODZAC ZE SZPITALA MIALAM NA SOBIE MOJE ULUBIONE JEANSY Z PRZED CIAZY I WYGLADALAM BOSKO.TYM RAZEM NATOMIAST PRZYTYLAM W CIAZY TYLE SAMO CO POPRZEDNIO ALE WYGLADAM KOSZMARNIE.MAM OGROMNIE WIELKIE PIERSI KTORE WOGULE NIECHCA ZMALEC(Z ROZ.34B WESZLAM NA 36DD),SPORAWE BIODRA I TEN BRZUCH,KTORY NIEDAJA MI SPAC.MOJ MAZ MOWI ZE WYGLADAM DOBRZE ALE JA POPROSTU NIEMOGE NA SIEBIE PATRZEC.NAJGORSZE JEST TO ZE W TYCH CALYCH NERWACH JEM I JEM I JEM I MOGLABYM JESC BEZ KONCA.STARAM SIE OGRANICZYC ALE NAPRAWDE JEST MI CIEZKO!!!!!!!!!NIEMAM TEZ ZBYTNIO ZAPALU DO CWICZEN POMIMO ZE KAZDEGO WIECZORU PRZED POLOZENIEM SIE SPAC STARAM SIE WYKONAC KILKA BRZUSZKOW-PROSZE POMOZCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lvlalinka
Witam ja jestem 11 miesięcy po porodzie. W ciąży przytyłam 9,5 kg. Może się to wydawać mało znaczące. Kiedy wracałam z porodówki nie było po mnie widać że byłam w ciąży ale... paskudny flak który musiałam ukrywać został i bardzo się z nim źle czułam. Tak ok po miesiącu czyli okresie połogu zaczęłam ćwiczenia. Takie na brzuch na nogi uda i na piersi ;) Bardzo dużo spaceruję z dzieckiem codziennie chodzę 3 razy na spacer chyba że jest bardzo zimno to tylko raz. Dobrze to robi mojemu synkowi i mnie. Piję też dużo wody, jem gotowane warzywa na parze. UNIKAM SŁODYCZY. Do kąpieli używam bardzo szorstkiej gąbki która bardzo dobrze pobudza ciało, można wesprzeć się balsamem czy żelem antycellulitowym. Polecam też pilingi do ciała. Może to zabrzmi staromodnie ale bardzo dobre jest wcieranie zaparzonej kawy tzn to co my nazywamy fusami. Sama sprawdziłam i działa. Jakieś dwa lata przed ciążą też się odchudzałam jeśli można to nazwać odchudzaniem. Jestem bardzo przeciwna radykalnym zmianom żywienia czy też głodzenia się. Panie radzę stopniowe wprowadzanie zdrowej diety i dużooo ruchu pamiętajcie nie od razu Rzym zbudowano. I żadnych tabletek bo one bardzo często zaburzają gospodarkę organizmu. Nie warto. Trzeba tylko uwierzyć w siebie. Mi się udało. Gorąco pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patra1982 jestes dopiero 4 miesiace po porodzie. Daj sobie troche czasu. Czasami trzeba czekac nawet rok zeby brzuch wrocil do formy. Czasami wcale nie wraca. Zamartwianie sie tylko pogorszy sprawe no i metabolizm. Moim zdaniem powinnas zaczac cos robic bo nikt Ci nie pomoze wrocic do formy jesli sama nie zmienisz nastawienia. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisnia3006
witam ja jest 7 tyg po porodzie. kupial sobie pas wyszczuplajacy ale czekam na przesylke. uzywal ktos? i co pomogl? najgorsze sa uda nie moge kupic rzadnch spodni bo nie wejde w udach a juz nie mowiac ze prawie wszystkie to biodrowki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssssssssssss
Jestem już 1,5 roku po porodzie w sumie nie miałam problemów z brzuchem. Teraz jestem jeszcze chudsza niż przed porodem. Żle się z tym czuje . bo wyglądam jak patyk:/ naprawde Jeśli chodzi o pasy wyszczuplające nie używałam ale koleżnka ma i uważa, że prawie nie widać różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah
mi po pierwszym dziecku brzuch spadl od razu,ale teraz po drugiej ciazy mam z tym problem.Nie przytylam duzo bo tylko 12 kg, ale miom to skora troche mi sie naciagnela, jestem 1,5 miesiaca po porodzie i wrocilam do swojej wagi, ale brzuch mi zostal, jak stoje na wdechu to go nie widac, ale jak siade to mam 3waleczki, zbieram sie do cwiczen chociaz poki co jestem zmeczona, ale wiem, ze sie zmobilizuje i zaczne cwiczyc no i mam nadzieje, ze wroce do dawnego wygladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×